Zavrieť

Porady

Vyuctovanie za rok 2008

Ahojte,
vsimla som si, ze sa pravdepodobne vyznate vo vyuctovaniach za spravu.
Minuly rok som vraj minula na kurenie 48000 sk (3-izb.byt o vymere cca 73m2) a tento rok som dostala vyuctovanie tiez na 46251 sk.
Byvam na 11. poschodi, mam nove radiatory, skratka - neviem si pomoct.
Tiez nie sme spokojni so spravcom, a podaktori (vacsina) by chcela ukoncit konecne toto nase okradanie, lebo tak to vnimane.
Prosim o radu, kam by som sa mohla obratit s vysvetlenim vyuctovaní, nakolko ked som sa minulý rok obratila priamo na správcu, tak citujem:
JA: Prosím vas, preco je vyuctovanie za kurenie tak vysoke, ved by som mohla za tuto ciastku vykurit aj RD.
Správca: Ak sa vam vidí vysoké, postavte si dom!

Dakujem
GM
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Dvojičky Pozri príspevok
Slávka, ak to nie je tajné, aký program pre SVB Ty používaš ? Máš určite viac bytoviek. Poraď mi , aký by bol pre nás začínajúcich SVB najvhodnejší ?
Ďakujem
nájdeš si odpoveď v ss.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Slávka Ti poradí, ale jedná sa o váš dom. Vyber to najlepšie pre Vás vo vašom dome. Vždy je nejaké plus - mínus.
0 0
deniseee deniseee

deniseee je offline (nepripojený) deniseee

Ak sa este mozem opytat... tento rok nam nauctovali za to, ze sme pri odpisovani vody neboli doma (pri ostatnych odpisoch sme boli) 1,5 nasobok niecoho... Ako to bude o rok? Budeme povedzme doma, alebo k 31.12. doporucenym listom oznamim spravcovi stav k tomuto datumu... a ten stav bude ovela, ovela nizsi, ako co sa vypocitalo ten 1,5 nasobok... co potom??? Nerozumiem totiz tym vypoctom... To budeme mat potom preplatok niekolkotisicovy? Ako sa to vlastne cele pocita???
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Toto už je neviem koľký príspevok, že neboli doma pri odpisoch tepla alebo vody. Tie termíny sa určite dávajú aspoň 2. U nás sa za 9 rokov čo máme SVB nestalo, že by sa dajaká spotreba musela vyrátavať zo sankčných ustanovení. Každý vlastník bytu si zatiaľ našiel niekoho. kto bol v čase odpočtu prítomný.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

deniseee Pozri príspevok
Ak sa este mozem opytat... tento rok nam nauctovali za to, ze sme pri odpisovani vody neboli doma (pri ostatnych odpisoch sme boli) 1,5 nasobok niecoho... Ako to bude o rok? Budeme povedzme doma, alebo k 31.12. doporucenym listom oznamim spravcovi stav k tomuto datumu... a ten stav bude ovela, ovela nizsi, ako co sa vypocitalo ten 1,5 nasobok... co potom??? Nerozumiem totiz tym vypoctom... To budeme mat potom preplatok niekolkotisicovy? Ako sa to vlastne cele pocita???
1/Naučtovali ti 1,5 nasobok priemernej spotreby v dome...
2/Buď doma pri odpisoch , alebo urob to čo píšeš, hlavne si splń svoje povinnosti
3/Stav vodomera ti bude sedieť, pretože tá spotreba "niečoho" ako píšeš ti neovplyvní tento stav...
4/To by boli super sankcie, čo sa o rok vrátia
0 0
deniseee deniseee

deniseee je offline (nepripojený) deniseee

Ono je to mozno aj preto, ze obcas su ludia neplanovane v nemocnici, ako my pred dvoma rokmi, a nikto nam to neuznal, pripadne oznam vylepeny na dverach strhnu decka, ked idu rano do skoly a ostatni potom o odpisovani nevedia. A netusim, kde ste poculi o nahradnom termine, u nas za 27 rokov nebol ziadny nahradny termin, a ked som sa na to pytala spravcu, tak ma vysmial, ze nikto nie je povinny robit odpisovanie, jednoducho to mame nahlasovat sami, oni vraj nemusia vobec oznamovat, a uz vobec chodit odpisovat.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Viete mi niekto povedať schému vyúčtovania spotreby tepla pre bytový dom? Zaujíma ma prepojenie a vzťah medzi tzv.Fixnou a Variabilnou zložkou tepla. Ak som sa zle vyjadril, môžeme prekonzultovať o čo (mi) ide.
vdaka
0 0
deniseee deniseee

deniseee je offline (nepripojený) deniseee

no, pravdou je, mne sa uz dlhsie spravanie spravcu nepaci. Chvalabohu, do roka a do dna uz budeme byvat vo vlastnom dome. Avsak napr. Dnes rano dali na dvere oznam, ze vo stvrtok je schodza, doobeda, ked je kazdy v praci. A potom to bude opat o tom, ze sa ludia budu stazovat, ze sa na schodzi nieco dohodlo a oni netusia, co. Pripadne nesuhlasia. Rovnako sme boli proti navrhom, aj sme ludom povedali, ake veci sme zistili, a tak sme sa stali neziaducimi, a ked sa malo dat zase podpisovat, tak k nam vobec nesli, ani sme netusili, ze im to uz ludia podpisali, zial, teraz sa do bodky plni to, pred cim sme ludi varovali. A prave kvoli tomu si aj myslim, ze nas pri tom odpisovani obisli schvalne, pretoze ja do prace nechodim, som doma, a keby tu niekto odpisovat bol, vedela by som o tom, ako som vedela o plynaroch, elektrikaroch, teplomeracoch...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Pošli im včas stav vodomerov emailom.
0 0
gabikamo gabikamo

gabikamo je offline (nepripojený) gabikamo

Ahojte,
niektore odpovede mi pomohli, uz som sa ako tak zorientovala a nasla som viacero zaujimavosti na webe - ako tento dokument, link prikladam - je to správa ŠEI - ky za rok 2008. Ja som si toho nasho "podareneho" spravcu nasla medzi tymi, ktorymi udelili pokutu, ale tiez som sa dozvedela zo spravy, ze sa odvolali.
SEI-ke som zaslala vyuctovania za rok 2007 aj 2008 - takze dufam, ze im pokutu neodpoustia, ale este im pridaju....
dakujem este raz pomoc

- je to na bsn.sk/sei - samozrejme trikrat w pred tymto - hned prva zalozka - správa za rok 2008 - pekne citanie, hadam to pomoze aj niekomu inemu
gm
0 0
pajo00 pajo00

pajo00 je offline (nepripojený) pajo00

Je tam aj nasa správcovská firma.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

deniseee Pozri príspevok
no, pravdou je, mne sa uz dlhsie spravanie spravcu nepaci. Chvalabohu, do roka a do dna uz budeme byvat vo vlastnom dome. Avsak napr. Dnes rano dali na dvere oznam, ze vo stvrtok je schodza, doobeda, ked je kazdy v praci. A potom to bude opat o tom, ze sa ludia budu stazovat, ze sa na schodzi nieco dohodlo a oni netusia, co. Pripadne nesuhlasia. Rovnako sme boli proti navrhom, aj sme ludom povedali, ake veci sme zistili, a tak sme sa stali neziaducimi, a ked sa malo dat zase podpisovat, tak k nam vobec nesli, ani sme netusili, ze im to uz ludia podpisali, zial, teraz sa do bodky plni to, pred cim sme ludi varovali. A prave kvoli tomu si aj myslim, ze nas pri tom odpisovani obisli schvalne, pretoze ja do prace nechodim, som doma, a keby tu niekto odpisovat bol, vedela by som o tom, ako som vedela o plynaroch, elektrikaroch, teplomeracoch...
Keď dali dnes oznam o schôdzi na štvrtok bol porušený zákon - tam je 5 dní. Dajte ich na súd aj za všetko ostatné.
0 0
pajo00 pajo00

pajo00 je offline (nepripojený) pajo00

Ludkovia neviete aký je normatív na na ohrev TUV? Je to dané zákonom, alebo si to môže určovať každý dodavateľ kolko chce. My máme normatív 0,4338GJ v 1m3 čo je dosť vela. Dnes som sa o tom bavil s jedným a ten povedal že to záleží od vzdialenosti kotolne. Je to pravda?
0 0
Zachar.b Zachar.b

Zachar.b je offline (nepripojený) Zachar.b

Super odpoved. Rada znie uz bolo nacase vymenit spravcu. Co sa tyka vyuctovania su tam fixne zlozky, variabilne neuvadzate ci mate pomerove merace tepla... dolezite je kolko ma spravca nakontraktovaneho ,aka bola zima. Cize je to zlozitejsia problematika ,ale najlepsie co urobite je ze vymenite spravcu. Zvolajte schodzu vlastnikov bytov a skuste sa dohodnut na vymene.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

pajo00 Pozri príspevok
Ludkovia neviete aký je normatív na na ohrev TUV? Je to dané zákonom, alebo si to môže určovať každý dodavateľ kolko chce. My máme normatív 0,4338GJ v 1m3 čo je dosť vela. Dnes som sa o tom bavil s jedným a ten povedal že to záleží od vzdialenosti kotolne. Je to pravda?
Píše sa o tom v prílohe č.2 vyhl. URSO č. 328/2005 Z.z tak si to poštuduj.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

pajo00 Pozri príspevok
Ludkovia neviete aký je normatív na na ohrev TUV? Je to dané zákonom, alebo si to môže určovať každý dodavateľ kolko chce. My máme normatív 0,4338GJ v 1m3 čo je dosť vela. Dnes som sa o tom bavil s jedným a ten povedal že to záleží od vzdialenosti kotolne. Je to pravda?
Veľa to je, ale nastáva to v tom prípade, že je malý odber teplej vody. Voda vo vedení cirkuluje, ochladí sa, vráti sa do kotolne, tak sa zasa dohreje a tak dookola. Teď tak prejde vicejkrát môžme sa dopracovať až k takému vysokému číslu.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
svojar Pozri príspevok
Veľa to je, ale nastáva to v tom prípade, že je malý odber teplej vody. Voda vo vedení cirkuluje, ochladí sa, vráti sa do kotolne, tak sa zasa dohreje a tak dookola. Teď tak prejde vicejkrát môžme sa dopracovať až k takému vysokému číslu.
Myslím, že ochladená TÚV sa "vráti" k výmeničke tepla v dome, nie do kotolne. Aspoň u nás v dome to tak je.
0 0
pajo00 pajo00

pajo00 je offline (nepripojený) pajo00

Julian Pozri príspevok
Píše sa o tom v prílohe č.2 vyhl. URSO č. 328/2005 Z.z tak si to poštuduj.
Som si to nasiel aj prestudoval no moc mudrejší nie som. teraz neviem či sa to jedná o byt, alebo sa jedná o bytový dom. kedže je prípojka na bytovom dome a nie na byte tak by mal byť normatív 0,270 alebo 0,300 a nie ako nám určili oni. neviem do akej kategórie spadáme či sme v mieste odberu alebo mimo miesta.
0 0
gabikamo gabikamo

gabikamo je offline (nepripojený) gabikamo

Pekny vecer,
ked som si vypytala cenovy vymer, tak mi odpisal toto:
" vyúčtovanie služieb je spracované na základe celoročných nákladov domu, ktoré je súčasťou každého vyúčtovania. Cenové výmery jednotlivých dodávateľských subjektov si môžete pozrieť na príslušných internetových stránkach".

to su sluzby, že? Samozrejme som si ho vypytala, aby mi ho dodali obratom - uz vidim, ako pride v oktobri, ale najskor nepride vobec.
gm
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
gabikamo Pozri príspevok
Pekny vecer,
ked som si vypytala cenovy vymer, tak mi odpisal toto:
" vyúčtovanie služieb je spracované na základe celoročných nákladov domu, ktoré je súčasťou každého vyúčtovania. Cenové výmery jednotlivých dodávateľských subjektov si môžete pozrieť na príslušných internetových stránkach".

to su sluzby, že? Samozrejme som si ho vypytala, aby mi ho dodali obratom - uz vidim, ako pride v oktobri, ale najskor nepride vobec.
gm
Gabikamo, cenove vymery su rozhodnutia ÚRSO, najdes to na ich webovej stranke.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať