Zavrieť

Porady

KOSTOLY-zvonenie

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na názor ľudí z porady. Jedná sa o zvonenie zvonov na kostoloch. Dnes som tak nad tým uvažovala či sa nejedná o svojím spôsobom obťažovanie. Viem, že nezvonia v čase nočného kľudu, ale napríklad v Bratislave niečo takéto neregistrujem. Zvoní sa len v menších mestách a dedinkách. To je podľa mňa niečo také, ako keby som si ja pustila každý deň dvakrát denne naplné "gule" rádio a repráky dala do ulice a obťažovala tým okolie resp. pol mesta. Taký heavy metal by bol fajn. Ja viem, že je to všeobecne tolerované, len ma zaujíma Váš názor. Na záver podotýkam, že som veriaca.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Pre kaco11:
ak tie zvony naozaj veľmi rušia, skús si preštudovať túto vyhlášku, možno Ti pomôže hľadať riešenie. Priznám sa, že ja som ju nečítala //www.uvzsr.sk/priloha.html/592698/6/549_2007_hluk_infra.pdf?html=1
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tweety Pozri príspevok
Práve terazky zvony u nás, ( bývame pri kláštore) už šiestu bijú, je to fajn, ak by neboli, to akokeby sme neboli ani my.

Iste lahodnejší zvuk ako dennodenné hádky na zabitie od susedov (trpím 30 rokov) ....menila by som so zvonicou , veru menila a ako vďačne
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Eulalia Pozri príspevok
e mi jedno, kto v čo a v koho verí, ak sa správa a žije podľa Desatora. A už vôbec ma nezaujíma, či chodí alebo nechodí do kostola.
Spominas Budhizmus a indiansky samanizmus v suvislosti, ze je jedno, kto comu veri, len, aby sa spraval podla Desatora. No priznam sa, neviem, co si tym vlastne myslela, pretoze Budhisti, ani samani Desatoro nepoznaju, takze sa podla nim tazko mozu nejako riadit.

Ale dobre - nevadi, ja osobne idem este dalej v torerantnosti k inym. Nevyzadujem, aby sa spravali podla Desatora, uplne mi staci, ak budu cestni a ferovi - teda naozaj v ateistickom slova zmysle cestni a ferovi, par takych ludi poznam a ich vztahy s okolim su super.

Preco o tom pisem a preco vznikla tato zbytocna debata? Pretoze sa vzdy najde niekto, (nie len v tejto teme), kto svoje nechodenie do kostola ospravedlnuje nejakym udajnym nekalym spravanim sa veriacich, ktori do kostola chodia.

Co povazujem za dolezite podciarkut - naozaj netusim, preco by sa nam tu na Porade (co sme snad modlitebny kruzok??) mal niekto ospravedlnovat za to, ze nechodi do kostola. Ale napriek tomu sa vzdy najdu taki, ktori to robia - a jednym dychom dodavaju, ze je to kvoli tym, ktori chodia a nespravaju sa... ako? - no nespravaju sa v sulade so zelaniami a ocakavaniami pisatela.

Teda este raz hovorim - ak ma niekto vycitky svedomia, ze snad nechodi do kostola, tak si ich nutne nemusi ventilovat tu na Porade. A ak sa tak uz rozhodne urobit, nemusi do toho zatahovat inych. Este raz dodavam, ze tymto nemyslim ziadneho kokretneho Poradaka, reaguem v podstate na urcite klise, ktore sa z casu na cas objavuje napriec vsetkymi temami, z ktorych sa co i len trocha da odbocit k teme nabozenstva a viery.

Sergio Zyman v knihach o marketingu hovori - "Najprv im to povedzte, potom im to zopakujte a nakoniec im povedzte, co ste im prave povedali".

Teda v tomto duchu zhrnutie - Nie je nutne ospravednlovat neucast na sv. omsiach, a uz vobec nie na Porade. Ale ak sa tak rozhodnete urobit, nezatahujte do toho prosim inych, inak vas naozaj nebudem moct povazovat za ferovych (a to bez ohladu na nejake desatoro).
0 0
Andrejka30 Andrejka30

Andrejka30 je offline (nepripojený) Andrejka30

Ahoj, viem Ťa pochopiť. Mňa zvony tiež niekedy rušia ale oveľa viac ma ruší firma, ktorá nakladá a vykladá tovar 24 hodín denne z kamiónov paletovým vozíkom a tú alergiu na firmu si nevieš ani predstaviť.. Tí, ktorých nikdy nezobudil v noci hluk nemajú ani predstavu o tom, že to môže niekomu vadiť a ako veľmi to znepríjemňuje život nielen mne, ale celej mojej rodine. Zvony sú aspoň počas nočného kľudu ticho..
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Tiež asi budem ľutovať že som sa nezdržala a píšem. Zvony väčšinou každú hodinu len odbijú, zvonia ráno pred sv.omšou, na poludnie a večer pred sv. omšou a u nás aj umieráčik. Mrzí ma, že nikto z Vás veriacich ani raz nespomenul, že ráno hoci aj o šiestej my pripomenú že sa mám poďakovať za dožité ráno a prežitú noc, poprosiť o pomoc do nasledujúceho dňa, na poludnie znamenajú modlitbu anjel pána, ak už nemám čas, aspoň sa prekrižujem, večer tiež zvolávajú na večernú omšu ,tiež nemám čas chodiť každý deň do kostola, ale aspoň my pripomenú že končí ďalší deň a viem komu mám krátkou modlitbou poďakovať. A umieráčik? Je to také nevhodné a obťažujúce spomenúť si pri jeho zvuku na zomrelého? Ak si veriaci, veriaca, je to také hrozné tri krát za deň venovať myšlienku Bohu? Tie zvony my nedovolia zabudnúť - ak som doma. Bývam asi 500 m od kostola.
Naposledy upravil dušinka : 25.05.09 at 18:37
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac


Ja len toľko ...

Keď urážaš moslima je to,
ako keby si urážal žida,
katolíka,
budhistu,
ale aj hinda alebo mormona.

Na poradí v tomto prípade nezáleží.

Jedná sa totiž vždy len a len
o človeka...

P.S.:
Toto sa netýka žiadneho z prispievajúcich a ani čítajúcich , je to proste holý fakt .....
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
mišomišo nechápem prečo si stále presvedčený o tom že kto nechodí do kostola sa tu za každú cenu snaží za to ospravedlňovať lebo má výčitky svedomia..vieš teraz sa ty silou mocou snažíš presvedčiť tých ľudí o tom že je to tak ...nehraj sa tu na ich svedomie lebo vieš čo robíš? súdiš druhých..a vieš čo hovorí Biblia nesúdte aby ste neboli súdený.mal by si sa radšej zamýšľať nad tým prečo ty chodíš do kostola ak tam vôbec chodíš ...a čo sa mňa týka ja vôbec nemám výčitky svedomia..ani nemám potrebu sa ospravedlňovať že nechodím do kostola..možno to bude znieť morbídne ale ja som rada že nechodím do kostola....
Naposledy upravil piggos : 25.05.09 at 19:50
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

piggos Pozri príspevok
mišomišo nechápem prečo si stále presvedčený o tom že kto nechodí do kostola sa tu za každú cenu snaží za to ospravedlňovať lebo ho hryzie svedomie...vieš teraz sa ty silou mocou snažíš presvedčiť tých ľudí o tom že je to tak ...nehraj sa tu na ich svedomie lebo vieš čo robíš? súdiš druhých..a vieš čo hovorí Biblia nesúdte aby ste neboli súdený..
radšej sa zamýšľaj nad tým prečo ty chodíš do kostola... ak tam vôbec chodíš...
To ci tam chodim, je moja sukromna vec. Keby si poriadne cital diskusiu, vedel by si, ze som reagoval iba preto, ze som sa zastal tych, co do kostola chodia, pretoze su tu niektorymi vykreslovani ako zrudy, az taki zli, ze sa (prave kvoli nim) neda chodit do kostola.

Tak ja som iba napisal, ze ak niekto nechodi do kostola, tak je to jeho sukromna vec, ale urcute to nie je "kvoli nim". To je vsetko.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

buchač Pozri príspevok


Ja len toľko ...

Keď urážaš moslima je to,
ako keby si urážal žida,
katolíka,
budhistu,
ale aj hinda alebo mormona.

Na poradí v tomto prípade nezáleží.

Jedná sa totiž vždy len a len
o človeka...
... a na nas Romov si zabudol?
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
misomiso Pozri príspevok
To ci tam chodim, je moja sukromna vec. Keby si poriadne cital diskusiu, vedel by si, ze som reagoval iba preto, ze som sa zastal tych, co do kostola chodia, pretoze su tu niektorymi vykreslovani ako zrudy, az taki zli, ze sa (prave kvoli nim) neda chodit do kostola.

Tak ja som iba napisal, ze ak niekto nechodi do kostola, tak je to jeho sukromna vec, ale urcute to nie je "kvoli nim". To je vsetko.
ok v niečo máš pravdu súhlasím
vieš, na to čo si napísal sa dá povesť len jedno...
ľudia čo chodia do kostola od nich sa vyžaduje hádam samotná dokonalosť..lebo sú veriaci tak musia robiť toto a tamto robiť všetko podľa kostolného poriadku...urobia chybu a už sa na nich ukazuje prstom a druhý hovoria (no chodí do kostola a ako sa správa)....a práve preto niektorý radšej nebudú chodiť do kostola..lebo majú pocit slobody ak tam nechodia..nik na nich neukazuje prstom.a nemusia nikomu nič dokazovať...nieje dokonalí ani ten čo do kostola chodí ani ten čo tam nechodí....a do kostola sa má chodiť kvôli Bohu a nie kvôli ľuďom....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

piggos Pozri príspevok
ok v niečo máš pravdu súhlasím
vieš, na to čo si napísal sa dá povesť len jedno...
ľudia čo chodia do kostola od nich sa vyžaduje hádam samotná dokonalosť..lebo sú veriaci tak musia robiť toto a tamto robiť všetko podľa kostolného poriadku...urobia chybu a už sa na nich ukazuje prstom a druhý hovoria (no chodí do kostola a ako sa správa)....a práve preto niektorý radšej nebudú chodiť do kostola..lebo majú pocit slobody ak tam nechodia..nik na nich neukazuje prstom.a nemusia nikomu nič dokazovať...nieje dokonalí ani ten čo do kostola chodí ani ten čo tam nechodí....a do kostola sa má chodiť kvôli Bohu a nie kvôli ľuďom....
To ma velmi tesi, ze sme sa nakoniec zhodli. Myslim, ze si to presne vystihol, nie je co dodat.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
... a na nas Romov si zabudol?
Ej , ej misomiso , zasa si mal rýchle prsty .....?

Odkiaľ pochádzajú rómovia ..?
Kde všade žijú ...?

http://romovia.vlada.gov.sk/3632/dejiny-romov.php

Romovia a náboženstvo

Rómovia sa prispôbili náboženstvu okolitých národov, medzi ktorými žili. V krajinách strednej a západnej Európy sú prevažne rímski katolíci. Menej patria k prívržencom rôznych protestantských cirkví (hlavne v protestantských krajinách). Vo východnej Európe a čiastočne na Balkáne sú pravoslávni. Na území Turecka a v mnohých balkánskych krajinách (Bosna, Kosovo, Bulharsko, Albánsko, Macedónsko) patria k vyznavačom islamu.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Rómovia...bo.C5.BEenstvo

Dik šun , čávo romale , khatar sal gádžo ?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

misomiso Pozri príspevok
... a na nas Romov si zabudol?
a odkedy je Róm náboženstvo? Lebo o tom bol Jurajov príspevok...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

buchač Pozri príspevok
Ej , ej misomiso , zasa si mal rýchle prsty .....?

Odkiaľ pochádzajú rómovia ..?
Kde všade žijú ...?

http://romovia.vlada.gov.sk/3632/dejiny-romov.php

Romovia a náboženstvo



http://sk.wikipedia.org/wiki/Rómovia#N.C3.A1bo.C5.BEenstvo

Dik šun , čávo romale , khatar sal gádžo ?
Take vladne dristy necitaj. My sme deti vetra - pochadzame priamo z neba...
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
misomiso Pozri príspevok
To ma velmi tesi, ze sme sa nakoniec zhodli. Myslim, ze si to presne vystihol, nie je co dodat.
aj mňa to teší ..nakoniec,všetko dobre dopadlo..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Take vladne dristy necitaj. My sme deti vetra - pochadzame priamo z neba...
Ty si asi také dieťa vetra , ako ja dieťa mora ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

buchač Pozri príspevok
Ty si asi také dieťa vetra , ako ja dieťa mora ...
...preco?
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
čo vi deti vetra či deti mora.....sa nám to tu zas nejako zvrtlo.....ale nevadí ..zmena je život...
0 0
inkamia inkamia

inkamia je offline (nepripojený) inkamia

môj nazor je taky, ze ked clovek vyrasta odmala na dedine,tak mu to ani nedochadza-stane sa z toho zvyk, tak ako "umyvanie zubov". Ale rozumien ludom, ktorí sa pristahuju na dedinu, a este do blizkosti kostola, a chcu si uzit kludu a zrazu zvonenie o 7,8 hod rano... tak to je na porazenie,ale da sa nato zvyknut tiez. Takze moja rada znie : treba este pred kupou domceku si obsliapnut domace zvyklosti,tradicie a okolie a casy zvonenia kostolov
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Popísalo sa tu všeličo, pre a proti. Jedna vec sa nespomenula, zvony istým spôsobom zabíjali, keď ich pretavili na kanóny. Ale zvony za to nemôžu, to my, ČLOVEK. A ČLOVEKA údajne stvoril BOH, obdaril ho ukazovákom, pre istotu dvoma. Ak niečo doškrábal, po česky, dodrbal. Využil ukazovák, to on BOH, ja som len jeho služobník.

Tu si to odnášajú zvony, nie človek, ktorý ich vyrobil.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať