Zavrieť

Porady

Najobľúbenejší spevák ( čka), skupina...

Ahojte poraďáci, skúšam založiť tému s týmto názvom a kto chcete napíšte, kto-čo sa Vám v hudbe páči...

Ja osobne preferujem text pred hudbou, proste text je pre mna prvoradý a keď aj niekto niekedy zaspieva trošku falošne, tak ja na to aj tak ani neprídem( nemám hudobný sluch )
Takže zo spevákov dávam na 1.miesto Richarda Mullera, hneď za ním je Johny Cash a na 3 mieste je Falco...
Zo speváčok je na 1. mieste jednoznačne Martuška Kubišová, za ňou sú Edith Piaf a Hana Hegerová
Skupinu vyslovene obľúbenú nemám...

A čo sa týka úplneho víťaza v mojom rebríčku je jednoznačne Martuška Kubišová, jej texty mi mimoriadne pomohli v živote prekonať aj tie najťažšie prekážky-pre mňa sú jej piesne liekom...
A čo vy?
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanko, len pre Teba, Johnny Cash

Naposledy upravil Petra Nová : 29.03.10 at 22:02
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Urcite Nedvedi , Nohavica, Kaja Gott, Modus z tych ceskoslovenskych a potom Jazz BB king napriklad
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

spevak - Michael Kiske
spevacka - Lara Fabian
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ja som vďaka Kristíne objavila ďlšieho,už teraz môjho "obľúbeného" speváka ..


.. tiež je krásne porovnanie Tošeho a Ďurka Miša v hite "Jesus To A Child" (tiež môj obľúbený) ... pripla som už v téme MKM http://www.porada.sk/1339888-post1471.html
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda



Cocaine Blues in Folsom prison (Joaquin Phoenix ako Johnny Cash vo filme Walk the Line)
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda



Johnny Cash Cocaine Blues Live´69
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Lesk a bieda jednej speváčky

Na jej súčasný spev treba mať trpezlivosť a žiadne nároky.


Rozkošné dieťa a milučká speváčka. Aká budúcnosť ju čaká ???
Naposledy upravil Petra Nová : 08.05.10 at 20:21
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová


0 0
Maja 49 Maja 49

Maja 49 je offline (nepripojený) Maja 49

U mňa vedie country,a texty sú tiež dôležité.Takže Michal Tučný,Jakub Smolík,Allan Mikušek či Vera Martinová.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nomadi



Naposledy upravil bettylou : 19.05.10 at 18:51
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Vďaka za skupinu NOMADI. Som rada, že sa v téme objavilo aj niečo z talianskej spevnosti a pohody, aj napriek vážnosti vyspievaných tém.

A v túto „uplakanú“ nedeľu si pripomínam pár letných, slnečných dní v Janove, ktorými ma sprevádzala práve táto pieseň.
1 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Este som asi nepocul nikoho spievat tak cisto, s takou kontrolou a virtuozitou naraz. Mohammad Reza Shajarian je dnes asi najvacsia osobnost perzskej klasickej hudby, tradicie ovela starsej nez ta europska.

Na vrchole, aj ked kvalita nie je prvotriedna (ale uspokojiva):


So synom, sice za vrcholom, ale aj tak krasa:


A odporucam:
http://www.amazon.com/Abu-Ata-Concer.../dp/B000002XYZ
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))



už vyzdravený )

a eštem pár fotiek

Naposledy upravil bettylou : 17.05.10 at 14:26
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Celkom fajn, Nomadi. A co talianske kapely zo zaciatku 70. rokov ako Banco del Mutuo Soccorso, Premiata Forneria Marconi ci Museo Rosenbach? Niekto?



A myslim, ze Duke Ellington si tiez zasluzi svoje miesto:

0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Teda Slayer666, tým Shajarianom si ma dostal... Tak ako kedysi Davidom Phelpsom. Skláňam sa pred tvojím vkusom, ako aj vedomosťami o hudbe ako takými.

Peťka, aj Ty si ma veľmi potešila mojou srdcovkou - Albinonim.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Vdaka, ale ved ja sa len delim o radost.

Uz dlho sa tu neobjavila ziadna zena, pozeram. Takze dam rovno styri. Styri alty.

1, Cisarovna soulu Gladys Knight, svojho casu urcite najsexi hlas na svete
2, Kralovna gospelu Mahalia Jackson, co dodat.
3, Bozska Sarah Vaghan. Velmi pekny rozsah - od baritonu (nezartujem) az po sopran.
4, Umm Kulthum je najvacsia hudobna osobnost 20. storocia pre arabsky svet. Nielenze bola vynikajuca spevacka - povrava sa, ze na vrchole mala rozsah 5 oktav, dokozala hlasom rozbit sklo a ako jedna z mala dokazala spievat vsetky arabske maqamat (stupnice), co vyzaduje ohromnu kontrolu nad intonaciou (plus vsemozne ornamenty, podobne ako Shajarian) - ale navyse si ju vsetci ohromne vazili. Ani egyptsky prezident si nedovolil prerusit jej pravidelne stvrtkove koncerty v radiu a ked zomrela, jej pohrebu sa zucastnilo mnoho hlav arabskych statov a ulicami Kahiry ju sprevadzali styri miliony ludi.


0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

JarkaL Pozri príspevok
Peťka, aj Ty si ma veľmi potešila mojou srdcovkou - Albinonim.
Jarka, na to Adagio som prišla náhodou, keď som hľadala skupiny, ktoré si vystačia len so svojim hlasom. A pritom máš pocit, že počuješ aj nástroje. Fascinuje ma harmónia, súzvuk hlasov. Škoda, že tá živá nahrávka nie je kvalitná, ale viem si predstaviť, ako by ten Albinoni znel v štúdiu.

Hlas je zázračný nástroj. Napr. muzika , ktorú interpretuje Shajarian, veľmi nelezie do môjho európskeho ucha. Na druhej strane sa nedá prehliadnuť, že spieva hlasom, ktorý mne znie úplne prirozene, povedala by som "neškolene" a pritom spieva veľmi technicky. Ale rozdiel medzi prvou a druhou nahrávkou je znateľný. Je to rozdiel v rokoch.
Naposledy upravil Petra Nová : 19.05.10 at 14:41
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Mrkla som túto tému http://www.porada.sk/1406955-post5.html a padla na mňa akási clivota. Tak po talianskej spevnosti trochu francúzskeho šarmu a nadhľadu, s veľmi intímnym textom Michela Delpecha.


A to druhé je Michel Delpech v mladšom vydaní.
Naposledy upravil Petra Nová : 22.05.10 at 23:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať