Zavrieť

Porady

Recepty s obrázkami - rôzne

43 ročná účtovníčka
Mám rada keď pri receptoch sú aj obrázky tak niečo tu priložím možno nájdete niečo aj pre seba
Naposledy upravil Monika C. : 24.05.09 at 11:28
Usporiadat
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

1 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Nie je to recept, a obrázky sú úplne iné no neviem kde priložiť tento naozaj zaujímavý link, preto ho prikladám sem
http://zelovoc.alteon.sk/sk/zelenina/spargla/38/
5 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Tvarohový koláč s brusnicami. Klasika, kysnuté cesto no zamenila som hrozienka za brusnice .Úplne iná chuť :-) foto postup na stránke http://receptyakeber.blogspot.sk/201...skoricovy.html
DSCN9987.JPG  
5 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Niečo hľadám a našla som toto. Keďže je sezóna priložím to tu. Možno to tu už niekedy aj bolo.
3 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
ŠKORICOVÝ KOLÁČ S JABLKAMI
DSCN8649.jpg  
9 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Nepiekla som už riadne dlho, tak aspoň očami si pochutím... máš vynikajúce recepty, akebar, už som bola na Tvojej stránke - všetky sú podľa môjho gusta.
Kým dočistím a zvyknem si na novú rúru, ktorú som kúpila s bytom, chvíľu potrvá ....
4 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Zdenka 0705
Nepiekla som už riadne dlho, tak aspoň očami si pochutím... máš vynikajúce recepty, akebar, už som bola na Tvojej stránke - všetky sú podľa môjho gusta.
Kým dočistím a zvyknem si na novú rúru, ktorú som kúpila s bytom, chvíľu potrvá ....
Zdenka 0705 ďakujem, veľmi si to cením. Verím že ťa ani jeden recept nesklame, vďaka.
1 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..akeber, mas perfektnu stranku vselicoho dobreho, aj som skusala niektore recepty, hlavne kolaciky..urcite vyskusam aj nieco ine..
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

recept na ribezlove muffiny http://hospodyne.mojerecepty.sk/2009...izove-muffiny/
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aj iné....
http://delikatesy.etrend.sk/recepty-...y-k-vinu-12207
2 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Zeleninová kucharka.
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
akeber
ŠKORICOVÝ KOLÁČ S JABLKAMI
Škoricový koláč s jablkami
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Mrežovník s krupicou a čučoriedkami
2013.07.05 Mrežovník s krupicou a čučoriedkami 001.jpg  
2013.07.05 Mrežovník s krupicou a čučoriedkami 003.jpg  
1/1
8 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Si piekol podľa recepísku? Vvyzerá mňamkovo.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ZAVÁRANÉ PEČENÉ MÄSO
Suroviny:

5 kg bravčové mäso
12 dkg soli
3 dkg rasce
10 dkg cesnaku
1/2 l vody
Postup:

Na zaváranie používam bravčové pliecko. Dôležité je mäso nepresoliť. Ja dávam na kilo mäsa 2-3 deka soli. Mäso pokrájam na väčšie kúsky, tie dám do hlbokého plechu, nasolím, posypem rascou, podlejem vodou a pridám očistené strúčiky cesnaku.
Mäso dám do rúry na 180 stupňov piecť asi dve hodiny.
Upečeným mäsom naplním umyté zavarovacie poháre asi 3 cm pod okraj.
(Mäso v pohároch poriadne natlačím, aby sa ho tam viac zmestilo)
Poháre zalejem vypečenou šťavou tesne pod okraj.
Okraje pohárov očistím, zaviečkujem a poukladám ich na hlboký plech s vodou. Vložím do rúry sterilizovať.
Sterilizujem pri 150 stupňoch dve hodiny. Potom plech vyberiem, poháre obrátim hore dnom a nechám vychladnúť. Poháre treba uchovávať v chlade, napr. v špajzi, kde nie je veľa svetla.
6 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Tweety
Si piekol podľa recepísku? Vvyzerá mňamkovo.
áno
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Perky lekvárové "z iného cesta"-

Vždy som robievala lekvárové perky zo zemiakového cesta, ale v starej kuchárskej knižke som našla recept na perky z cesta, kde bol použitý biely chlieb. Recept som si trocha prispôsobila a vyskúšala a stálo to za to! Perky sú krásne mäkkučké a sú nielen jednoduchšie, ale aj lacnejšie, pretože využijem staré pečivo...

Suroviny

5 ks rohlíky
1/2 l mlieko
1/2 kg múka hrubá
2 dcl slivkový lekvár
Postup

Do misky nakrájame na tenšie kolieska rohlíky z minulého dňa. (Môžete použiť akékoľvek biele staršie pečivo, napr.žemle, sendvič...) Zalejeme ich mliekom tak, aby boli poriadne nasiaknuté a dostatočne vlhké. Asi po 15 minútach rukou mliekové rohlíky popučíme a pridáme hrubú múku.Ručným hnetením spracujte múku do rohlíkov na tuhšie tvarovateľné nelepivé cesto. Múku kľudne pridajte, ak sa vám zdá cesto riedke...Hotové cesto rozdelíme na dve časti, aby sa nám s ním lepšie robilo, jednu časť odložíme a druhú dáme na pomúčenú dosku (dala som polohrubú múku) a rozvaľkáme na tenké cesto, ako na rezance. Popri vaľkaní podsýpame múkou, ale cesto sa vôbec nelepí a je krásne elastické. Na jednu polovicu cesta dáme pomovou dvoch malých lyžičiek malé kôpky lekváru, asi 4 cm vzdialené od seba. Snažíme sa lekvár dávať pravideľne do radov zvislých aj pozdĺžnych, aby sa nám ďalej lepšie pracovalo...Druhú polovicu cesta preložíme na prvú s kôpkami lekváru a poriadne prstami popritláčame. Zbytky cesta z krajov odrežeme...Rádielkom pripravené cesto nakrájame na tých miestach, kde sme cesto postláčali a takto narežeme perky...Do väčšieho kastrĺa dáme variť vodu. Keď vrie, osolíme ju a nahádžeme do nej variť perky. Keď vyplávajú na povrch, ešte minútu ich povaríme.Takto isto spracujete aj druhú polovicu cesta....Z tejto dávky mi vyšlo asi 80 ks a ešte z okrajkov som spravila šúľance :-))) My máme radi perky lekvárové s makom.....ale sú výborné i s opečenou strúhankou, s dusenou opraženou krupicou, s mletými orechami, alebo hoci čím, čo máte radi....

Naposledy upravil alaya1 : 19.07.13 at 08:15
6 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

No teda, toto je moja krvná skupina, varenie, pečenie a všetko čo s tým súvisí.....hlavne aby boli doma spokojné a plné brušká. Určite využijem túto stránku pri najbližšom uvažovaní, čo navariť tento krát, čo je z prípravy jedla najhoršie. Ďakujem akeber za dobré tipy a už teraz sa teším, keď niektoré z receptov vyskúšam!!!
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tvarohové knedlíčky s marhuľami
Cesto:
500g tvaroh jemný
2ks žĺtky
250g múka polohrubá
štipka soli
V miske spracujeme suroviny na cesto, ak by lepilo, prisypte trocha múky. Utvoríme valec a krájame na kolieska. Každé koliesko roztlačíme a položíme polovicu marhule. V dlaniach vytvoríme guličku - knedlíček. Takto urobíme všetky. Vo veľkom hrnci necháme zovrieť osolenú vodu a knedlíčky v nej obvaríme. Keď vyplávajú hore, tak ešte asi 5 minút na miernom ohni povaríme, aby neboli surové. Vyberieme sitkom a prepláchneme vodou. Hádžeme ich do misky s mäkkým maslom a sypeme na sucho opraženou strúhanou, ktorú po odstavení z ohňa zmiešame s cukrom.
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Pri tomto ma napadlo.Vnuk mal niečo cez 2 roky, nevesta bola v pôrodnici pre druhého a robila som takéto marhuľové knedlíky. Vnuk pozerá, pozerá a nakoniec sa opýta: "Babka, prečo tam tie marhule zabaluješ, aby im nebolo zima?"
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať