Zavrieť

Porady

Usporiadat
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím o radu, končí mi zamestnanec 31.3.2011 má zostatok dovolenky k tomuto dňu 7 dní. V personalistike som si zadala koniec pracovného pomeru ku 31.3.2011, ale keď si v tvorbe miezd zadám preplatiť zostatok dovolenky, mám tam zlú sumu. Asi treba ešte nejaký krok urobiť, prosím poraďte.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jana32 Pozri príspevok
Prosím o radu, končí mi zamestnanec 31.3.2011 má zostatok dovolenky k tomuto dňu 7 dní. V personalistike som si zadala koniec pracovného pomeru ku 31.3.2011, ale keď si v tvorbe miezd zadám preplatiť zostatok dovolenky, mám tam zlú sumu. Asi treba ešte nejaký krok urobiť, prosím poraďte.
Žiadny krok, iba Ti musí sedieť zostatok dovolenky.
0 0
katkarbk katkarbk

katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

Taktiež si s niečím podobným neviem rady: zamestnanec ukončil PP k 14.03.2011. Na začiatku roka mal zostatok dovolenky z minulého roka 1 deň + bol mu pripočítaný nárok na celý rok, teda 20 dní. Do personalistiky som zadala ukončenie PP 14.03.2011, ale neviem, čo s tou pripísanou dovolenkou? A taktiež, čo so zvyškom neodpracovaných dní, teda od 15.03. do 31.03.?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil katkarbk : 07.04.11 at 12:09
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ja normálne musím čakať, kým zmizne ten otáznik.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

?????? tieto ti nikdy nezmiznu :-P
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

moje otázočka sa týka skladovej evidencie...náš najväčší dodávateľ nám posiela faktúry aj e-mailom..vo faktúre je EAN kód, počet kusov, cena dá sa to nejako cez túto faktúru nainportovať do skladu ako príjem? alebo treba všetko manuálne nahádzať?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.

zk24 Dnes, 06:15 PM
?????? tieto ti nikdy nezmiznu :-P
Zuzka, mala som na mysli, kým ich nezahltia ďalšie príspevky. ja tie otázniky nenávidím. Neviem, prečo ich Richard nezruší, lebo mnohí ich zneužívajú. Keby nebol otáznik, tak Katkarbk už má odo mňa odpoveď.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja som pochopila... len som chcela byt vtipna, ale nepodarilo sa asi
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
0 0
katkarbk katkarbk

katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

...iba posúvam... dúfam, že bez otáznika:-) Melnick, vopred srdečne ďakujem!

Taktiež si s niečím podobným neviem rady: zamestnanec ukončil PP k 14.03.2011. Na začiatku roka mal zostatok dovolenky z minulého roka 1 deň + bol mu pripočítaný nárok na celý rok, teda 20 dní. Do personalistiky som zadala ukončenie PP 14.03.2011, ale neviem, čo s tou pripísanou dovolenkou? A taktiež, čo so zvyškom neodpracovaných dní, teda od 15.03. do 31.03.?
Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
katkarbk Pozri príspevok
...iba posúvam... dúfam, že bez otáznika:-) Melnick, vopred srdečne ďakujem!

Taktiež si s niečím podobným neviem rady: zamestnanec ukončil PP k 14.03.2011. Na začiatku roka mal zostatok dovolenky z minulého roka 1 deň + bol mu pripočítaný nárok na celý rok, teda 20 dní. Do personalistiky som zadala ukončenie PP 14.03.2011, ale neviem, čo s tou pripísanou dovolenkou? A taktiež, čo so zvyškom neodpracovaných dní, teda od 15.03. do 31.03.?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Katka, najskôr si musíš upraviť dovolenku za tento rok, čiže k zostatku - 1 deň - pripočítaš alikvotnu časť, ktorá pripadá na obdobie do ukončenia PP. Tomu vymodrenému dosť dobre nerozumiem - píšeš, že PP sa skončil 14.3.2011 tak načo chceš riešiť dni po ukončení.
Ak si zamestnanec nestihol vyčerpať tú dovolenku, ktorá mu na tento rok vychádza , zo zákona mu ju môžeš preplatiť.
Dovolenku si po prepočte upravíš v :
- personalistika
- pracovnoprávny vzťah
- dovolenka
- nárok - sem napíšeš súčet /1 deň z r. 2010 + alik. časť r.2011/
potvrdíš OK
A až teraz budeš spracovávať mzdu. Dáš mu počet odpracovaných hodín do toho 14.3. a zadáš preplatenie zostávajúcej dovolenky. Malo by Ti to vypočítať správne. Ja s tým nemám problém.
Neviem na koľko dní má nárok... 20 dní ?....25 dní?
1 0
katkarbk katkarbk

katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

Melnick, ešte raz ďakujem, upravila som všetko podľa tvojej rady a je to OK. Tie dni po ukončení PP bola blbosť, neupravila som si počet odprac. hodín.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Som rada.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý večer, prosím poraďte mi, prvý krát účtujem v oberone v pokladni aj DPH, firmu som nastavila na platiteľa DPH, aj v pomocníku som pozerala ako postupovať ale múdrejšia nie som. Doklad účtujem v účtovnom denníku ( ide o pokladničný výdavkový doklad ) a to mi potom smao prenesie do evidencie DPH? Ja som si totiž v denníku zadala základ dane 5,80 a počítala som, že DPH mi preráta samo, ale nič? Prosím poraďte mi postup. Ďakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jana32 Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím poraďte mi, prvý krát účtujem v oberone v pokladni aj DPH, firmu som nastavila na platiteľa DPH, aj v pomocníku som pozerala ako postupovať ale múdrejšia nie som. Doklad účtujem v účtovnom denníku ( ide o pokladničný výdavkový doklad ) a to mi potom smao prenesie do evidencie DPH? Ja som si totiž v denníku zadala základ dane 5,80 a počítala som, že DPH mi preráta samo, ale nič? Prosím poraďte mi postup. Ďakujem.
Janka bločky môžeš nahadzovať 2 spôsobmi ,ak nahodíš :
a/ celkovú sumu dokladu tak program Ti ju rozdelí / a dobre/ na DPH + cenu bez dane .

b/ nahodíš DPH z dokladu ... automaticky Ti zasa preráta cenu bez DPH a cenu celkom.


Ale , k čomu máš ten bloček ? Je to hotovostná platba bez faktúry? Lebo ak máš faktúru a tú zaeviduješ tak DPH Ti "ťahá" do evidencie už z knihy záväzkov.
Upresni,prosím.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Ahoj melnick, dúfala som, že práve ty sa ozveš, takže teraz mám všetko len bločky z registračnej pokladne o nákupe materiálu, podnikateľ nič iné nemal, žiadnu faktúru a pod.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tak vyskúšaj ako som Ti napísala
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Ja som to skúsila nahodiť v účtovnom denníku Sumy dokladu, zadala som si základ dane a neurobilo mi to nič. V nastavení firmy mám ale zadané že ide o platiteľa, rozmýšľam, je tam aj kolonka Typ DPH, nemám aj tam niečo zaškrtnúť? Mne tam svieti nezaradiť do DPH, tak to bude asi blbosť, nie?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jana32 Pozri príspevok
Ja som to skúsila nahodiť v účtovnom denníku Sumy dokladu, zadala som si základ dane a neurobilo mi to nič. V nastavení firmy mám ale zadané že ide o platiteľa, rozmýšľam, je tam aj kolonka Typ DPH, nemám aj tam niečo zaškrtnúť? Mne tam svieti nezaradiť do DPH, tak to bude asi blbosť, nie?
Janka, Ty si teraz, keď sa firma stala platiteľom DPH musíš "otvoriť" predkontácie a tam si zadať správne typy DPH. Ináč Ti to samozrejme DPH neovplyvní ak máš " Nezaradiť".
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Idem to skúsiť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať