Zavrieť

Porady

Usporiadat
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
ahojte, poradte mi prosim, ci rozmyslam zle, alebo ci mi chaosi program
dala som si vyplnenie dp po z programu a do vynosov a nakladov mi natiahlo nezmyselne cisla.
ked som si zadala vytlacit HV z programu, tak naklady mam 236259,02 a vynosy mam 204781,68
lenze v tlacive mi natiahlo sumu 204781,68 do nakladov a vynosy mi natiahlo sumu 202752,39
vsak to nie je spravne a mam to vyplnit podla HV?
alebo rozmyslam zle?
dakujem
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja sa na OBERON nespolieham v ziadnom reporte, ani danovom priznani. Vsetko robim manualne, lebo aj do vykazov mi to taha uplne bludy a nie to este aby som chcela nejake minule obdobia, tam mi netaha nic...

Ja ti neviem poradit DPPO som ani neskusala cez OBERON. Robim to vzdy priamo na stranke drsr.sk (eDANE) a neriesim ine...
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

katkarbk Pozri príspevok
Zdravím Vás, prosím poradiť s týmto problémom: firma, mesačný platca DPH, účtuje v sústave podvojného účtovníctva, si v 03/2010 neuplatnila pri jednej faktúre odpočet DPH (nie je to veľká suma) a nechce podávať dodatočné priznanie k DPH. Faktúru má zaevidovanú v knihe záväzkov, je uhradená. Ako o takejto faktúre účtovať v programe Oberon? Zaujíma ma hlavne, čo s tou DPH? Ďakujem veľmi pekne.
Ja by som v Jú dala ako výdavok neovplyvňujúci ZD, v podvojnom to možno môže byť pripočítateľná položka.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Dobrý deň,
prosím vás, bude DU akceptovať tlačivo z OBERONU ročné hlásenie? Je toho dosť a nechce sa mi to prepisovať do internetových formulárov.
Ďakujem
0 0
denisocka denisocka

denisocka je offline (nepripojený) denisocka

Ja všetky formuláre tlačím cez oberon - prehľady, ročné hlásenie, daňové priznanie , výsledovky - a žiaden problém s nimi nemám
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím, kde v Oberone v mzdách mi vytlačí zápočtový list zamestnanca?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

jana32 Pozri príspevok
Prosím, kde v Oberone v mzdách mi vytlačí zápočtový list zamestnanca?
Karta pracovníka - Tlačivá - Nové
zapoctovy list.jpg  
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Ďakujem!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
denisocka Pozri príspevok
Ja všetky formuláre tlačím cez oberon - prehľady, ročné hlásenie, daňové priznanie , výsledovky - a žiaden problém s nimi nemám
Tiež tlačím všetky formuláre, ale predtým ich najskôr skontrolujem. Nie vždy súhlasí to čo tam má byť, s tým,čo mi tam vyjde .
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Nie vzdy? Skor malokedy
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jana32 Pozri príspevok
Prosím, kde v Oberone v mzdách mi vytlačí zápočtový list zamestnanca?
Janka, dám Ti jednu radu: vytvor si v Oberone jednu fiktívnu firmu a v nej sa" prehrabávaj" do zblbnutia - uvidíš a budeš prekvapená, koľko rôznych tlačových výstupov objavíš a ktoré Ti zároveň uľahčia Tvoju prácu. Nemusíš sa báť, lebo "tam" nič nepokazíš a do riadnej firmy budeš "chodiť" už iba 100% pripravená.
Ja keď som začínala pracovať v Oberone som si tak vytvorila fiktívnu firmu v mzdovom programe, v JÚ aj PÚ a tam som si skúšala všetko možné. A prečo nepriznať, že aj dodnes ich využívam, keď mám nejaký zložitý účtovný prípad, ktorý neviem ako mi všetko ovplyvní ,odskočím si do fiktívnych, zaúčtujem problematické, pozriem čo a ako mi to poovplyvňovala a do riadnej firmy idem účtovať so 100% istotou, že niečo nezbabrem.

že sa mi všeličo podarí aj zbabrať, o tom vydám knihu. Názov knihy vám zavčasu prezradím.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
zk24 Pozri príspevok
Nie vzdy? Skor malokedy
Skôr vždy, ako málokedy.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Hej? no co sa tyka reportov, vsetko prechadzam manualne a vsetko prerabam... Máááááááááááálokedy sa mi stane ze report je ok. To nehovorim este o podvojnom uctovnictve...
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Ja tiež účtujem v Oberone a všetky talčové výstupy sú v poriadku, vždy všetko kontrolujem a málokedy v tom majú chybu. Ak ti haspruje program, stiahni si novú verziu.

V tomto roku bolo veľa zmien hlavne v mzdách, vydávali veľa verzií, bolo tam veľa chýb, musela som posielať opravné výkazy do poisťovní, ale v najnovšej verzii už majú všetko v poriadku.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

kn-alka Pozri príspevok
Ja tiež účtujem v Oberone a všetky talčové výstupy sú v poriadku, vždy všetko kontrolujem a málokedy v tom majú chybu. Ak ti haspruje program, stiahni si novú verziu.

V tomto roku bolo veľa zmien hlavne v mzdách, vydávali veľa verzií, bolo tam veľa chýb, musela som posielať opravné výkazy do poisťovní, ale v najnovšej verzii už majú všetko v poriadku.
Mam novú verziu. Kym som mala "jednoduchych" klientov, tak som na chyby nenarazila. Az ked som mala takych co maju dokonca aj casove rozlisenie tak zacali sa norit chyby. Hlavne ked danove zavazky (341 ucet) zaradi do riadku danovych zavazkov a sucasne zavazkov voci spolocnikom. Ucet 211 mi takisto dava do dvoch riadkov - kratkodobe financie aj dlhodobe... a potom sa mi vsetko kumulativne napocitava... To je len priklad...

Pri zamestnancoch ktori robia klasicky na 8h denne 5x tyzdenne, tiez nie je problem, ale problem je s nepravidelnym kalendarom pri zamestnancoch ktori robia iba piatky 8h, a teda raz mesacne 32h a raz 40h, napriek tomu ze maju mesacnu mzdu, vzdy to vypocita hluposti. Na helpdesku kazali nastavit hodinovu mzdu, a vzdy prepocitat hodinovu odmenu tak aby sedela mesacna mzda. Pretoze tam sa neda nastavit uvazok 0,2. Lebo potom to pocita ako odpracovanych 22 dni 1,5 hodine (cca), a nie 4 dni po 8 hodin...

Ved to je jedno Reporty, typu Suvaha, VZaS, Hlásenia, a podobne veci su uplne nepouzitelne v trochu "zlozitejsich" pripadoch....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
kn-alka Pozri príspevok
Ja tiež účtujem v Oberone a všetky talčové výstupy sú v poriadku, vždy všetko kontrolujem a málokedy v tom majú chybu. Ak ti haspruje program, stiahni si novú verziu.

V tomto roku bolo veľa zmien hlavne v mzdách, vydávali veľa verzií, bolo tam veľa chýb, musela som posielať opravné výkazy do poisťovní, ale v najnovšej verzii už majú všetko v poriadku.
Kn-alka , za tie roky čo pracujem v Oberon-e som nemala dobrý ani jeden Q.Prehľad. No ,klamem, jeden sa určite našiel. Vždy všetko robím sama - upravujem si to a stále prosím programátorov, aby do programu zakomponovali kľúč, ak si niečo opravím,aby som to mohla uzamknúť a aby mi to spätne neprerátalo. To je moja skúsenosť. Závidím Ti, že máš všetko OK, nóó možno tlačíš až potom, keď ja mám za sebou 2-3 hodinový pokec s programátorom. Hmmm.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Melnick Pozri príspevok
Kn-alka , za tie roky čo pracujem v Oberon-e som nemala dobrý ani jeden Q.Prehľad. No ,klamem, jeden sa určite našiel. Vždy všetko robím sama - upravujem si to a stále prosím programátorov, aby do programu zakomponovali kľúč, ak si niečo opravím,aby som to mohla uzamknúť a aby mi to spätne neprerátalo. To je moja skúsenosť. Závidím Ti, že máš všetko OK, nóó možno tlačíš až potom, keď ja mám za sebou 2-3 hodinový pokec s programátorom. Hmmm.
Presne tak, strasne ma stve, ze ked napriklad vytlacim suvahu na obrazovku, a prerobim ju rucne (o dotiahnuti udajov z minuleho roka len snivam), ze sa neda ulozit. Ked zistim ze som spravila preklep alebo zabudla vyplnit SKNACE, a otvorim suvahu nanovo, tak zas a zas dokola prepisovat vsetky riadky. Je to na zabitie. Ale zvykla som si. Aspon ma to drzi v strehu, nespolieham sa na nic. Mozno keby robili vsetko dobre, ani by som nevedela ako sa tie vykazy vyplnaju

ale zas vedela by som si predstavit zivot aj bez toho
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Aleob som len neprisla na to, ze sa da ulozit?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zuzka, presne po takom "uzamykaní" toho svojho upraveného túžim už minimálne dva roky a aj ich o to prosím.
Ale som asi sama,čo po takom niečom túžim. No má Oberon na druhej strane aj veľmi veľa dobrých vecí - musím byť objektívna. Prvá je jeho cena
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Melnick Pozri príspevok
Zuzka, presne po takom "uzamykaní" toho svojho upraveného túžim už minimálne dva roky a aj ich o to prosím.
Ale som asi sama po takom niečom túžim. No má Oberon na druhej strane aj veľmi veľa dobrých vecí - musím byť objektívna. Prvá je jeho cena
Jasne, inak by som ho nemala uz asi stvrty rok, alebo mozno aj viac.
Pacia sa mi vystupy typu "hlavna kniha, saldokonto, uctovny dennik,...." a taketo. Ale Tie co idu na urady, tie sa mi nepozdavaju...

Bud nech vytlacia suvahu prazdnu a ja tam vyplnim vsetko sama, alebo nech ju robia spravnu. Lebo nielen pisat nanovo a pocitat riadky, ale aj vymazavat nimi zle natiahnute udaje, a to nehovorim o tom, ze castokrat potom neviem ci ten ktory riadok je uz upraveny alebo nie....".

A cena je bezkonkurencna. Manipulacia, jednoduchost, prehladnost, ale ma vela vela much.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať