Zavrieť

Porady

KOSTOLY-zvonenie

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na názor ľudí z porady. Jedná sa o zvonenie zvonov na kostoloch. Dnes som tak nad tým uvažovala či sa nejedná o svojím spôsobom obťažovanie. Viem, že nezvonia v čase nočného kľudu, ale napríklad v Bratislave niečo takéto neregistrujem. Zvoní sa len v menších mestách a dedinkách. To je podľa mňa niečo také, ako keby som si ja pustila každý deň dvakrát denne naplné "gule" rádio a repráky dala do ulice a obťažovala tým okolie resp. pol mesta. Taký heavy metal by bol fajn. Ja viem, že je to všeobecne tolerované, len ma zaujíma Váš názor. Na záver podotýkam, že som veriaca.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
To kde?
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

alla66 Pozri príspevok
To kde?
No neplaš sa . Zatiaľ nikde. To iba teoreticky. Ale , až tak úplne nereálne to nie je. Žiaľ.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Júúúúúúj Comodo, ale si to riadne zaklincoval.
Máš nejaké infošky, že už Turci na nás idú???
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ked si tu začne každá sekta robiť čo sa im zachce ......no neviem?satanisti by zvonili asi o polnoci atd..
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No skôr mám pocit, že Comodo mal namysli rozpínajúci sa moslimský svet po Európe...
Ale ja sa bravčovinky len tak nevzdám !!!
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
comodo Pozri príspevok
No neplaš sa . Zatiaľ nikde. To iba teoreticky. Ale , až tak úplne nereálne to nie je. Žiaľ.
Mám tušenie, že nebývame veľa km od seba...preto som sa zľakla...
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
je to taký mys-mys /mišmaš/
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Je nedeľa 3:48 a to b/Božie vtáctvo už vyspevuje, div si huby neroztrhne. A to už začali o 3:34! Takéto obťažovanie ľudí!
Rýchle napíšem sťažnosť. Asi na ministerstvo životného prostredia, nech pošlú tie emisie a vyhubia túto háveď.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
comodo Pozri príspevok
No , na zvony sme vzhladom na kulturu, kde sme vyrastali zvyknuty. Ale si predstavte, ze na jednej dedine sa "rozrastie" nejaka cirkev na ktoru zvyknuty nei sme , postavia si mesitu a denne rano na obed a vecer odtial bude vykrikovat ovecka v turbane. A vzhladom na technicky pokrok pouzije megafon :-)
Zažila som už ajto. Samorejme nie na Slovensku, ale v Izraeli minulý rok na dovolenke. Musím priznať, že to malo rovnaký efekt ich volanie ráno o 05.00, ako naše zvonenie.Mám pocit, že v tak veľkom meste ako je Jeruzalem by len s megafonom nepochodil, že tam majú asi niečo silnejšie. Niečo ako rozhlas. To máte pocit, že pri vás stojí a kriči práve vám.
Nechápem, prečo všetci píšete o prvom zvonení o 06.00, lebo podľa mojích skúsenosti prvé zvonenie, ak sa nemýlim je na "zmrtvýchvstanie" , je o 05.00 hod. V miestach, kde som sa pohybovala, resp. bývala to tak bolo.
Naposledy upravil tutiola : 24.05.09 at 05:18
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Nechcela som riešiť kto je veriaci a kto ateista. Išlo mi len o hluk. U mnohých ľudí je to určite sila zvyku takže to ani nevnímajú. Ja som predtým bývala ďaleko od kostola takže som to neregistrovala, ale dnes bývam presne medzi dvoma kostolmi. Katolíckým a evanjelickým. cca 200 m vzdušnou čiarou a na úrovni veží. Medzi nami nič, čo by hluk odklonilo. Som katolíčka, ale kolkokrát zvony zvonia neviem. A neviem ani o koľkej, pretože sa neriadim zvonmi. Nemám pravidelnú pracovnú dobu ani čo sa týka dní ani hodín. Akurát registrujem, že keď prestane zvoniť z ľavej strany tak začne z pravej. A to je to čo ma rozčuluje. Ja to beriem ako hluk.

Čo sa týka Boha a viery, nemyslím si že to má niečo spoločné s tým zvonením. Zvonilo sa voľakedy lebo ľudia nemali hodinky a takto ich zvolávali na omše. Dnes sú hodinky a presné termíny omší, takže nevidím dôvod.

A ešte raz ďakujem za Vaše názory
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
kaco11 Pozri príspevok
Nechcela som riešiť kto je veriaci a kto ateista. Išlo mi len o hluk. U mnohých ľudí je to určite sila zvyku takže to ani nevnímajú. Ja som predtým bývala ďaleko od kostola takže som to neregistrovala, ale dnes bývam presne medzi dvoma kostolmi. Katolíckým a evanjelickým. cca 200 m vzdušnou čiarou a na úrovni veží. Medzi nami nič, čo by hluk odklonilo. Som katolíčka, ale kolkokrát zvony zvonia neviem. A neviem ani o koľkej, pretože sa neriadim zvonmi. Nemám pravidelnú pracovnú dobu ani čo sa týka dní ani hodín. Akurát registrujem, že keď prestane zvoniť z ľavej strany tak začne z pravej. A to je to čo ma rozčuluje. Ja to beriem ako hluk.

Čo sa týka Boha a viery, nemyslím si že to má niečo spoločné s tým zvonením. Zvonilo sa voľakedy lebo ľudia nemali hodinky a takto ich zvolávali na omše. Dnes sú hodinky a presné termíny omší, takže nevidím dôvod.

A ešte raz ďakujem za Vaše názory
mrzí ma že sa táto tvoja téma trošku zvrtla aj vďaka mňe,len som sa chcela vyjadriť,a povedať svoj názor o chodení do kostola a viery..no ale vieš vždy sa nájde niekto kto ti musí oponovať..a silou mocou si presadiť svoj názor a potom tu vznikajú debaty ktoré sú často mimo témy...potom sa snažíš dať veci do pôvodného stavu,ale niekto si nedá povedať a musí rýpať za každú cenu... tak že sory
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

piggos v pohode, nemusíš sa ospravedlňovať. Každý má svôj názor aj ty a nikto ti ho nemôže brať. A ja som tá posledná komu sa máš ospravedlňovať. Ja som len vysvetlila trošku viac dôvody prečo mi to bimbanie vadí
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
piggos Pozri príspevok
mrzí ma že sa táto tvoja téma trošku zvrtla aj vďaka mňe,len som sa chcela vyjadriť,a povedať svoj názor o chodení do kostola a viery..no ale vieš vždy sa nájde niekto kto ti musí oponovať..a silou mocou si presadiť svoj názor a potom tu vznikajú debaty ktoré sú často mimo témy...potom sa snažíš dať veci do pôvodného stavu,ale niekto si nedá povedať a musí rýpať za každú cenu... tak že sory
To sa vždy zvrtne, keď sa do toho zamiešajú fundamentalisti, oháňajúc sa demokratickými princípmi o slobodnom vyjadrovaní svojich názorov.

http://slovhumanist.nazory.cz/Fundamentzm.htm
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

alla66 Pozri príspevok
Chceš zmeniť obeť? Ja sa nedám vyprovokovať
Bývam v meste, hádzanie fliaš do kontajnera ma zobudilo mnoho krát. Dokonca skočím k oknu, v domnení, že nabúralo auto do iného...pretože tam parkujem. Ale ak mi bude niekto zakazovať vynášať fľaše, ak idem ráno do práce, na nákup....( zvyknem vtedy vynášať odpadky), len preto že nie je správny čas, to mi pripadá utiahnuté za vlasy...kto chce, dokáže to potichu a nikto nepočuje rozbíjanie skla.
Tak isto, ak pôjdem na chalupu pokosiť trávnik a nebudem môcť, lebo nie je správny čas...Budem čerpať dovolenku? Kde žijeme? Nehovor, že tebe vyhovujú zákazy a príkazy...neverím
Ja osobne takuto regulaciu vobec nevnimam ako zakaz alebo prikaz. Napriklad som rad, ze va v cestnom zakone klauzula o tom kedy sa moze a kedy nesmie svietit dialkovymi svetlami, hoci - samozrejme, mne by sa pacilo, keby som ja osobne mohol svietit stale.

Mne ale nerobi problem prijat fakt, ze ak nechcem, aby nieco nerobili ostatni mne, tak to nemozem robit ani ja im. Ak napriklad na zahrade nechcem byt obtazovany smradom z horiacich gumakov a matracov, nemozem palit smeti ani ja. Tym padom mi takato regulacia vyhovuje a nepovazujem ju za obmedzujucu.

Apropos - nemusi sa obavat, ze by si si musela brat dovolenku. V civilizovanych krajinach su zakony zvycajne robene ludmi pre ludi, takze uprava je robena tak, aby to vyhovovalo drvivej vacsine ludi a aby ludia mali kedy pokosit aj popilit.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Od osem rokov som vyrastala pod kostolnou vežou. Zvony zvonili každú hodinu. Hodiny boli pre nás ako to tu už niekto napísal oznámením, že máme ísť na obed a do školy. Veľa krát sme sa nahnevali na holubov, ktorí posunuli ručičky dopredu a my sme sa zľakli, že zmeškáme do školy, pretože zvonenie sme už prepočúvali. Do dnes tie zvony zvonia každú hodinu aj v noci, bývam už ďalej od mesta a ak sa započúvam, tak ich počujem a musela som si zasa zvykať na vlaky.
Moja vnučka býva pri tých zvonoch, už sa nebudí, pretože tam býva od malička, ale jej mamine veru asi rok vadili.
Chápem zakladateľku témy, ved to napísala ako zamyslenie. Nestalo sa ešte nikomu, že sa zamyslí doslova nad nejakou blbosťou, čomu sa nakoniec zasmeje aj sám. Niekedy automaticky prehliadnem aj húkanie sanitky, alarmov a pod. a niekedy môj sluch /aj keď oslabený/ zachytí každý šum, zvonenie, autá a pod.
Porada má témy aj na odľahčenie a je dobre, že sem pridávame aj úvahy pri zamyslení sa-možno pri odpočinku a mrzí ma, že v poslednej dobe je tu skoro každý ukameňovaný. Aspom dodáme príspevok: mať tak vaše problémy a pod. Určite budem ľutovať, že som sa zasa nezdržala a ozvala
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
misomiso Pozri príspevok
Ja osobne takuto regulaciu vobec nevnimam ako zakaz alebo prikaz. Napriklad som rad, ze va v cestnom zakone klauzula o tom kedy sa moze a kedy nesmie svietit dialkovymi svetlami, hoci - samozrejme, mne by sa pacilo, keby som ja osobne mohol svietit stale.

Mne ale nerobi problem prijat fakt, ze ak nechcem, aby nieco nerobili ostatni mne, tak to nemozem robit ani ja im. Ak napriklad na zahrade nechcem byt obtazovany smradom z horiacich gumakov a matracov, nemozem palit smeti ani ja. Tym padom mi takato regulacia vyhovuje a nepovazujem ju za obmedzujucu.

Apropos - nemusi sa obavat, ze by si si musela brat dovolenku. V civilizovanych krajinach su zakony zvycajne robene ludmi pre ludi, takze uprava je robena tak, aby to vyhovovalo drvivej vacsine ludi a aby ludia mali kedy pokosit aj popilit.
Súhlasím s tebou, ale som rada, že nám "zatiaľ" nikto neurčuje pravidlá, čo mám robiť v určitých dňoch a hodinách...Môže sa stať, že z verejných vecí sa presunie zákaz na súkromné....tiež mi vadí , ak v noci pri otvorenom balkóne počujem, čo robia susedia ...snažím sa tolerovať okolie
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

alla66 Pozri príspevok
Súhlasím s tebou, ale som rada, že nám "zatiaľ" nikto neurčuje pravidlá, čo mám robiť v určitých dňoch a hodinách...Môže sa stať, že z verejných vecí sa presunie zákaz na súkromné....tiež mi vadí , ak v noci pri otvorenom balkóne počujem, čo robia susedia ...snažím sa tolerovať okolie
Myslim, ze toto uz sa davno stalo. Mnohi ludia maju dovod sa domnievat, ze im spolocnost (stat) lezie do sukromia, napr. v oblasti domaceho nasilia, povinnej skolskej dochadzky, povinneho ockovania...

Ale ja aj tak si myslim, ze je to tak spravne. Bud chcme zit v dzungli, alebo v spolocnosti. Ak v spolocnosti, tak to zo sebou prinasa mnohe regulacie.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
misomiso Pozri príspevok
Myslim, ze toto uz sa davno stalo. Mnohi ludia maju dovod sa domnievat, ze im spolocnost (stat) lezie do sukromia, napr. v oblasti domaceho nasilia, povinnej skolskej dochadzky, povinneho ockovania...

Ale ja aj tak si myslim, ze je to tak spravne. Bud chcme zit v dzungli, alebo v spolocnosti. Ak v spolocnosti, tak to zo sebou prinasa mnohe regulacie.
Nepochopili sme sa, myslela som naj-naj-najstráženejšie súkromie
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

alla66 Pozri príspevok
Nepochopili sme sa, myslela som naj-naj-najstráženejšie súkromie
No jasne, ale postupnost bola asi takato: vznikla tema o obtazovani zvukom z kostolov. Ja som iba poznamenal, ze podla mna, ak by sa toto malo riesit (netvdim, ze nie), tak by tomu mala predchadzat uprave legislativy (akasi spolocenska dohoda) o vzajomnom (ne)obtazovani hlukom vo vseobecnosti. Niekde az uplne na koci tohto retazca moze byt pripadne vstupovanie statu ludom do "spalne", ale ak sa uz bavime o miere "intimity", tak potom podla mna je prave oblast domaceho nasilla (ktoru stat reguluje) ovela intimnejsou oblastou, ako vzajomne obtazovanie susedov hlukom na zahradach.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Začína sa mi páčiť k čomu všetkému vedie téma na diskusiu, ktorú som zadala je to zábavné
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať