Zavrieť

Porady

KOSTOLY-zvonenie

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na názor ľudí z porady. Jedná sa o zvonenie zvonov na kostoloch. Dnes som tak nad tým uvažovala či sa nejedná o svojím spôsobom obťažovanie. Viem, že nezvonia v čase nočného kľudu, ale napríklad v Bratislave niečo takéto neregistrujem. Zvoní sa len v menších mestách a dedinkách. To je podľa mňa niečo také, ako keby som si ja pustila každý deň dvakrát denne naplné "gule" rádio a repráky dala do ulice a obťažovala tým okolie resp. pol mesta. Taký heavy metal by bol fajn. Ja viem, že je to všeobecne tolerované, len ma zaujíma Váš názor. Na záver podotýkam, že som veriaca.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
kaco11 Pozri príspevok
Začína sa mi páčiť k čomu všetkému vedie téma na diskusiu, ktorú som zadala je to zábavné
Ani nie...bolo tu veľmi horúco - medzi určitými členmi...myslím si, že je už fajn...
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
alla66 Pozri príspevok
Ani nie...bolo tu veľmi horúco - medzi určitými členmi...myslím si, že je už fajn...
myslíš dobre ..
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

danushka Pozri príspevok
Musím podržať stranu Piggos, ja som tiež veriaca, myslím že žijem podľa Božích prikázaní až na to, že do kostola nechodím často. V kostole som len na krstinách, svadbách a pohreboch, spovedať sa mienim vtedy, keď budem cítiť blížiaci sa môj koniec.
Do kostola vo svojej obci nechodím z jedného dôvodu, bridí sa mi totiž sedieť v Božom chráme s ľuďmi, ktorí sa hrajú na veriacich len kým sedia na lavici pred oltárom.
Skús si prečítať Lukáš 10, 27-28 a uvidíš čo si vlastne napísala.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Mne je akosi jedno ako Julian, či MišoMišo chápu moju vieru.
Pre mňa je viera v Boha, alebo nazvime vieru kohokoľvek v čokoľvek ako chceme...
Nepotrebujem mať k svojmu životu preštudovanú Bibliu a Evanjelium, nepotrebujem každú nedeľu vysedávať v kostole a pred každým obedom a večerou sa pomodliť, nepotrebujem sa pravidelne spovedať cudziemu človeku.
Pre mňa je dôležité žiť čestne, morálne, šíriť okolo seba pozitívno, vychovávať k tomu svoje deti, milovať svojich blížnych, pomôcť v rámci svojich možností človeku v núdzi. Ak pochybím vo svojom živote, je na mne ako tú skutočnosť vnútorne spracujem, či sa z nej poučím a učiním nápravu.
Nezazlievam, nevytýkam iným veriacim ich rituály, návštevy ich chrámov - je to ich voľba, právo.
Kto má iný názor na vec viery ako ja, je to jeho právo a jeho voľba. Ale nech sa tu do mňa nepúšťa, lebo je to zbytočné.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Olice Pozri príspevok
To naozaj aj toto ľuďom vadí? Fakt sa nestačím čudovať. Veď tie zvony nezvonia ani 5 minút, to Ti naozaj tak prekáža? Nikdy som od žiadneho človeka nepočula hovoriť, že by im toto vadilo.
Tak to ti odporúčam presťahovať sa do blízkosti kostola a mať každý víkend + cirkevné sviatky pravidelný budíček o 7.00 ráno, keď máš konečne možnosť si vyspať a nemôžeš, tak potom by si asi pochopil, čo ľuďom na tom vadí.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Llívia Pozri príspevok
Tak to ti odporúčam presťahovať sa do blízkosti kostola a mať každý víkend + cirkevné sviatky pravidelný budíček o 7.00 ráno, keď máš konečne možnosť si vyspať a nemôžeš, tak potom by si asi pochopil, čo ľuďom na tom vadí.
Hovorí sa, že nikdy nie je tak zle,aby nemohlo byť ešte horšie...

Nám oproti domu "vznikla" pred pár rokmi krčma a potraviny.Od 6.00 hod do polnoci DENNE zastavujú autá,nákladiaky, traktory. Plieskanie dverami, vytrubovanie, vykrikovanie, štartovanie,smrad z výfukov... a mohla by som pokračovať. Pripitých štamgastov vždy "vystrájajú" domov všetci psy v dedine. Po polnoci ,ked sú už všetci doma v posteli, začnú navážať tovar do obchodu...

Viem, že tvoj problém to nevyrieši, ale iba chcem povedať, že rada by som sa s tebou vymenila, lebo občasné bim-bam by bolo pre mňa iba maličkosťou
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

danushka Pozri príspevok
Mne je akosi jedno ako Julian, či MišoMišo chápu moju vieru.
Pre mňa je viera v Boha, alebo nazvime vieru kohokoľvek v čokoľvek ako chceme...
ale potom nepíš viera v "Boha" ale viera v boha, lebo to potom mätie.
Naposledy upravil Julian : 25.05.09 at 10:14 Dôvod: doplnenie
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Z linkov nie je počuť bim-bam
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

alla66 Pozri príspevok
Z linkov nie je počuť bim-bam
Tak ako do zvona treba buchnúť, tak na link treba kliknúť... aby bolo niečo počuť
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Llívia Pozri príspevok
Tak to ti odporúčam presťahovať sa do blízkosti kostola a mať každý víkend + cirkevné sviatky pravidelný budíček o 7.00 ráno, keď máš konečne možnosť si vyspať a nemôžeš, tak potom by si asi pochopil, čo ľuďom na tom vadí.
Ďakujem za odporúčanie, ale bývam v blízkosti kostola, naozaj mi to nevadí. Ak si dobre pamätám v niektorých príspevkoch sa písalo, že zvony zvonia každú hodinu, ale to asi nie je zvonenie, ale odbíjanie hodín.
A myslím si, že ak niekde zvonia zvony ráno o 6-tej, ale naozaj zvonia, nie odbíjajú šiestu hodinu, tak by hádam stálo za to ísť za správcom farnosti a porozprávať sa s ním, či by sa s tým ranným zvonením nedalo niečo urobiť.
Napríklad u nás sa v pracovné dni a v sobotu pred rannou omšou nezvoní, len v nedeľu.
Tak zase ako vždy je to len v ľuďoch a o ľuďoch byť ústretový k iným.

Len spomeniem jednu udalosť z mojej rodiny. Rodičia bývajú na dedine a mali psíka (sestra ho našla ako šteniatko na ceste, keď ho niekto vyhodil z auta, tak ho vzala domov). Tak ako na dedine psík býval vonku a štekal (čo už mal iné robiť, keď nevedel rozprávať). Sused chodil na nočnú a veľmi mu to vždy vadilo, pretože ho to rušilo pri spaní po nočnej. Stále si na to sťažoval. A keďže mama nechcela mať susdské spory dala psíka utratiť.
Tak sused je už teraz spokojný, že môže kľudne spávať, ale dokedy neviem, pretože si určite niečo nájde, možno aj tie už tu spomínané cirkulárky.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Bastian Pozri príspevok
Tak ako do zvona treba buchnúť, tak na link treba kliknúť... aby bolo niečo počuť
Ak mi to nepovieš, tak to neviem...ale mne to fakt nejde prehrať
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Nechcem "mútiť vodu", ale v Bratislave bol nejaký problém so zvonami. Je tomu asi 1-2 roky. Ľudia vtedy robili podpisovú akciu. Myslím, že to vtedy riešili tým, že ubrali z intenzitý zvonenia. Ak sa chceš do toho pustiť skús zistiť, aká by bola možnosť v tomto smere.
0 0
slavo11 slavo11

slavo11 je offline (nepripojený) slavo11

myslim že radšej cely den počuvať zvon kostola ako kvičiaceho moslima z minaretu, bohužial smerujeme k tomu
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Včera som sa zamerala na zvonenie ráno o šiestej. A viete čo som zistila? Nezvonia. Skúsim zistiť prečo. Zato o 11. zvonia na obidvoch kostoloch. Vždy som tie zvuky brala tak, že to patrí ku koloritu dediny a až včera som si všimla, aký rambajs robí to bimbanie.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Kazu Pozri príspevok
Včera som sa zamerala na zvonenie ráno o šiestej. A viete čo som zistila? Nezvonia. Skúsim zistiť prečo. Zato o 11. zvonia na obidvoch kostoloch. Vždy som tie zvuky brala tak, že to patrí ku koloritu dediny a až včera som si všimla, aký rambajs robí to bimbanie.
Poradu asi čítajú aj kostolníci
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

alla66 Pozri príspevok
Ak mi to nepovieš, tak to neviem...ale mne to fakt nejde prehrať
... no vyzerá to tak Akože nie?

Přehrát
Přehrát
PřehrátTento je riadny kus - váži až 6 ton

Tu ich máš viac - stačí kliknúť dole na Přehrát http://zvony.varhanici.info/nahravky.htm
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Bastian Pozri príspevok
... no vyzerá to tak Akože nie?

Přehrát
Přehrát
PřehrátTento je riadny kus - váži až 6 ton

Tu ich máš viac - stačí kliknúť dole na Přehrát http://zvony.varhanici.info/nahravky.htm
Mám asi upchaté potrubie....nič nehrá, ak kliknem, stránka podskočí a ticho...zmierim sa s tým....
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Julian Pozri príspevok
ale potom nepíš viera v "Boha" ale viera v boha, lebo to potom mätie.
Dovolím si k tomu napísať svoj - výslovne opakujem - svoj názor. Mala som jedno obdobie, keď som hltala každú knihu pre "hľadajúcich", ktorá sa mi dostala do ruky. Budhizmus, egypstská kniha mŕtvych, indiánsky šamanizmus, New Age, kresťanstvo a pod. Za socíku táto literatúra u nás nemala šancu, tak som doháňala svoje medzery. Nakoniec som prišla k názoru, že všetko sú to len rôzne cesty k jednému cieľu. A myslím si, že BOH je len jeden. Je jedno, ako ho kto nazýva, dôležité je, aký má k nemu vzťah vo svojom srdci a ako sa jeho postoj k Bohu prejavuje v každodennom živote. Preto som ochotná a schopná tolerovať aj názory ostatných a je mi jedno, kto v čo a v koho verí, ak sa správa a žije podľa Desatora. A už vôbec ma nezaujíma, či chodí alebo nechodí do kostola.

Zvony patria k dvetisícročnej kultúrnej kresťanskej tradícii na našom území. Ale môžu aj vyrušovať. V Piešťanoch nedávno vysvätili novopostavenú zvonicu priamo v centre mesta. Tiež sa ľudia sťažovali na silný zvuk zvonov. Spísali petíciu a nakoniec došlo k dohode a intenzita zvonenia sa zmiernila. Takže aj tu je dohoda možná, len treba na oboch stranách trochu dobrej vôle a tolerancie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Práve terazky zvony u nás, ( bývame pri kláštore) už šiestu bijú, je to fajn, ak by neboli, to akokeby sme neboli ani my.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať