Zavrieť

Porady

Faktúra do EÚ

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môžem vystaviť faktúru pre rakúskeho odberateľa, registrovaného ako platca DPH s dnešným dátumom, ale dátum dodania tovaru bude až 20.7.???
Usporiadat
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Dada, ak fakturuješ tovar dodaný s montážou a inšt., napri vezieš stroj alebo časti stroja, ktoré v čechách montujete, toto nieje predmetom dane, pretože nejde o dodanie tovaru. Pozri §8 ods.4 bod a). Daňová povinnosť prechádza na príjemcu, či už je platca alebo nie. Ale ak vezieš stroj alebo jeho časti ako tovar, teda predáš stroj a dosť, nemontuješ ho, ide o dodanie tovaru a do DP uvádzaš.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Čiže vo faktúre potom uvediem §15a16??? Nebudem uvádzať §43?? Trošku si odporuješ vo svojich príspevkoch. V jednom uvádzaš, že na faktúre pri tovare uvedieš §43 a pri preprava §15. A v ďalšom zase píšeš, že to nevstupuje do priznania DPH. Ale predsa §43 vstupuje do priznania DPH.
Naposledy upravil Dada : 15.07.04 at 06:41
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

No pretože najprv sme sa bavili iba o tovare a preprave. Ale potom sme tam pridali aj tú montáž a to je už iné. Takže sa ospravedlňujem ak som ťa poplietla. Ale áno, kvôli tej preprave musíš te odkaz na fa uviesť. Dúfam, že z toho nejako vyjdeš.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pekný guláš mám z toho už. Takže ak je na faktúre tovar + montáž + preprava tak bude §15 a nepôjde do priznania DPH?
A keď bude tovar na jednej faktúre - bude tam §43, a montáž a preprava na druhej faktúre - §15, tak len tá prvá pôjde do priznania DPH, tak?
Naposledy upravil Dada : 15.07.04 at 07:03
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
preto si myslím, že voľba vystavenia dvoch faktúr, kde jedna je za tovar a druhá za služby vám trošku pomôže pri dávaní faktúr do DP.
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

No trochu si to pomiešala. Ja by som to urobila takto: tovar + montáž na jednu faktúru - nepôjde do DP. Preprava na druhú faktúru - nepôjde do DP, uvedieš odkaz na § 16 nie 15. Tak by to bolo najjednoduchšie. Ale kľudne to môžeš dať všetko do jednej faktúry a uviesť len ten §16.
Ani keby si dala tovar zvlášť a montáž a prepravu zvlášť, ani tak by som ten tovar nedávala do DP, pretože už tá montáž sa vzťahuje na ten tovar, a brala by som to ako dodanie tovaru s montážou a inšt.
Naposledy upravil marianna : 15.07.04 at 07:52
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať