Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Pražené špagety

Vždy v nedeľu, ke´d máme kuracie prsia, tak malý kúsok z nich nakrájam na tenké rezance a zalejem sojovkou.
Potom zvyčajne v pondelok (no včera sme nestíhali doma) robím pražené špagety.
Na tanier na primerane dlhé kúsky nalámem nevarené špagety, buď si na tenké rezance nakrájam zeleninu, alebo ako dnes, požijem mrazenú (dnes to bola nejaká thajská zmes na wok) - tú prudko rozmrazim preliatim vriacou vodou.

Na panvici rozohrejem olej a najskôr veľmi prudko opečiem tenké rezance z kuracích pŕs, vyberiem a dám na tanier. Do rovnakej panvice dám prudko orestovať rezance zeleniny. Za 2-3 minútky ich dám na tanier k masu. Ak už nie je na panvici dosť oleja, tak pridám, poriadne rozohrejem a dám nalámané nevarené špagety - chvíľu ich opekam a potom po troške prilievam vriacu tekutinu (dnes to bol zvyšok polievky, inokedy voda). Premiešavam, podlievam, prilejem sojovku, prípadne nejakú inú omáčku. Ide to celkom rýchlo, špagety skúšam, odhadom cca 5-7 minút. Samozrejme, tekutinu treba dolievať, premiešať a ochutiť podľa zvyklostí. Keď sú cestoviny mäkké, tak do panvice vrátim z taniera osmaženú zeleninu a mäso - podľa možnosti bez tuku na spodu. A je hotovo.

Podobne pražím aj ryžu, ale už uvarenú. Tam ale ešte po zelenine na prudkom ohni smažím dve vajíčka na také veľké halušky.

Dobre vyzerá, ak je v zelenine niečo farebné, napríklad červená paprika...

Recept je vlastne orientačný - niekde som o tom čítala, zvyšok som si vymyslela.
no,ale mi dalo zabrať kým som ťa našla, vlastne tvoj recept....

vtedy som si ho vytlačila a keďže pred pôstom bolo treba skonzumovať mäsko z polievky, tak som vytiahla tieto špagety.

všetkým /v počte 3/ doma chutili - a to sú špagetoví, mala som obavu z toho, že ich musím polámať - to nemajú radi ,ale chuť to premohla.

ináč , na dôkaz toho, že sú super ,musím skonštatovať,že ja som špagetám nemohla prísť na chuť, ale tieto som s chuťou zjedla!

ps: a vraj to môžem opäť zopakovať, keď nebudem vedieť, čo s vareným mäsom....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak my sme mali dnes vianocnu pecenu hus-s orechmi,susenymi slivkami a s jablckami;naplnenu plnkou,podavanu s rxzou alebo kapustou,mnam.
recept som tu uz davala pod nazvom-vianocna kacica.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes mám strašnú chuť na pečené zemiačiky s maslom a kyslou kapustou. Že by to bolo tým, že som už pre-mäsovaná, pre-sladená z tých Vianoc?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes sme mali peceneho pstruha-takeho obrieho s nadherne ruzovym mäsom.
k tomu zemiakove pyre a hlavkovy salat.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Dnes špagety s bolonskou omáčkou posypané strúhaným syrom
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

dusený pangasius na zelenine,ak chcete recept,napíšem.Mám ho síce vymyslený podľa seba,ale v rodine to malo úspech a na tie články o tejto rybe sa vykašlite.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

osky Pozri príspevok
tak my sme mali dnes vianocnu pecenu hus-s orechmi,susenymi slivkami a s jablckami;naplnenu plnkou,podavanu s rxzou alebo kapustou,mnam.
recept som tu uz davala pod nazvom-vianocna kacica.
Osky,kačku, alebo hus?
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
ski555 Pozri príspevok
dusený pangasius na zelenine,ak chcete recept,napíšem.Mám ho síce vymyslený podľa seba,ale v rodine to malo úspech a na tie články o tejto rybe sa vykašlite.
môžeš hodiť recept,dcéra ho zbožňuje hlavne so zeleninkou,nie vyprážaný.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

truch Pozri príspevok
Osky,kačku, alebo hus?
teraz na Vianoce sme mali hus,ale ked som sem lepila recept/je to uz davnejsie/,vtedy som presne tak isto robila kacku.preto treba hladat recept na moju vianocnu pecenu kacku.
0 0
dadulinek dadulinek

dadulinek je offline (nepripojený) dadulinek

holka ktorá rada čerpá nové info ...viac
u nas bola dnes huspenina, na obed aj na veceru. . . .uvidime co bude zajtra
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

U nás bola pizza - ked zamiesim v pekárni recept z 550 g múky tak viem, že ostane aj na večeru. A to mám rada, keď večer netreba vymýšľať.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

dadulinek Pozri príspevok
u nas bola dnes huspenina, na obed aj na veceru. . . .uvidime co bude zajtra
V Californii dostať paprčiky a koleno? Alebo aj huspeninu tam varíte z nejakého prášku?
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
zapečené plnené žemle alebo chleba,plnka- nakrájaná paprika,cibula,saláma,rajčiny,pridala som syrokrém trocha kyslej smotany,naplnila žemle,potrela chleba,na vrch platok šunky a syr dala zapiecť,bolo to výborné
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Španielsky vtáčik, ryža, uhorka. Bude aj na večeru.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

hnedoočka Pozri príspevok
môžeš hodiť recept,dcéra ho zbožňuje hlavne so zeleninkou,nie vyprážaný.
cca za hrsť fazule a šošovice dám povariť,potom pridám zemiaky pokrájané na kolieska,mrkvu,petržlen,sušený por,sušenú petržlenovú vnat,kocku bujonu,štipku korenia,soľ,znova mierne povarím.Pripravený Pangasius posolím a ochutím citronovou šťavou.Celé vylejem na plech,vložím Pangasius,zakryjem alobalom,aby sa ryba ihned nevysušila a po cca 30 min. alobal dám dolu a nechám mierne pripiecť. Prajem Vám dobrú chuť,niektoré ingrediencie mám podomácky pripravené,ale napr. aj por može byť čerstvy.Nepíšem presné množstvá,dávam podľa chuti.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

samozrejme celé podlejem vodou,ak Vám bude chutiť,napíšem aj dalšie recepty,ná šak aj chlapi dobre varia.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Marivané kuracie kúsky, Šelmecké kocky
IMG_3446[1].jpg  
IMG_3447[1].jpg  
1/1
0 0
karol.za karol.za

karol.za je offline (nepripojený) karol.za

erzet Pozri príspevok
Marivané kuracie kúsky, Šelmecké kocky
robo to tvoj výtvor ?????
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
karol.za Pozri príspevok
robo to tvoj výtvor ?????
áno, obe veci
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

erzet Pozri príspevok
áno, obe veci
klobúk dole, vyzerá to vynikajúcu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať