Zavrieť

Porady

Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Vystavené Tebou, alebo prijaté.
0 0
emula1 emula1

emula1 je offline (nepripojený) emula1

vystavene.
Ide o to, ze viem ze ich treba vystavit s minusovym znamienkom, uctovne sa mi to vymaze, len svieti mi to stale v knihe pohladavok - 1. ako neuhradene a 2. ako preplatok
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Emula, dobropis zadaj do tej istej knihy ako bol pôvodný doklad, t.j. ak dobropisuješ pohľadávku dobropis zadaj do knihy pohľadávok.
Nemal by byť problém.
0 0
emula1 emula1

emula1 je offline (nepripojený) emula1

jasne, ze to dam do knihy pohladavok, vystavim ako fakturu len s nazvom dobropis a s minusovou hodnotou. len mam problem, ze to stale svieti nacerveno ako neuhradene a ta druha ako preuhradene
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Už si poriešila? Lebo som vyskúšala v Oberone Tvoje dve účtovné operácie a mám to v knihách vyčiernené - žiadne neuhradené ani preuhradené tam nemám. Aj z daňového hľadiska je to správne. Nakoľko nevystavujem dobropisy otvorila som si novú firmu a vyskúšala som to zaúčtovanie tam - a "fachčí" to správne.
0 0
emula1 emula1

emula1 je offline (nepripojený) emula1

mozes mi prosim ta presne napisat ako si to urobila, neviem ako sa k tomu dostat, aby boli obe - fa aj dobropis vyciernene

vopred dakujem
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

IvetaH Pozri príspevok
Ahoj,
export do excelu: otvoríš zostavu, klikni na ikonku export - je vedľa ikony tlač, tam vyber formát a výstup disk alebo aplikácia. Môžeš rovno aplikácia, priamo ti to otvorí v príslušnom programe. VLOOKUP je funkcia po slovensky SVYHLEDAT.

To vážne si si kúpila MS Office? Nehnevaj sa na mňa ale ja za Excel 200€ resp. 440€ za Office nedám. Dosť sa divím, že to niekto ešte kupuje
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

Znova som sa dostal k tomuto programu a opäť ma šokoval na ich stránke som našiel toto:

  • Multilicencia je špeciálny typ licencie, ktorý umožňuje pracovať na počítači s neomedzeným počtom firiem. Tento typ licencie je určený pre účtovné firmy, ktoré spracovávajú účtovníctvo ďalším účtovným jednotkám.
  • Multilicencia sa vzťahuje na jeden počítač a je neprenostiteľná na ďalší počítač (na rozdiel od štandardných licencií a s výnimkou hardvérového klúča) - s účtovnými údajmi sa dá pracovať len na jednom počítači. Ak sa prenesú účtovné údaje na iný počítač, nebudú obsahovať licenciu a už nebude možné do týchto údajov pridávať ďalšie záznamy (údaje bude možné však prezerať).
  • Doporučujeme využiť možnosť použitia hardvérového kľúča (zakupuje sa jednorazovo), ktorý sa dodáva vo forme USB pamäte (USB kľúčenka). V prípadejeho použitia je taktiež možné pracovať len na jednom počítači (v danom čase), avšak multilicencia je prenosná spolu s hardvérovým kľúčom i na ďalší počítač. Pri presunutí hardvérového kľúča na ďalšípočítač sa však stráca možnosť pracovať s účtovnými údajmi na pôvodnom počítači (multilicencia sa nachádza na hardvérovom kľúči).
  • Hardvérový kľúč môže obsahovať licenciu na jeden program, prípadne aj navšetky programy. Dôležité - pri strate hardwarového kľúča zaniká aj licencia, pričom na obnovenie licencie a je potrebné zakúpiť novú multilicenciu.
  • Ak sa firma rozhodne, že nevyužije hardvérový kľúč je možné využívať aj stávajúci spôsob aktivácie multilicencie. Avšak ak bude nutné opätovné vydanie aktivačných kľúčov (napr. výmena hardvéru, preinštalovanie operačného systému) budú tieto vydané len po uhradení plnej ceny licencie. Z tohoto dôvodu odporúčame využitie hardvérového kľúča všetkým užívateľom s typom licencie multi.
  • Multilicencie sa zakupujú pre tieto programy:
    - Podvojné účtovníctvo, Jednoduché účtovníctvo, Mzdy a personalistika
    Ostatné programy sú automaticky dodávané k týmto programom,s určitými výnimkami podľa tabuliek porovnania licencií.


Tak fúúúha. Týmto u mňa OBERON na dobro končí a pokiaľ toto nezrušia nemá absolútne žiaden význam sa zaoberať kúpou presnejšie povedané prenájmom tohto SW.

Užívateľom prajem veľa šťastia
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
dobry den,
nevedeli by ste mi prosim poradit, ako mam spravit v mzdach v oberone:
zamestnankyna skoncila PP k 30,6,09, ale zabudli sme jej preplatit dovolenku z roku 2008. nemala moznost si ju vycerpat pretoze do 30,4,09 bola PN a potom nechodila do prace, teda neospravedlnena absencia. Teraz sme na to prisli a chceme to mat v poriadku, takze ako by som mohla dat preplatenie tej dovolenky. odvody do ZP a SP sa neplatia, iba dan - aspon dufam
budem vdacna za vase rady
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
janka.mo Pozri príspevok
dobry den,
nevedeli by ste mi prosim poradit, ako mam spravit v mzdach v oberone:
zamestnankyna skoncila PP k 30,6,09, ale zabudli sme jej preplatit dovolenku z roku 2008. nemala moznost si ju vycerpat pretoze do 30,4,09 bola PN a potom nechodila do prace, teda neospravedlnena absencia. Teraz sme na to prisli a chceme to mat v poriadku, takze ako by som mohla dat preplatenie tej dovolenky. odvody do ZP a SP sa neplatia, iba dan - aspon dufam
budem vdacna za vase rady
prosim, nie je to niekto, kto by mi vedel s tymto poradit?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Janka, zamestnankyni vyplať dovolenku po ukončení PP no najskôr si ju zaraď späť do stavu zamestnancov v evidencii. Nezabudni odviesť daň. Ja som dokonca uplatnila aj NČZD a nebol problém ani na DÚ v koncoročných zúčtovaniach . Odvody mať nebude čiže na výkazoch SP + ZP sa Ti neobjaví iba v podpisovej listine . Prešlo mi to kontrolou v auguste tohto roku.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Melnick Pozri príspevok
Janka, zamestnankyni vyplať dovolenku po ukončení PP no najskôr si ju zaraď späť do stavu zamestnancov v evidencii. Nezabudni odviesť daň. Ja som dokonca uplatnila aj NČZD a nebol problém ani na DÚ v koncoročných zúčtovaniach . Odvody mať nebude čiže na výkazoch SP + ZP sa Ti neobjaví iba v podpisovej listine . Prešlo mi to kontrolou v auguste tohto roku.
ahoj maji,
urobim to tak, ze v personalistike vymazem datum ukoncenia pracovneho pomeru a v 12/09 jej akoby urobim mzdu? teda preplatim dovolenku? ide o sumu 160 Eur. Ked si uplatnim NCZD, tak potom nemusim ani odvadzat dan. rozumiem tomu dobre?
ked uz budem robit mzdu, tak vsetky kolonky vynulujem iba zadam sumu na preplatenie dovolenky? skusala som to tak, ale mne tam hned pocitalo aj odvody. takze tie vymazem tiez? neviem, ci na to idem dobre...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Janka v iných príjmoch máš možnosť zadať - preplatenie zostatku dovolenky.
0 0
martinr martinr

martinr je offline (nepripojený) martinr

Skúsil som si novú funkciu Oberonu a to je vytlačenie daňového priznania a zistil som, že nefunguje - skončí sa chybovou hláškou Oberon Centra. Neskúsil to už niekto z Vás s úspešným výsledkom?
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Je to tak, tiež som to skúsila. Myslím že v novej verzii roka 2010 to už bude fungovať!!!! A okrem toho by sa zišli aj ostatné tlačivá, napr. aktuálna daň z mot. vozidiel. inak som so softwérom veľmi spokojná.
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

anithocka Pozri príspevok
Zuzka, toto je už druhýkrát čo sme obdržali takýto list a ja neviem čo s tým keďže niko nemá takýto problém a mne sa každý mesiac nechce prepisovať tlačivo daňového priznania keď mi to robí softvér
No trošku neskoro odpovedám, ale podľa mojej mienky je to chyba u nich, pretože poznám mnohých, ktorí pracujú v Oberone, ale nikto nemá problémy s tlačivami. Ani ja sama. Ale ako upozorniť Daňové riaditeľstvo, aby si upravilo vlastný sw?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Zuzka 335 Pozri príspevok
No trošku neskoro odpovedám, ale podľa mojej mienky je to chyba u nich, pretože poznám mnohých, ktorí pracujú v Oberone, ale nikto nemá problémy s tlačivami. Ani ja sama. Ale ako upozorniť Daňové riaditeľstvo, aby si upravilo vlastný sw?

no a vari si mám robiť problémy s daňovákmi? nie nie neprosím, tak poctivo každý mesiac to tlačivo prepisujem..no čo už narobím?

PS: každý to píše o nejakej novej funkcii Oberonu, ja som žiadne nezaregistrovala nevie mi niekto povedať o akú funkciu sa jedná?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
martinr Pozri príspevok
Skúsil som si novú funkciu Oberonu a to je vytlačenie daňového priznania a zistil som, že nefunguje - skončí sa chybovou hláškou Oberon Centra. Neskúsil to už niekto z Vás s úspešným výsledkom?


anitočka nová funkia = vyznačené v texte. Priamo z Programu budeme tlačiť daňové priznanie.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
martinr Pozri príspevok
Skúsil som si novú funkciu Oberonu a to je vytlačenie daňového priznania a zistil som, že nefunguje - skončí sa chybovou hláškou Oberon Centra. Neskúsil to už niekto z Vás s úspešným výsledkom?

Ďalšie informácie
  • Spustiteľný súbor programu OBERON Center sa nachádza v adresári \\OBERON\SHARE\SYSTEM.
  • OBERON Center je súčasťou inštalácie programov OBERON. Vzhľadom na to, že je napísaný v novom vývojovom prostredí Visual Basic NET, je potrebné mať na počítači nainštalovaný Microsoft .NET Framework 2.0 (run-time knižniceNET technológie od fy. Microsoft). Framework nie je súčasťou inštalácie OBERON, je ho potrebné nainštalovať manuálne. Inštalačné súbory .NET Framework sa nachádzajú na inštalačnom CD OBERON, prípadne na www.exalogic.sk (ponuka Na stiahnutie, položka Ďalšie súbory, Iné programy a súčasti).
0 0
martinr martinr

martinr je offline (nepripojený) martinr

Melnick
Tušil som, že by som mal bližšie špecifikovať a popísať podrobnejšie problém ktorý som zistil.
Ja nemám problém so spustením Oberon Centra, ktoré mám v poriadku nainštalované a spustené, ako teda aj .NET Framework. Chybovú hlášku dáva samotné oberon centrum a je v znení "Chyba pri zostavení výkazu".

Chcel by som vedieť, či si niekto z Vás vyskúšal to daňové priznanie s touto funkciou zostaviť a aj sa mu to podarilo. Zatiaľ nikto...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať