Zavrieť

Porady

Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
polka Pozri príspevok
Poradíte mi prosím, ako mám v Oberone (mzdy) spracovať zamestnanca, ktorý k 30.12.2010 skončil PP a od 1.1.2011 začal pracovať na dohodu o pac. činosti (s odhláškou a následne prihláškou do SP)?Musí byť evidovaný s novým prac. vzťahom Za rok 2010 mu treba urobiť RZD. áno Mám ho nahodiť ako nového pracovníka na dohodu, ale potom mi bude v spracovaní miezd figurovať 2x ? Ale zas na druhej strane si neviem predstaviť, ako by som mu potom urobila RZD za rok 2010.
Niekedy sa Ti stane, že jedného zamestnanca - spravidla dohodára na DoVP budeš mať v personalistike evidovaného aj viackrát. Ak máš Zam-ca a dohodára súčasne - program Ti ponúka možnosti riešenia pri spracovávaní miezd.
1 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

prosím Vás viete mi povedať či skladová evidencia a účtovníctvo sú prepojené? ide o to, že sklad a účtovníctvo budú vedené na jednom PC (doteraz to tak nebolo) a že čo sa stane zo skladom ak si doma niečo poúčtujem a budem to chcieť natiahnúť do PC kde je sklad keď medzitým kým ja som doma účtovala oni napríklad nahodili nové skladové karty? nakoľko som nenašla možnosť zálohovania iba skladovej evidencie...ďakujem
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Sklad a účtovníctvo sú prepojené. keď v sklade urobíš výdajku a následne aj v sklade fa. tak tá fa bude aj v účtovnícteve. a potom už úhradu robíš normálne cez účto. zálohuje sa celé účto spolu aj so skladom, to znamená keď zálohuješ musí byť sklad zatvorený. nedá sa to takto, asi budeš musieť to čo si naúčtovala účtovať znovu , alebo nahodiť znova skladové karty.
4 0
KKatika KKatika

KKatika je offline (nepripojený) KKatika

Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť ako mám urobiť prevod skladových zásob do nového roka? Keď si otvorím nové obdobie, tak mám skopírované všetky pohyby zo starého roka. Ja by som chcela len prevod zostatkov do počiatočných stavov.
Ďakujem.
0 0
KKatika KKatika

KKatika je offline (nepripojený) KKatika

Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť ako mám urobiť prevod skladových zásob do nového roka? Keď si otvorím nové obdobie, tak mám skopírované všetky pohyby zo starého roka. Ja by som chcela len prevod zostatkov do počiatočných stavov.
Ďakujem.
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Ak by si chcela mať na skladových kartách počiatočný stav k 1.1.2011, musela by si v učto. urobiť presun roku 2010 do histórie. no a na to je podľa mňa ešte skoro. budú zmazané všetky príjemky aj výdajky z roku 2010, zostanú len fa, ktoré sú ešte neuhradené alebo uhradené v roku 2011. predtým ale musíš samozrejme zálohovať učto.
v sklade len urob inventúru, vytlačť inventúrny súpis alebo stav skladi k 31.12.2010 a účtuj normálne ďalej.

ja dávam do histórie 3 roky dozadu. takže tento rok budem dávať do histórie rok 2008. takže roky 2009 a 2010 zostanú.
Naposledy upravil Dana1 : 27.01.11 at 20:32
3 0
KKatika KKatika

KKatika je offline (nepripojený) KKatika

Vďaka za odpoveď. Prajem pekný víkend.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

ucim sa pracovat s JU v OBERONE. Akym stylom zauctovat fakturu, ktora obsahuje viacero poloziek? Z toho jedna bude zasoby, druha DHIM a tretia je sluzba.

Ako zadavate taketo predkontacie? VNZD majetok, VOZD rezia a podobne...

V PU je to take jednoduche rozpisat to na jednotlive ucty
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Aj v Jú je to jednoduché. keď zadávaš novú fa do knihy závazkov. dáš položku fa nová a dole je vybrať zo zoznamu , otvorí sa Ti zoznam neskladových položiek. tam si natipuj cez nový.... nezabudni vyplniť aj rozúčtovanie do ktoprej kolonky v PD to bude zaradené. potom už len to OK prenesieš do fa. pri úhrade fa sa ťa program opýta či úhradu rozúčtovať na viac účtov. dáš áno a je to.
4 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Prosim Vas,

Ako sa v Oberone v JU zauctuje zavazok vyplyvauci zo zmluvy o najme? Nie su vystavovanie mesacne faktury, ale len jedna zmluva s tym ze 15.teho v danom mesiaci je uhrada.

Mam to davat cez "iny zavazok" do knihy zavazkov? A dava sa to v celej sume na rok 2010 a potom uhradzat alebo kazdy mesiac spravit predpis aj uhradu? Dakujem
Naposledy upravil zk24 : 29.01.11 at 22:39
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja dávam každý mesiac predpis do KZ a aj úhradu každý mesiac. Nedávam to do iných záväzkov. Nepáčia sa mi.

Zuzka s tým rozúčtovaním som ja pri DPH-ákovi mala problém. Neviem či Danke - Dana1 dáva dobrý typ DPH, ale mne tam hádzalo staré typy. Až som sa naštvala a nedávam DPH cez rozúčtovanie.
Niekedy sa mi stane, že pri stiahnutí novej verzie sa v predkontáciách zmení typ DPH - dávaj si na to pozor - rozklikaj a uprav si.
Tiež sa občas stane, že za toho pána nedáš správny typ DPH - vtedy hodím hocičo čo mi program dovolí a následne sa vrátim v doklade cez opravu a zrazu, ejhľa, dá sa tam dať správny typ. Kým som na to prišla, bola som asi takáto.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

To s tou DPH-ckou som postrehla pri Podvojnom uctovnictve. a to napriklad ked chcem dat ze "nezaradit do priznania dph", tak najprv musim zmenit typ dph az potom robit nieco s datumami. ak nastavim datumy ine, uz neviem hybat s typom dph, respektive mi to tam nieco prideli a neviem to upravit. musim pridat tak ako je a nasledne sa vratit a opravit...

v tom JU to teda davas pod fakturu? ked nedavas iny zavazok.... aky davas teda doklad, cislo dokladu ked je to zmluva????
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Napr. Nájomná zmluva = VS 201001 a ja si potom upravujem
január = 20100101
február = 20100102
marec = 20100103
december = 20100112

Toto značenie si poznačím ako poznámku do nájomnej zmluvy.
Prešlo to aj DK.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

A ako sa zadavaju do penazneho dennika v OBERON trebars blocky z ERP ak su tam sucasne sluzby aj material? Trebars predaj nejakeho zosita a sucasne kopirovanie? Ako sa da jeden blok z ERP rozdelit na viac riadkov?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
zk24 Pozri príspevok
A ako sa zadavaju do penazneho dennika v OBERON trebars blocky z ERP ak su tam sucasne sluzby aj material? Trebars predaj nejakeho zosita a sucasne kopirovanie? Ako sa da jeden blok z ERP rozdelit na viac riadkov?
V JÚ to všetko "hodím" do réžie s doplňujúcim textom :kancelárske potreby.

V PÚ to rozčlením.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Nejako sa mi to JU nepaci PU mam radsej...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zuzka ak Ti môžem poradiť , urob si predkontácie na všetko čo Ťa napadne a potom už budeš iba nahadzovať ako zmyslov zbavená
Napr:
úroky kredit
úroky debet
réžia - neplatiteľ DPH
cestovné náhrady
stravné
rozdeľ si jednotlivé odvody do fondov : ZP,SP, DNP, PvN
kód, ktorý bude "zberný" a musíš sa vrátiť k nemu neskôr.......
No ja ich mám spústu.
Jedem mám napr 999 ID - s nulovou hodnotou, na ktorý si počas celého roka zapisujem na čo nesmiem zabudnúť.
Pri uzávierke to vždy uvítam.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Melnick Pozri príspevok
Zuzka ak Ti môžem poradiť , urob si predkontácie na všetko čo Ťa napadne a potom už budeš iba nahadzovať ako zmyslov zbavená
Napr:
úroky kredit
úroky debet
réžia - neplatiteľ DPH
cestovné náhrady
stravné
rozdeľ si jednotlivé odvody do fondov : ZP,SP, DNP, PvN
kód, ktorý bude "zberný" a musíš sa vrátiť k nemu neskôr.......
No ja ich mám spústu.
Jedem mám napr 999 ID - s nulovou hodnotou, na ktorý si počas celého roka zapisujem na čo nesmiem zabudnúť.
Pri uzávierke to vždy uvítam.
No ja sa JU prave iba ucim. Naschval som zobrala jedneho zivnostnika, ktory robi JU, aby som sa to naucila. Pred kazdym jednym zapisom googlim a googlim jak zmyslov zbavena

Este pozeram ze OBERON neponuka moznost Vykaz o majetku a zavazkoch? to sa musi robit rucne? Teda no problem, len aby som vedela ze to nemam hladat.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ale Zuzka - ponúka a to v dvoch formátoch. Jeden pre Teba "len taký" a druhý priamo na vytlačenie pre DÚ.

Tak len hľadaj a nájdeš a nájdeš ho pod tlačovým výstupom Výkaz o Príjmoch a Výdavkoch.

zadala si správne obdobie?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Potom pojde o profesionalnu slepotu... lebo klikam kam sa da a vsade vidim iba Vykaz o prijmoch a vydavkoch... o majetku a zavazkoch nevidim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať