Zavrieť

Porady

Sifón

Čítal som, že voda v plastových fľašiach je obyčajná voda z nejakého prameňa okysličená CO2. V prepočte oproti obyčajnej vode z vodovodu je 500x drahšia. Ľudkovia nevie niekto či ešte vyrábajú a predávajú prístroj na výrobu sifónu - niekedy bol na bombičky???
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

tibor. Pozri príspevok
Takze staci mi redukcny ventil nastavit asi na 3-4 atm a pet flasa?

Preco sa na domacich sodomatoch pouzivali potom dve flase v ktorych sa voda premiestavala s co2?
Ma to nejaku vyhodu? (nemyslim si ze by to ludia komplikovali keby je to zbytocne..)

a este nieco. ako sa da poriesit prechodka hadicky do pet flase?
pet fľaša na druhej strane je len ako expanzný priestor. Niektorí to používajú, že nechajú párkrát pretekať z jednej strany na druhú a späť aby sa voda obohatila... Ja som mal len litrovku ako exp. nádobu. Nechal som pretiecť časť vody na druhú stranu a chvíľu som to triasol ako šejker... pretriasaním sa voda rýchlejšie obohatí.
prechodka sa nemusí riešiť... dostať ventily, kde sú aj závity zboku na prívod CO2 z fľaše.
Je to domáca výroba, tak treba podomácky zmajstrovať aj zariadenie...
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

uz som to zrealizoval...
mam len problem v tom ze mi dobre netesni ventil ktory je medzi flasami.
podla mne je skoda aby co2 len tak vyfucal.
bude stacit ked pouzijem 2l (na vodu) a 0,25l (pripadne 0,5l) flasu?
nebolo by lepsie pouzivat len jednu flasu s tym ze co2 by sa vhanal co flase cez hadicku ktora by bola pri dne, a na konci by mala kamen co sa pouziva na "rozptylovanie" vzduchu v akvariu (difuzor) ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať