Zavrieť

Porady

Sociálny fond

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Zaujimalo by ma ci tvorba SF sa robi len z hrubych miezd zamestnancov na TPP alebo sa tam zapocitavaju aj dohodari?

D.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hanelie Pozri príspevok
je príspevok na stravovanie zc zo SF povinný - ?
neviem túto povinnosť vyplývajúcu zo zákona nájsť


§ 7
Použitie fondu

(1) Zamestnávateľ v rámci realizácie svojej sociálnej politiky poskytuje zamestnancom z fondu príspevok na

a) stravovanie zamestnancov nad rozsah ustanovený osobitnými predpismi,
b) dopravu do zamestnania a späť,
c) účasť na kultúrnych a športových podujatiach,
d) rekreácie a služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily,
e) zdravotnú starostlivosť,
f) sociálnu výpomoc a peňažné pôžičky,
g) doplnkové dôchodkové sporenie okrem príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, ktorý je zamestnávateľ povinný platiť podľa osobitného predpisu, 7)
h) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.
Áno, je, hovorí o tom §152 ZP.
(3) Zamestnávateľ prispieva na stravovanie podľa odseku 2 v sume najmenej 55 % ceny jedla, najviac však na každé jedlo do sumy 55 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu. Okrem toho zamestnávateľ poskytuje príspevok podľa osobitného predpisu.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ďakujem maruška,
0 0
JanaKop JanaKop

JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

Pozdravujem všetkých. Chcem sa len opýtať. Už som sa tu dočítala že SF tvorím z hrubých miezd zamestnancov od ktorých odpočítam mzdy dohodárov a náhrady za dovolenku a sviatok. Len by som Vás chcela poprosiť na základe akého zákona a paragrafu je to bez dohodárov? V zákone o SF sa v §4 ods. 1 hovorí iba o tom, že "...základom na určenie mesačného prídelu do fondu je súhrn hrubých miezd alebo platov zúčtovaných zamestnancom na výplatu za príslušný kalendárny mesiac"... ale aj dohodár je zamestnancom?.
Ďakujem
0 0
kvieta kvieta

kvieta je offline (nepripojený) kvieta

Zdravim. Je s.r.o. povinna vytvorit ucet v banke na SF, alebo staci mat len evidenciu SF?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

kvieta Pozri príspevok
Zdravim. Je s.r.o. povinna vytvorit ucet v banke na SF, alebo staci mat len evidenciu SF?
Nie je už potrebné zriaďovať extra účet v banke na SF.
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

zdravím, aj mňa táto téma zaujíma. Ak som dobre pochopila tak účet na SF nemusím tvoriť, ale potom tie peniaze vediem v pokladni? díky
0 0
11danny99 11danny99

11danny99 je offline (nepripojený) 11danny99

zdravím dobrý ľudia,
mám otázočku: musím dávať zo soc. fondu príspevok na strav. lístok?
Firma má len 1 zamestnanca a tvorba soc. fondu je maličká skoro mini.
Nemohol by som radšej dať na konci roka zamestnancovi nejakú poukážku napr. zdravotnú alebo nejaký balíček k mikulášu (ha - ha). díky moc za odpoveď.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ak máš JÚ, tak ako Ti dovolí soft, môžeš si vytvoriť extra pokladňu na SF. Účet nie je potrebné zakladať, ale tvoriť SF musíš, tá Ti ide do nákladov, čerpanie nie. Vedieš povinne knihu soc. fondu. Zostatok soc. fondu uvádzaš vo výkaze o majetku a záväzkoch medzi záväzkami.
Pre Janulu999
0 0
11danny99 11danny99

11danny99 je offline (nepripojený) 11danny99

Zdravím, prosííím o odpoveď link #28 - musím zo SF dávať príspevok na stravu ak mám iba 1 zamestnanca? díky moc, len mi prosíííím odpíšte neviem si rady.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

11danny99 Pozri príspevok
zdravím dobrý ľudia,
mám otázočku: musím dávať zo soc. fondu príspevok na strav. lístok?
Firma má len 1 zamestnanca a tvorba soc. fondu je maličká skoro mini.
Nemohol by som radšej dať na konci roka zamestnancovi nejakú poukážku napr. zdravotnú alebo nejaký balíček k mikulášu (ha - ha). díky moc za odpoveď.
môžeš to tak riešiť
0 0
zuza8 zuza8

zuza8 je offline (nepripojený) zuza8

Ahojte, ja by som zareagovala na zdenku0705 link 29. Prosím to platí aj pre podvojné účtovníctvo?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

zuza8 Pozri príspevok
Ahojte, ja by som zareagovala na zdenku0705 link 29. Prosím to platí aj pre podvojné účtovníctvo?
Neviem konkrétne, ako to myslíš. V podvojnom účtovníctve nemáš výkaz o majetku a záväzkoch. Máš účet 472xxx kde vidíš tvorbu a čerpanie, a teda aj zostatok soc. fondu. Knihu soc. fondu vedieš aj v PÚ ale to by mal mať v tlačovke každý soft. Účet v banke nemusíš mať extra zriadený.
Príspevok sa týkal JÚ.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 04.11.09 at 05:35 Dôvod: doplnenie
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Ahojte, chcem sa opýtať, ako je to vlastne s povinnou výškou tvorby sociálneho fondu. Firma splnila podmienky §3/2 zákona o SF, teda dosiahla zisk a má splnené všetky daň.a odv. povinnosti, ale napriek tomu tvorí SF len 0,6%. Je to v poriadku? - totiž firma nemá záujem SF nejak zbytočne navyšovať - zamestnávateľ je len 1 a zároveň je to konateľ a spoločník, čiže mu je to v podstate jedno. Dík.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Leila2006 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať, ako je to vlastne s povinnou výškou tvorby sociálneho fondu. Firma splnila podmienky §3/2 zákona o SF, teda dosiahla zisk a má splnené všetky daň.a odv. povinnosti, ale napriek tomu tvorí SF len 0,6%. Je to v poriadku? - totiž firma nemá záujem SF nejak zbytočne navyšovať - zamestnávateľ je len 1 a zároveň je to konateľ a spoločník, čiže mu je to v podstate jedno. Dík.
Nie je to povinnosť, iba možnosť zamestnávateľa. Môže ju využiť aj nemusí. Ide iba o hranicu najnižšiu a najvyššiu pri tvorbe SF.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Daggmar Pozri príspevok
Nie je to povinnosť, iba možnosť zamestnávateľa. Môže ju využiť aj nemusí. Ide iba o hranicu najnižšiu a najvyššiu pri tvorbe SF.
Dík, aj ja som si to tak vysvetlila, ale dobre počuť aj názor druhého.
0 0
micka383 micka383

micka383 je offline (nepripojený) micka383

..prosim vas,mozte mi povedat jasne a polopate,z coho sa vypocitava socialny fond?
program mi ho vypocital z vyplatenych miezd zamestnancom.. a to mali aj dovolenky vo vyplate...ma sa pocitat z hrubej mzdy bez dovoleniek,peciek,pn...rataju sa aj dohodari? dakujem..
Naposledy upravil micka383 : 26.02.10 at 13:46
0 0
Katarína Bukátová Katarína Bukátová
dobrý večer, doúčtovávam tvorbu SF a nejako mi vypadlo ako sa zaokrúhľuje po prechode na euro matematicky?
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Chcela by som Vás poprosiť o radu, v zákone čítam, že soc. fond sa tvorí v deň dohodnutý na výplatu mzdy... t.j. ak máme výpl. termín 20.deň v mesiaci, tvorba soc.fondu a teda zaúčtovanie do nákladov z hrubých miezd za napr. február bude 20. marca? Ak by zaúčtovanie bolo 28.2. je to chyba? A ako je to pri zaúčtovaní tvorby SF za mesiac december? Tvorí sa na to nejaká rezerva, alebo sa to zaúčtuje normálne až 20.januára v nasl. roku? (PÚ) Ďakujem.
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

ivti Pozri príspevok
Chcela by som Vás poprosiť o radu, v zákone čítam, že soc. fond sa tvorí v deň dohodnutý na výplatu mzdy... t.j. ak máme výpl. termín 20.deň v mesiaci, tvorba soc.fondu a teda zaúčtovanie do nákladov z hrubých miezd za napr. február bude 20. marca? Ak by zaúčtovanie bolo 28.2. je to chyba? A ako je to pri zaúčtovaní tvorby SF za mesiac december? Tvorí sa na to nejaká rezerva, alebo sa to zaúčtuje normálne až 20.januára v nasl. roku? (PÚ) Ďakujem.
...poraďte prosím...
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

ivti Pozri príspevok
...poraďte prosím...
...ešte raz vypichujem otázku...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať