Zavrieť

Porady

Vyhodenie z domu po 25-tich rokoch bývania

Prosím,potrebujem poradiť!
Ja, mama a môj otec bývame v rodinnom dome, ktorý do nedávna vlastnil môj dedko. Pred nedávnom ho prepísal na tri svoje dcéry, každá dostala 1/3. Má však ešte jedného syna-môjho otca, na ktorého nenapísal žiadnu časť domu. Toto som zistila na katastre nehnuteľností na nete, že list vlastníctva je napísaný len na tri dcéry môjho dedka, môj otec tam vôbec nefiguruje.
A preto sa pýtam, či môžu sestry môjho otca, mamu a mňa po smrti dedka len tak vyhodiť, alebo by nám museli nájsť náhradné bývanie, keď máme v tomto dome trvalý pobyt 25 rokov a aj tam nepretežite bývame.
Prosím poraďte mi, som zúfalá, lebo môjho otca to zrujnuje, keď to zistí, on to nevie, síce tuší, ale stále dúfa, že sa to nestane a ja chcem byť pripravená na túto situáciu . Ďakujem, prajem pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Náhradné ubytovanie vám moc nepomôže. Znamená to, že vám zabezpečia niekde primeraný nájom. Alebo vám môžu ponúknuť zostať tam bývať ako v nájme. Ak ponúknutú nájomnú zmluvu nepodpíšete, budete si hľadať ubytovanie sami.
    Myslím, že sami si nájdete vhodnejšie ubytovanie, ako vám zabezpečí niekto iný. Nie ste vlastníci, teda skôr či neskôr to treba riešiť.

    Vyhodenie z domu po 25-tich rokoch bývania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.