Zavrieť

Porady

Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
martin, vyskúšala som, ale nie naostro a DP bolo v pohode, ale potom ako si priložil príspevok som znova vyskúšala a už hlásilo aj mne chybu. Zrejme robia úpravy a doťahujú , aby neboli chyby.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Oberoňáci , viete, že nová licencia na rok 2010 je už na USB kľúči?
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Melnick Pozri príspevok
Oberoňáci , viete, že nová licencia na rok 2010 je už na USB kľúči?
Majka, máme sa toho báť, alebo tešiť ???
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja nie som strašidlo. Tak si teraz Zitka vyber.
No mne sa zmeny nepáčia, možno to chce nejaký čas.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Dobrý večer,
v potvrdení o zdaniteľnej mzde za rok 2009 mi doťahuje nezdaniteľnú časť vo výške 3927,24€. Správna je 4025,70€. V nastavení programu to mám zadané správne. Prosím vás, kde mám chybu alebo ako to opraviť?
Ďakujem
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

IvetaH Pozri príspevok
Dobrý večer,
v potvrdení o zdaniteľnej mzde za rok 2009 mi doťahuje nezdaniteľnú časť vo výške 3927,24€. Správna je 4025,70€. V nastavení programu to mám zadané správne. Prosím vás, kde mám chybu alebo ako to opraviť?
Ďakujem
posúvam ja mám ten istý problém
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
IvetaH Pozri príspevok
Dobrý večer,
v potvrdení o zdaniteľnej mzde za rok 2009 mi doťahuje nezdaniteľnú časť vo výške 3927,24€. Správna je 4025,70€. V nastavení programu to mám zadané správne. Prosím vás, kde mám chybu alebo ako to opraviť?
Ďakujem
Je to preto, že nezdaniteľná čiastka sa zvišovala až od marca a za prve dva mesiace bola tých 19,2 násobok ŽM a až od 1.3.2009 bola zvýšená na 22,5 násobo. na potvrdení je uvedená skutočná odpočítaná NČ za jednotlivé mesiace. v ročnom zúčtovaní dane potom treba nahodiť už tých 4025,70.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

ďakujem za odpoveď. A prosím, ešte mám jednu otázku. Na www. exalogic je uvedené, že bola dnes vydaná nová verzia, ale je tam celý inštalačný súbor na stiahnutie. Mám si teda stiahnuť celý ten veľký balík? Aby som potom neprišla o všetky údaje a ešte aj o licenciu.
Ďakujem
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Najprv je dobré si všetky údaje zálohovať a potom stiahnuť ten súbor. multi licencia sa viaže na pevný disk (na jeden počítač), takže kým je ten v poriadku tak by sa nemalo nič stať. ostatné licencie pokiaľ viem sú prenosné aj na iný počítač.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
IvetaH Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď. A prosím, ešte mám jednu otázku. Na www. exalogic je uvedené, že bola dnes vydaná nová verzia, ale je tam celý inštalačný súbor na stiahnutie. Mám si teda stiahnuť celý ten veľký balík? Aby som potom neprišla o všetky údaje a ešte aj o licenciu.
Ďakujem
Nesťahuj celý inštalačný súbor, sťahuj už iba upgrade. Ten predsa už stiahnutý máš, kedže pracuješ v programe Oberonu.
mimochodom nehrň sa hneď do upgrade , ale chvíľu počkaj, kým vychytajú chyby na iných - nie na Tebe. Hovorí zo mňa skúsenosť.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Ďakujem, počkám.
Pýtala som sa preto, lebo teraz tam upgrade nie je, iba ten veľký súbor.
Pekný deň prajem
0 0
martinr martinr

martinr je offline (nepripojený) martinr

Melnick Pozri príspevok
Nesťahuj celý inštalačný súbor, sťahuj už iba upgrade. Ten predsa už stiahnutý máš, kedže pracuješ v programe Oberonu.
mimochodom nehrň sa hneď do upgrade , ale chvíľu počkaj, kým vychytajú chyby na iných - nie na Tebe. Hovorí zo mňa skúsenosť.
Exalogic urobilo na Oberone významné softvérové zmeny a tak nie je možné urobiť iba upgrade na staršiu verziu a preto je na ich stránkach dostupný len celý inštalačný balík veľkosti skoro 145MB. V systéme okrem toho treba mať nainštalovaný Microsoft .NET Framework 3.5
Ja som sa dal na "testovanie" a teda "vychytanie chýb" sa vykoná na mne
Bol som zvedavý najmä na to daňové priznanie o ktorom sme sa tu už bavili a ktoré v predchádzajúcej verzii nefungovalo. Tak v tejto verzii už funguje! Tento môj smiech odráža nie radosť z novej funkcie, ale z toho ako to funguje - úplne na nič Ono sa to len pripojí cez IE na server drsr.sk a odtiaľ natiahne prázdne tlačivo daňového priznania, ktoré si musíte komplet vyplniť sami. Takýto múdry som aj ja
Som veľmi sklamaný...
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Martinr takže Tvoje odporúčanie je ešte si nenainštalovať upgrade, ale radšej ešte počkať? hm?
0 0
martinr martinr

martinr je offline (nepripojený) martinr

anithocka Pozri príspevok
Martinr takže Tvoje odporúčanie je ešte si nenainštalovať upgrade, ale radšej ešte počkať? hm?
Keď sa pýtaš, či nenainštalovať, alebo počkať - tak keďže tieto dve možnosti sú vlastne totožné, tak je to jedno nie?
Viem, že si mala na mysli či nainštalovať, alebo počkať, ale v totmto Ti ja neporadím, lebo to záleží od toho, ako Oberon využívaš, či aj sklady, pokladnicu, DPH... Musíš si pozrieť na ich stránkach informácie o zmenách (mne nedovolí pridať link - nezmyselné pravidlo) či sa Ťa tam niečo týka, alebo nie.
Ja vediem jednoduché účtovníctvo, nie som platcom DPH, nemám žiaden sklad a nepoužívam pokladnicu Oberon, tak ja som si to z pohľadu potreby sťahoval zbytočne. Ešte na tom budú musieť chlapci a možno aj dievčatá z Exalogic popracovať a ako napísala Melnick vychytať chyby.... a pre mňa hlavne dotiahnuť to daňové priznanie, aby ho aj korektne vyplnilo a nie len natiahlo do prehliadača prázdne tlačivo... a vlastne ani to mi už netreba, lebo som si ho už vyplnil sám
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
martinr Pozri príspevok
Exalogic urobilo na Oberone významné softvérové zmeny a tak nie je možné urobiť iba upgrade na staršiu verziu a preto je na ich stránkach dostupný len celý inštalačný balík veľkosti skoro 145MB. V systéme okrem toho treba mať nainštalovaný Microsoft .NET Framework 3.5
Ja som sa dal na "testovanie" a teda "vychytanie chýb" sa vykoná na mne
Bol som zvedavý najmä na to daňové priznanie o ktorom sme sa tu už bavili a ktoré v predchádzajúcej verzii nefungovalo. Tak v tejto verzii už funguje! Tento môj smiech odráža nie radosť z novej funkcie, ale z toho ako to funguje - úplne na nič Ono sa to len pripojí cez IE na server drsr.sk a odtiaľ natiahne prázdne tlačivo daňového priznania, ktoré si musíte komplet vyplniť sami. Takýto múdry som aj ja
Som veľmi sklamaný...
martinr predpokladám, že máš už aj USB kľúč s novou licenciou. Dobrá somarina - myslím si ja.
0 0
martinr martinr

martinr je offline (nepripojený) martinr

Melnick Pozri príspevok
martinr predpokladám, že máš už aj USB kľúč s novou licenciou. Dobrá somarina - myslím si ja.
Novú licenciu ešte nemám, ale pokiaľ viem, tak žiaden USB kľúč s licenciou nie je a ani nebude potrebný. Všetko bude fungovať tak ako doposiaľ, čiže mi e-mailom zašlú aktivačný kód a licencia bude viazaná na rok spracovania účtovníctva a takisto to bude aj ľahko prenositeľné na iné počítače, čo aj využívam.
Exalogic akurát pridal možnosť pre multilicencie (nie povinnosť), ktoré neboli prenostiteľné na iné počítače, zakúpiť si hardvérový kľúč, pomocou ktorého to prenostiteľné bude.
0 0
martinr martinr

martinr je offline (nepripojený) martinr

P07 Pozri príspevok
Znova som sa dostal k tomuto programu a opäť ma šokoval na ich stránke som našiel toto:

  • Multilicencia je špeciálny typ licencie, ktorý umožňuje pracovať na počítači s neomedzeným počtom firiem. Tento typ licencie je určený pre účtovné firmy, ktoré spracovávajú účtovníctvo ďalším účtovným jednotkám.
  • Multilicencia sa vzťahuje na jeden počítač a je neprenostiteľná na ďalší počítač (na rozdiel od štandardných licencií a s výnimkou hardvérového klúča) - s účtovnými údajmi sa dá pracovať len na jednom počítači. Ak sa prenesú účtovné údaje na iný počítač, nebudú obsahovať licenciu a už nebude možné do týchto údajov pridávať ďalšie záznamy (údaje bude možné však prezerať).
  • Doporučujeme využiť možnosť použitia hardvérového kľúča (zakupuje sa jednorazovo), ktorý sa dodáva vo forme USB pamäte (USB kľúčenka). V prípadejeho použitia je taktiež možné pracovať len na jednom počítači (v danom čase), avšak multilicencia je prenosná spolu s hardvérovým kľúčom i na ďalší počítač. Pri presunutí hardvérového kľúča na ďalšípočítač sa však stráca možnosť pracovať s účtovnými údajmi na pôvodnom počítači (multilicencia sa nachádza na hardvérovom kľúči).
  • Hardvérový kľúč môže obsahovať licenciu na jeden program, prípadne aj navšetky programy. Dôležité - pri strate hardwarového kľúča zaniká aj licencia, pričom na obnovenie licencie a je potrebné zakúpiť novú multilicenciu.
  • Ak sa firma rozhodne, že nevyužije hardvérový kľúč je možné využívať aj stávajúci spôsob aktivácie multilicencie. Avšak ak bude nutné opätovné vydanie aktivačných kľúčov (napr. výmena hardvéru, preinštalovanie operačného systému) budú tieto vydané len po uhradení plnej ceny licencie. Z tohoto dôvodu odporúčame využitie hardvérového kľúča všetkým užívateľom s typom licencie multi.
  • Multilicencie sa zakupujú pre tieto programy:
    - Podvojné účtovníctvo, Jednoduché účtovníctvo, Mzdy a personalistika
    Ostatné programy sú automaticky dodávané k týmto programom,s určitými výnimkami podľa tabuliek porovnania licencií.


Tak fúúúha. Týmto u mňa OBERON na dobro končí a pokiaľ toto nezrušia nemá absolútne žiaden význam sa zaoberať kúpou presnejšie povedané prenájmom tohto SW.

Užívateľom prajem veľa šťastia
P07
Často strácaš hardvérové klúče, alebo to plánuješ? Lebo ak nie, tak potom nerozumiem, v čom je vlastne problém...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Trvám na tom, že to nie je dobrý ťah zo strany Oberonu a prikláňam sa k PO7. Predsa nie sme všetci čo sme s nimi spolupracovali zlodeji a nevymýšľali sme si historky aby sme sa dostali k ďalšej licencii podvodom.
Ja pracujem s Oberonom skoro od ich začiatku a napriek tomu, že NB využívam iba na archivovanie a prípadnú prácu a drobné úpravy v obývačke pri manželovi - keď kontrolujem doklady, aby som nebola stále sama ja v pracovni a on v izbe deliacej nás stenou - musela som si kúpiť licenciu aj na NB, čo už je trocha silná káva.

Ja už totiž USB mám.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, hoc robím s Oberonom cca dva aj pol roka až teraz mi napadlo sa spýtať či Oberon má takú funkciu, že si faktúru zaúčtujem a vytlačím si faktúru aj s predkontáciou, niektoré programy to majú. Pri Oberone som to nenašla.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

V zalozke TLAC je UCTOVANIE v učt. denniku. Ja si to vytlacim a nalepim ku fa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať