Zavrieť

Porady

Notebook

Ahoj! Viem, že na túto tému sa veľa popísalo, ale príspevky, ktoré som prezrela sú už dosť staré, nakoľko pri PC platí, že to čo kúpiš zajtra, bolo už včera staré. Tak prosím o prepáčenie, že sa opakujem, ale chcem kúpiť notebook a nakoľko sa týmto veciam nejak nevenujem, som len ich ,,kozument", tak neviem čo kúpiť. Potrebujem ho na bežné pracovné používanie a potrebujem mať v ňom mobilný internet, nemal by byť ťažký, nakoľko ho musím nosiť so sebou. Jeho cena by nemala prekročiť 490 Euro. Neviem na čo si mám dať pri kúpe pozor. Ďakujem všetkým, ktorí mi niečo poradia. Mobilný internet už mám vyriešený. Dík.
Usporiadat
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Prosím Vás, vie mi niekto poradit? Nemôžem v notebooku pracovať ani vo Worde, ani v Exceli. Vypíše mi , aby som tam dala 25 miestny kód čo mám na nálepke, ale ani to tak mi neberie, čo mám robiť? Za odpovede ďakujem
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Zuzy Pozri príspevok
Prosím Vás, vie mi niekto poradit? Nemôžem v notebooku pracovať ani vo Worde, ani v Exceli. Vypíše mi , aby som tam dala 25 miestny kód čo mám na nálepke, ale ani to tak mi neberie, čo mám robiť? Za odpovede ďakujem
treba presne dodržať odpisovanie kodu aj s medzerami, mne sa to podarilo na tretíkrát
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Už som to skúšala asi 20-krát a nič, kúpila som notebook asi pred mesiacom, nemôže byť to chyba, že sme to akože neaktivovali hneď, nie je na to nijaká lehota?
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

jess Pozri príspevok
Pozerala som a odporúčajú na všetky programy Windows XP SP2 alebo Vista (32 aj 64 bitová).

Minimálna konfigurácia počítača:

* procesor 1,2 GHz,
* Windows 2000 Professional SP4,
* 256 MB RAM,
* minimálne 500 MB voľného priestoru na pevnom disku (časť tohto priestoru musí byť na disku, na ktorom sa nachádza Windows),
* 15" monitor (rozlíšenie min. 800x600),
* pre tlač výstupných zostáv atramentová tlačiareň,
* sieť 100 MBit, protokol TCP/IP.

A možno by bol lepší trošku väčší monitor (15-16"), aby som nemusela toľko rolovať pri prehliadaní stránok, ak nebudem mať notebook pripojený k externému monitoru (večer v posteli)
jess, zatial som nemal moc casu sa tomu povenovat, ale co by si povedala na taketo nieco?

http://www.shark.sk/default.aspx?con...s=kod_id;14988

Ma dobre vybavenie, je relativne lahky a na tie uctovnicke aplikacie by bohate postacoval
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
marko182 Pozri príspevok
jess, zatial som nemal moc casu sa tomu povenovat, ale co by si povedala na taketo nieco?

http://www.shark.sk/default.aspx?con...s=kod_id;14988

Ma dobre vybavenie, je relativne lahky a na tie uctovnicke aplikacie by bohate postacoval
Ďakujem Skús mi prosím ťa pozrieť niečo od ACERu...vraj je tam dobrý servis.....síce tuším v Brne, ale že UPS odnesie a UPS donesie až domov.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

jess Pozri príspevok
Ďakujem Skús mi prosím ťa pozrieť niečo od ACERu...vraj je tam dobrý servis.....síce tuším v Brne, ale že UPS odnesie a UPS donesie až domov.
Pokial viem, tak servis Asus aj Acer funguje rovnakym sposobom. Zavolas, pride kurier, vyzdvihne tovar, odvezie do servisu a privezie naspat. Acer mam odskusany, ze takto funguje, ale podla toho, co pisal Roman vyssie a aj podla toho, co pise Asus na stranke, tak to funguje rovnako. Pozri sem:
http://www.asus-shop.sk/servis-a-podpora-produktov-asus
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
marko182 Pozri príspevok
Pokial viem, tak servis Asus aj Acer funguje rovnakym sposobom. Zavolas, pride kurier, vyzdvihne tovar, odvezie do servisu a privezie naspat. Acer mam odskusany, ze takto funguje, ale podla toho, co pisal Roman vyssie a aj podla toho, co pise Asus na stranke, tak to funguje rovnako. Pozri sem:
http://www.asus-shop.sk/servis-a-podpora-produktov-asus
Súhlasím s Markom182, na NB Acer nefungoval adaptér, kuriér prevzal....behom týždňa doniesol na adresu, na ktorej sa dohodnete ( v našom prípade do práce) nový adaptér
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Takže poprosím pohľadať niečo z ACERu alebo z ASUSu. Vďaka.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

jess Pozri príspevok
Takže poprosím pohľadať niečo z ACERu alebo z ASUSu. Vďaka.
Jess, tu mas jeden priklad z Acer a jeden z Asus:

Ten Acer ma Windows XP, takze je otazka, ci by ti to stacilo alebo ci chces radsej Vistu. Podla mojich informacii bude Microsoft robit podporu pre XP do roku 2014.

http://www.shark.sk/default.aspx?con...s=kod_id;16594

Ten Asus nema ziadny operacny system, takze si k cene pripocitaj este licenciu na Windows Vista napriklad, co je okolo €100 naviac.

http://www.shark.sk/default.aspx?con...s=kod_id;16396
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ďakujééém
0 0
Romankosk Romankosk

Romankosk je offline (nepripojený) Romankosk

marko182 Pozri príspevok
Jess, tu mas jeden priklad z Acer a jeden z Asus:

Ten Acer ma Windows XP, takze je otazka, ci by ti to stacilo alebo ci chces radsej Vistu. Podla mojich informacii bude Microsoft robit podporu pre XP do roku 2014.
Ten Asus nema ziadny operacny system, takze si k cene pripocitaj este licenciu na Windows Vista napriklad, co je okolo €100 naviac.
Prezrel som si oba NTB a v tomto prípade sa radšej prikláňam na stranu ACERU. Aj keď ide v podstate o dosť staré modely, ACER je na tom o poznanie lepšie ako ASUS.....
Súhlasím aj s markom o podpore XP, a dodávam, že so skúsenosťou funkčnosti Visty so softwarom...odporúčam radšej XP....
0 0
vierkavierka vierkavierka

vierkavierka je offline (nepripojený) vierkavierka

Až teraz ma mrzí, že si mi nevysvetlil viacej ten displej.Vôbec som tomu nekládla nejakú váhu a urobila som veľkú chybu. Čo však teraz s tým??? Displej je lesklý a ja v ňom vidím všetko okolo seba /včetne seba,čo nie je nič moc/. Mám dokonca pocit, že mito,,ťahá " oči a bolí ma z toho hlava.Na toto už asi rada nie je.
0 0
vierkavierka vierkavierka

vierkavierka je offline (nepripojený) vierkavierka

Sorry. Bola to odpoveď pre ,, Blankake", ktorý mi radil a radil dobre. Len toto som nejak nepostrehla.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

vierkavierka Pozri príspevok
Sorry. Bola to odpoveď pre ,, Blankake", ktorý mi radil a radil dobre. Len toto som nejak nepostrehla.
To nebola odpoveď pre mňa, ale odo mňa. Tiež ma predtým varovali, preto bol u mňa na 1. mieste matný displej.
Nedá sa s predajcom dohodnúť o výmene? Ako dlho už máš NB kúpený?
0 0
vierkavierka vierkavierka

vierkavierka je offline (nepripojený) vierkavierka

Blankake Pozri príspevok
To nebola odpoveď pre mňa, ale odo mňa. Tiež ma predtým varovali, preto bol u mňa na 1. mieste matný displej.
Nedá sa s predajcom dohodnúť o výmene? Ako dlho už máš NB kúpený?
Kupovala som ho 14.06.09.Neviem, či taká možnosť vôbec existuje ako výmena NB preto, že sa mi nepáči displej. Úprimne, som z toho nešťastná.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať