Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

janasv Pozri príspevok
Klobása s vajíčkom a cibuľou .
Janka, to potom je obyčajná praženica s klobáskou, aj to sa dá...moja šéfka napríklad do leča dávala ryžu, nebolo to zlé, ale to už lečo nebolo.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Zitulda Pozri príspevok
Janka, to potom je obyčajná praženica s klobáskou, aj to sa dá...moja šéfka napríklad do leča dávala ryžu, nebolo to zlé, ale to už lečo nebolo.
Súhlas. Evidentne si mladý vybral to najlepšie z leča. Ja sa s ním rada rozdelím, nech si nechá klobásu a ja zjem zvyšok, ak chce. Tak sa najeme obaja a obaja budeme spokojní. A obaja budeme jesť lečo...

Mimochodom ... už som zjedla druhý tanier boršču .... a do večera ďaleko.....
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Fazuľová polievka s údeninou a dolky s džemom.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
terezamaria Pozri príspevok
Fazuľová polievka s údeninou a dolky s džemom.
polievku plánujem zajtra a palacinky
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

My sme mali kúpenský obed a to kurací vývar s mrvenkou, bravčový rezeň, zemiakové pyré a kyslá uhorka.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
janasv Pozri príspevok

Mimochodom ... už som zjedla druhý tanier boršču .... a do večera ďaleko.....
Janka takto ten boršč nevydrží tak dlho, rátam, že max. do večera.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kuracie dusene mäso na hubach,ryza,salat
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

terezamaria Pozri príspevok
Janka takto ten boršč nevydrží tak dlho, rátam, že max. do večera.
Keďže poznám náš apetít, tak som ho navarila skutočne dosť - najväčší hrniec, čo mám - cca 8 l . Boršču a kapustnice sa neoplatí variť 1 liter. No do večera ho bola už len polovica. Veď sú tam samé zdravé veci - kapusta - kyslá a sladká /tá tam robí najväčší objem/, mrkva, cibula, zemiaky, paprika, paradajky, zeler, cvikla a mäsko - tak sa presviedčam, že je to vylepšená verzia tukožrútskej polievky . Navrch na vylepšenie kyslá smotanka . Inak, toľko som o ňom včera básnila, že som "nakazila" kámošku, tá šla na nákup a dnes varí boršč aj ona .
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
4. týždeň
sejmout.jpg  
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Zeleninová polievka , zapekaná brokolica, cripsované zemiaky a tvarohová štrudľa.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

guľáš - ostalo aj do mrazáku (teda bez zemiakov, iba základ, plus maso)
a na večeru bude cigánska - kúpila som pliecko a to ma vždy nejak inšpiruje. Zajtra budem z neho ešte robiť guľky ako do plnenej papriky a piecť ich na kyslej kapuste.
0 0
majkava majkava

majkava je offline (nepripojený) majkava

Spýtajte sa..odpoviem:)
Pečené kuracie stehná na kyslej kapuste so zemiačkami, oblizujeme sa až za ušami:P
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Zeleninovú polievku a špagety carbonara, zajtra bude mäsko s dusenou zeleninou a zemiakmi
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

zeleninová polievka, pizza na 3 spôsoby-každému podľa chuti, tvarohový zákusok a zajtra? .............ešte netuším, hodím tému domácim a rada rozhodne.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes boli bryndzové halušky
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Hovorím tomu: profesionálna deformácia keďže doma varím to isté čo v robote. Ale veď ja to jesť nemusím a rodine to chutí!
Kässespätzle - halušky so syrom
základný recept: 500g múky, 4 vajcia, 1/4 až 1/2 litra vody, trošku soli.
Všetko spolu zmiešame, miešame dovtedy kým nie je cesto hladké a nevypúšťa bublinky. Cesto necháme chvíľu odpočívať a medzitým si pripravíme opraženú cibuľu na masle. Na asi 150 g masla opražíme na plátky nakrájané dve veľké cibule pekne do zlatista.
Do vriacej osolenej vody robíme halušky.
Do maslom vymastenej misy z jenského skla dáme vrstvu halušiek, nato vrstvu strúhaného syra, nato vrstvu halušiek, znova riadna vrstva strúhaného syra a nato halušky. Celé to zalejeme opraženou cibuľkou na masle a prikryjeme. Misu dáme ešte asi na 15-20 minút do vyhriatej rúry aby sa syr roztavil a podávame. Výhodou je, že ak vám zostane niečo od obeda, dá sa to i k večeri ohriať, nechať trošku pripiecť na panvici pekne do zlatohneda. Ako prílohu nečakajte nič kyslé, mali sme k tomu jablkové pyré. Neuveríte ale chutilo to! Je to národné jedlo Vorarlbergu.
Ak to niektorá z vás vyskúša, dajte vedieť ako chutilo. Dobrú chuť.
No a zajtra bude: pečená hus, knedľa a kapusta.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Kazu Pozri príspevok
Dnes boli bryndzové halušky
Aj u nás
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Nachtigal Pozri príspevok
Hovorím tomu: profesionálna deformácia keďže doma varím to isté čo v robote. Ale veď ja to jesť nemusím a rodine to chutí!
Kässespätzle - halušky so syrom
základný recept: 500g múky, 4 vajcia, 1/4 až 1/2 litra vody, trošku soli.
Všetko spolu zmiešame, miešame dovtedy kým nie je cesto hladké a nevypúšťa bublinky. Cesto necháme chvíľu odpočívať a medzitým si pripravíme opraženú cibuľu na masle. Na asi 150 g masla opražíme na plátky nakrájané dve veľké cibule pekne do zlatista.
Do vriacej osolenej vody robíme halušky.
Do maslom vymastenej misy z jenského skla dáme vrstvu halušiek, nato vrstvu strúhaného syra, nato vrstvu halušiek, znova riadna vrstva strúhaného syra a nato halušky. Celé to zalejeme opraženou cibuľkou na masle a prikryjeme. Misu dáme ešte asi na 15-20 minút do vyhriatej rúry aby sa syr roztavil a podávame. Výhodou je, že ak vám zostane niečo od obeda, dá sa to i k večeri ohriať, nechať trošku pripiecť na panvici pekne do zlatohneda. Ako prílohu nečakajte nič kyslé, mali sme k tomu jablkové pyré. Neuveríte ale chutilo to! Je to národné jedlo Vorarlbergu.
Ak to niektorá z vás vyskúša, dajte vedieť ako chutilo. Dobrú chuť.
No a zajtra bude: pečená hus, knedľa a kapusta.
Ty si profesionálny kuchár?
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
erzet Pozri príspevok
Ty si profesionálny kuchár?
ale kdeže, len mám vždy smolu na starkú, ktorej musím vyvárať tie rakúske dobroty namiesto slovenských. No a tak sa niečo priučím. a potom to doma skúšam variť aby som nevyšla z cviku a testujem moju rodinu
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

minulú nedeľu som parila knedle a od rodičov bola sviečková na smotane, ale tú som zabudla odfotiť, takže pripájam len moje knedle.
Prvý obrázok - ako sú nakysnuté, potom ako som ich naparila.
kysnutie.jpg  
knedla 1.jpg  
knedla 2.jpg  
knedla3.jpg  
knedla 4.jpg  

1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať