Zavrieť

Porady

Poplatok za smeti

Dobry den,

chcem sa opytat ako je to spoplatkom za smeti, ked zijem mimo svojho trvaleho pobytu, viem ze je mozne znizit poplatok za smeti, nakolko sa dlhodobo nezdrzujem v mieste bydliska.
Ma na to ale vplyv, ze byt kde mam trvaly pobyt prenajmam? Musim platit smeti za najomnikov, alebo si kazdy plati smeti sam podla trvaleho, resp. prechodneho pobytu?

Dakujem

zmurka
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Asi na úrade evidujú zosnulých, ale matrika smeti neodváža, ani neoznamuje úmrtie ostatným oddeleniam úradu, a tam ich tam majú za živých, ale ako s vás spravili otca?

Aj úradník je len človek a má hlavu, ale či aj v hlave, má?
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Vsak to mi nie je jasne. Akym pravom vymahaju odo mna a este s tym sebavedomim, ze sa mozem stazovat aj na lamparni. Ma jej sebavedomie opodstatnenie?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

wegamizi Pozri príspevok
Prosila by som radu v oblasti platenia za vývoz smetí.
Jedná sa o to, že po smrti môjho otca ostal byt, v ktorom nik nebýval a ani nemal trvalý, ani prechodný pobyt. Jednoducho sme so sestrou čakali na dedičské konanie a násladne sme byt predali. Práve dnes mi prišlo rozhodnutie na platenie vývozu smetia za uplynule obdobie z roku 2011 a za rok 2012. Nechápem, ako ich napadlo, že práve mne poslali tento výmer. Skontaktovala som sa so zamestnankyňou, ktorá bola podpísaná na tomto rozhodnutí, jej odpoveď bola, citujem: " Sťažujte sa aj na lampárni, je mi to jedno, mali ste sa odhlásiť" Ale z čoho som sa mala odhlásiť, keď som nebola na nič prihlásená? Ako mám reagovať na aroganciu a nekompetentnosť zamestnankyne na MÚ v Stupave?
Vopred ďakujem za pomoc a radu.
treba pozrieť do VZN v Stupave, že ako to majú ošetrené, ak nik nebýva. Inak matrika nahlasuje úmrtie "smetiarom" - referátu .
Moja skúsenosť - nemusí to byť rovnaké , že ak v byte nikto nebýva, výmer posielajú majiteľovi a ten si môže - ak samozrejme spĺňa podmienky uplatniť zľavu (napr trvalý pobyt inde ).
zrejme preto tebe poslali výmer, lebo si uvedená ako posledná majiteľka (zdedila si ho).
No a s takou babou sa radšej nebav .. reaguj písomne - vysvetli situáciu, prípadne dolož, kde smeti platíš.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Dakujem pekne za odpoved. No prave ten byt uz vyse 3/4 roka nevlastnime, hned po dedicskom sme ho predali
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

teraz som sa docitala vo VZN Stupava, ze:
Zánik povinnosti platiť miestny poplatok:
Povinnosť platiť miestny poplatok zaniká:
a/ úmrtím poplatníka,
b/ odsťahovaním sa poplatníka do iného miesta trvalého pobytu,
c/ zrušením živnostenského oprávnenia fyzickej a právnickej osoby – podnikateľa
V prípade zániku povinnosti platiť miestny poplatok je platiteľ poplatku povinný túto skutočnosť oznámiť na MsÚ Stupava do 30 dní odo dňa, keď nastane právna skutočnosť, že prestáva byť platiteľom. V prípade úmrtia platiteľa má túto povinnosť najbližší príbuzný alebo osoba určená.
V prípade zániku povinnosti platiť poplatok v priebehu roka, bude poplatníkovi vrátená pomerná časť uhradeného poplatku.

neurobila som tak. Maju na ten polatok mesto narok?
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať