Zavrieť

Porady

DPH pri nadobudnuti tovaru z cl.st.EU

Prosim o radu.V júni som po podaní daň.priznania obdržala fa, kde je datum dan.povinnosti a datum vystavenia 28.5. Viem, že danová povinnosť vzniká dnom vystavenia, takže musím podať dodatočné dan.priznanie za 5/04. Kedy si môžem DPH nárokovať? Podľa mňa až keď som obdržala fa, ale nie som si istá. ďakujem
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ludkovia ja naozaj neviem, neviem, ved to by bol DÚ zavaleny DDP - fakt som si nie ista ci je ich treba podavat.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Katty
jasne Bei vlastne hej tam to bude v jednom mesiaci ale napr. že by prišla až 28.7. tak platí ten prípad vyššie. Ak príde ešte v juni tak to mám dobre v jednom mesiaci a výsledok je nula. Tam už potom nijako nevadí dátum vystavenia fa??? Dufam že nie, i keď tam potom vznikne taký problém že dodávateľ z ČR bude mať tú fa v 05 a my až v 06 čo sa dane týka, to nevadí?
Katty, jasné že nevadí ten dátum vystavenia. Ak ti tovar dodajú v máji a faktúra príde v júni platí daňová povinnosť 15. deň kalendárneho mesiaca nasl. po kalendárnom mesiaci, keď bol tovar dodaný. No a čo sa týka dodávateľa z ČR, tak pre neho tiež platí daňová povinnosť až 15. deň nasl. po mesiaci, keď bol tovar dodaný. Tak ako je to aj pre nás (viď §19 ods. 8).
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

katka
Chcela som sem poslat nejake materialy ohladom tejto temy z mojho PC,ktore som si stiahla z internetu,ale nejako sa mi to nedari.Su tam prehladne v tabulke rozpisane priklady,kedy sa robi dodatocne DP pri tovaroch z EU.A je tu aj taky pripad,ako sa tu rozobera,a je rieseny dodatocnym DP.

30.5.dodany tovar(mam dodaci list,este nemam fakturu)
- vystavit interny dokl.kurzom 15.6.-t.j.dan na vystupe(datum danovej povinnosti) za 6/04

27.6.dosla faktura s datumom vystavenia 31.5.
-dodatocne DP za 5/04 kurzom 31.5.-dan na vystupe
-storno ID v 6/04 kurzom 15.6.
-dodatocne DP za 5/04 kurzom 31.5.-dan na vstupe
katka, ak môžeš, prosím ťa uveď link, kde si to našla. Mne sa to vôbec, ale vôbec nevidí. Veď zákon píše niečo iné a tvoj príklad iné... fakt neviem. A ako uvádza sway, veď keby sme mali na všetko podávať DDP, tak by sa ozaj DÚ zbláznil, to by boli tony papiera. No ako hovorím, poprosím o ten link, rada by som sa na to pozrela.

Ináč tu už húfne tykám, ospravedlňujem sa, občas sa pomýlim.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ja suhlasim s postupom Katka - takto som to aj na skoleni pocula
ak nemam fa, tak 15. den po konci mesiaca, ale ak dostanem fakturu a bude na nej datum vystavenia MAJ, tak mi vznikla danova povinnost v maji - a ten Cech, on odvedie dan v maji, podla datumu vystavenia faktury

ALE potom sme sa zacali zamyslat nad pripadom, mam fakturu s majovym datumom, ale nemam tovar (ten pride az napr. v juli), dodanie vlastne nebolo naplnene - kedy potom vznika danova povinnost? podla DU v maji, ale ja by som sa v tomto pripade asi odvolavala na § 11 kde sa hovori, ze nadobudnutim tovaru sa rozumie nadobudnutie prava nakladat s tovarom ako vlastnik - a to sa v tomto pripade nenaplnilo (podla mna v tomto pripade vznika danova povinnost az v juli, aj ked CR asi odvedie DPH v maji - myslim, ze takyto pripad este nie je dorieseny). Neviem, ale naozaj, ako v takychto pripadoch by postupoval DU - zatial som od nich pocula striktne povedane - DATUM VYSTAVENIA FAKTURY
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Beata
.... No a čo sa týka dodávateľa z ČR, tak pre neho tiež platí daňová povinnosť až 15. deň nasl. po mesiaci, keď bol tovar dodaný. Tak ako je to aj pre nás (viď §19 ods. 8).
Bei ale keď ten dodávateľ v ČR vystavil fa 28.5.2004 tak jeho sa potom týka §19 ods.8 písmeno b) a nie a)... hmmm
Naposledy upravil Katty : 16.07.04 at 06:42
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Samozrejme, to je jasné. No bohužiaľ v tom prípade je už na nás, aby sme si s dodávateľom zabezpečili, aby nám faktúry dodával včasne... čo dodať?!
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Katty ma pravdu. Musite si porovnat datum podania danoveho priznania k DPH a datum, kedy ste fakturu obdrzala. Pretoze niektori musia urobit uzavierku mesiaca napr. do 5.-eho nasledujuceho mesiaca a tak faktury, ktore pridu po tomto termine musi uctovnik zauctovat do nasledujuceho mesiaca.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Susan a ja som napísala niečo iné?
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Ja by som rada poprosila o radu k tejto téme, ale jedná sa ešte o starý zákon o DPH.
Nakúpili sme službu z ČR v apríli. Dodávateľ tvrdí, že nám poslal faktúru, my sme ju však nedostali. Teraz v júli/ 12.7./ nám prišla faktúra s datúrmom vystavenia a dátum uskut. zdaniteľ. plnenia 22.4.2004. Sme štvrťročný plátcovia DPH. Môžem túto faktúru zahrnúť do priznania DPH za apríl. A ako to bude so zaplatením DPH. My sme vždy dovážali len tovar a ten musel prejsť colnicou. Ako je to so šlužbami. Za radu vopred ďakujem.
0 0
anam anam

anam je offline (nepripojený) anam

Doporučujem prezrieť si portal drsr - je tam dosť jednoznačne táto problematika rozpísaná. (www.drsr.sk/wps/portal)
0 0
katka katka

katka je offline (nepripojený) katka

Nasla som tie informacie k dodatocnym dan.priznaniam,tykajucich sa doslych faktur z EU.Je to na www.datalock.sk/buxus/generate_page.php?page_id=548
Tam terba ist na sposob zaradenia doslych faktur na dan.priznanie DPH.
A Bea,vobec mi nevadi,ze mi tykas,mne sa tiez tak lepsie komunikuje.
Naposledy upravil katka : 19.07.04 at 17:47
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Katka, ďakujem za link, veľmi to pomôže!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať