Zavrieť

Porady

Sponzorstvo

Ahojte, mam kamarata, ktory ma hudobnu skupinu, ktora nie je nikde regi
strovana. Bude nahravat CD a chcela by sponzorstvo, za to bude sponzor
na obale CD mat reklamu.
Je to vobec mozne, kde nie su nikde registovani?
Dik.
Usporiadat
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Obsah žiadosti o sponzorský dar už nič neovplyvní. To čo sa do žiadosti napíše je len apelovanie na city potencionálneho sponzora, respektíve, čo mu za tento sponzorský dar urobíte ako reklamu, ale AJ TAK TO NEBUDE pre sponzora daňový výdavok ak sa skutočne požaduje sponzorský dar.

Niekto, nepozná jemný rozdiel medzi sponzorovaním a reklamou. Ak chceš presnejšiu radu tak napíš či má ísť o reklamu, alebo dar. Sponzorstvo = darovanie.

Pozdravujem.

apo
Naposledy upravil apo : 27.05.08 at 20:03
0 0
judyt judyt

judyt je offline (nepripojený) judyt

Dakujem za odpoved, ide len o dar.sponzorstvo = darovanie.
Naposledy upravil judyt : 27.05.08 at 09:48
0 0
Náhradné diely Náhradné diely
Alllena Pozri príspevok
Príjemný deň,

Na základe Zmluvy o reklame sme poskytli finančný príspevok športovcovi,na financovaní štartu na MS,logo spoločnosti bude na drese športovca.
Je poskytnutie takejto reklamy uznaným daňovým nákladom našej spoločnosti?
Musíme napr. dokladovať fotografiou umiestnenie loga na drese?
1
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

To je pekné, že ste podporili športovca, ale neviem či sa dá oceniť 1 meter štvorcový hrude, alebo inej časti tela športovca, aby ste zaplatili za prenájom reklamnej plochy, ak s aVám to podarí potom pôjde o reklamu.

Trochu nadnesene som uviedol príspevok, ale myslím si že to asi nepôjde ak náklad.

apo
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Dobrý večer, firma A si dala vyrobiť reklamné predmety /flísové vesty vo farbe firmy s logom a perá s logom/. Cena 1 ks vesty bez DPH je 286,- Sk, cena 1 ks pera bez DPH je 77,- Sk. Tieto predmety väčšinou rozdáva svojím odberateľom ku koncu roka. Má vystavenú faktúru od dodávateľa, platcu DPH. Môže si firma A DPH z týchto predmetov odpočítať? A je takýto spôsob reklamy podľa vás daňovo uznaným nákladom?
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Verím, že mi niekto odpovie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Slavena Pozri príspevok
Dobrý večer, firma A si dala vyrobiť reklamné predmety /flísové vesty vo farbe firmy s logom a perá s logom/. Cena 1 ks vesty bez DPH je 286,- Sk, cena 1 ks pera bez DPH je 77,- Sk. Tieto predmety väčšinou rozdáva svojím odberateľom ku koncu roka. Má vystavenú faktúru od dodávateľa, platcu DPH. Môže si firma A DPH z týchto predmetov odpočítať? A je takýto spôsob reklamy podľa vás daňovo uznaným nákladom?
Áno môže, a dokonca je to daňovo uznateľným nákladom.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Slavena Pozri príspevok
Dobrý večer, firma A si dala vyrobiť reklamné predmety /flísové vesty vo farbe firmy s logom a perá s logom/. Cena 1 ks vesty bez DPH je 286,- Sk, cena 1 ks pera bez DPH je 77,- Sk. Tieto predmety väčšinou rozdáva svojím odberateľom ku koncu roka. Má vystavenú faktúru od dodávateľa, platcu DPH. Môže si firma A DPH z týchto predmetov odpočítať? A je takýto spôsob reklamy podľa vás daňovo uznaným nákladom?
Iba dodám k tomu, čo tu správne uviedol smith: účtovanie predmetov bude: 501AE/321, 343AE/321.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Dobrý deň poraďáci.... Pokračujem v tejto téme, pretože nič vhodné som sa nedozvedel. Možno viacerí majú už viac skúseností a dokážu poradiť. Som právnická osoba a chcem darovať určité financie na činnosť hudobnej skupiny. Finančný obnos bude na zaplatenie cestovných nákladov, na stravu, na ubytovanie. Chcem sa opýtať, akú zmluvu vyhotoviť a podpísať s hudobnou skupinou, aké podmienky zakotviť do zmluvy (prezentácia mojej právnickej osoby na koncertoch, v médiach na CD, na vozidle a pod), aby to pre právnickú osobu bol uznateľný daňový výdavok.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Podla mojho nazoru:

domenico.office Pozri príspevok
Som právnická osoba a chcem darovať určité financie na činnosť hudobnej skupiny. Finančný obnos bude na zaplatenie cestovných nákladov, na stravu, na ubytovanie. Chcem sa opýtať, akú zmluvu vyhotoviť a podpísať s hudobnou skupinou, aké podmienky zakotviť do zmluvy.
Toto je dar, sam to aj pises, t. j. danovo neuznatelny naklad. Samotna cinnost skupiny s tvojim predmetom podnikanie nic nema.
Okrem toho si nie som ista, ci je mozne dar niecim podmienovat, napr. tym, na co bude pouzity - ako si to rozpisal ty.

domenico.office Pozri príspevok
(prezentácia mojej právnickej osoby na koncertoch, v médiach na CD, na vozidle a pod), aby to pre právnickú osobu bol uznateľný daňový výdavok.
Toto by bol danovo uznatelny naklad - reklama.

Takze z toho podla mna dost jasne vyplyva, co by malo byt predmetom zmluvy, ak ma ist o danovo uznatelne naklady.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
To darovanie, to bolo nesprávne slovo....chcem dať, ale chcem si to dať do nákladov. Chápem tomu, jedine spôsobom reklamy sa dá, aby to bol pre právnickú (či fyzickú) osobu daňový výdavok. Ďakujem Lianka, takže by mi mohla stačiť zmluva o zabezpečení reklamy hudobnou kapelou, dohodnúť konkrétny spôsob reklamovania mojej firmy, na koncertoch, hudobných nosičoch, vozidlách a pod.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Poprosím ak viete niekto tak ma usmernite, vopred ďakujem.
Ako som sa tu dočítala tak tomu rozumiem, že ak dam finančný dar 16 500 € tak to zaučtujem na 543 a v Daňovom priznaní to potom dám ako pripočitateľnú položku na r.14 ? Proste ide mi iba o to, že "MÁM" veľa peňazí v pokladni a potrebujem sa ich zbaviť. DPH nemá s tým nič spoločné dúfam.
Ešte raz vďaka.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Môžete rozdať celú pokladňu. Na DPH to nemá vplyv. Čo s tou sumou spraví obdarený nie je náš problém, ale ak to nedá do účtovníctva v budúcnosti to môže spôsobiť problémy. Lebo dávať peniaze do "práčky" vždy prináša riziko. Pokiaľ sa dá tak by som hotovosť znižoval vyplatením podielu na zisku. Totiž dať v Sk pol mililóna nie je sranda.

apo
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Vďaka. Ostane mi ešte aj na podiel na zisku. Práveže druhej strane chýbajú peniaze. To sú tie oficiálne a neoficiálne mzdy
Ešte raz ďakujem.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Raz sa mi bolo stalo, že pri účtovaní dvoch firiem som zistil, že jednej chýbali a druhá mala prebytok v pokladni. Riešil so to finančnou výpomocou medi firmami, ktoré si to v nasledujúcom roku dali do poriadku.

Doporučujem neurobiť dar, ktrý v skutočnosti sa neudial, je to možný zdroj nepríjemných problémov. Treba si uvedomiť, že porušenie zákona o účtovníctve prináša so sebou riziko sankcie vo výške 3 percent brutto majetku vykázaného v súvahe.

A takáto sankcia veľmi bolí, lebo štát nebol ukrátený na daniach aj keď ak pôjdeme do dôsledkov tak bol štát poškodený, lebo peniaze v pokladni sú väčšinou dôsledkom vyššej osobnej spotreby spoločníkov ako sú ich mzdy, ak nejaké mzdy vôbec sú.

apo
0 0
RYPKA RYPKA

RYPKA je offline (nepripojený) RYPKA

Mám dotaz : naša ekonomka chce zaúčtovať sponzoring ( obchodný tovar firmy oproti zmluve o reklame ). Je tento postup prosím správny ?
Navrhujem nasledovné:

1) Zmluva o reklame: Objednávateľ PHC

Dodávateľ Slov.zväz psích záprahov

Predmet zmluvy: dodanie reklamy formou bla, bla...

Cena služby: ....... (hodnota krmiva, ktoré im chceme poskytnúť vč.DPH)



2) Dodávateľ vystaví faktúru za reklamu v zmysle zmluvy účto: 518/321

3) PHC vystaví faktúru za krmivo v cenách obvyklých + DPH 311/343, 604

4) Výdaj zo skladu 504/132

5) Dohoda o započítaní záväzkov a pohľadávok 321/311



Prosím stanovisko
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Prepáčte len kontrolna otázka, ako zaúčtujem darovanie športových dresov pre športový klub v obci, ak mám e-shop a z neho im to darujem? dik /neplatca DPH/
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mija33 Pozri príspevok
Prepáčte len kontrolna otázka, ako zaúčtujem darovanie športových dresov pre športový klub v obci, ak mám e-shop a z neho im to darujem? dik /neplatca DPH/
Darovanie tovaru v PÚ: 543/132, v JÚ je to VNZD.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
a 543 pripočítaš k ÚHV
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

vediem JÚ, treba spísať aj darovaciu zmluvu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať