Zavrieť

Porady

Rozpočet straty SV medzi všetkých rovnako?

Dobrý den..poradte mi niekto prosím,či správca postupoval správne...
Vo vyúčtovaní za 2008 nám vznikla v dome strata na SV 418m3!!Správca nám túto stratu rozúčtoval všetkým rovnakým dielom-koef.navýšenia 1,422!však pri odpise vodomerov bolo zistených asi 6 ks nefunkčných vodomerov a jeden vlastník byt nesprístupnil k odpisu-tak sme sa dohodli na poslednej schodzy,že sa straty rozrátajú medzi týchto vlastníkov,čo však správca odignoroval:-((takže ten,čo ml "natočenú" min. spotrebu,dostal 4m3 naviac a tí,čo mali nameranú reálnu a väčšiu spotrebu,dostali naviac platiť aj 30m3-čiže zaplatili aj spotrebu toho,kto mal zlý merač a reálnu spotrebu mu nezaznamenal!!Mal správca právo dať nám všetkým zaplatiť spotrebu aj za pokazené vodomery,ked sme sa vlastne dohodli na sankcii,pre takýchto vlastníkov?Podotýkam,že 418m3 nie je malá strata,ktorá by sa mohla a mala rozrátať medzi všetkých koef.navášenia---sme bytovka s 26 bytmi-dakujem
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Správca nemôže za Vás svoj volne rozhodovať na to nemá žiadne právo. Len ak by ste mu v zmluve o výkone správy toto umožnili so svojím súhlasom. Ak má dom k dispozícii túto dohodu v písomnej forme je treba požiadať správcu aby spravil nové rozdelenie nákladov na studenú vodu podľa vašej dohody. Ak odmietne, asi sa budete musieť obrátiť na súd, aby vo veci rozhodol, alebo sa zmieriť s tým, že správca je váš pán a Vy jeho poddaní.

Potom neostáva nič iné ako vzbura, vymente správcu!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

ahoj sito..dakujem za rýchlu odpoved a radu!!my sme sa na tej sankcii dohodli na poslednej schodzy hned po koncoročnom odpisovaní vodomerov--bola tam prítomná aj zástupkyna správcu,ktorá toto zobrala na vedomie a domievali sme sa,že to bolo zaznamenané,ked sme si to odsúhlasili!ak to nebolo nikde zapísané,naša ústna dohoda nestačí?ved ma šlak triafa,ked nás takto niekto nerešpektuje--bola sa jedna vlastníčka už osobne sťažovať,ale povedali jej,že to sa má,podla koeficientov rozrátavať:-((((ale zjavne nie vtedy,ked tolkému počtu nejdu merače!!Tak ja som dala písomnú reklamáciu aj so susedou..ale ak nám nevyhovujú a nebudú ochotní to prerátavať,máme šancu ich dať niekym prekontrolovať,či sťazovať sa??Náš správca je tu v meste snád večnosť a správanie niektorých zamestnancov je akoby nadradené:-((zabúdajú,že oni spravujú nám dom za peniaze a my nie sme pre nich príťaž otravná háved:-((ach jaj
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ahoj, uno81. Ak to nie je uvedené v zápisnici, je to vlastne " jedna pani povedala". Bude ťažko sa na niečom dohodnúť, postupe voči správcovi, keď má niekto s toho prospech.

Inak vodomery na studenú vodu nie sú povinné, ako na teplú vodu. Tak sa môžete dohodnúť na ich nebraní do úvahy a náklady sa rozúčtujú podľa osobomesiacov, ale to je krok späť.

Všetko je na Vás ako sa dohodnete. Je možné vychádzať z priemeru domu. Tým, ktorí majú nefunkčné merače môžete odsúhlasiť dvojnásobok priemeru, prípadne inak, zbytok podľa nameraných jednotiek. Všetko je na Vás. Všetko je vaš majetok, mali by ste sa oň starať, inak sa netreba diviť tomu, čo všetko si k Vám správca dovolí.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ja sa s toho poser..., najag súhlasí so sitom. V príspevku o ktorom nebola vedená rozsiahla diskusia, polemika, meditácia.


Najag, ďakujem. Klobúk dole.

Občan.
Naposledy upravil sito : 07.06.09 at 07:33
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

ahoj Sito..preveľká vdaka za záujem:-)))))
a čo teplá voda?moja suseda s mužom a dvoma detmi majú namerané na vodomery 9m3!!!!za celý rok-teda 4-členná rodina!!ona sa vraj tomu nerozumie:-(( a muž vraj tiež s meračom nič nerobil...hups--ale vodomer je funkčný!logicky im vracajú za ohrev aj Túv surovina veľké peniaze -asi 20 tis.--je to kamarátka,ak jej majú vrátiť ,lebo šetrí,je to v poho,ale ak jej dávajú aj moje nemalé peniaze,dosť ma to štve-tiež mi chýbajú!Ako sa brániť v tomto prípade,ked správca nevidí nereálny odber , opäť si to zlízneme aj za nich a zaplatíme im to--už ma fakt nebaví hrať sa na serioznosť,ked to nefunguje:-((oplatí sa tuším roztrieskať vodomery,ked mi naučtujú len minimum spotreby potom,no nie?????
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Spomínali sa tu prípady, keď koeficient na vodu bol nad 1,1 (ak sa mýlim opravte ma). Dali to na súd a vyhrali. Mne je to trochu čudné, veď spotrebovanú vodu niekto musí zaplatiť, ale tvrdili to viacerí.

U nefunkčných vodomerov je pravidlo, že sa spotreba vody účtuje podľa priemernej spotreby v danom byte predchádzajúceho/ich obdobia. Čítal som to v rôznych predpisoch, len neviem či to je teraz podchytené nejakým zákonom.
Naposledy upravil sthruska : 07.06.09 at 09:37 Dôvod: Doplnené: v danom byte
0 0
luxdoor luxdoor

luxdoor je offline (nepripojený) luxdoor

zdravim vas,roky platim za inych-mame antimagnrňeticke vodomery ale niektory susedia sa ponapajali spred meraca . celkova spotreba 2300m3 namerane 1000 m3 . poniektory v 4 clennej rodine platia za 10m3 a jadoplacam 300€ Konatel spr. spolocnosti na to kasle. potrebujem radu od pravnika dakujem
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

luxdoor Pozri príspevok
zdravim vas,roky platim za inych-mame antimagnrňeticke vodomery ale niektory susedia sa ponapajali spred meraca . celkova spotreba 2300m3 namerane 1000 m3 . poniektory v 4 clennej rodine platia za 10m3 a jadoplacam 300€ Konatel spr. spolocnosti na to kasle. potrebujem radu od pravnika dakujem

Právnik, dobrý právnik môže poradiť, aj ľudia na porade. Ale bez radikálneho rezu v dome to nepôjde! Ak si presvedčený, že si poškodený, obráť sa na správcu domu, SVB. Ak neuzná tvoje argumenty, musíš požiadať súd, aby rozhodol. Pokiaľ máš pádne argumenty nemal by si prehrať súd. Máš?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

sthruska Pozri príspevok
Spomínali sa tu prípady, keď koeficient na vodu bol nad 1,1 (ak sa mýlim opravte ma). Dali to na súd a vyhrali. Mne je to trochu čudné, veď spotrebovanú vodu niekto musí zaplatiť, ale tvrdili to viacerí.

U nefunkčných vodomerov je pravidlo, že sa spotreba vody účtuje podľa priemernej spotreby v danom byte predchádzajúceho/ich obdobia. Čítal som to v rôznych predpisoch, len neviem či to je teraz podchytené nejakým zákonom.
Ak si jedinec v dome dokázal vypočítať istú výšku škody pri rozdelení nákladov za vodu. Požiadal súd, aby o výške škody rozhodol. A súd rozhodol v jeho prospech, mal pravdu, S pohľadu ostatných vlastníkov bytov, mali sme požiadať súd aj my. Rozliate mlieko sa dá zlízať, ale to už nie je rovnocenné ako pitie mlieka z nádoby. Za tým je človek, konkrétny.


Ten priemer sa dá použiť, ak skutočne došlo k poruche, podotýkam, nezavinenej!

Ak však ide o úmysel, podvod, tak ak to vlastníci bytov schvália podľa priemeru, bude sa usmievať, nad spotrebu vo svojom byte platia ostatní vlastníci z vášho pohľadu a máte pravdu. Čo je to pravda?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

uno81 Pozri príspevok
ahoj Sito..preveľká vdaka za záujem:-)))))
a čo teplá voda?moja suseda s mužom a dvoma detmi majú namerané na vodomery 9m3!!!!za celý rok-teda 4-členná rodina!!ona sa vraj tomu nerozumie:-(( a muž vraj tiež s meračom nič nerobil...hups--ale vodomer je funkčný!logicky im vracajú za ohrev aj Túv surovina veľké peniaze -asi 20 tis.--je to kamarátka,ak jej majú vrátiť ,lebo šetrí,je to v poho,ale ak jej dávajú aj moje nemalé peniaze,dosť ma to štve-tiež mi chýbajú!Ako sa brániť v tomto prípade,ked správca nevidí nereálny odber , opäť si to zlízneme aj za nich a zaplatíme im to--už ma fakt nebaví hrať sa na serioznosť,ked to nefunguje:-((oplatí sa tuším roztrieskať vodomery,ked mi naučtujú len minimum spotreby potom,no nie?????
Možno si videla ten program so Senzusom, kde ta cigánka hovorila, čo s neho bude s toho malého. To bude politik. Prečo, no do oči sa mi smeje a do ruky mi sere. Ak ak sú v byte 4 osoby v byte a minú len 9 m3 vody, teplej, tak podvádzajú.

Z vlastnej skúsenosti. Vodu si odpisovali vlastníci sami na lístok ktorý som im osobne donieslo si napísali stav aký mali, no mohli podvádzať. Aj sa niektorí snažili. Listky mi vhadzovali do schránky, poštovej. V excely som mal spravený program, ak niekto mal rozdiel oproti minulému roku rozdiel +/- 15 % išiel som na kontrolu, a videl, počul som všeličo, to ma nezaujímalo.

Podstatné bolo to, či je vodomer funkčný, plomby sú neporušené a povrch vodomeru v priestore rúčičiek je neporušený.

Časom si zvykli na to, že podvádzať sa im neoplatí, ak áno tak najviac do 15 % svojeho podielu spotreby zo spotreby domu a ten v priebehu roka nemohli vedieť, tak museli magnet obmedziť, alebo nepoužívať.

Všetko je to o kontrole, ak sa nerobí kontrols, tak je s toho humus.

A vitaj na porade.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

dakujem Sito:-)))za privítanie aj za rady!!Takže z toho všetkého vyplýva,že sa máme kontrolovať ako banda škôlkárov,lebo správca na to zjavne se...:-((je to samozrejme veľmi smutné,že žijeme zjavne väčšina v peknom bezpráví,ale ak začneme všetci podvádzať s vodou,tak sa kam dopracujeme...pri studenej ku koef. 5???:-))))nameráme na merači 10m3 koeficient nám dá zaplatiť 50 a sme si rovní..nuž,aj tak sa dá..jáj..utečiem do domu a zaplatím si len za seba,vykašlem sa na správcu,čo ho nebaví robota a zaplatím len svoju spotrebu...len keby to bolo také jednoduché!
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Menej zátvoriek, otáznikov a bodiek a bude to prehľadnejšie.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

a čo,ked si nechám vymontovať vodomer na SV???ved,ked neplatí serioznosť pri vyúčtovní podla neho,načo mi je?/akurát nám ich majú meniť o mesiac/Budem nejak pokutovaná,alebo sa dopracujeme v dome k tomu,že sa nám bude znova účtovať na osoby,kedže nebude 100% vlastníkov s vodomerom??dakujem:-)
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

uno81 Pozri príspevok
a čo,ked si nechám vymontovať vodomer na SV???ved,ked neplatí serioznosť pri vyúčtovní podla neho,načo mi je?/akurát nám ich majú meniť o mesiac/Budem nejak pokutovaná,alebo sa dopracujeme v dome k tomu,že sa nám bude znova účtovať na osoby,kedže nebude 100% vlastníkov s vodomerom??dakujem:-)
Je si treba uvedomiť, že ste súčasťou kolektív, ktorý rozhoduje o svojich veciach. Neznamená, že ak zákon niečo nenariaďuje, vlastníci sa na tom nemôžu dohodnúť. Ak sa väčšina dohodla, že pomerové vodomery na studenú vodu budú v dome a niekto sa nechce podieľať na objektívnejšej úhrade nákladov za studenú vodu, je na ostatných vlastníkov, prijať také opatrenie, ktoré donúti si vlastníka vodomer namontovať. Teda dohodnutá sankcia, povedzme dvoj násobok priemeru na osobomesiac v dome nie je preňho sankcia, ale motivácia Aby bol súčasťou domu v ktorom býva.

Ale, ak sa dohodli treba dohodu kontrolovať a s podvodníkmi s vodou sa rázne vysporiadať. Ak to kolektív v dome nedokáže, tak pomerové vodomery, môžu byť v doma tak akurát na zvadu. V tom prípade nemôže byť v dome rozumná väčšina, ale väčšina isto v dome je.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

jaj sitečko..ked u nád v dome je to ako v ústave...každý na každého kašle a na niečom sa dohodnúť je hrôzaSamozrejme,že nechcem štrajkovať,len nahlas rozmýšlam,ako donútiť ludí k serioznosti..ved mi tým koeficientom pridali nezaslúžene cisternu SV-to mám fakt platiť za každého blba v meste?!odčerpala som si svojich 68m3-dosť-a daľších 30 dostať navrch kvoli korficientu je už trúfalé--ale bude schôdza,tak sa teším,čo vyriešime..
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

uno81 Pozri príspevok
jaj sitečko..ked u nád v dome je to ako v ústave...každý na každého kašle a na niečom sa dohodnúť je hrôzaSamozrejme,že nechcem štrajkovať,len nahlas rozmýšlam,ako donútiť ludí k serioznosti..ved mi tým koeficientom pridali nezaslúžene cisternu SV-to mám fakt platiť za každého blba v meste?!odčerpala som si svojich 68m3-dosť-a daľších 30 dostať navrch kvoli korficientu je už trúfalé--ale bude schôdza,tak sa teším,čo vyriešime..
Pokiaľ nie je v dome nejaký zádrheľ v dome pri odpisovaní istá nezrovnalosť môže byť. Pretože v jeden deň v jednu hodinu nie sú naraz odpísané všetky vodomery v bytoch a zároveň aj fakturačný vodomer. Tak 0,95 - 1,05 - 1,15 prijateľný koeficient, ale 1,44 je troška moc. No je to medzi vami v dome.

Je dobré, že sa nezaujímaš len o preplatok - nedoplatok ako podaktorí. Buď povie je to dobré, vracajú mi, alebo si zanadávajú, čo tam ty ............. robia.

Čo sa týka domu nie ste sami, časom zistíš.

Držím palce, aby.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Sito..teoreticky by som sa o vyúčtovanie nemusela vôbec zaujímať,ved mne vrátili,ale ono to treba aj preštudovať,čo nám správca vyúčtuje-a to je tiež problém!nikoho to nezaujíma ani vtedy,ked majú nedoplatky-len brblú a nič neriešia a to ma štve!! potom to dopadne presne takto=chaos,divné výpočty a cisterny vody "plávajúce medzi nami:-(
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Velmi casto sa zaujimame o druheho nizku spotrebu vody, tepla......ale ovela menej sa zaujimame o svoju vlastnu vysoku spotrebu a este menej pre to robime.A tu je meritum problemu.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

ahoj najag..pravdu máš,ale "nezaujímaj sa o susedovu nízku spotrebu,ked majú štyria v domácnosti 9m3 teplej za celý rok a daľší šiesti minimum na vodomery studenej/kedže im nefungoval/ a platíme to my ostatní!!aj tu je meritum problému-a riadne,no nie?pekný večer aj den všetkým:-)
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

uno81 Pozri príspevok
ahoj najag..pravdu máš,ale "nezaujímaj sa o susedovu nízku spotrebu,ked majú štyria v domácnosti 9m3 teplej za celý rok a daľší šiesti minimum na vodomery studenej/kedže im nefungoval/ a platíme to my ostatní!!aj tu je meritum problému-a riadne,no nie?pekný večer aj den všetkým:-)
Ľudovo povedané, správca pýta od ľudí peniaze, ktoré dáva na jednu kopu, ale ľudia nesmú vedieť kto si koľko zobral z kopy.

Je to dobré vymyslené, ale nič nové, rozdeľ a panuj. Ak ľudia nevedia, sú ticho, ak sa dozvedia, tak frflú, otravuj. Pýtajú sa prečo? Prečo sa majú pýtať, keď bez otázok je to pre nás pohodlnejšie.

No sem - tam si ľudia povedia medzi sebou a vedia. No dá sa aj ten anonymný zoznam domu, spotreba, počet osôb.

Takže, 9 m3 = 9 000 litrov, deleno 365 dní, deleno 4 osoby = 6,16 litra na deň a osobu.

Dve osoby 14 000 litrov = 38,35 litra na osobu a deň.

Kde je realita? A spravodlivosť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať