Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DPH

Keď robím dodatočné priznanie DPH, ak som mala daň.povinnosť 45000Sk a teraz mi v dodatočnom vychádza 44800Sk, musím poslať s dodat.priznaním aj žiadosť o vrátenie tých 200Sk, alebo mi to nevrátia?V dodat.priznaní sa vypíšu údaje ako mali byť v skutočnosti?Teda vypisuje sa celé priznanie, všetky potrebné riadky?
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

zagra1 Pozri príspevok
Ahoj všetci na PORADE,
prosim vas o radu... Podali sme DPH 4/2009 na tlacive MF SR/DPH 2010 dňa 20.01.2010, na to nám prišla výzva z DÚ aby sme DPH podali na tlacive MF SR/DPH 01-2009/1 do 15 dní. Prepísala som ho, kedze tam neboli ziadne zmeny a chceli iba ine tlacivo tak som im ho poslala ako riadne... na to nam prisiel dalsi list od DU -pokuta za neskore podanie DPH!! Je tato pokuta opravnená??? Ďakujem za všetky odpovede a pekný den vsetkym
Ja si myslím, že na DÚ niekto zobral vaše priznanie DPH, ktoré ste predkladali po výzve na podanie na inom tlačive, a na základe dátumu prijatia sa rozhodol pre uloženie pokuty, neuvedomujúc si, že je to len opravené tlačivo. Podľa mňa nemajú nárok pokutovať vás, ak ste pôvodné DP podali v riadnom termíne, aj keď nie na správnom tlačive
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

To bol asi len môj pocit, že by to tak malo byť, ale keď som si prečítala toto, tak asi naozaj tá pokuta bude
http://www.porada.sk/t42693-p2-nesko...enie-dane.html
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Pokuta je oprávnená:
§ 38
Daňové priznanie a hlásenie
Na začiatok

(1) Daňové priznanie alebo hlásenie je povinný podať každý, komu vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie podľa osobitného zákona, 11ab) alebo ten, koho na to správca dane vyzve. Daňový subjekt je povinný daň zaplatiť najneskôr v lehote na podanie daňového priznania alebo hlásenia, ak osobitný zákon8b) neustanovuje inak.

(2) Daňové priznanie alebo hlásenie nemožno podať po doručení oznámenia o výkone daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly alebo po doručení oznámenia o rozšírení daňovej kontroly za zdaňovacie obdobie, ktorého by sa daňové priznanie alebo hlásenie týkalo, a to až do jej skončenia. Ak sa začala daňová kontrola podľa § 15 ods. 3 alebo ak správca dane rozšíril výkon tejto daňovej kontroly, daňové priznanie alebo hlásenie nemožno podať za kontrolované zdaňovacie obdobie počas jej výkonu. Rovnako daňové priznanie nemožno podať po doručení protokolu o určení dane podľa pomôcok podľa § 15 ods. 10 časti prvej vety pred bodkočiarkou.

(3) Daňové priznanie alebo hlásenie možno účinne podať na tlačive, ktorého vzor ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo a ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len "zbierka zákonov") uverejnením oznámenia o jeho vydaní. Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab) prílohou daňového priznania sú aj doklady uvedené v príslušnom tlačive daňového priznania.

(4) Daňové priznanie alebo hlásenie možno podať telefaxom, elektronickými prostriedkami, ak obsah údajov, ich rozsah a usporiadanie sú totožné so vzorom tlačiva ustanoveného ministerstvom; ustanovenie § 20 ods. 4 tým nie je dotknuté. Daňové priznanie alebo hlásenie podané elektronickými prostriedkami musí byť podpísané zaručeným elektronickým podpisom 6aa) alebo urobené v súlade s dohodou podľa § 20 ods. 8.
0 0
zagra1 zagra1

zagra1 je offline (nepripojený) zagra1

prve dph bolo podane nacas aj zaplatene nacas, len na inom tlacive... to iste dph sme prepisali na prilozene tlacivo kt. poslal DU a nechala som tam zaskrknute riadne dph len tlacivo sa zmenilo a prisla pokuta za neskore podanie
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Veď práve to, že bolo podané na nesprávnom tlačive, DÚ považuje ako keby ste DP nepodali do lehoty na podanie daň. priznania. Hovorí o tom § 38 ods. 2 zákona 511/1992 Zb. Zyčajne býva k rozhodnutiu o udelení pokuty z DÚ zaslané aj zdôvodnenie. A ak nebolo alebo je nedostačujúce, máš možnosť obrátiť sa na svojho správcu dane a žiadať zdôvodnenie.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

robím dodatočné dph za december 2009, zabudli mi dať faktúru prijatú. Takže dodatočné vyplním s novými číslami, pôvodne bola DP 685,90, teraz mi vyšla 669,64, takže do r. 35 dám rozdiel 16,26 a r. 36 daň na úhradu mínusom 16,26? je to dobre? alebo v januári môžem odpočítať od DP?ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

odpovie mi niekto ako to mám urobiť, alebo dám len do r. 35 sumu -16,26 a odpočítam od DP v januári? prosím o radu?
Naposledy upravil sybila3 : 23.02.10 at 09:59
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nikto mi neporadí? idem zachvíľu na DU ale asi to tam nezoberiem. Podľa mňa by som do r. 35 dala mínus 16,26, do r. 36 nič a odpočítam v DPH za január od DP? je to dobre? ďakujem
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

sybila3 Pozri príspevok
nikto mi neporadí? idem zachvíľu na DU ale asi to tam nezoberiem. Podľa mňa by som do r. 35 dala mínus 16,26, do r. 36 nič a odpočítam v DPH za január od DP? je to dobre? ďakujem
Ja by som ju evidovala v januári a aj do DPH by som ju dala v januári, cez ID do nákladov roku 2009, ale ak chceš robiť DDP, tak potom r.35 mínusom a tiež aj riadok 36, myslím, že by som tú sumu neuvádzala v DP za 01/2010, nakoľko to nebol NO, ale oprava už podaného DP DPH
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

bola to oprava, ale keďže mi tam vyšlo, že sme o 16,26 mali zaplatiť menej, zaplatili sme viacej, tak by to malo byť v januári odrátané od DP? alebo nie? ď
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Nie, od januárovej Dph to neodrátavaj.
Tú Dph Ti vrátia .
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem a je dobrý ten postup, riadok 35 mínus 16,26 a potom tiež r. 36 mínus 16,26? ďakujem
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

sybila3 Pozri príspevok
ďakujem a je dobrý ten postup, riadok 35 mínus 16,26 a potom tiež r. 36 mínus 16,26? ďakujem
Ano tak je to správne
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem idem to tak urobiť, nech to mám z krku a hneď urobím aj január, tam už nič nebudem zohľadňovať. dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

aj by som to mala zaevidovať-zaúčtovať predpis cez ID ako vrátenie DPH? ale ešte do r. 2009
Naposledy upravil sybila3 : 23.02.10 at 16:04
0 0
IwanaV IwanaV

IwanaV je offline (nepripojený) IwanaV

V 2/2010 sme podávali dodatočné DP k DPH za 4.IV.09 - výsledok je zníženie daňovej povinnosti. Je potrebné o tom účtovať ešte s dopadom na rok 2009 cez ID ako upravujúci závierkový účt.prípad?
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň
my robíme dodatočné DPH za 4.Q 2009 teraz v marci 2010
a vyšlo nám že sme zaplatili o 0,75 Eur viac na DPH (v pôvodnom daňovom priznaní)
čo myslíte prosím,máme poslať na DÚ dodatočné DPH,alebo kvôli 0,75 Eur netreba,iba si ho zaevidujeme v našom účtovníctve?

ďakujem moc
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň
my robíme dodatočné DPH za 4.Q 2009 teraz v marci 2010
a vyšlo nám že sme zaplatili o 0,75 Eur viac na DPH (v pôvodnom daňovom priznaní)
čo myslíte prosím,máme poslať na DÚ dodatočné DPH,alebo kvôli 0,75 Eur netreba,iba si ho zaevidujeme v našom účtovníctve?

ďakujem moc

No, ak si to zaeviduješ v účtovníctve a nevysporiadaš s DÚ, potom Ti tých 0,75 eur bude visieť pri inventarizácii DPH pri každom zaúčtovaní DP DPH, teda naveky. Keď zaúčtuješ, treba to aj nejako upratať.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň
my robíme dodatočné DPH za 4.Q 2009 teraz v marci 2010
a vyšlo nám že sme zaplatili o 0,75 Eur viac na DPH (v pôvodnom daňovom priznaní)
čo myslíte prosím,máme poslať na DÚ dodatočné DPH,alebo kvôli 0,75 Eur netreba,iba si ho zaevidujeme v našom účtovníctve?

ďakujem moc
Rozhodnúť sa, či podáš DDP kvôli 75 centom, musíš sám. V zmysle zákona č. 511/1992 Zb. to tvojou povinnosťou nie je.

§ 39
Opravné a dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie
Na začiatok


(3) Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať, ak zistí, že jeho daňová povinnosť má byť nižšia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení, najneskôr však do štyroch rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo nárok na vrátenie dane. Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať aj v tom prípade, ak zistí, že jeho daň má byť nižšia, ako bola správcom dane vyrubená. Znížiť základ dane na základe dodatočného daňového priznania alebo dodatočného hlásenia možno len v prípade uplatnenia skutočností, ktoré neboli predmetom daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly. Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie nemôže daňový subjekt podať po uplynutí jedného roka od ukončenia daňovej kontroly.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

...avšak, bolo by vhodné odúčtovať z účtu 343, aby si mal rovnaký stav ako DÚ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať