Zavrieť

Porady

Money S3 - tuzemska fa v EUR

Ahojte,

pracujem s Money S3 pár mesiacov. Dostala som faktúru od slovenského dodávateľa v EUR.
hodnota bez DPH 15 592,40 eur
dph 2962,60 eur
spolu 18 555,00 eur

Ak si ju zaúčtujem, DPH mi vypočita iba 2962,56 eur. Je to presne 19 %. Na fa je to zaokrúhlené na haliere. Rozdiel predstavuje nejakých 1,60 Sk, ale myslím si, že nie je v poriadku ak v účtovníctve mám zapísanú inú hodnotu DPH ako na faktúre. Ak idem opravovať cez kolonku "cudzie meny", dovolí mi upraviť iba základ. Neviem, ako na to. Mám to nechať tak?
Stretol sa už niekto s takým niečím ?

Vopred ďakujem za radu
Naposledy upravil ZuzkaT : 21.07.05 at 15:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    pri otvorení dod. faktúry, by mala byť hore na lište "korekcia", tam si zaokrúhliš sumu ako je na faktúre

    Slivia je offline (nepripojený) Slivia

    Slivia
    Nastavenie zaokrúhľovania DPH sa dá nastaviť aj Nástroje/Nastavenie/Účtovný rok/Fakturácia. Keď sa nastaví zaokrúhľovanie DPH na desatiny a znova sa otvorí FA a potvrdí sa len OK, DPH sa automaticky zaokrúhli na desatiny. Ak sa vráti v nastaveniach zaokrúhľovanie na stotiny, už sa nesmie FA znova otvorit. Najlepšie je ju potom uzamknúť.

    Money S3 - tuzemska fa v EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.