Zavrieť

Porady

Kúpna zmluva - užívacie právo

Poradí mi prosím niekto. Syn si chce kúpiť záhradku. Predávajúca mu povedala, že pozemok vlastne bude musieť ešte dokúpiť od mesta. A teraz prečo píšem. Bola som sa informovať na meste a tam mi povedali, že časť pozemku tejto záhrady patrí mestu a časť pozemkovému fondu, ale že v tomto období všetci vlastníci pracujú na odkúpení týchto pozemkov. Takže, ak túto záhradu môj syn kúpi, kúpi si vlastne iba užívacie právo, že sa má spísať zmluva na užívacie právo a potom by si dokúpil iba pozemky. Dá sa takéto niečo urobiť. Má s tým niekto skúsenosť. Je to vlastne záhradkárska osada.
Naposledy upravil Hepi : 26.05.09 at 07:31 Dôvod: Dopísanie textu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Hepi Pozri príspevok
    Poradí mi prosím niekto. Syn si chce kúpiť záhradku. Predávajúca mu povedala, že pozemok vlastne bude musieť ešte dokúpiť od mesta. A teraz prečo píšem. Bola som sa informovať na meste a tam mi povedali, že časť pozemku tejto záhrady patrí mestu a časť pozemkovému fondu, ale že v tomto období všetci vlastníci pracujú na odkúpení týchto pozemkov. Takže, ak túto záhradu môj syn kúpi, kúpi si vlastne iba užívacie právo, že sa má spísať zmluva na užívacie právo a potom by si dokúpil iba pozemky. Dá sa takéto niečo urobiť. Má s tým niekto skúsenosť. Je to vlastne záhradkárska osada.
    Je to riziko, teraz kúpiť užívacie práva. Môže sa stať, že z akýchkoľvek príčin sa prevod záhrad na nájomníkov neuskutoční a potom nebude mať ani záhradu ani peniaze.

    Na jeho mieste by som počkal, kým tie záhrady predajú nájomcom a až potom to od tej pani odkúpil, rovno do vlastníctva. Alebo nech si nájde iný pozemok v osobnom vlastníctve.

    Ale ak si je istý, že odkúpenie je na dobrej ceste a nič nebráni tomu, aby mesto a pozemkový fond tieto pozemky predali nájomcom (že neexistuje nejaký "záhadný" cudzí záujemca, ktorý ponúkne mestu viac, lebo tam bude chcieť postaviť fabriku na guličkové perá ), tak to môže kúpiť. Musí však zhodnotiť riziko, že by z odpredaja mesto odstúpilo.

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Veľmi pekne ďakujem a ide to kupovať, lebo bol aj za predsedom záhrad.osady a ten mu to odobril. Že vraj, keď prídu tie prevody potvrdené, tak do katastra sa ako majiteľ vloží môj syn.

    Kúpna zmluva - užívacie právo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.