Zavrieť

Porady

Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte, mate hint na nasledujucu vec?

Pride faktura za telef.sluzby. Nahodim cez knihu zavazkov, dam moznosti - zauctovat v UD, a zauctujem: 518/321, dajme tomu v sume 100 €.

Klient uhradi fakturu na pobocke - dostanem PPD vyzerajuci takto:
1. Uhrada faktury 100 €
2. Expresna platba 1€
Spolu prijate: 101 €

Ja v OBERONe idem do Knihy zavazkov, dam moznosti - Uhrada dokladu. Otvori sa mi UD, a uhradzam takto:

MD 321 (100 €)
MD 518 (1€)
/
D 211 (101 €)

Faktura vsak ostane v Knihe zavazkov svietit na cerveno s udajom: "Ostava uhradit: -1,00 €".

Ako riesite taketo veci, aby ste mali fakturu v knihe zavazkov zelenu? Viete to spravit jednym zapisom a mat to "zelene"?

Alebo to riesite cez dva samostatne zapisy v UD - najprv uhrada v sume 100€ a potom samostatny riadok v UD ako poplatok 1€?

Dakujem za rady.
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Cez dva samostatne zapisy v UD - najprv uhrada v sume 100€ a potom samostatny riadok v UD ako poplatok 1€
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

JuKaS Pozri príspevok
Cez dva samostatne zapisy v UD - najprv uhrada v sume 100€ a potom samostatny riadok v UD ako poplatok 1€
Skoda, tomu som sa chcela vyhnut. Dakujem.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Dobrý večer,
pokúšam sa vysielať do VšZP výkazy a stále mi píše, že v hlavičke má byť 20 údajov a mám len 18 resp. 19.
Prosím vás, čo mám zle? Vám to ide bez problémov?
Ďakujem
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
aj ja som mala dnes ten istý problém, nakoniec som natípovala ručne el.výkaz.
2 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

IvetaH Pozri príspevok
Dobrý večer,
pokúšam sa vysielať do VšZP výkazy a stále mi píše, že v hlavičke má byť 20 údajov a mám len 18 resp. 19.
Prosím vás, čo mám zle? Vám to ide bez problémov?
Ďakujem
Na stranke VSZP som nasla vysvetlenie
Zmeny vo vykazovaní predavkov na poistné[/h2]
Dátum publikovania: 30.6.2011MU ÚDZS č. 3/3/2008 účinné od 31.5.2011

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou s účinnosťou od 31.05.2011 novelizoval Metodické usmernenie (ďalej len "MU") č. 3/3/2008 "Spôsob a forma vykazovania preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie".
Zmeny v MU 3/3/2008 sa týkajú dátového rozhrania dávky 514:
V 1. vete záhlavia dávky sa zmenili nepovinné položky č. 7 (telefón) a položka č. 9 (email) na povinné položky. Tieto položky sa uvádzajú ako povinné od účinnosti MU 3/3/2008.
V 2. vete záhlavia dávky sa zmenili nepovinné položky č. 10 (Skutočná výška príjmu celkom - zamestnanci bez ZP) a položka č. 11 (Skutočná výška príjmu celkom - zamestnanci so ZP) na povinné. V dávkach odoslaných do 31.7.2011 sa tieto položky ako povinné nevykazujú. V dávkach odoslaných od 1.8.2011 platitelia položky č. 10 a 11 uvádzajú.
V 3. vete záhlavia dávky pribudla nová povinná položka č. 20 (Celkový počet zamestnancov prihlásených vo všetkých zdravotných poisťovniach). V dávkach odoslaných do 31.7.2011 sa táto položka nevykazuje. V dávkach odoslaných od 1.8.2011 platitelia položku č. 20 uvádzajú.
Ďakujeme za spoluprácu.

Autor:Sekcia zdravotného poistenia Kontakt:infolinka@vszp.sk

Takze treba do r. 3 pridat na koniec položku č.19 (poznámka) a č. 20 (Celkový počet zamestnancov prihlásených vo všetkých zdravotných
poisťovniach) napr. |6
Naposledy upravil EPk : 02.08.11 at 16:21 Dôvod: pridana polozka c. 19
1 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

Ahojte,
mam dilemu,viem ze sa to uz tu rozoberalo ale mam stoho gulas:
vystaveny dobropis s -minusom ,riadok v DPH 21??? oprava dane podľa § 53 (zníženie) 20,21
nasla som danushka prispevok č.139
a, Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zvýšenie/ riadok (1 , 3 )
b, Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zníženie/ riadok (1 , 3 )
----týka sa dodania tovaru a služby podľa § 8 a 9 zákona
toto považujem za situáciu pri vyšlom tuzemskom dobropise

Jukas pise prispevok c.130
oprava dane podľa § 53 (zvýšenie) 20,21,
oprava dane podľa § 53 (zníženie) 20,21

ktore??
Naposledy upravil kornelia2 : 16.08.11 at 09:48
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Prečítaj celý príspevok č. 139 od Danushky , tam je to krásne rozpísané
Naposledy upravil JuKaS : 16.08.11 at 22:12
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

Jukas ja som sa chcela iba ubezpecit ci som to dobre pochopila, to znamena ze po b?

---------------------------------------------------------------------------------
je to paragr.25-Oprava dane
Naposledy upravil kornelia2 : 17.08.11 at 15:00
0 0
vango vango

vango je offline (nepripojený) vango

IvetaH Pozri príspevok
Dobrý večer,
pokúšam sa vysielať do VšZP výkazy a stále mi píše, že v hlavičke má byť 20 údajov a mám len 18 resp. 19.
Prosím vás, čo mám zle? Vám to ide bez problémov?
Ďakujem
Mne to robilo tiez. Po stiahnuti novej verzie Oberonu z augusta 2011 bol tento problem odstraneny.
0 0
dyjana1 dyjana1

dyjana1 je offline (nepripojený) dyjana1

IvetaH Pozri príspevok
Dobrý večer,
pokúšam sa vysielať do VšZP výkazy a stále mi píše, že v hlavičke má byť 20 údajov a mám len 18 resp. 19.
Prosím vás, čo mám zle? Vám to ide bez problémov?
Ďakujem

doporučujem stiahnuť up grade
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

ako prosim uctujete samozdanenie v Oberone?

1) zahranicna faktura za sluzby: cez knihu zavazkov - moznosti - zauctovanie dokladu: 518/321 (nezaradit do priznania DPH). Suma napr. 1000 €

2) samozdanenie: interny doklad cez uctovny dennik: 343.AE / 343. AE (daň platená príjemcom podľa §69 ods.3 a §49 odst.2b (11,12;20,21)). Suma 200 €

Takto som to skusila ale pri danove priznanie dph mi to tlaci hluposti. pocita mi ako zaklad DPH 200 € a z toho dan 40 €. Potrebujem dotat do zakladu dane 1000, do dane 200 a zaroven do odpocitania 200.

Ako tam nastavujete prosim tie typy DPH, pripadne ako to rozuctovavate, aby Vam to pocitalo spravne?

Moc moc dakujem.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Už viem. Dam to do jedneho zapisu. Do hlavicky dam jeden spolocny typ dane: daň platená príjemcom podľa §69 ods.3 a §49 odst.2b (11,12;20,21)). A do jednotlivych riadkov v zapise uz pre kazdu 343-jku samostatnu dan.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

ako riesite suhrnne vykazy v oberone? Ked zadavam faktury do knihy pohladavok (vystavene FA do zahranicia, s prenosom danovej povinnosti na odberatela) zadavam "Nezaradit do priznania DPH". Ide o prenos danovej povinnost podla §69 odst.3. V typoch DPH je sice taka moznost, ale ta taha FA do danoveho priznania, ak by som bola prijemcom sluzby ja a robila samozdanenie.

Vsimla som si ze v Knihe DPH cez moznosti OBERON ponuka moznost vyexportovat Suhrnny vykaz. Lenze ja v knihe DPH nemam ziadne udaje, kedze vsetky moje vystavene FA maju prenos danovej povinnosti na zahranicneho odberatela, takze cela moja Kniha DPH je prazdna.

Zatial robim SV rucne. Viete poradit co nastavit na vystavenu FA aby mi ju tahalo do suhrnneho vykazu?

Dakujem krasne
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

ako riesite suhrnne vykazy v oberone? Ked zadavam faktury do knihy pohladavok (vystavene FA do zahranicia, s prenosom danovej povinnosti na odberatela) zadavam "Nezaradit do priznania DPH". Ide o prenos danovej povinnost podla §69 odst.3. V typoch DPH je sice taka moznost, ale ta taha FA do danoveho priznania, ak by som bola prijemcom sluzby ja a robila samozdanenie.

Vsimla som si ze v Knihe DPH cez moznosti OBERON ponuka moznost vyexportovat Suhrnny vykaz. Lenze ja v knihe DPH nemam ziadne udaje, kedze vsetky moje vystavene FA maju prenos danovej povinnosti na zahranicneho odberatela, takze cela moja Kniha DPH je prazdna.

Zatial robim SV rucne. Viete poradit co nastavit na vystavenu FA aby mi ju tahalo do suhrnneho vykazu?

Dakujem krasne
V knihe DPH kliknem na danu Fa a zobrazi sa okno "Zapis v knihe evidencie DPH" a tam predposledny riadok je Suhrnny vykaz (vyberiem moznost podla potreby).
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

EPk Pozri príspevok
V knihe DPH kliknem na danu Fa a zobrazi sa okno "Zapis v knihe evidencie DPH" a tam predposledny riadok je Suhrnny vykaz (vyberiem moznost podla potreby).
Ale ja ju v knihe DPH nemam, kedze pri jej pridavani zadavam typ DPH "nezaradit do DPH"..... Aku moznost tam treba teda zadavat, aby sa mi zobrazila v Knihe DPH, ale netahalo mi to do DP DPH?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

ako riesite suhrnne vykazy v oberone? Ked zadavam faktury do knihy pohladavok (vystavene FA do zahranicia, s prenosom danovej povinnosti na odberatela) zadavam "Nezaradit do priznania DPH". Ide o prenos danovej povinnost podla §69 odst.3. V typoch DPH je sice taka moznost, ale ta taha FA do danoveho priznania, ak by som bola prijemcom sluzby ja a robila samozdanenie.

Vsimla som si ze v Knihe DPH cez moznosti OBERON ponuka moznost vyexportovat Suhrnny vykaz. Lenze ja v knihe DPH nemam ziadne udaje, kedze vsetky moje vystavene FA maju prenos danovej povinnosti na zahranicneho odberatela, takze cela moja Kniha DPH je prazdna.

Zatial robim SV rucne. Viete poradit co nastavit na vystavenu FA aby mi ju tahalo do suhrnneho vykazu?

Dakujem krasne
podla toho co fakturujes:vyberies typ DPH či už konkrétne v predkontacii alebo len priamo pri vystavení faktury konkretnu evidenciu § 8,11,15,16,49 nasledne v knihe evidencie DPH (zelene talcitko na liste tretie od konca) rozkliknes prislusnu evidenciu a pri suhrnnom vykaze rolovacie vyberies pre danú fakturaciu konkretnu položku : (nezaradit, sluzby, ostatne dodavky tovaru, trojstranný obchod)
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

zk24 Pozri príspevok
Ale ja ju v knihe DPH nemam, kedze pri jej pridavani zadavam typ DPH "nezaradit do DPH"..... Aku moznost tam treba teda zadavat, aby sa mi zobrazila v Knihe DPH, ale netahalo mi to do DP DPH?
definuj predmet fakturacie do zahranicia...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Sarlotka Pozri príspevok
definuj predmet fakturacie do zahranicia...
Su to poskytnute sluzby do zahranicia. V type DPH teda vyberat formu evidencie? Tie moznosti som nikdy este nevyberala, len konkretne DPH-cky. Uz ked to budem mat v knihe DPH uz viem ako pokracovat. Len som to nevedela dostat do Knihy DPH tak, aby sa mi to nezaratavalo do DP DPH.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

zk24 Pozri príspevok
Su to poskytnute sluzby do zahranicia. V type DPH teda vyberat formu evidencie? Tie moznosti som nikdy este nevyberala, len konkretne DPH-cky. Uz ked to budem mat v knihe DPH uz viem ako pokracovat. Len som to nevedela dostat do Knihy DPH tak, aby sa mi to nezaratavalo do DP DPH.
v type dph v knihe pohladavok - evidencia § 15 ods 1 v zmysle zakona o dph
miestom dodania sluzby zdanitelnej osobe, je miesto kde ma tato osoba sidlo - vystavena faktura je teda bez DPH
nasledne v knihe evidencie dph rozkliknes a pri suhrnom vykaze vyberies sluzby a v suhrnom vykaze ti da kod 2 (sluzby...
zaroven to mas v podkladoch dph
hotovka
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať