Zavrieť

Porady

Trhliny v betone

Ma prosim Vas niekto skusenosti s trhlinami v betone na vrchnej deke? Zalievali sme putzmajstrom, vystuz zo zeleze bola klasicka - 12 roxor po 15 cm, a nad to 8 roxor po 30 cm. Problem je ze sme salovacie dosky pod zelezom nepoliali pred betonazou, a dalsi problem je ze pod 12 roxorom bolo ako podklad len 6ka roxor. Davali sme pod vystuz aj kusky polystyrenu, tie sa vsak uplne stlacili,tak sa teraz bojim ze to zelezo bude vytrcat zospodu. Takze neviem co mohlo tie trhliny sposobit, ale je ich fakt velmi vela - su sice tenke ako nit, ale su vsade. Tak sa teraz bojim ci mi to cele nepadne na hlavu. Este sme salovaciu kontrukciu nerozobrali, ideme az tento vikend?Mate s tymto prosim Vas niekto nejake skusenosti?Dakujem
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Riedky betón sa tomu nadáva.Moc sa mi to nepozdáva že by to prasklo cez celú vrstvu.2mm trhlina asi ťažko.
Riedky nebol to som videl , prave ze sa im tazko roztahovalo a aj ho vibrovali, mozno som to prehnal v mm že 2 to niesu ale pretecie tadial cez tu prasklinku voda
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To nem dobre.Ešte som sa v praxi s ničím takým nestretol.Chcelo by to fotku.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

beton nieje vodotesny
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

Pivko, podla toho, co som videl dnes u teba, Ani by som na to nemyslel. Ta deka fakt unesie aj vrtulnik :-) A mas tam uz palety a nespadlo, tak co.... :-) Vobec tu prasklinku neries, pripadne zalej cementom co rozrobis v hrnceku, nech ju nevidis :-)

PS: mne povedali ze na zakladoch mozem stavat kostolnu vezu :-)))
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Projektant + zhotoviteľ (ak je), alebo stavebný dozor = výsledok rokovania do stavebného denníka, alebo nejaký záznam. Kto sa pod niečo podpisuje. Každý zodúpopvedný jednotlivec si zváži, čo podpisuje.


CIMOM
2 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To, ze moze na strope pristavat vrtulnik je dobra hlaska. Ale poznam aj lepsiu: tie tvoje zaklady musia aj zemetrasenie vydrzat.
Len neviem, co je to platne, ked zbytok domu capne na hlavu. Tolko k vetam typu povedali mi
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

ciners Pozri príspevok
To, ze moze na strope pristavat vrtulnik je dobra hlaska. Ale poznam aj lepsiu: tie tvoje zaklady musia aj zemetrasenie vydrzat.
Len neviem, co je to platne, ked zbytok domu capne na hlavu. Tolko k vetam typu povedali mi
Mozno je prilezitost zbehnut do pivnice Pri zemetraseni fajn napad .
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja mam deke beton este makky a uz sa tam robia trhlinky. polievat to nemozem, lebo voda robi dierky do povrchu. izolacia a poter to vyriesia
Naposledy upravil alltracboy : 10.05.10 at 12:49
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

iskander Pozri príspevok
Dakujem za odpovede.Teda zo vsetkych odpovedi vyplyva ze mozem kludne spavat, na hlavu mi nemoze padnut ani zelezo napriek vytrcaniumani beton napriek znacnemu popraskaniu. Dovolil by som si este jedno otazocku znalcom betonu. Deku na pristavbu sme betonovali vo stvrtok, a tehly mam objednane na utorok,teda beton bude v tu dobu schnut 5 a pol dna. Otazka je ci mozem tehly(asi 18 paliet) bez obav polozit na tu podsalovanu deku,alebo to mam dat radsej vedla?Vedla to zabera dost miesta,a nie je to proakticke ani pri murovani. Ale ci to ten beton po 5 dnoch vydrzi...dakujem
veeelmi sa ospravedlnujem, nejak sa mi podarilo zakliknut mimo temy.
0 0
rbezko rbezko

rbezko je offline (nepripojený) rbezko

ked nemozes polievat, tak mozes zakryt foliou, aby sa voda nevyparovala rychlo. A vo velkom teple sa da pouzit aj chemia na spomalenie vyparovania
0 0
sexi1 sexi1

sexi1 je offline (nepripojený) sexi1

Ahoj ISKANDER, ja mam tiež taký problém s popraskaným betonom na stropnej deke. Tebe to drží v pohode? Neprehlo sa ti to, resp., nerobia sa dalšie praskliny?
0 0
gerlach gerlach

gerlach je offline (nepripojený) gerlach

kto ti robil armaturu ????? pekne ho pozdrav a tak isto statika .Ked davaš spodnu vystuž po 15 čisel tak aj vrchna vystuž musi byt po 15 čisel musia by presne nad sebou nie tak ako ty pišeš a ti vlasočnice môžu by aj tym že bol riedky beton
0 0
gerlach gerlach

gerlach je offline (nepripojený) gerlach

Aha až teraz som si to poriadne prečital čo to vy ste tam vystrajali na tej deke pekne prepleskaj toho kto ti to robil .Polievat nemusiš akurat sa ti prilepia o beton.Aby som tomu rozumel 6 ku roxor si davat nemohol mohol si dat akurat tak 6 ku kari siet a ked si na to tresol 12 roxor a potom ešte 8 ku roxor .Roxori takich rozmeroch sa nepouživaju použivaju sa len kari siete .A nechapem načo si ti vlaste trepal polistyren na deku .Mal si tam dat styrodur alebo heraklit a deka sa ma rozoberat až po min .3 týždnoch .aj to len po určitych častiach ked si to zašaloval do doky alebo do peri ten kto to robil by mal vediet ako nato . ved toto čo tu pišeš je katastrofa to som ešte nepočul a ani nechcem videt
0 0
rados rados

rados je offline (nepripojený) rados

zdravim, pred siestimi dnami som betonoval deku na pristavbe podkrovnej dvojgaraze a aj mne sa po niekokych hodinach objavili na povrchu tenke praskliny...rozpon stien je 6,1x6,1, hrubka deky podla projektu statika 16cm a vystuz fi12 kazdych 12,5cm v jednom aj druhom smere. beton je B25 z betonarky+pucmajster. vonku bolo max nejakych 27°C a deku som 3 dni polieval hned, ako sa dalo, niekolko krat denne. po precitani pripevkov som si spomenul, ze ked dosiel domiesavac, tak pred vysypanim betonu do pucmajstra, beton este riedili vodou, takze predpokladam a dufam, ze tie mikrotrhliny su len povrchove(po precitani tejto temy, ze voda preteka cez strop som sa nalakal) a vznikli z dovodu riedkeho betonu(nejak extra riedky ale nebol). jedni pisu, ze trhliny problem nie su, na inom fore zase, ze je to problem a tak dookola. trhliny zalejem cementom a dalej to riesit nebudem, iba ak by boli viditelne aj zospodu, po odsalovani stropu. na margo: za dva roky co rekonstruujem dom, som precital X diskusii(aj z vlastnej skusenosti)o X temach v stavebnictve, od zakladov pocnuc, cez zateplenie az po strechy a krovy,ale tak rozdielne nazory od odbornikov statikov, ci projektantov v niektoych aj banalnych veciach, som naozaj necakal....
0 0
marcuso marcuso

marcuso je offline (nepripojený) marcuso

zdravim, osobne by som toho co prilieval vodu do domiesavaca poriadne sfukol, robi sa to sice bezne ale je to zakazane. Na to su specialne primesy ktore sa pouzivaju na riedenie betonu, ale kedze ide o uplne beznu stavbu tak je to v poho... Tych trhlin na povrchu sa nemusite bat, ak nebola doska zakryta aj nejakou foliou tak pri slnecnom pocasi sa tomu hadam ani neda vyhnut, ledaze by bola pouzita zase chemia-pri RD smiesne. Staci tie trhliny zaliat cementovym mliekom a vybavene. A co sa tyka tej dotrhanej dosky co bola spominana vyssie, tak ak by islo o narocnu stavbu tak by som dal taku dosku zburat pripadne doplnit lamelovu vystuz. Kedze ide o RD a neviem nic blizsie ako su rozmiestnene nosne konstrukcie tak je aj tazko sa vyjadrit. Urobit ale krytie vystuze inym zelezom a takym tenkym, tak to je uplny vrchol! Ja osobne by som tu dosku zo spodu osetril specialnymi maltami, ktorymi sa opravuju poskodene betonove konstrukcie tak, aby bola spolahlivo splnena podmienka krytia vystuze. Ziadny polystyren a presietkovanie!!! Inak by som pod to peciatku urcite nedal!
0 0
marcuso marcuso

marcuso je offline (nepripojený) marcuso

gerlach Pozri príspevok
kto ti robil armaturu ????? pekne ho pozdrav a tak isto statika .Ked davaš spodnu vystuž po 15 čisel tak aj vrchna vystuž musi byt po 15 čisel musia by presne nad sebou nie tak ako ty pišeš a ti vlasočnice môžu by aj tym že bol riedky beton
s tou vystuzou nemate pravdu, taka podmienka nikde nieje, zvyk je sice taky, ale bezne sa pouzivaju aj rozne roztece, napr. pri vystuzi nad stlpami...
1 0
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

Ahojte,

dúfal som, že do tejto témy nebudem písať, ale bohužial...

Železobetónová doska o hrúbke 17cm, uloženie výstuže pred betonážou prevzal statik, ktorý vypracoval projekt statiky. Betón B20, putzmeister. Betónovali včera, bolo pod mrakom a teplo (vlhko), po betonáži veľmi "díétne" spŕchlo.
Cca 2-3h po vybetónovaní som bol dosku polievať a už tam boli trhliny. Trhliny sú najmä v okolí nosných múrov, zrejme preto, že tehly rýchlo stiahly vodu z betónu a v okolí otvoru pre schody. Dosku som polieval v intervaloch 3-4h aj v noci. Dnes som to bol pozrieť detailneišie. Trhliny sú hlboké okolo 4cm, šírka na povrchu 2 - max 3mm, v dlžke tak do 1 metra, vačšionou kratšie. V najbližších dňoch to pôjde pozrieť statik.
Aký je váš názor? Mňa zaráža tá hĺbka (meral som to 0,8mm drôtom).
0 0
gerlach gerlach

gerlach je offline (nepripojený) gerlach

zdravim ta kedže pišeš že sa ti to robi pri priečkach pozri či je zarovno vrch priečky z o šalungom mohlo sa stat že ti to trocha ušlo pri podšalovavani a beton to stlačil kde bolo volnejšie a na priečkach to podržal moj nazor aj pri stavbach ktore robim je ten že kde su nosne priečky treba urobit riadne veniec držim palce
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

trhlina vznika v mieste tahopvych napeti a to je nad podperami na vrchnej strane. Navyse vystuz brani zmrastovaniu, takze tam kde jej je nad podperou vela, tam vznikaju trhliny v kombinacii tah od zatazenia (zatial maly, lebo strop je podstojkovany) + zmrastovanie. Zaujimava je ich sirka, zle ste pravdepodobne osetrovali beton.





IgyPop Pozri príspevok
Ahojte,

dúfal som, že do tejto témy nebudem písať, ale bohužial...

Železobetónová doska o hrúbke 17cm, uloženie výstuže pred betonážou prevzal statik, ktorý vypracoval projekt statiky. Betón B20, putzmeister. Betónovali včera, bolo pod mrakom a teplo (vlhko), po betonáži veľmi "díétne" spŕchlo.
Cca 2-3h po vybetónovaní som bol dosku polievať a už tam boli trhliny. Trhliny sú najmä v okolí nosných múrov, zrejme preto, že tehly rýchlo stiahly vodu z betónu a v okolí otvoru pre schody. Dosku som polieval v intervaloch 3-4h aj v noci. Dnes som to bol pozrieť detailneišie. Trhliny sú hlboké okolo 4cm, šírka na povrchu 2 - max 3mm, v dlžke tak do 1 metra, vačšionou kratšie. V najbližších dňoch to pôjde pozrieť statik.
Aký je váš názor? Mňa zaráža tá hĺbka (meral som to 0,8mm drôtom).
1 0
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

ciners - ak je to tak, ako píšeš, ako veľmi to je závažná vada? Samozrejme z hľadiska "funkčnosti" stropu.

"Medzi riadkami" som vyčítal (neviem či správne), že sa to môže ešte zhoršiť?

Ošterovanie betónu (v zmysle poliať) tesne po betonáži mali spraviť majstri, neskôr ja. Lenže ho nepoliali, lebo vraj bol ešte mokrý a potom odišli preč, takže od začiatku betonáže po prvé poliatie uplynulo cca 5h. Myslím, že najviac trhlín je v tej časti, ktorou začínali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať