Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

Valčake Pozri príspevok
7monika5, trafili určite. Ja som moju tiež dostala od kamošky, ktorá mala v kochlíku 3 ks, tak ako ty.... rozsadila a jej vyzerajú úplne tak ako tvoje. Mne dala jednu, ale u mojej rastlinky sa viac točia listy. Rozsadiť môžeš, ale na jar a dávaj pozor, aby si nesadila príliš hlboko. Je to nenáročná rastlinka, lepšie znáša sucho ako premokrenie, ale ak je suchý vzduch treba častejšie rosiť, lebo jej začnú schnúť konce listov, ktoré sa môžu prípadne ostrihať. Nech sa darí
Ďakujem pekne. To, že ju nemám premokriť mi kamarátka povedala hneď - upozornili ju v kvetinárstve. Takže sa teším, že stále prežíva.
....A teším sa na "nohu"
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Už niekoľko rokov mám doma rastlinku-kvet, vyzerá ako obrátený ihličnatý strom. Pri koreni má krátke haluze a čím dlhšie rastie tým má aj dlhšie ihličnaté haluze. Neviem ako sa tento kvet volá, preto ani neviem ani zistiť ako sa mám oń postarať. Akosi začal chradnúť, ihličie začalo hnednúť a opadávať. Nevie niekto ako sa tento kvet-strom volá? Ďakujem
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Luna Pozri príspevok
Už niekoľko rokov mám doma rastlinku-kvet, vyzerá ako obrátený ihličnatý strom. Pri koreni má krátke haluze a čím dlhšie rastie tým má aj dlhšie ihličnaté haluze. Neviem ako sa tento kvet volá, preto ani neviem ani zistiť ako sa mám oń postarať. Akosi začal chradnúť, ihličie začalo hnednúť a opadávať. Nevie niekto ako sa tento kvet-strom volá? Ďakujem
Fotka by možno pomohla na určenie, nemohla by to byť Araukária? Je to jediný vnútorný " smrek ".
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

áno je to araukária http://zahradkar.pluska.sk/zahradkar...-odpovede.html

ďakujééém
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

Toto sú ďalší moji spoločníci v byte
P2020030.jpg  
P2020031.jpg  
P2020033.jpg  
P2020035.jpg  
P2020036.jpg  

1/1
2 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

A ešte mám bonsai. Mám ho už cca 2 roky. Keď som ho kúpila a mala som ho doma chvíľu, skoro všetky lístočky mi opadali. Potom to nejak prestalo a spamätalo sa, tak som si myslela, že kvôli zmene prostredia. Lenže začali lístky padať zas Tak neviem.....nemáte niekto skúsenosť?
P2020021.jpg  
P2020022.jpg  
1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Luna, rado sa stalo, som rada, že som ju dokázala pomenovať

Monika, krásny bytoví spoločníci, nech sa im darí . A Bonsai Ficus Panda, zvyknú zhadzovať listy, ak majú zmenu prostredia, alebo sú v prievane, výkyv teploty... Ja mám tiež a pár lístkov zhodil a ešte mám jeden veľký Ficus ben. a ten mi zhadzuje listy každú zimu, ale potom sa znovu obsype
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
nám doma rozkvitla amarylka
DSC01626.jpg  
2 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

zuzkahris Pozri príspevok

Monika, krásny bytoví spoločníci, nech sa im darí . A Bonsai Ficus Panda, zvyknú zhadzovať listy, ak majú zmenu prostredia, alebo sú v prievane, výkyv teploty... Ja mám tiež a pár lístkov zhodil a ešte mám jeden veľký Ficus ben. a ten mi zhadzuje listy každú zimu, ale potom sa znovu obsype

Ďakujem za odpoveď, pevne verím, že to je len zimné zhadzovanie....
Lebo tentoraz nebola zmena prostredia ani výkyv teploty...tak som sa zľakla. Bolo by mi veľmi ľúto, keby odišiel
Pekný deň!
0 0
hoya_bella hoya_bella

hoya_bella je offline (nepripojený) hoya_bella

Ak hodlate pouzit nejaku linku, tak neupravujte jej link.
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
takze mas to urcite bromeliu ale dalej neviem uz som ju aj nasiel ale nebol tam cely nazov skoda, ale budem hladat dalej
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pre Ľaľa: http://www.planetakvetov.sk/index.ph...avody&Itemid=8
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Prosím o radu pri pestovaní antúrie. Dostala som ju na narodeniny, mala krásne červené kvety, ktoré postupne uschýnajú. Listy sú zatiaľ krásne zelené. Za každú radu ďakujem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

veď som ti napísala, príspevok pred tvojim
Naposledy upravil lujza.j : 13.03.11 at 20:59
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Ďakujem lujza.j. Asi mi tie moje okuliare už nestačia na čítanie, keď som si tvoju odpoveď nevšimla. Ešte raz vďaka.
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
zuzi nasiel som ako sa vola ta tvoja bromelia-Aechmea 'Del Mar'
snad som pomohol:-)
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
avonboy Pozri príspevok
zuzi nasiel som ako sa vola ta tvoja bromelia-Aechmea 'Del Mar'
snad som pomohol:-)
a podmienky pestovania? iba dazdova alebo prevarena voda do stredu ruzice a polotien
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

avonboy Pozri príspevok
zuzi nasiel som ako sa vola ta tvoja bromelia-Aechmea 'Del Mar'
snad som pomohol:-)
zuzi sa pytala pred 3. rokmi ...
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
xixixi ale ja som tu vtedy este nebol :-p
0 0
kuboxxx94 kuboxxx94

kuboxxx94 je offline (nepripojený) kuboxxx94

Caute poradáci,
Chcel by som sa styta, doma pestujem izbove rastlinky, zelene bez kvetov, avšak mám taký problém v poslednom čase mi začínajú vyschýňať končeky listov, prosim poradte preco sa to deje ? co robim zle ? ako zabranit tomu aby mi nevyschli uplne ?
dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať