Zavrieť

Porady

Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Fantázia !! Vždy som na tieto faktury davala iba "nezaradit do priznania DPH" a moznost zaradit do suhrnneho vykazu som nenasla.... preto mi to neslo...

Veľká vďaka.
0 0
GAP GAP

GAP je offline (nepripojený) GAP

Akú sumu mám zadať do personalistiky zamestnancovi, keď v zmluve je dohodnutá mesačná odmena 1138€ ale PP mu začal 19.9.2011? Ak zadám celú sumu tak mi nahodí aj pri vypočte miezd celú sumu a neberie ohľad na uzatvorený PP k 19.9.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

GAP Pozri príspevok
Akú sumu mám zadať do personalistiky zamestnancovi, keď v zmluve je dohodnutá mesačná odmena 1138€ ale PP mu začal 19.9.2011? Ak zadám celú sumu tak mi nahodí aj pri vypočte miezd celú sumu a neberie ohľad na uzatvorený PP k 19.9.
Ja nahadzujem celu mzdu. Ale potom pri tvorbe miezd zmenim pocet odpracovanych hodin, a malo by to samo prepocitat... Nemam to pred sebou, tusim tam je tlacitko "Upravit mzdu" alebo nieco take.
0 0
GAP GAP

GAP je offline (nepripojený) GAP

zk24 Pozri príspevok
Ja nahadzujem celu mzdu. Ale potom pri tvorbe miezd zmenim pocet odpracovanych hodin, a malo by to samo prepocitat... Nemam to pred sebou, tusim tam je tlacitko "Upravit mzdu" alebo nieco take.
Aj to tak robím, ale zle mi to spočíta. Ak si to vyrátam na kalkulačke, tak mi vyjde suma ako základná mzda 440,52€ ( 1138÷31×12kalendárnych dní) ale v oberone mi nahodí sumu 620,73€. A ja neviem čo s tým. V kolonke úprava miezd som nahodila 12 dní a 96 hodín, pričom aj tu mi program hneď na začiatku nahodil chybne a dal mi 14dní a 112 hodín. Ešte som skúšala že som zadala iba 10dní( teda pracovných aj ked je to mesačná mzda ) a 80 hodín ale tiež mi zle nahodí v sume 517,27€. Teda neviem či robím alebo počítam nejako chybne.
Poradite?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

GAP Pozri príspevok
Aj to tak robím, ale zle mi to spočíta. Ak si to vyrátam na kalkulačke, tak mi vyjde suma ako základná mzda 440,52€ ( 1138÷31×12kalendárnych dní) ale v oberone mi nahodí sumu 620,73€. A ja neviem čo s tým. V kolonke úprava miezd som nahodila 12 dní a 96 hodín, pričom aj tu mi program hneď na začiatku nahodil chybne a dal mi 14dní a 112 hodín. Ešte som skúšala že som zadala iba 10dní( teda pracovných aj ked je to mesačná mzda ) a 80 hodín ale tiež mi zle nahodí v sume 517,27€. Teda neviem či robím alebo počítam nejako chybne.
Poradite?
Prepocet podla kalendarnych dni nie je spravny.*
Musite to vydelit poctom pracovnych dni v septembri a krat odpracovany pocet dni. Teda 1138/22*10 = 517,27 €. Toto je podla mna spravny vysledok. Ak som vypocitala spravny pocet pracovnych dni v septembri...*
0 0
GAP GAP

GAP je offline (nepripojený) GAP

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý večer, prosím o radu, v jednoduchom účtovníctve som si v peňažnom denníku nahodila príjem do pokladne a dala som si vytlačiť pokladničný doklad. Potrebujem všek mať na pokladničnom doklade meno človeka, ktorý mi platbu uhradil a netuším ako to zadať. Prosím poraďte
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

jana32 Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím o radu, v jednoduchom účtovníctve som si v peňažnom denníku nahodila príjem do pokladne a dala som si vytlačiť pokladničný doklad. Potrebujem všek mať na pokladničnom doklade meno človeka, ktorý mi platbu uhradil a netuším ako to zadať. Prosím poraďte
No vo všeobecnosti sa to dá takto:

v peňažnom denníku nový , vybrať predkontáciu (pokladňa príjem) a vybrať obchodného partnera , tam si ho zadefinujete ...
pri tlači bude uvedený ako osoba od ktorej sa prijalia hotovosť do pokladne
toto ste mysleli?
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Sarlotka Pozri príspevok
No vo všeobecnosti sa to dá takto:

v peňažnom denníku nový , vybrať predkontáciu (pokladňa príjem) a vybrať obchodného partnera , tam si ho zadefinujete ...
pri tlači bude uvedený ako osoba od ktorej sa prijalia hotovosť do pokladne
toto ste mysleli?
Sarlotka dakujem, ja som si to aj tak zadala, ale na samotny pokladnicny doklad mi to nevytlacilo - kolonka "Prijate od" mi ostava stale prazdna a ja tam potrebujem na pokladnicnom doklade mat meno toho cloveka. Dakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
toto ste mysleli?Sarlotka dakujem, ja som si to aj tak zadala, ale na samotny pokladnicny doklad mi to nevytlacilo - kolonka "Prijate od" mi ostava stale prazdna a ja tam potrebujem na pokladnicnom doklade mat meno toho cloveka. Dakujem

V PD sa postav na riadok , kde máš príjem od obchodného partnera zaúčtovaný a cez možnosti :
- Tlač
- Pokladničný doklad si daj vytlačiť PPD.

Za predpokladu, že máš obchodného partnera zaradeného so všetkými náležitosťami, budeš tam mať nielen jeho meno, ale aj IČO a DIČ.

V nastaveniach máš ešte možnosť určiť si koľkokrát potrebuješ PPD vytlačiť. Možnosť je 1-3 kusy PPD.
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

jana32 Pozri príspevok
Sarlotka dakujem, ja som si to aj tak zadala, ale na samotny pokladnicny doklad mi to nevytlacilo - kolonka "Prijate od" mi ostava stale prazdna a ja tam potrebujem na pokladnicnom doklade mat meno toho cloveka. Dakujem
este jedna vec ma napada, to sa mi raz stalo tiez mi pri tlaci nezobrazovala ochodneho partnera... ja som si pri zadavani obchodneho partnera kópirovala z orsr, aby som ho nemusela vypisovat (ctrl c , ctrl v) a potom mi ho akoby tento kopirovan text nevzala... skus teda prepisat celeho obchodneho partnera a potrvdit ok, ci to nepojde..
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Ahojte potrebujem poradit,

uctujem prvykrat v jednoduchom ucte uver a neviem ho dostat vo vykaze majetku a zavazkoch do polozky uver (len rucne) da sa to nejako pri evidovani uveru v knihe zavazkov? dakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dá sa to, musíš dať správnu predkontáciu *740* + celú sumu úveru a následne ho v KZ ponižovať o jednotlivé splátky. Nezabudni si upraviť dátum splatnosti úveru, aby si mala záväzok vždy vysvietený až do celkovej úhrady úveru. V KZ budeš mať vždy aktuály stav dlžnej sumy ponížený o jednotlivé splátky a takýto aktuálny sa prenesie na konci roka do VoMaZ.
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

ja neviem co robim zle presne takto to mam ale mne to nedava do uverov ale do zavazkov...

napisem vam moj postup, ci nerobim nahodou nejaku chybu
1. kniha zavazkov novy iny zavazok - zadefinujem obchodny partner, VS, splatnost
2. predkontaciu dam 740
3. zadam sumu
4. potrvdeim OK

nasledne mesacne ponizujem splatky

a mam to v zavazkoch a nie v uveroch...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

a ešte by som sa v oberone rada opytala, nakolko som si vsimla ze oberon meni cennik a teda aby som vedela zhodnotit spravy vyber ako viem najst pocet zapisov v uctovnom denniku... ( viem to len si uct. dennik ulozim v excelovom formate)
no podla mna je moznost najst aj v programe pocet zapisov v uct. denniku... neviete poradit niekto?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Sarlotka Pozri príspevok
a ešte by som sa v oberone rada opytala, nakolko som si vsimla ze oberon meni cennik a teda aby som vedela zhodnotit spravy vyber ako viem najst pocet zapisov v uctovnom denniku... ( viem to len si uct. dennik ulozim v excelovom formate)
no podla mna je moznost najst aj v programe pocet zapisov v uct. denniku... neviete poradit niekto?
ahoj sarlotka,*

myslim ze to vidis stale hore na liste. Otvoris uctovny dennik, tak je tam nazov "uctovny dennik za cely uctovny rok (395). Vsetky doklady." To je cislo zapisov.*
obnovuje sa ale az po zatvoreni a otvoreni dennika, nie po kazdom pridanom zapise.*
zapisy.jpg  
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

zk24 Pozri príspevok
ahoj sarlotka,*

myslim ze to vidis stale hore na liste. Otvoris uctovny dennik, tak je tam nazov "uctovny dennik (395)" trebars. to je cislo zapisov.*
obnovuje sa ale az po zatvoreni a otvoreni dennika, nie po kazdom pridanom zapise.*
ach ja slepuch uz to vidim...

dakujeeeem to je ale ulahcenie...
Naposledy upravil Sarlotka : 04.12.11 at 16:05
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Prosim ta Zuzka a ako chapes toto?

zo stranky exalogic.sk
Typ licencie Multi zostáva zachovaný, platia však nasledujúce pravidlá:
  • neobmedzený počet spracovávaných firiem
  • obmedzenie počtu zápisov v peňažnom denníku programu Jednoduché účtovníctvo na 2000
  • obmedzenie počtu zápisov v účtovnom denníku programu Podvojné účtovníctvo na 5000
  • povolený počet spracovaných miezd programu Mzdy a personalistika na 240 za rok (priemerne 20 zamestnancov)

V prípade že ste mali zakúpenú licenciu Multi a ste veľká firma s veľkým počtom zápisov v evidenciách, prosíme Vás aby ste zvážili možnosť zakúpenia licencie pre jednu firmu podľa potreby, kde uvedené obmedzenia neplatia.

ze napr program podvojne uctovnictvo dokopy vsetky firmy co tam mam 5000 zapisov alebo 5000 zapisov v jednej firme?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Čozeeeeeeeeee? Oni pomenili licencie a aj takto dost zdrazeli? No pekne... musim si to nastudovat....*
Chapala by som to ze dokopy na licenciu je to 5000 zapisov. Doteraz bolo vsetko neobmedzene. To co je za blbost ze mas multilicenciu obmedzenu na zapisy? To si mam kupit multi licenciu a dalsie tri samostatne licencie?*
Co su chori? Normalne ma nas.ali...*
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

no su tam zmeny ale este to asi len nahadzuju lebo sa vela veci neda rozkliknut, napr mini standard profi aspon mne nejde rozkliknut...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať