Zavrieť

Porady

Najobľúbenejší spevák ( čka), skupina...

Ahojte poraďáci, skúšam založiť tému s týmto názvom a kto chcete napíšte, kto-čo sa Vám v hudbe páči...

Ja osobne preferujem text pred hudbou, proste text je pre mna prvoradý a keď aj niekto niekedy zaspieva trošku falošne, tak ja na to aj tak ani neprídem( nemám hudobný sluch )
Takže zo spevákov dávam na 1.miesto Richarda Mullera, hneď za ním je Johny Cash a na 3 mieste je Falco...
Zo speváčok je na 1. mieste jednoznačne Martuška Kubišová, za ňou sú Edith Piaf a Hana Hegerová
Skupinu vyslovene obľúbenú nemám...

A čo sa týka úplneho víťaza v mojom rebríčku je jednoznačne Martuška Kubišová, jej texty mi mimoriadne pomohli v živote prekonať aj tie najťažšie prekážky-pre mňa sú jej piesne liekom...
A čo vy?
Usporiadat
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
robin1 to je super muzika ...a ktorý album by si odporúčal ako prvý???...čo si mam prvé stiahnuť???
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Gabi03 Pozri príspevok
A ešte jeden skvelý skladateľ, textár a spevák, Presser Gábor.

... ak to niekomu niečo hovorí...
Jasne, ze hovori.
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

icemonika Pozri príspevok
robin1 to je super muzika ...a ktorý album by si odporúčal ako prvý???...čo si mam prvé stiahnuť???
Ja mám "Welcome to Kr.pole". Chodím na ich koncerty a všetky pesničky sú super, hlavne "Malý chlap, taky chlap", Zhasla lampa, Na šichtu.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
buchač Pozri príspevok
Ja na rozdiel od Stana radšej preferujem hudbu ako text .

Zároveň jedným dychom dodávam , že sa to týka predovšetkým zahraničnej produkcie , je mi v podstate jedno , čo chce textár povedať , naznačiť ....
Ja mu aj tak nerozumiem , takže mi je to jedno .
No nie je mi jedno , či počúvam nejakú oddrhovačku , ktorá sa do omieľania púšťa z rádií . Preto som aj prestal tieto rôzne stanice počúvať , ešte aj v aute sa mi prepne z CD na rádio len vtedy , keď dávajú dopravnú situáciu ...

Čo sa týka slovenskej alebo českej produkcie , je tiež problém si niečo dobré nájsť , ale dá sa .
Interprétov neuvádzam , je ich viac a aj viac hudobných žánrov .
Ako ti to môže byť jedno??? Hlavne že dobra muzika, šak nech si tam hundre??? Sorry, ale neviem to pochopiť.
A už si niekedy zistil, že super muzika a spieva o ničom, respektíve o niečom, čo ti je proti srsti???

A potom vznikajú také kraviny, ktoré počúvajú ľudia, lebo dobra hudba:




{Refren}
Ked sviet slnko
Budeme spolu svietit
Povedal si,ze tu budes navzdy
Povedal si,navzdy budem tvojim priatelom
Vzal si slub,ja som zastavila doteraz chybny koniec
Tak teraz prsi viac,ako vzdy
Mozes stat pod mojim dazdnikom
Mozes stat pod mojim dazdnikom
(Ella ella eh eh eh)
Pod mojim dazdnikom
(Ella ella eh eh eh)
Pod mojim dazdnikom
(Ella ella eh eh eh)
Pod mojim dazdnikom
(Ella ella eh eh eh)

????


A nemáš náhodou vyššie nároky na slovenskú a českú muziku kvôli tomu, že textu rozumieš, aj keď nechceš???
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
robin1 Pozri príspevok
Ja mám "Welcome to Kr.pole". Chodím na ich koncerty a všetky pesničky sú super, hlavne "Malý chlap, taky chlap", Zhasla lampa, Na šichtu.
Práve mi to stiahlo...idem počúvať
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

icemonika Pozri príspevok
Ako ti to môže byť jedno??? Hlavne že dobra muzika, šak nech si tam hundre??? Sorry, ale neviem to pochopiť.
A už si niekedy zistil, že super muzika a spieva o ničom, respektíve o niečom, čo ti je proti srsti???
Pozri, ty si zas spominala nieco v zmysle, ze muzika pre teba dolezita nie je. No a pre inych zas je. My sa moc nezaujimame o verse, ty o hudbu. Kazdy sme nejaky. A co taky John Coltrane alebo Igor Stravinskij?? Tam hudba tiez nie je dolezita?

icemonika Pozri príspevok
A potom vznikajú také kraviny, ktoré počúvajú ľudia, lebo dobra hudba:
Ten priklad s Rihannou nie je dobry, lebo tam je priserny aj text, aj hudba.

Ludia, ktorym nejde o text, ho jednoducho nepocuvaju a pocuvaju tu hudbu. Skusme ich aspon respektovat.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Myslím, že podobná téma tu už je:
http://www.porada.sk/t67983-p101-muz...-milujeme.html
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Denisa Pozri príspevok
Myslím, že podobná téma tu už je:
http://www.porada.sk/t67983-p101-muz...-milujeme.html
Pockajme este chvilu, kym sa tema vykristalizuje. Tema, ktoru spominas, je o tom, ze tam kazdy nahadze par linkov a nic nepovie. Trochu som sa to pokusal zmenit, no nikto sa nepridal, myslim. V tejto teme by sa mohlo viac diskutovat a linky posielat len vynimocne. To je moj navrh.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Presne to slayer a aj Petra vystihli-toto nieje duplicitna tema-je to ako pisal slayer,ze som chcel zalozit rubriku o debate o hudbe.dobre to vystihli...sorry ze pisem bez interpunkcie,ale pisem z mobilu.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Slayer666 Pozri príspevok
Pozri, ty si zas spominala nieco v zmysle, ze muzika pre teba dolezita nie je. No a pre inych zas je. My sa moc nezaujimame o verse, ty o hudbu. Kazdy sme nejaky. A co taky John Coltrane alebo Igor Stravinskij?? Tam hudba tiez nie je dolezita?



Ten priklad s Rihannou nie je dobry, lebo tam je priserny aj text, aj hudba.

Ludia, ktorym nejde o text, ho jednoducho nepocuvaju a pocuvaju tu hudbu. Skusme ich aspon respektovat.
Ale ja ich rešpektujem, akurát hovorím, že človek si nemôže odmyslieť text, ak je súčasťou piesne...ako mu môže byť jedno, čo počúva?
Ak sa ja sústredím na text, tak hudba ho akurát usmerňuje približuje náladu tempom, melódiou... To je dôvod prečo mám rada Nohavicu..nepotrebujem žiadne gitarové neviem čo, stačí mi pobrnkávanie...oproti tomu kamarát to nepovažuje za hudbu...spomínal nejaké 3 akordy

Ak sa vy sústredíte na hudbu, nezaujíma vás o čom spieva interpret, prečo mení tempo, čo zdôrazňuje?? Nikdy si nevyhľadáte preklad, čo ak je to ....ja neviem...absurdný príklad...pieseň, ktorá ospevuje Alaha na nabáda k terorizmu...ale šak super muzika.
No nie je dôležitý aj text???
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Monika,mne sa od nohavicu paci ta piesen-az moje stara pochopi,ze nejdu do roboty,to bude pjekne,to bude pjekne...
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Monika,mne sa od nohavicu paci ta piesen-az moje stara pochopi,ze nejdu do roboty,to bude pjekne,to bude pjekne...
Až to se mnu sekne


Tiež ju zbožňujem
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Budem morbidny trosku,ale tu pesnicku som si objednal aby mi hrali na pohrebe.cela rodina je s tym oboznamena
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

icemonika Pozri príspevok
Ale ja ich rešpektujem, akurát hovorím, že človek si nemôže odmyslieť text, ak je súčasťou piesne...ako mu môže byť jedno, čo počúva?
Ak sa ja sústredím na text, tak hudba ho akurát usmerňuje približuje náladu tempom, melódiou... To je dôvod prečo mám rada Nohavicu..nepotrebujem žiadne gitarové neviem čo, stačí mi pobrnkávanie...oproti tomu kamarát to nepovažuje za hudbu...spomínal nejaké 3 akordy
Tak hudba to rozhodne je. Ale je to velmi jednoducha hudba. Hudobne to nie je nic moc. Asi tak ako text tej Rihanny. Nehovorim, ze text nie je dolezity a ze ma vobec nezaujima, len skratka ide az po hudbe.

icemonika Pozri príspevok
Ak sa vy sústredíte na hudbu, nezaujíma vás o čom spieva interpret, prečo mení tempo, čo zdôrazňuje?? Nikdy si nevyhľadáte preklad, čo ak je to ....ja neviem...absurdný príklad...pieseň, ktorá ospevuje Alaha na nabáda k terorizmu...ale šak super muzika.
No nie je dôležitý aj text???
Neviem, co je na takom texte zle. Ja ho predsa nemusim hned aj vykonavat.
Moze to byt brilantne napisany text, i napriek tomu, ze jeho posolstvo je...no ved vies ake. Teda mam na mysli ten terorizmus, nie Allaha. Na tom naozaj nic zle nie je. Vela najkrajsej hudby je prave nabozenskej a nie iba krestanskej. Zober si napriklad taku nadheru ako tibetske buddhisticke choraly. Alebo arabsku tradicnu hudbu atd.

Preklady textov si vyhladavam zriedka. Vacsinou je to totiz anglicky a tam prekladatelov nepotrebujem.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Budem morbidny trosku,ale tu pesnicku som si objednal aby mi hrali na pohrebe.cela rodina je s tym oboznamena
skvelý nápad...možno si to pri písaní povedal aj Jarek
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Slayerko a monikaice vsak sa nehadajte.ja som sice v tomto viac na strane moniky ale zasa ked slayer vyslovi svoj nazor,tak ho respektujem...napriklad ja zasa naopak,je mi jedno aka je tam hudba.lebo ja ju nepocujem,ja som totalne hluchy hudobne,ja neviem co je falosne a co nie,neviem co su to tony-ja len pocujem ze nejaka hudba hraje.preto mam rad najma texty a preferujem take smutnejsie,balady-take na rozmyslanie
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Ale ved my sa nehadame. Len si vymiename nazory.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Slayer666 Pozri príspevok

Neviem, co je na takom texte zle. Ja ho predsa nemusim hned aj vykonavat.
Moze to byt brilantne napisany text, i napriek tomu, ze jeho posolstvo je...no ved vies ake. Teda mam na mysli ten terorizmus, nie Allaha. Na tom naozaj nic zle nie je. Vela najkrajsej hudby je prave nabozenskej a nie iba krestanskej. Zober si napriklad taku nadheru ako tibetske buddhisticke choraly. Alebo arabsku tradicnu hudbu atd.

Preklady textov si vyhladavam zriedka. Vacsinou je to totiz anglicky a tam prekladatelov nepotrebujem.
Dobre...uznáš, že ide o dobrú hudbu, ale budeš ju ďalej počúvať, aj napriek tomu, že interpret spieva o niečom, s čím sa nestotožňuješ???
Som ateista a uznám, že nejaká gospelova skupina je dobrá, no ale ju proste nebudem počúvať, keď tam je text...ako ťa milujem Bože...
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Slayerko a monikaice vsak sa nehadajte.ja som sice v tomto viac na strane moniky ale zasa ked slayer vyslovi svoj nazor,tak ho respektujem...napriklad ja zasa naopak,je mi jedno aka je tam hudba.lebo ja ju nepocujem,ja som totalne hluchy hudobne,ja neviem co je falosne a co nie,neviem co su to tony-ja len pocujem ze nejaka hudba hraje.preto mam rad najma texty a preferujem take smutnejsie,balady-take na rozmyslanie
..až si ma rozplakal
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Radsej jarka nohavicu ako mozartove Requiem-na mozarta sa hnevam,chichi.inak celkom dobru taku piesen ma aj Riso M.-az povezou mne na lafete,nebudte mymi kritiky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať