Zavrieť

Porady

škodcovia - molice - fuksie

milí poraďáci a poraďáčky,
mám na balkóne prekrásne fuksie, a začali sa mi na nich rojiť biele male mušičky, vraj su to molice. Striekam to nejakou chemiou na lezuci a cicajuci hmyz(zabudla som si to napisať, ako sa to vola), a nefunguje to!!! už im začinaju odchadzať listky. Nemate niečo vyskúšané?
Pomoc!!!
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

osky
vsade pisete viac-menej o kvetinach alebo rastlinach vo foliovnikoch/sklenikoch/
ja by som potrebovala radu na normalnu zahradku.

narastol mi nadherny kuceravy kel,mam ho plnu hriadku na vyvysenom zahone.vlani som ho mala do neskorych mrazikov krasny cerstvy,chodili sme si odtrhavat listy a nebolo co riesit.

tento rok je to hruz,len co vyrasili mlade rastliny,uz ich napadli molice.
kel sice krasne narastol,je obrovsky ale vobec ho nemozem pouzit,nakolko je plny molic.
postrek z tabakoveho vyluhu moc nezabral,dnes som si vsimla,ze zu su na nom aj skocky.

umyt sa to neda,je toho prilis Vela,na kazdom ,iste,ide ma porazit.

poradite co s tym? ci to vytrhat a vyhodit.ocividne ,aj ked by som zasadila nove,hned to bude napadnute,pretoze som to sadila viac krt,cize mam mladsie istarsie rastliny,na roznch miestach,ale aj tak je vsetko napadnute.
vdaka za kazdu radu.
Ja prave kvoli tym skodcom nepestujem letne odrody hlubovin. V lete je toho ozaj vela.Radsej si pestujem iba skore,jarne odrody, tam sa to da v pohode zvladnut bez chemie.

Uz som to pisala v inych temach...ja chcemiu v zahrade nepouzivam. V zahonoch medzi zeleninu sadim rozne bylinky a askamitniky, ktore svojou vonou odpudzuju vacsinu tychto skodcov. V nudzovych pripadoch pouzivam postrek z nakvasenej zihlavy,alebo pracieho mydla,

Na skocky a molice pomaha aj par krat denne osprchovat rastlinky,oni neznasaju vodu. Ale zas, ci to rastlinkam neuskodi v tychto horucavach, to je otazne...
proti skockam je dobre vysadit do blizkosti kapucinku. Tu skocky zboznuju, pojdu na nu,ostatne raslinky zvacsa nechaju na pokoji :-)
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Arizona dakujem ti za odpoved-ja som mala teda asi stastie vlani,lebo ten kel bol ukazkovy,mali sme ho od jari do neskorej jesene,a iba sme ostrihavali listy a srdiecka stale rodili nove a nove.mala som plny mrazak,este mam posledne vrecko.preto som ho tento rok znova zasadila,tesila som sa ze si znova namrazm bio zeleninu.ale zacalo to na karfiole s tymi molicami a z toho sa to asi rozmnozilo dalej.kaleraby v pohode narastu aj s tym,ae ten kuceravy kel-tam sa jedia listy,cize nemam sancu......vlaha im vobec nevadi.
tie skocky sa tam objavili az dnes,myslim ze koli strasnemu suchu.....vlani som mala kapucinku,ale skocky sa neobjavili.tento rok som si ju nazasadila,skoda....co sa tyka aksamietnic,ani tie im nevadia,mam ich v celom zahone a aj nechtik.je to asi dane rokom,pretoze tento rok na rozdiel od vlanajsku mame zase krasnu cviklu,uhorky,kaleraby,mrkvu....alebo aj por krasne rastie,dufam ze ho daco nezlozi.....zatial som striekala len tabakovym vyluhom zmiesanym s jarou,ale moc to nepomohlo.momentalne je dazdivo,cize sa ani striekat neoplati....no,uvidim.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

mám pocit že tohto roku je dáko veľa molice.. ja ich mám hádam v každom muškáte, čili, avokáde, ktoré pestujem na balkóne.. predchádzajúce roky neboli..
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Žabinka
mám pocit že tohto roku je dáko veľa molice.. ja ich mám hádam v každom muškáte, čili, avokáde, ktoré pestujem na balkóne.. predchádzajúce roky neboli..
Ja som mala iba v hrantiku, v paprickach Habanero-kupene na trznici.Postriekala som 3x mydlovou vodou a odvtedy je pokoj. V zahone nemam vobec. Z hlubovin tam mam iba kaleraby,ale ani na nich nie su.

Ja mam zase vela skociek na kapucinke. Hned okolo je nechtik,uhorky,tekvice,rajciny,ale iba kapucinka je posiata skockami...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

arizona
Žabinka
mám pocit že tohto roku je dáko veľa molice.. ja ich mám hádam v každom muškáte, čili, avokáde, ktoré pestujem na balkóne.. predchádzajúce roky neboli..
Ja som mala iba v hrantiku, v paprickach Habanero-kupene na trznici.Postriekala som 3x mydlovou vodou a odvtedy je pokoj. V zahone nemam vobec. Z hlubovin tam mam iba kaleraby,ale ani na nich nie su.

Ja mam zase vela skociek na kapucinke. Hned okolo je nechtik,uhorky,tekvice,rajciny,ale iba kapucinka je posiata skockami...
a mydlovou vodou môžem aj muškáty postriekať? nepohnijú listy?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Žabinka
arizona
Žabinka
mám pocit že tohto roku je dáko veľa molice.. ja ich mám hádam v každom muškáte, čili, avokáde, ktoré pestujem na balkóne.. predchádzajúce roky neboli..
Ja som mala iba v hrantiku, v paprickach Habanero-kupene na trznici.Postriekala som 3x mydlovou vodou a odvtedy je pokoj. V zahone nemam vobec. Z hlubovin tam mam iba kaleraby,ale ani na nich nie su.

Ja mam zase vela skociek na kapucinke. Hned okolo je nechtik,uhorky,tekvice,rajciny,ale iba kapucinka je posiata skockami...
a mydlovou vodou môžem aj muškáty postriekať? nepohnijú listy?
Mozes striekat hocico. Len pozor! Nie cez horuce slnecne dni.To ti dokaze aj obycajba vody spalit rozhorucene listy. Radsej vecer,alebo pocas oblacnejsich dni
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ludkovia,vzdavam to,tie skocky to dorazili,kel je deravy ako reseto,uz z toho nebude nic.
zu mi len poradte,ci to mam vytrhat,alebo je lepsie to nechat na zahone ako lapac,aby nepreskocili na okolitu zeleninuktora sa zatial drzi....vdaka
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať