Zavrieť

Porady

Najobľúbenejší spevák ( čka), skupina...

Ahojte poraďáci, skúšam založiť tému s týmto názvom a kto chcete napíšte, kto-čo sa Vám v hudbe páči...

Ja osobne preferujem text pred hudbou, proste text je pre mna prvoradý a keď aj niekto niekedy zaspieva trošku falošne, tak ja na to aj tak ani neprídem( nemám hudobný sluch )
Takže zo spevákov dávam na 1.miesto Richarda Mullera, hneď za ním je Johny Cash a na 3 mieste je Falco...
Zo speváčok je na 1. mieste jednoznačne Martuška Kubišová, za ňou sú Edith Piaf a Hana Hegerová
Skupinu vyslovene obľúbenú nemám...

A čo sa týka úplneho víťaza v mojom rebríčku je jednoznačne Martuška Kubišová, jej texty mi mimoriadne pomohli v živote prekonať aj tie najťažšie prekážky-pre mňa sú jej piesne liekom...
A čo vy?
Usporiadat
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Die Meistersinger von Nuernberg mam sice na dvd, a pokial ide o kostymy, scenu, kameru a orchester, tak to nema chybu. Akurat ten spev nie je az taky uzasny - je to z Met-u a Sachsa tam stvarnuje uz starnuca Americka hviezda. Tento spev je ale nieco celkom ine:

0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

V tomto počasí bude asi užitočné pripojiť nahrávku zasneženej pesničky Jarka Nohavicu „Ladovská zima“, aby sme sa aspoň pohľadom a zvukom trochu ochladili.

0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Mohlo by sa zdať, že všetci musíme byť z týchto horúčav zmordovaní a úplne apatickí. Dnes som však na Porade stretla hneď niekoľko „ubolených nickov“, takže nie je to tak. A aby tá bolesť bola znesiteľnejšia, tu sú dve pesničky, o čom inom, ako o láske. Sú z Francúzska, keďže Francúzi nemajú problém vyspievať svoje emócie k hocičomu - k vlasti, k prírode, k priateľom, k žene, mužovi, ani k sebe samým. Pohľadala som a pripojila. Možno symbolicky pofúkajú všetky boľačky tým, ktorí to potrebujú.
Tak, kto má chuť počúvať, nech sa páči.

5 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Spomienka na jedného "beatlesa"

1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

a co tak toto

http://www.mojevideo.sk/video/6765/j...verywhere.html
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Jedna z najobľúbenejších:

už som dávno nepočúvala, síce viac počúvam vtedy, keď sa nemám práve suprovo...
ale zrovna túto môžem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tiež jedna z veľmi obľúbených:


Do batôžka si nalož
pretvárku, lož a faloš
a potom ich zhoď z mosta do vody.
Bez pretvárky a falše,
hneď by ti bolo krajšie,
hneď by tu bolo viacej pohody.

Ak k tomu pridáš hádky,
ach, to by boli sviatky,
keby sa ľudia vadiť prestali !
Veď stačia dve tri zvady
a hneď si bez nálady,
a krvný tlak sa nevie ustáliť.

Načo sú hlúpe spory,
čo vedú podaktorí,
a vyzerajú pri tom nevinne.
Je lepšie zaťať zuby,
a ak ťa jazyk svrbí,
tak si ho radšej omoč vo víne !

Klebety, škriepky plané,
vykašlime sa na ne,
vyhubme razom túto záhubu !
A tí čo pikle kuli,
dostanú po papuli,
dáme im jednoducho zámku na hubu.

Do batôžka si nalož
pretvárku, lož a faloš
a pekne zahoď všetky do studne.
A rovno z prvej várky,
skús život bez pretvárky
a uvidíš, či z teba ubudne.

Načo sú hlúpe spory,
čo vedú podaktorí,
a vyzerajú pri tom nevinne.
Je lepšie zaťať zuby,
a ak ťa jazyk svrbí,
tak si ho radšej omoč vo víne !
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Richarda aj ja môžem
V kombinácii s Danom Bártom v tejto pesničke sa ich neviem "nabažiť".

Naposledy upravil Marína : 30.08.10 at 08:52
2 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ďalšia superná:
Jaro Filip - Cez Okno
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Jeden z najlepsich spevakov, akych sme v minulom storoci mali.

0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Jeden z najlepších určite. Prvý dojem zo spevu som mala ten, že spieva ľahko, čisto a veľmi zrozumiteľne, čo u tenoristov, ani sopranistiek nie je až také samozrejmé.

Slayer666, my, s tými našimi spevákmi sme asi mimo témy, pretože tá znie "najobľúbenejší" a nie "najlepší". Aj keď tí, ktorých tu prezentujeme sú podľa každého z nás asi aj najobľúbenejší.

Pridám aj ja niečo v sopránovom prevedení. V tejto nahrávke počujem niekoľko nádherných sopránových tónov. Pre mňa je tých pár vysokých, čistých, jagavých tónov to najkrajšie, čo som od operného speváka počula. Ten hlas je tak rozvibrovaný, že si viem predstaviť, ak by v jeho dosahu bolo niečo sklené, tak to určite praskne. Keď sa započúvate, tak určite zistíte, ktoré tóny som mala na mysli. Škoda len, že Renée Fleming, tak, ako krásne má vysoké tóny, tak tie spodné nie sú až tak brilantné. To počuť aj v tejto ukážke.

Renée Fleming - Chi il bel sogno di doretta
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Dnes to uz, zial, nie je samozrejme u ziadneho fachu. Asi preto preferujem skor tych minulych spevakov. Aj to, co spominas ohladom spodnych poloh, dnes nie je u zien (a zvlast sopranistiek) vynimkou. U muzskych hlasov badat presne opacny problem. Kazdy tenor akoby bol vycviceny na rolu Siegfrieda (nebudem uz rozpitvavat, ako ani Melchior ci Oehman ju nespievali takto), co je dost problem v repertoari typu Mozart/Rossini. Ale je to problem vsetkych muzskych fachov.

Snazim sa slovam ako ''najlepsi'' vyhybat, ale niekedy mi to neda. Luigi Alva mal jednoduchu svoj hlas pod palcom ako malokto. Odporucam si vypocut aj interpretaciu jedneho z dnesnych poprednych tenorov tohto repertoaru (Mozart, Rossini a pod.), Juana Diega Floreza. Je sice vyborna, ale predsa hlavne v legatach citit, ze Alva bol este o uroven vyssie.

Zo sopranistiek som si oblubil napr. tuto Rusku. Skoda len, ze nahravka ma presne jedno storocie. V kazdom pripade, aspon mne, stoji za to, odmysliet si to pukanie.


Dalsi dvaja dnes uz zabudnuti tenoristi, obaja Spanieli: Miguel Fleta a Antonio Cortis.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Slayer666 Pozri príspevok
Snazim sa slovam ako ''najlepsi'' vyhybat, ale niekedy mi to neda. Luigi Alva mal jednoduchu svoj hlas pod palcom ako malokto. Odporucam si vypocut aj interpretaciu jedneho z dnesnych poprednych tenorov tohto repertoaru (Mozart, Rossini a pod.), Juana Diega Floreza. Je sice vyborna, ale predsa hlavne v legatach citit, ze Alva bol este o uroven vyssie.

Zo sopranistiek som si oblubil napr. tuto Rusku. [COLOR="rgb(153, 50, 204)"]Skoda len, ze nahravka ma presne jedno storocie. [/COLOR]V kazdom pripade, aspon mne, stoji za to, odmysliet si to pukanie.
Florez, áno. Pomaly sa stáva kompletným mladým spevákom.

Prosím, to, čo napíšem, neber ako nasilu polemiku. Je to len môj názor. Z Tvojich príspevkov a umelcov, ktorých ukážky si pripojil je zrejmé, že ctíš a uznávaš spevácke hviezdy zo skoršieho obdobia. Ako hudobník vieš, čo Ti oni poskytujú a aké kvality majú. Faktom je, že ja dávam prednosť modernej interpretácii. Keď porovnáš nahrávku minulosti od akejkoľvek hviezdy, s tými dnešnými, je v nich rozdiel. Tie hlasy minulosti sa mi zdajú skreslené. Možno je to spôsobené technickými nedokonalosťami záznamov, ale ja si myslím, že aj spôsobom interpretácie. Aj technika spevu pokročila, preto aj jej výsledný produkt, tón, znie trochu inak. A mne sa páči ten dnešný, prirodzenejší spôsob spievania. V súčasnosti je veľa skvelých spevákov, ktorí nie sú hviezdy, je veľa hviezd, ktoré nie sú dobrými spevákmi, tiež v súčasnej opere.Mnohých spevákov, aj dobrých, hudobný priemysel ženie do speváckych partov, pre ktoré ich hlasy nie sú vhodné. A len máloktorí vedia povedať nie. Čo to urobí s ich hlasmi v budúcnosti, to ukáže čas.

A toto je jedna z ukážok, keď part Antonie z Hoffmanových rozprávok neveľmi sedí jej interpretke. Ale je to len môj laický názor.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda


Hallelujah. Hviezdny Leonard Cohen čoskoro v Bratislave.
1 0
Maja 49 Maja 49

Maja 49 je offline (nepripojený) Maja 49

Mne najviac pomohli pesničky Jakuba Smolíka,kedˇ mi zomrel manžel.Veľmi rada počúvam country a folk,slovenskú a českú hudbu.Michal Tučný,Waldemar Matuška,Wabi Danek,Nedvedovci...nemám to až také vyhranené,oldies.Zo skupín Zelenáči(Greenhorns),Tučňáci,Plavci,KTO.nejde ani tak o mená,ale o pesničky.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Zlaty hlas...
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
lenkak Pozri príspevok
Jedna z najobľúbenejších:

už som dávno nepočúvala, síce viac počúvam vtedy, keď sa nemám práve suprovo...
ale zrovna túto môžem.
Super výber, môžem vstať nesprávnou nohou, ak si pustím túto pesničku, "depka" je preč.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666



Naposledy upravil Slayer666 : 21.10.10 at 09:52
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Naposledy upravil Slayer666 : 23.10.10 at 15:41
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať