Zavrieť

Porady

v com zacat podnikat - poradte prosim nejaky produkt

ovladam aktivne Aj a Tj, mas skusenosti s E-I a distribuciou, chcela by som zacat podnikat z domu (pc, inet, mob, auto - mam) zial netusim v cm alebo s akym produktom, moje doterajsie napady stroskotali, ked som sa nimi zacala hlbsie zaoberat (napr. vysoka konkurencia). poradte prosim, eventualne poskytnem viac info.
vopred dakujem vsetkym
Usporiadat
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
len si zabudol, ze cesta a siete sa nedaju vybudovat vybudovat za fazulky, takze stale myslis ze to je taky dobry napad?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

padro Pozri príspevok
len si zabudol, ze cesta a siete sa nedaju vybudovat vybudovat za fazulky, takze stale myslis ze to je taky dobry napad?
No určite, inak by som to asi nepísal.
Píšeš, že siete, cesty niesu za fazulky. Z toho usudzujem, že by si mohol vedieť kolko to asi tak stojí.

Napríklad, kolko stojí bežný meter, alebo 100 metrov cesty.
kolko stojí 500 metrov cesty, alebo 500 m cesty plus plyn,elektrika, voda a kanalizácia.

Rád by som niečo konkrétne, nejaké údaje, nie len fazulky.

Ja mám svoje overené. Napríklad, občan zaplatí 3800 Sk (126 €) za bežný meter a obec ostatné.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
neviem, ale ked robili kusok cesty u nas, tak to stalo niekolko milionov, poznam ludi co sami vlastnia pozemky ale v podstate su im na nic, lebo obec nema peniaze tak ta im neda na to ani korunu, ...
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

...podľa toho pri akej obci to chceš urobiť... v mojom okolí ľudia nepustia ani m2. Fajn, a čo ak ti nejaká dobrá duša nedá pár metrov, ktoré ti budú šialene chýbať? Stáva sa to, stáva.
Apropo, myslíš, že tak ľahko prídeš k poľnohospodárskej pôde? Koľko platíš bonitosť? A pozemky patriace urbariátom? Tie ti nepredajú len tak ľahko, nechcú ich ani prenajímať....
Podľa mňa to jednoduché vôbec mať nebudeš, táto doba už bola. Obce majú problém so schvaľovaním nových územných plánov, nemajú dostatok financií.... Ale možno tebe sa to podarí.
Veľa zdaru.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Aankaa Pozri príspevok
...podľa toho pri akej obci to chceš urobiť... v mojom okolí ľudia nepustia ani m2. Fajn, a čo ak ti nejaká dobrá duša nedá pár metrov, ktoré ti budú šialene chýbať? Stáva sa to, stáva.
Apropo, myslíš, že tak ľahko prídeš k poľnohospodárskej pôde? Koľko platíš bonitosť? A pozemky patriace urbariátom? Tie ti nepredajú len tak ľahko, nechcú ich ani prenajímať....
Podľa mňa to jednoduché vôbec mať nebudeš, táto doba už bola. Obce majú problém so schvaľovaním nových územných plánov, nemajú dostatok financií.... Ale možno tebe sa to podarí.
Veľa zdaru.
Na začiatku píšem, že kupujem parcely "E" určeného operátu,a tým je povedané všetko.
Kupujem od tých, čo majú záujem predať, alebo aspoň za úplatu vymeniť meter za meter.

A čo sa týka obce, tak tam je tá chudoba potrebná. Inak by tá obec nemala záujem o zmenu územného plánu.

Peniaze sú tou hlavnou motiváciou na podporu rozvoja obce.
0 0
Lubava Lubava

Lubava je offline (nepripojený) Lubava

Chcela by som vedieť, čo je to Nu Skin Enterprises?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

padro Pozri príspevok
neviem, ale ked robili kusok cesty u nas, tak to stalo niekolko milionov, poznam ludi co sami vlastnia pozemky ale v podstate su im na nic, lebo obec nema peniaze tak ta im neda na to ani korunu, ...
To neviem, ale nieje argument a to že niekto niekoho zúčtoval za kúsok cesty, tiež nepovažujem za argument.

Pripomína mi to kúsok z jednej reklamy :

A čo ak sa niečo stane ?
čo ak nasypem do vody cukor ? Odpoveď: tak bude sladká.
A čo ak sa niečo stane a bude slaná ? Dopíšte si odpoveď sám, ja jednoznačnú odpoveď nepoznám.

No neviem kam sa dá takto dostať. Treba argumenty.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no ved rataj miliony.... mas?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

PADRO, CHCEL BY SOM ASPOŇ JEDNU SERIOZNU NÁMIETKU, tu sa nejedná o fazulky



Neviem, čo nato poviete, ale je aj ďalšie a ešte výhodnejšie riešenie.
To je rovnaké, ako to tretie, ale k pozemku 3335 m2 si prikúpite ešte 2300 m2 za celkovú cenu 37.920 € (1.142.500 Sk). Za to, už sa dá porichtovať parádny dom, plus 8 garzoniek a z toho plynúci nájom. Ten nájom je možné považovať aj za doživotnú rentu v hodnote dnešných 1600 €. Niečo, ako dedičný dôchodok, ktorý sa naozaj dedí spolu s majetkom.
Nieje toto naozaj elegantné riešenie ? Podľa mňa to nemá chybu.

, až na jeden morálny problém. Pôvodný vlastníci dostanú pár tisíc euro, do roka ich utratia a nový vlastníci našich pozemkov, budú splácať náš blahobyt možno aj do dôchodku.
Naposledy upravil jar88 : 03.07.09 at 20:44
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

padro Pozri príspevok
no ved rataj miliony.... mas?
Padro - za peníze v Praze dúm - za 150.000 € kúpiť dom dokáže aj bohatý hlupák a chudobný narieka. aké je to nespravodlivé.
Ak vám tu na slovensku ponúknem možnosť, hladáte v tom podvod.

Celé podnikanie je v podstate jednoduchá záležitosť, stačí lacno kúpiť a draho predať. Tie ostatné, pre vás nie dôležité maličkosti, sú len otázka inteligencie, ktorú potrebuješ na pospájanie a vyhodnotenie, dostupných informácií a daných podmienok.
Neviem čo tu ľudia považujú za podnikanie, ale tu na porade nadobúdam dojem, že máte také dosť jednoduché, alebo dokonca zjednodušené myslenie. Myslím to všeobecne, neberte to osobne. Asi vám treba na všetko formulár. Je vám tu úplne jasné, že ak nato nieje kolónka, tak to neegzistuje.
Dokonale to vystihuje jedna veta z reklamy : No dobre, ale čo ak sa niečo stane ?
Súhlasím, že takto by sa mali ľudia pýtať, ak sa chcú spoľahnúť na štát, alebo úžerníka, banku či nejakého chlapíka.
Takto sa ale nemôžu pýtať, ak sa rozhodujú o svojom vlastnom kroku, o svojom vlastnom rozhodnutí. Tu už potrebujú mať skutočné argumenty. Skutočné dôvody, skutočné fakty.
Za argument, len ako príklad, považujem zdôvodnenie, ak nasypem do vody cukor, bude sladká. Sem už nepatrí otázka, ale čo ak sa niečo stane a bude slaná.
Ďalej si spomínam, nedávajte peniaze do slubotechny sro, nerozmnožia sa vám. A to vám povie v reklame slubotechna as. Teraz, už aj tí priemerne inteligentní, začínajú chápať, čomu to vlastne verili, ale stále dúfajú, že to tak určite nemôže byť. Lebo to tak nemôže byť, to tu akože nikto nič negarantuje, nikto za nič neručí ? No je to naozaj tak, nikto vám nič negarantuje a za všetko si ručíte sami.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Čo ti ja viem Jar88... Ten nápad si mi tiež posielal na e-mail a tak jednoduché to vôbec nevyzerá byť. Po prvé na to musíš mať nejaký kapitál aby si mohol odkupovať pôdu. A keďže je to také jednoduché, zaujímalo by ma že na akom aute jazdíš a v akom dome bývaš. Pretože s takýmto veľkým nápadom by so pomaly mohol byť aj minister pôdohospodárstva. Pred tým než som začal podnikať som na papieri a výpočtoch zarábal mesačne cca 60 000SKK. V realite je to oveľa menej. Tak ma zaujíma či zatiaĽ len počítaš na papieri, alebo si sa už do niečoho aj pustil? Pretože vo výpočtoch nevieš započítať faktory ako ľudská nálada a podobné veci. Neodsudzujem Ťa za to, možno ta len nikto nechápe. Práve preto sa do toho pusti a keď budeš multimilionár, tak dojdi ku mne na masáž a ja ti ju dá zadarmo ako uznanie mojej porážky a nechápavosti skvelému a geniálnemu plánu ako ľahko zbohatnúť.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
jar88 "za peníze v Praze dúm" ved to presne vystihuje teba.... ja poznam ludi co zacali pred 4 rokmi s kapitalom 20tis SK a dnes maju miliony, ... a tento tvoj "napad" potrebuje tie miliony uz na zaciatku, mas to nejake popletene...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

padro Pozri príspevok
jar88 "za peníze v Praze dúm" ved to presne vystihuje teba.... ja poznam ludi co zacali pred 4 rokmi s kapitalom 20tis SK a dnes maju miliony, ... a tento tvoj "napad" potrebuje tie miliony uz na zaciatku, mas to nejake popletene...
Áno Padro, ako nejasne píšeš, potrebuje to milióny.
To nejasné, vidím v tom neurčitom množstve miliónov a naviac bez uvedenia meny.

Ale aby som ťa uviedol do obrazu, ako tomu rozumiem ja. Ak sa píše o miliónoch, je mi jasné, že budú aspoň dva a viac. Ak to budú dva milióny, tak to bude skôr v korunách a to je 66.388 €. Zatiaľ predpokladám, že si rozumieme a pre ľahšie počítanie zvolím 100.000 € (cca 3.000.000 Sk), čo je dnešná platná mena.

Predpokladám, že tiež patríš do skupiny občanov, ktorí takouto sumou na účte nedisponujú. Takých, ako ty a ja, je tu drvivá väčšina. Nič to ale nemení na fakte, že aj tak to musia zaplatiť. Myslím tým tých čo chcú bývať. Predpokladajme, že niesme nemajetní a že nejaké peniaze v banke máme.

Pre jednoduchšie počty zvolím 100 € za ktoré vám banka nič nedá a skôr za ich správu platíte. Suma sumárum, nula s nulou (pár centov) v prospech banky.

Developer peniaze nemá a banka má iba tie vaše a naše. Ak sa až potiaľto zhodneme, tak stavajú za naše peniaze a nič nám za ne neplatia. Ujasnime si, čo nám za tých našich 100 € postavia.

Každý developer si na prácu zoženie vhodného dodávateľa. Tá vhodnosť spočíva hlavne v tom, že dostáva aspoň dvojnásobné účty. Za robotu v hodnote 50 € zaplatí 100 € a rozdiel sa delí keš bez papiera.
Náš developer na svoju činnosť potrebuje aspoň 20 % ročne a tie má tiež na dlh. V konečnom dôsledku po troch rokoch trvania projektu je to 100 %.
Konečný súčet bude: 25 € náklady dodaného diela, plus 25 € zisk dodávateľa, 25 € náklady developera, plus 25 € banke. V konečnom výsledku máme za našich 100 € dielo za 25 €.

Ak toto dielo budeme chcieť kúpiť, potrebujeme si na to požičať peniaze v tej našej banke. Teraz banky požadujú, aby ste mali aspoň 25 % vlastných peňazí, čo je v našom prípade pôvodných 25 €.

Za to dostanete možnosť zaviazať sa banke, že zaplatíte tých zostávajúcich 75 € a k tomu ešte 75 € úroku. Celkom to máme za 175 € a to za vlastných 25 € a 150 € požičaných a splatených.

Je to pomer 7:1 v náš neprospech.

Preto za 22.445 € môžete získať hodnotu cca 157.115 € a nič viac k tomu nepotrebujete.

Vlastne potrebujete, len aby vám to pálilo a tých svojich 25 €. Hlavné je, nenechať ich skapať v banke. Potom bude aj na tie spomínané siete a nebude treba milióny.


Dúfam, že je nám jasné, že každá stovka z tých 700 € nás stojí 19 € v dph a najmenej 48 € v povinných odvodoch.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Dantess Pozri príspevok
Čo ti ja viem Jar88... Ten nápad si mi tiež posielal na e-mail a tak jednoduché to vôbec nevyzerá byť. Po prvé na to musíš mať nejaký kapitál aby si mohol odkupovať pôdu. A keďže je to také jednoduché, zaujímalo by ma že na akom aute jazdíš a v akom dome bývaš. Pretože s takýmto veľkým nápadom by so pomaly mohol byť aj minister pôdohospodárstva. Pred tým než som začal podnikať som na papieri a výpočtoch zarábal mesačne cca 60 000SKK. V realite je to oveľa menej. Tak ma zaujíma či zatiaĽ len počítaš na papieri, alebo si sa už do niečoho aj pustil? Pretože vo výpočtoch nevieš započítať faktory ako ľudská nálada a podobné veci. Neodsudzujem Ťa za to, možno ta len nikto nechápe. Práve preto sa do toho pusti a keď budeš multimilionár, tak dojdi ku mne na masáž a ja ti ju dá zadarmo ako uznanie mojej porážky a nechápavosti skvelému a geniálnemu plánu ako ľahko zbohatnúť.
Dantes, neviem či si si to naozaj prečítal, lebo som tam spomenul, že som už sám začal. To som ti aj spomenul.

Mám za sebou skoro 20 rokov (slušného) podnikania. Niesom z tých čo počítajú 60 tis. a skutočnosť dopadne s odretými ušami na 20 tis. Ja som zvyknutý počítať s dvackou a zarobiť pri tom 50-tku.

Naviac som očakával, že zámer sa posudzuje na základe faktov.
Nie podľa účesu, či obleku a auta predkladateľa. Nieje ďaleko doba, kedy sa ľudia hodnotili podľa mobilu.

Súhlasím, len s tou spomenutou ľudskou náladou.

Neviem, kde si vydedukoval, že je to plán na zbohatnutie. Celý zámer sa zaoberá tým, ako neplatiť za bývanie zbytočne viac, ako je nutné.

Skús si to prečítať ešte raz a trošku viac zauvažovať o čom to vlastne je.

Dúfam,že to neberieš v zlom.
0 0
IvetaD. IvetaD.

IvetaD. je offline (nepripojený) IvetaD.

Lubava Pozri príspevok
Chcela by som vedieť, čo je to Nu Skin Enterprises?
Nu Skin Enterprises je firma, ktorá patrí medzi 7 najväčších wellness firiem na svete. Pôsobí v 49 krajinách, na Slovensku od jesene 2007. Má vlastné výskumné laboratóriá, zaoberá sa vývojom produktov pre krásu a zdravie, spomalenie starnutia na bunkovej úrovni. Má k dispozícii viaceré monopolné technológie. Výhodou spolupráce s touto firmou je viac - nejde o predaj za maloobchodné ceny, možnosť podnikania bez hraníc, veľmi dobré finančné ohodnotenie- v prípade otázok podrobnejšie vysvetlím cez mail.
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

jar88:
trosku z ineho pohladu: mne sa velmi pozdava tvoj pristup k veci, vecne argumenty, bez predsudokov a ocividne pokrokovejsie myslenie a pouzivanie zdraveho rozumu... mozno teraz ani neriesim tvoj konkretny navrh, ale som prekvapeny, preco drviva vacsina ludi reaguje na tieto veci ohranou pesnickou" ty povies A a ja sa silou mocou budem snazit poukazat na B"... ako vo vela veciach neexistuje jedine spravne, takze hadat sa a argumentovat mozete donekonecna... umenie a potrebne je vybrat si, ktorym sposobom to chces robit, ktorym to vies robit najlepsie a ktory ti je najvlastnejsi... mozno niekto, kto to bude robit zase inak budu uspesnejsi, ale to ta vobec nemusi zaujimat... treba mat preto do istej miery "klapky na ociach a usiach", lebo na setko je tolko nazorov a pohladov, ze len si ich vypocut by zabralo x ludskych zivotou... treba si vybrat svoje, ist si svoje a stat si za tym... vsade su niekedy horsie casy, inokedy dobre, aj na trhu, to je normalka... fandim ti

misomiso:
od cloveka, ktory ma take skusenosti s podnikanim by som necakal, ze napise, ze obajavit dieru na trhu je asi taka sanca, ako vyhra v Lotte... mozno sa vo vela veciach fakt super vyznas, ale tuto si dal uplne mimo... akoze Slovensko ma pribrdzendy trh posiaty dierami a prinajhorsom nic nove ani netreba vymyslat, staci sa pozriet do zahranicia a nieco odtial prevziat... snad toto nie je vrchol Slovenskeho trhu, ze by tu nemalo pribudnut uz nic nove a mal by max. stagnovat? co by potom mali povedat podnkatelia v USA alebo Britanii, i ked to je trosku zjednodusene porovnanie... na druhu stranu sa tiez planujem pustit do odvetvi, de je slusna konkurencia, lebo AKO je viac nez CO... ze ked si lepsii, mas know-how, spravnych ludi atd., tak ta "nemusi zaujimat" ani 100 konkurentov... sorry, za tu protichodnost, ale ja som chodiaci paradox :-)
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
kofy - toto sa mi paci " Nie je dolezite CO, ale AKO... a je jedno KDE"
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

kofy Pozri príspevok
jar88:
trosku z ineho pohladu: mne sa velmi pozdava tvoj pristup k veci, vecne argumenty, bez predsudokov a ocividne pokrokovejsie myslenie a pouzivanie zdraveho rozumu... mozno teraz ani neriesim tvoj konkretny navrh, ale som prekvapeny, preco drviva vacsina ludi reaguje na tieto veci ohranou pesnickou" ty povies A a ja sa silou mocou budem snazit poukazat na B"... ako vo vela veciach neexistuje jedine spravne, takze hadat sa a argumentovat mozete donekonecna... umenie a potrebne je vybrat si, ktorym sposobom to chces robit, ktorym to vies robit najlepsie a ktory ti je najvlastnejsi... mozno niekto, kto to bude robit zase inak budu uspesnejsi, ale to ta vobec nemusi zaujimat... treba mat preto do istej miery "klapky na ociach a usiach", lebo na setko je tolko nazorov a pohladov, ze len si ich vypocut by zabralo x ludskych zivotou... treba si vybrat svoje, ist si svoje a stat si za tym... vsade su niekedy horsie casy, inokedy dobre, aj na trhu, to je normalka... fandim ti
Vďaka za uznanie
Ja sa len čudujem, prečo je to u nás tak. Ľudia majú milión argumentov, prečo neplatiť farmárovi, doktorovi, učiteľovi, rodičom a svojim deťom priamo, ale cez rôzne štátom nariadené postupy a neprehľadné dotácie.

Pritom napríklad na autá a servis platia ochotne, a sami. Za také, akože lepšie rodinné auto, hlavne na imidž, spokojne zaplatia 25.000 €, alebo za to isté, ale trochu staršie 10.000 €. Hlavne, že je leštitelné a vytvára v nich dojem, že to nikto nepozná. Je málo ľudí, ktorí považujú skoro každé auto za približovadlo, ako ja. Nechápem, kde sa v nich vytvára to presvedčenie, že ich každý vidí a ešte si myslia, že v nich vytvárajú dojem.

Stalo sa mi u nás na ulici, že sa ma suseda opýtala, či neviem koho je tamto auto. Že jej zavadzia. Nevedel som a tak som jej povedal, že neviem. Hneď sa na mňa rozhulákala, že to je moje a mám štyri autá na ulici a preto je málo miesta. Normálnym ľuďom stačí jedno, alebo dve, ale vy musíte byť extra, vám treba štyri.
Ona bola presvedčená, že viem ktoré auto komu patrí a hlavne to jej. Veď také BMV tu nemá nikto. Preto musím vedieť, ktoré z našich aut jej BMV prekáža. Pritom ja som ani nevedel, kto tam to naše auto nechal, lebo u nás v rodine, sa autá nedelia. Máme ich na používanie, aby sa nikto na nikoho nemusel viazať. Nechcem žiť pre auto, nechcem sa starať o auto a preto kupujem stále nové a nové. Je to lacnejšie, ako starať sa o staršie BMV či Mercedes.

Týmto som chcel poukázať na popletené hodnoty našich ľudí. Hodnoty, ako priateľstvo, kamarádstvo, vzájomná pomoc, sociálne cítenie a podobné, sú až za majetkom a mamonom. Ak niekomu (zamestnancovi) ponúknem, že ak odjazdí auto na lízing bez dodatočných nákladov, predám mu ho za 6 splátok, plus prípadné dodatočné náklady, považuje ma za hlupáka, alebo v tom vidí pokus o podfuk. Nenapadne ho nič iné. Nevie si predstaviť, čo iné by ma k tomu mohlo viesť, čo z toho môžem mať. Aj keď vysvetlím, že predpokladám, že sa o auto bude starať, ako o vlastné, že ho nebude huntovať, že nebude stáť v servisoch a nakoniec na tom nebudem škodný, nepochopí, neuverí. Chápavo prikývne že chápe, ale zostane v ňom presvedčenie, že som sprostý, alebo očakáva nejaký odrb. Nakoniec sa mi to s jedným aj potvrdilo. Zistil som, že sústavne kradne naftu a tak som ho prepustil. Zostávali mu dva mesiace do skončenia lízingu. Na to sa ozval jeho kolega, že je naozaj zvedavý, čo si vymyslím na neho.
Možno to budete považovať z mojej strany za hlúpu reakciu, ale bez uvažovania som mu odpovedal, daj si výpoveď dohodou, sám a hneď. Nepotrebujem hľadať dôvod, už ho mám, ale do konca mesiaca, si určite nájdem aj oficiálny dôvod na výpoveď.
Jasné, že som ho prepustil a viem, že do smrti bude presvedčený, že aj tak by sa auta nedočkal a že som bezohľadný chrapúň a že som ho chcel iba využiť. Naši ľudia nechápu, že aj zamestnávateľ potrebuje zamestnanca a že je na ňom závislý. Naši ľudia stále nechápu, že dobrý zamestnanec, je hodnotnejší ako dve autá, nie jedno. Nepoznajú svoju skutočnú hodnotu (pod tou hodnotou nerozumiem cenu v peniazoch).

Som presvedčený, že to vyplýva zo všeobecne zažitých a vnímaných hodnôt v našej spoločnosti. Naliali nám koňáčik, to už niečo znamená, alebo veď boh vie čo budú zač, neponúkol ani sódu. Našinec sa riadi dojmom, rovnako ako stádo zvierat vrodeným inštinktom.

Tak či tak asi nikdy nepochopím, prečo sa ľudia neriadia rozumom, prečo reagujú stádovito.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Neodpustím si ešte raz reagovať na Dantesa

zaujímal by ma nápad podnikania, o ktorom píšete. Som registrovaný na
>porade.sk ako Dantess. Ak teda chcete povedať nápad, tak mi ho napíšte
>a ja Vám ho zhodnotím. Nemyslím, že ho použijem, lebo nemám na to asi
>financie, ale som zvedavý na nápad, ktorý prerazí v 21. storočí.

Moja odpoveď na e-mail

Zdravím vás (meno nahradím Dantes),


ak dovolíte, tak ja som Jaro


Tento môj zámer vlastne ani peniaze nepotrebuje, ale ak sú je to ľahšie.


Je to vlastne pre každého, okrem bezdomovcov.


Práve som odpovedal inému a ak vám to nevadí, nakopírujem to len tak bez oslovenia.


Budem vďačný za váš názor a možné pripomienky.


Vopred vám ďakujem.


S pozdravom Jaro


V mojom e-majle je aj odstavec s týmto textom:


Takúto parcelu predám za 22.445 € (6,73 €/m2) a za tieto peniaze, znova skúpim podiely od ďalších vlastníkov pozemkov „E“ a celý postup sa opakuje. Postupne takto zabratá plocha narastá. Zatiaľ je to asi 120.000 m2, ale do konca roku, by som chcel (možno aj s vašou účasťou) dosiahnuť aspoň 200.000 m2. (môj sen je 500.000) a viac.


Podľa mňa je z neho dostatočne jasné, že som už aj trošku začal. Je to tých zatiaľ 120.000 m2.
Preto si myslím, že nieje na mieste tvoja poznámka tu v Porade (citujem : Tak ma zaujíma ....alebo si sa už do niečoho aj pustil) a ďalej uštipačne pokračuješ, keď budeš milionár....a nechápavosti skvelému a geniálnemu plánu, ako zbohatnúť.
Na to ste reagoval týmto príspevkom:

Čo ti ja viem Jar88... Ten nápad si mi tiež posielal na e-mail a tak jednoduché to vôbec nevyzerá byť. Po prvé na to musíš mať nejaký kapitál aby si mohol odkupovať pôdu. A keďže je to také jednoduché, zaujímalo by ma že na akom aute jazdíš a v akom dome bývaš. Pretože s takýmto veľkým nápadom by so pomaly mohol byť aj minister pôdohospodárstva. Pred tým než som začal podnikať som na papieri a výpočtoch zarábal mesačne cca 60 000SKK. V realite je to oveľa menej. Tak ma zaujíma či zatiaĽ len počítaš na papieri, alebo si sa už do niečoho aj pustil? Pretože vo výpočtoch nevieš započítať faktory ako ľudská nálada a podobné veci. Neodsudzujem Ťa za to, možno ta len nikto nechápe. Práve preto sa do toho pusti a keď budeš multimilionár, tak dojdi ku mne na masáž a ja ti ju dá zadarmo ako uznanie mojej porážky a nechápavosti skvelému a geniálnemu plánu ako ľahko zbohatnúť.

Ja už nepotrebujem zbohatnúť, nieje to môj hlavný cieľ. Mojim zámerom bolo pomôcť aj ostatným ľuďom, hlavne ak ma to vlastne nič nestojí. Mojim hlavným zámerom je vybudovať pri Bratislave čo najväčšiu zelenú obytnú lokalitu. Ak by narástla na 500 tisíc m2, nemalo by to porovnanie s ničím, čo tu v okolí máme.

Ak by som mal zámer len zbohatnúť a vzdať sa svojho zámeru, stačí mi nechať si 20.000 m2, developerom predať 100.000 m2 po 10 € a mám milión euro doma. Ako poistka, mi stačí tých zvyšných 20.000 m2 možno po 50 €/m2, alebo 57 pozemkov s rozlohou 350 m2, po 20.000 € (reálna cena po kríze: 57 €/m2).
Také pozemky sú najpredávanejšie v satelitoch okolo Bratislavy. Sú to vlastne paneláky na ležato. Možno je to aj váš životný sen, ale aby ste si ho mohol dovoliť, potrebujete sa upísať na hypotéku, ktorú budete splácať možno až do penzie.
Hold, každý sníva inak. Aj kura sníva o zrne, ale nakoniec skončí na pekáči. Taký je ten náš svet.
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

jar88:

Akoby som cital vlastny prispevok. Je viac ako fajn narazit na dalsieho takto zmyslajuceho cloveka.

Moj pristup k peniazom a veciam za ne kupene je castokrát taki, ze sa ich snazim co najviac zodrat, nesetrit ich, proste naplno pouzivat, nie chodit okolo nich „po spickach“. Nekupujem veci do vytriny, oni maju sluzit mne, nie ja im. Peniaze si svojim sposobom nevazim, viem si bezproblemov priplatit za kvalitu, nepocitam kazdu korunu (teraz uz Euro), dam tringelt vzdy, ked mozem, proste nemam problem pustit peniaze v situaciach, kedy by sa mohli druhy pytat “Co z toho mas? Preco mu/jej davas taky tringelt? atd.“. Nestaram sa, nie som otrok penazi. A to som na to financne este nikdy nebol nic moc. Ale ako sa hovori, nie sme taki bohoti, aby sme kupovali lacne veci.


Vela takto mysliacich ludi zije z mytov, polopravd a povrchnych, to je asi najpresnejsia psycho-analyza, hehe. Milujem tu kratozrakost, ked si niekto mysli, ze existuje iba jedna moznost, iba takto to ide. Myslia si, ze nezazil som, tak to neexistuje. Vidia to okolo seba, vtlkaju si to jeden druhemu do hlavy (tak, ako vsade vtlkaju s prepacenim pridrbany Desmod a spol.), ze iba cez siroke lakte sa da, treba byt hajzel, oklamat, de sa da a kym sa da, ze svet je zly, zivot je pes a to iste si musia mysliet setci okolo mna, len sa pripadne pretvaruju. Aj toto setko je zial pravda, ale s tym rozdielom, ze existuje dalsich x pravd. Jedneho dna sa im zruti svet, ked skutocne zistia, ako svet funguje.

Paradoxne je, ze praveze firma, ktora zachovava setky dobre principy a pristup sa potencialne moze stat uspesnejsou, dlhodobo uspesnejsou ako jej „temny“ naprotivok. Takze, ak niekto neveri v dobro z vlastneho presvedcenia, nech sa ho v biznise drzi aspon zo zistnych dovodov. Ludsku psychiku proste neodrbeme.

Uz nejeden clovek sa mi smial alebo krutil hlavou nad mojimi podnikatelskymi ambiciami, nazormi, pohladmi atd. Proste nezapadju a ja nezapadam do vseobecnej predstavy o tom, ako by mal takyto buduci uspesny podnikatel vyzerat. Na druhu stranu som iba na zaciatku podnikania, vyslekdy este nie su. Nemam siroke lakte a v niektorych veciach som skutocne brzda, ale mam to, co ma max. 10% (minulych, sucastnych, buducich) potnikatelov. Najhorsie je na to tom, ze ludia, ktori (nielen) o podnikani vedia setko iba v style „pocul som“ alebo „domnievam sa“ poucaju a idu ukazovat smer ako, keby fajcili Bill Gatesa. Presne tak, vela ludi je povrchnych, davaju na dojmy a o viac sa castokrat nepokusaju, ako keby boli naprogramovani a nemohli robit inak, ako zvieracie instinkty.

Existuje min. 10 cielovych skupin, takze 10 firiem moze predavat to iste roznymi sposobmi a nebudu si prilis konkurovat. Tu sa sak predava 3 sposobmi a deformuje sa trh. Nepochybujem, ze aktualne 70 perc. Slovakov ide po cenach. Nevieme sak s tak velkou istotou, ze keby sa setci zacali sustredit odrazu na kvalitu miesto cien, ze by skrachovali. H. Ford raz povedal, ze keby sa pytal ludi co chcu, povedali by rychlejsieho kona. On vytvoril auto. Ludia nemozu kupit to, co trh neponuka. A zakaznikov si treba aj „vychovat“. Verim, ze zaciname byt unaveny z tych super, mega, bomba cien, ale nizkej kvality. Ked si chceme priplatit za kvalitu, niekedy tu ta moznost ani nie je.

Za svoj zivot som nestretol vela podobne zmyslajucich ludi ako ja alebo ty, Jaro. Nedavno som vsak natrafil na jednu firmu, ktora takto zmyslajucich ludi vyhladava, podporuje ich v tom, uci ich podnikat atd. Zaroven akasi komunita. Bolo fajn si potvrdit, ze nie som „mimo“ a ze nas je viac nez som si myslel. Dufam, ze coskoro nastane „revolucia“ ;-)

P. S.: Vo vela veciach sa nikdy nemusime chapat, nikdy to nedokazeme a argumenty nedojdu nikdy ani jednej strane, ale to je ok. Respektujme sa sak a nestavajme to svoje do pozicie jedinej existujucej moznosti a pravdy... heh, snad to neznelo prilis sektarsky :-)

Majte sa a prajem medzigalakticky mier
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať