Zavrieť

Porady

Internetové obchody a nespoľahliví nakupujúci

Mám otázku na majiteľov internetových obchodov. Viaceri sa už stretli so zákazníkmi, ktorí si napríklad objednajú tovar a potom nepreberú a nekomunikujú. Prípadne sa vyskytnú aj neplatiči.

Neskúsime si urobiť takú vlastnú, neverejnú databázu?
Usporiadat
Elyze Elyze

Elyze je offline (nepripojený) Elyze

Vivi Pozri príspevok
Kazdy kupujuci, ktory potvrdi objednavku cez eshop vstupuje do kupnopredajneho vztahu. Podla zakona sa jedna o kupnopredajnu zmluvu uzatvorenu na dialku. Ako predavajuci tak aj kupujuci sa zavazuju dodrziavat zakonom stanovene pravidla a dopresnene obchodnymi podmienkami predavajuceho.

Podla zakona o ochrane spotrebitela ma kupujuci pravo na vratenie tovaru, ale az potom co ho prevezme, cize ak ho neprevezme nema toto pravo. Ak kupujuci tovar neprevezme dopusta sa porusenia kupnopredajnej zmluvy uzatvorenej na dialku. Otazka je do akej miery si predavajuci moze uplatnit nahradu sposobenej skody na sude. Naklady na postovne urcite, ale normohodiny za balenie, obal a pod. to neviem. Chcelo by to odpoved nejakeho fundovaneho pravnika, ale podla mojho nazoru ak si obchodnik stanovy v podmienkach zmluvnu pokutu pri poruseni obchodnych podmienok tak by to malo pred sudom obstat.

Z praxe, 99.99% zasielok sa vracaju dobierky. Cize ak Vam zakaznik tvrdi za neobdrzal oznamenie o doruceni zasielky tak sa vo vacsine pripadov vyhovara. My sme toto osetrili tak, ze ak nam do urciteho terminu nepride vypis pohybov z posty k danemu zakaznikovi okamzite sa spajame so zakaznikom a ziadame ho aby si isiel na postu prevziat balik. A ak sa nam potom balik vrati ma zakaznik vymalovano.... vystraha na uhradu .... ak neuhradi ..... sud...

Nastastie vystraha zatial pomohla, ale ak by nepomohla ide to na sud...


Inak aj v ramci vystrahy doporucujem so zakaznikom jednat ako so zakaznikom a nie ako s obvinenym. Nalady radsej bokom...
Ahoj, mám rovnaký problém a chcem sa spýtať: vo výstrahe na úhradu dáte zákazníkovy uhradiť čo???
Máte v zmluvných podmienkach stanovenú zmluvnú pokutu v určitej výške, alebo mu len narátate poštovné hore-dolu ?
Ja mám v podmienkach zmluvnú pokutu vo výške 33,00 Eur alebo môže zákazník požiadať o znovudoručenie tovaru navýšené o 10,00 Eur.
(myslela som že 33E ich odradí od nezodpovednosti, ale teraz mi to príde kruté to skutočne žiadať) .. neprevzata objednavka bola na 52E .
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Tak som nad tym vsetkym rozmyslal a napadlo mi, ze IP adresa predsa nespada pod osobne udaje. Mohla by byt databaza IP adries, z ktorych boli nespolahlivi zakaznici pripojeni v case nakupu. Neviem ci aj ostatnym, ale mne pri objednavke okrem ineho zobrazuje aj IP adresu zakaznika. IP adresa je zvycajne nemenny udaj pri pripojeni na internet. Jedine, ze by nakupoval z net kaviarne alebo z ineho PC...
Je to len napad
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

camozzi Pozri príspevok
Tak som nad tym vsetkym rozmyslal a napadlo mi, ze IP adresa predsa nespada pod osobne udaje. Mohla by byt databaza IP adries, z ktorych boli nespolahlivi zakaznici pripojeni v case nakupu. Neviem ci aj ostatnym, ale mne pri objednavke okrem ineho zobrazuje aj IP adresu zakaznika. IP adresa je zvycajne nemenny udaj pri pripojeni na internet. Jedine, ze by nakupoval z net kaviarne alebo z ineho PC...
Je to len napad
no, ja mam inu IP adresu pokaždé, ked sa vypne modem.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

no a prave to moze byt problemom, pretoze vacsina ludi nema pevnu IP adresu. navyse by to mohli zneuzit aj spekulanti s programom, ktory dokaze zamaskovat skutocnu IP adresu.
0 0
rolko666 rolko666

rolko666 je offline (nepripojený) rolko666

aHOJ KAMARAT SI OBJEDNAL OD JEDNEHO PANA TELEFON. NASIEL IZERAT NA BAZARE KED MU PRISIEL V PODSTATE TO BOL ON ALE PO ODSKUSANI SERVISOM ZISTIL ZE TO JE NAPODOBENINA MOZE HO ESTE VRATIT. MA LEN DOKLAD ODKIAL HO ZASIELAL PLATI NA TO NEJAKY ZAKON....
mOZE SA TEN PREDAVAJUCI OBRATIT NA TO ZE MU ZASLAL ORIGINAL A ZE ON MU CHCE TERAZ ZASLAT NAPODOBENINU....
ALEBO CO MOZE CAKAT
SURNE POTREBUJEME PORADIT
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať