Zavrieť

Porady

škodcovia - molice - fuksie

milí poraďáci a poraďáčky,
mám na balkóne prekrásne fuksie, a začali sa mi na nich rojiť biele male mušičky, vraj su to molice. Striekam to nejakou chemiou na lezuci a cicajuci hmyz(zabudla som si to napisať, ako sa to vola), a nefunguje to!!! už im začinaju odchadzať listky. Nemate niečo vyskúšané?
Pomoc!!!
Usporiadat
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Daniela,zrejme si ju preliala vodou.To vtedy začnú hnednúť listy.Ja by som ju hned presadila.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

A nebude to tým, že jej skončilo veg. obdobie? Bazalka nie je trvalka, ostrihaj a vysuš, ináč sa Ti zošúverí celá.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No tak preliata by nemala byť.... a chodia jej po listoch také malé čierne čiarky. To jej asi škodí , ale čo to je?
0 0
marama marama

marama je offline (nepripojený) marama

Milka
Neviem,či to pomôže, ale mne sa objavovali také drobné biele a čierne mušky v okolí izbových kvetín. Poradila som sa s odborníkmi a kúpila som insekticidny hľbkový prípravok v granulovanej úprave /veľmi drobučký granulát/, posypala som povrch zeminy v kvetináčoch a zabralo to. To znamená, že lárvy týchto drobných mušiek sú v zemine.
Milka, prosim Ta ako sa vola ten hlbkovy pripravok granulat. Dik
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

DanielaSĽ
Mala som peknú bazalku v kvetináči a zrazu mi na nej začali listy akoby hnednúť a opadávať , všimla som si , že na listoch sa pohybuje niečo čo vyzerá ako malá čierna čiarka, neviete niekto o akého škodca sa jedná a ako sa ho dá zbaviť , keďže bazalku dávam do šalátov ?
Danka, tie čiarky sú cca 1-2 mm dlhé ? a možno majú cez chrbát také priečne pásiky. Daj si to pod zväčsovacie sklo. Ak to tak vyzerá tak to je na 90% strapka. Može to byť naša alebo západná. Na to dostaneš postrek ale to už potom nepoužiješ, lebo to je otrava. Asi vyhodiť a zasiať nové.
Pekný večer...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Janko stalo sa , bazalka dokapala a skončil zbytok v koši.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

A aké to bolo veľké ?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

DanielaSĽ
Mala som peknú bazalku v kvetináči a zrazu mi na nej začali listy akoby hnednúť a opadávať , všimla som si , že na listoch sa pohybuje niečo čo vyzerá ako malá čierna čiarka, neviete niekto o akého škodca sa jedná a ako sa ho dá zbaviť , keďže bazalku dávam do šalátov ?
Veď to je prirodzené, leto skončilo :p, aj tak ti dlho vydržala. Mne pokapala asi pred 2 týždňami. Kukučka ti to napísala tiež, bazalka nie je trvalka. /čo je škoda /
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Manual
A aké to bolo veľké ?
Janko asi také to bolo ako keď na pravítku máš najmenšie čiarky, na dĺžku aj na šírku, možno o trošku kratšie.
No a nemala som ju dlho , veď som ju len pred mesiacom kúpila krásnu veľkú zelenú. Tak začali zrazu hnednúť a schnúť lístky a na bazalke sa prechádzali takéto chudé čiarky.
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

to "marama":
Pripravok na nicenie ciernych drobnych musiek v kvetinacoch - bytove rastliny sa vola Basudin 1O G - je to insekticidny hlbkovy pripravok v drobuckej granulovanej uprave, posype sa "malicko" povrch zeminy v kvetinacoch bytovych rastlin. Zabera to.
Naposledy upravil Milka : 24.01.06 at 18:32
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Poradaci nemáte niekto skúsenosti s pestovanim múškátov. Ja som si tento rok kúpila, zasadila a boli nádherne. Kvitli jedna radosť. A zrazu všetky odkvitli. Púčik ani len nevyjde do kvetu a zoschne. Čím to môže byť? a každý den vyhadzujem za hrsť žltých listov. Som z toho nešťastna, lebo mi robili radosť, a teraz sa im nedarí a neviem prísť na to že prečo.Mala som v jednom črepníku aj tie male biele chrobáčiky ale to som vystriekala a už nie sú.
Ešte jedna otázočka: ako často hnojite muškaty?
ďakujem za každú radu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Muškátiky je najlepšie hnojiť pri každom zalievaní, resp. raz do týždňa. Už som sa viackrát stretla s tým, že odborníci /p. Lebiš atď./ doporučujú na rozdiel od návodov na hnojivách takéto hnojenie. Záleží od toho na stranu máš orientované okno, resp. balkón kde ich máš uložené, teda od intervalu zálievky. Ale ešte menej prospieva muškátikom, keď sú preliate. Takže najistejšie skúsiť prštekom vlhkosť zeminy. Uschnuté listy totiž môžu byť následkom aj preliatia.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

bv_alexandra
. Kvitli jedna radosť. A zrazu všetky odkvitli. Púčik ani len nevyjde do kvetu a zoschne.
.
A to že odkvitli môže byť tiež s tým spojene? Lenže ja vôbec nemám pocit že by som ich preliala. Každý tretí den ich polievam tak akurat. takže ked ich budem hnojiť raz za týžden nič im nespravím? Ktoré hojivo by ste odporučili.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Hnojivo kupuj podľa toho na ktoré kvietky ho potrebuješ. Ak máš len muškáty, tak na muškáty, ak aj iné, kúp kombinované. Máš dierky na výtok prebytočnej vody na dne truhlíka? Hnojivá nekupuj od rovnakého výrobcu a rovnakej značky. Striedaj ich. Každé je zložením o inom.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Ja pestujem muškáty už viac rokov.Každý deň ich polievam a len z hora a prebytočnú vodu zo spodku stále vylievam.Hnojenie len zriedka a to len na kvety.Odkvitnuté kvety treba stále zberať keď už začínajú opadávať listočky kvetov.Aj zoschnuté listy oberám.
0 0
rosnička rosnička

rosnička je offline (nepripojený) rosnička

molica lastovičníková postrek Actara 50 WG dávka 6 g na 10l vody /prepočítaj si to na potrebu vody
0 0
vierka12 vierka12

vierka12 je offline (nepripojený) vierka12

vpvykto mi poradi co z voskami na paprike vo foliovniku vyskusany postrek pyrimor calypso basudin
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No a ja som pred týždňom vyhodila všetky aksamietniky z môjho balkóna, ktoré kompletne napadli roztočce. A to som ich pritom dosť polievala. Použila som postrek OMITE 30W, aj na zeminu, ale bolo už neskoro pre tie aksamietniky. To sa mi ešte nestalo!. Veď oni charakteristicky voňajú a odpudzujú inú háveď! Postriekala som aj bidensy a verbeny aj surfínie (tie som aj spolu s bidensom zostrihala) tak uvidím, čo to spraví. Možno ešte vyženú. Ale taký bol ten balkón predtým pekný! Ono niekedy si to človek prinesie už z obchodu (v zemine to nevidí) a neskôr sa to premnoží.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ahojte,
ak ma niekto problem (sustavny) s molicami, hlavne v priestoroch ako folia a sklenik, urcite nech vyskusa maleho chrobacika moliciara. My sme kazdorocne mavali problemy a nevedeli sme sa dostriekat. Uz sme boli zufali. Vtedy sme si precitali clanok v Zivote o moliciarovi a ako sa hovori - topiaci sa aj slamky chyta - zistili sme, kde ho zohnat, kupili sme a uz je to cez 7 rokov, zabralo, nebola to ta slamka pre topiaceho Prvy rok vsak nemozete striekat, musite ho nechat sa tam namnozit a uvidite, ze molic sa dlhodobo zbavite. Dostanete len taky pasicek, kde je sotva cosi vidiet, urcite vasa prva reakcia bude skepticka. Ale je to skutocne zazrak.
Dostanete ho v Rubani - firma Biotomal: http://www.biotomal.sk/
Najdete to tam v menu pod "skleniky".

1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vsade pisete viac-menej o kvetinach alebo rastlinach vo foliovnikoch/sklenikoch/
ja by som potrebovala radu na normalnu zahradku.

narastol mi nadherny kuceravy kel,mam ho plnu hriadku na vyvysenom zahone.vlani som ho mala do neskorych mrazikov krasny cerstvy,chodili sme si odtrhavat listy a nebolo co riesit.

tento rok je to hruz,len co vyrasili mlade rastliny,uz ich napadli molice.
kel sice krasne narastol,je obrovsky ale vobec ho nemozem pouzit,nakolko je plny molic.
postrek z tabakoveho vyluhu moc nezabral,dnes som si vsimla,ze zu su na nom aj skocky.

umyt sa to neda,je toho prilis Vela,na kazdom ,iste,ide ma porazit.

poradite co s tym? ci to vytrhat a vyhodit.ocividne ,aj ked by som zasadila nove,hned to bude napadnute,pretoze som to sadila viac krt,cize mam mladsie istarsie rastliny,na roznch miestach,ale aj tak je vsetko napadnute.
vdaka za kazdu radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať