Zavrieť

Porady

Finančný poradca - ktorá spoločnosť?

Ahojte, aké máte skúsenosti so spoluprácou s finančnou inštitúciou alebo maklérskou spoločnosťou? Zaujíma ma prístup k poradcom, spolupráca, čím sa zaoberá a čo ponúka? Rozhodujem sa pre spoluprácu a chcem si vybrať tú najlepšiu.
Ďakujem.
Usporiadat
leida3 leida3

leida3 je offline (nepripojený) leida3

Zdravím ,ešte uvažuješ o zmene? Ak ano, napiš .
0 0
leida3 leida3

leida3 je offline (nepripojený) leida3

Najdi .fincop.sk/kalkulacka, a sa rozhodni.
0 0
Otakar.2 Otakar.2

Otakar.2 je offline (nepripojený) Otakar.2

Mal by si vediet Partners grou vvznikla odchodom ľudí z OVB ako sa píši aj inde je to o ľudoch ktorým máš dôveru a z ktorými chceš pracovať
0 0
Otakar.2 Otakar.2

Otakar.2 je offline (nepripojený) Otakar.2

Výber finančnej spoločnosti nie je podstatné podstata sú ľudia, ktorý robia spoločnosť ja sa tiež zaujímam o finančný trh a má to výhody nakoľko ty chces riešiť finančny problém a finančný sprostredkovateľ ti poradí a máš o jednu informáciu navyše. Keď ideš do banky alebo poisťovne každá ti ponúkne len svoj takzvane najlepší produkt sprostrdkovatľ ma informácie z viacerých bank a môže vybrať zo všetkých produktov, ktoré má k dispozícii najlepší pre teba môže vybaviť pri hypotékach aj zľavy ktoré ti nevybavís lebo za ním je silná spološnosť, ktorá môže vybaviť mnoztevné zľava ktorá davá banka tej spoločnosti V prípade nemusíš nikde chodiť finančný sprostredkovateľ za teba vybavý všetky potrebné dokumenty ušetrí to veľa času a od budúceho roka sa mení aj zákon o finančných poradcov a sprostredkovateľov kde budú viac zodpovedať čo ponúknu a čo urobia.
Otakar.2
0 0
narcis777 narcis777

narcis777 je offline (nepripojený) narcis777

NIe je podstatné pre akú spoločnosť budeš pracovať, podstatné je , ako sa budeš venovať rozvoju svojej osobnosti a vytvoriš si u ľudi dôveru . Prezentuješ prevažne seba, a dôveru získavaš si u ľudi Ty, nie spoločnosť.
Pokiaľ Ta zaujímajú provízie, je potrebne spraviť analýzu v jednotlivých maklérskych spoločnostiach. Taktiež pri výbere spoločnosti záleží na tom v akej miere sa venuje vzdelávaniu svojich poradcov. Teda ak už nie si samostatny odbornik s niekoľkoročnou praxou.
Pracujem 10 rokov pre spoločnosť, ktorej vnútorne pravidla mi nevyhovuju, no vytvorila som si vlastny spôsob prace, samovzdelavania. Teda tuto spoločnosť Ti neodporúčim.

No z mojej praxe som sa stretla s pozitivnými ohlasmi na spoločnosť Partners Group, a možno Salve finance . Pokial sa venuješ neživotnemu poisteniu tak skús prehodnotiť aj spoločnosť Insia.
1 0
jufe jufe

jufe je offline (nepripojený) jufe

mikli Pozri príspevok
Ahojte, aké máte skúsenosti so spoluprácou s finančnou inštitúciou alebo maklérskou spoločnosťou? Zaujíma ma prístup k poradcom, spolupráca, čím sa zaoberá a čo ponúka? Rozhodujem sa pre spoluprácu a chcem si vybrať tú najlepšiu.
Ďakujem.
No hlavný faktor podľa ktorého sa rozhoduj je majetková účasť finančných inštitúcií v jednotlivých maklérskych spoločnostiach.
Napr. si pozri majetkovú účasť Deutscheringu v OVB
alebo Kooperetivy v Capitole a pod.
Nie vždy je šírka portfólia rozhodujúca.
Sú spoločnosti, ktoré majú kopec partnerov, ale aj tak iba na oko a gro produkcie robia do jednej alebo dvoch fin. inštitúcií.
Na tom nie je podľa mňa nič zlé, pokiaľ tam majú klienti makléra nejakú značnú výhodu, ktora je lepšia ako všetky produkty na trhu.
Najlepšie je široké portfólio a značné výhody
Z toho čo tu je by som odporučil Partnersgroup SK.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

jufe Pozri príspevok
No hlavný faktor podľa ktorého sa rozhoduj je majetková účasť finančných inštitúcií v jednotlivých maklérskych spoločnostiach.
Napr. si pozri majetkovú účasť Deutscheringu v OVB
alebo Kooperetivy v Capitole a pod.
Nie vždy je šírka portfólia rozhodujúca.
Sú spoločnosti, ktoré majú kopec partnerov, ale aj tak iba na oko a gro produkcie robia do jednej alebo dvoch fin. inštitúcií.
Na tom nie je podľa mňa nič zlé, pokiaľ tam majú klienti makléra nejakú značnú výhodu, ktora je lepšia ako všetky produkty na trhu.
Najlepšie je široké portfólio a značné výhody
Z toho čo tu je by som odporučil Partnersgroup SK.

velkost firmy nehovori o kvalite,

a mam skusenost, ze prave vo firmach, ktore si spominal, je najviac zmanipulovanych poradcov, az prilis lojalnych, az prilis slepych, az prilis neodbornych, su uceni v prvom rade na predaj, su uceni na argumentaciu, ktorou sleduju iba ciel svojich nadriadenych, su uceni na nekladenie otazok a nehladanie odpovedi, a hlavne su zmagoreni filozofiou, ze pomahaju klientom, pricom pomahaju iba vlastnikom spolocnosti,

btw: doteraz mi nikto z "poradcov" nenacrtol strategiu investovania, aj ked som niekolkokrat o to ziadala (vid vyssie) a sucasne som touto formou mala zaujem zmenit moj nazor na poradcov, zial, nnepodarilo sa,

viem, ze su aj skutocni odbornici, ale je ich fakt mizive %
Naposledy upravil mona091 : 10.07.09 at 00:06
0 0
leida3 leida3

leida3 je offline (nepripojený) leida3

Sme poradenska spoločnosť Salve Finance, a podla mojích skusenosti od 2001 co som pôsobila vo viacerích spoločnostiach, tak tato ma najviac oslovila , naozaj im ide o dobro klienta, a ponúka najdostupnejšie produkty v dnesnej dobe , ma ich najlacnejšie, take nema nikto co som skúmala doteraz, takže doporucujem každemu, nechválim , to je moje preverovanie, a dospela som ktomu s porovnavaniami rovnakých produktov v daných institúciach a to iste naše v ponuke je obrovský rozdiel. Preto odporučam vyskušat ak niekto chce zmeniť spoločnosť. pekný den
0 0
mijuška mijuška

mijuška je offline (nepripojený) mijuška

globálne finančné služby
BSG,návrh investovať: tak napr. výborná investícia FIMEX Capital obchodník s cennými papiermi, a.s.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

leida3 Pozri príspevok
Sme poradenska spoločnosť Salve Finance, a podla mojích skusenosti od 2001 co som pôsobila vo viacerích spoločnostiach, tak tato ma najviac oslovila , naozaj im ide o dobro klienta, a ponúka najdostupnejšie produkty v dnesnej dobe , ma ich najlacnejšie, take nema nikto co som skúmala doteraz, takže doporucujem každemu, nechválim , to je moje preverovanie, a dospela som ktomu s porovnavaniami rovnakých produktov v daných institúciach a to iste naše v ponuke je obrovský rozdiel. Preto odporučam vyskušat ak niekto chce zmeniť spoločnosť. pekný den
teraz sa Ta spytam:

preco vravis, ze Salve ma najlacnejsie produkty?
- Ake produkty ma Salve najlacnejsie?
- Aky je rozdiel medzi poistkou cez Salve, a inou spolocnostou?
- aky je rozdiel uveru cez Salve, a napriklad priamo z banky?
- aky je rozdiel medzi stavebnym sporenim uzatvorenym cez Salve,
alebo priamo v stavebnej sporitelni?

- ak Salve sprostredkuje uver, pre klienta nie je o nic lacnejsi ten uver, ako ked si ho sprostredkuje sam
- ak Salve sprostredkuje poistky, fondy, stavebky a ine, zase pre klietna to nie je o nic lacnejsie, ako ked si to vybavi priamo v danej institucii

trochu odvazne slova,
ale pomozem Ti, ak povies, ze klietovi usetris cas, a cas su peniaze!,
a informacie su najdoletzitejsie a za tie sa plati, a vy tie informacie mozete mat,
vtedy naozaj ho produkt vyjde lacnejsie,

takze zase sme pri tom, ze sprostredkuvate predaj produktov, a zalezi, ako ste na tom po odbornej stranke, aky je kazdy poradca vzdelany, znaly atd. - to aby nenastala situacia, ako v inej teme, kde jeden tiez sprostredkovatel odporucil pravnika na precitanie zmluvy o PZP, pretoze poradca nevie, co predava,
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

mijuška Pozri príspevok
BSG,návrh investovať: tak napr. výborná investícia FIMEX Capital obchodník s cennými papiermi, a.s.
odporucila si investovanie u obchodnika, ale neodporucila si preco prave u neho ( kedze licencovanych porovnatelnych obchodnikov je viac), a uz vonkoncom si nenacrtla investicnu strategiu,

to akoby si povedala, ze ked chcem leasing, a Ty poznas napriklad jednu z leasingoviek, tak ma tam posles, ale sama nevies preco
0 0
leida3 leida3

leida3 je offline (nepripojený) leida3

Zdravím , nebudem všetke rozdieli rozpisovať na porovnanie aby si nepochyboval je pripoistenie v nezamestnanosti strata príjmu ) ma to iba jedna spol. Allianz , ponuka 50%z hrubeho príjmu klienta a cez poradensku spol. 75% , to si myslím je velky rozdiel, a to ma aj v inych produktoch v inych spol.
0 0
leida3 leida3

leida3 je offline (nepripojený) leida3

Tajnosti nerobime , iba si uvedom ze to nie su informacie cez net, poradene si mala,ale ak si sama nevies vybrat tak je najlepsie je poradit sa s odbornikom kto sa investovaniu venuje a sleduje to . Mne poradili v roku 2001 OVB a nemam na ucte ani polovicku a môj poradca Finančny už nepracuje vo finančnictve .ale to nie som iba ja natom tak taku strategiu mi poradil a verila som . Dnes už viem že to by som nedoporučila nikomu. Ak to myslíš važne stým investovanim tak napíš a niečo pripravím. iba nie verejne oki?
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

leida3 Pozri príspevok
Zdravím , nebudem všetke rozdieli rozpisovať na porovnanie aby si nepochyboval je pripoistenie v nezamestnanosti strata príjmu ) ma to iba jedna spol. Allianz , ponuka 50%z hrubeho príjmu klienta a cez poradensku spol. 75% , to si myslím je velky rozdiel, a to ma aj v inych produktoch v inych spol.
Leida, ani nevies, ale zavadzas!

kazdy klient, ak splni poistne podmienky, tak pri danom poisteni v Allianzi moze mat maximalnu vysku plnenia do 75% z hrubeho mes. prijmu,

na to, aby mal 75%.plnenie potrebuje splnit podmienky, medzi ktorymi urcite nie je to, aby mal uzatvorenu zmluvu cez nejaku poradensku firmu!
Je uplne jedno kto mu sprostredkuje podpis tejto zmluvy!

Leida, raz prides na to, ze vsetky informacie si musis nastudovat a overit sama, a dufam, ze dovtedy tvoje rady neposkodia klientov,

takze zase som sa nic nedozvedela, zacala si s tym, ako vam ide o dobro klietna, a skoncilo to pri tom, ze akurat vas na skoleniach manipuluju
0 0
sanni sanni

sanni je offline (nepripojený) sanni

myslim, ze poradenstve tohto typu vzdy zalezi od kvality konkretneho cloveka. Preto odporucam rozvahu a porovnanie viacerych moznosti.
0 0
mariena1404 mariena1404

mariena1404 je offline (nepripojený) mariena1404

Dobrý deň. Ja pre OVB robím 3 roky....To všetko je o prístupe ku klientovi a o informáciach. V každej spoločnosti sa nájdu čierné ovce,ktoré za firmou vidia len zárobok.Ja osobne som išla do OVB tak,že som potrebovala pomoc a radu a tam mi pomohli.Potom som dostala aj ponuku na spoluprácu.Káždý má možnosť výberu a čo sa týka informácii máme ich fakt dostatočne a záleži to len na poradcovi ako ich poskytne a vysvetlí klientovi.
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Pracujem pre sprostredkovateľa OVB. Do kancelárie chodí množstvo materiálov o jednotlivých produktoch, ktoré sa sprostredkovávajú. Ale na to, aby ich sprostredkovateľ vedel klientovi podať a správne poradiť, je potrebné aj študovať.
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Ja mám finančného poradcu zo Salve finance a som spokojná. Synovi sme vložili do fondov nejaké peniažky a podotýkam, že aj do akciových (neviem presne %), a je jediný z rodiny, ktorému priniesli v krízovom roku zisk. Keď mi prišiel výpis, neverila som vlastným očiam.
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
mona091 Pozri príspevok
OK leida,


porad mi, ako a kde mam pololozit 500 tisic v korunach na 10 rokov,
zabezpecena na dochodok som,
prosim, navrhni mi financny plan, som za mierne riziko
Zdravím Mona... . No ako čítam tak čítam, žiaden poradca ti neporadil. Ani ja ti nebudem radiť, len ti poviem o mojom "investovaní".

Ja som mal voľných 700 000,- Sk tak som za 670 kúpil 2i byt v pôvodnom stave aj s kompletným zariadením. Neinvestoval som nič viac. Byt som prenajal. Za 13,95 roka mám 100% zisk. Jednoduchšie povedané o 14 rokov mám späť mojích 670 a ďalších minimálne tých 670 v hodnote nehnutelnosti, čo si myslím, že bude určite väčšia.

Ďalšie výhody:
- každý mesiac mám vyplatený zisk, nečakám na neho 14 rokov
- netrasiem sa, že akcie alebo spoločnosť, do ktorej som investoval, padne, alebo krachne.
- neznášam takmer žiadne riziko (poistenie proti komplet všetkému)
- môžem skončiť kedy sa ja rozhodnem, resp. to potrebujem a navyše bez akejkoľvek straty, poplatkov ... a stále so ziskom.

Ak dáš na poradcu, dávaš na názor neznámeho človeka. Skôr polož svoju otázku nejakým úspešným známym, porovnaj si návrhy a vyber si z nich to naj. Nie sú úspešní, lebo mali kopec šťastia a spadlo im všetko z neba.

Ak si nechať niekým radiť, tak človekom ktorý niečo dosiahol.

A ešte jedná vec: Môj otec je len obyčajný družstevník (a teda nie nejaký intelektuál), ale v jednej veci má 100%nú pravdu. A síce, Ak počúvaš cudzí rozum, do svojho môžeš nas..ť!.
0 0
reaktor32 reaktor32

reaktor32 je offline (nepripojený) reaktor32

Spokojnosť klienta je nadovšetko, aj pre sprostredkovatela ma dlhodobejšie výhody. a ano Ovb je iba spoločnosť s ktorou spolupracujú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať