Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alabut, eštééééééé
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

strapačky s kyslou kapustou a domácimi oškvarkami
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Na dnes staci, nevyrusovat, varim. Mozem dat predbezne menu na zajtra. Trochu postu: rano - udeny bocik s chlebom a feferonom, obed - tatarak, vecer este neviem.
0 0
Soriaa Soriaa

Soriaa je offline (nepripojený) Soriaa

aj ja mám poklad doma, máme to spravodlivo rozdelené, on varí, ja pečiem , na víkend budú francúzske zemiaky a paradajková polievočka so syrom, mňam
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes tie zemiaky s nivou
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
calawen Pozri príspevok
Dnes tie zemiaky s nivou
ako sa vydarili?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

m.hladka Pozri príspevok
ako sa vydarili?
dobre, len som to nerobila úplne podľa popísaného receptu, ale uvarila som si zemiaky, nakrájala a ukladala do zapekacej misy, na ne som strúhala nivu a okorenila som to. Tieto vrstvy som striedala do minutia nivy a na záver som to zaliala tou šlahačkovou smotanou. Piekla som pri 200°C cca polhoďku...
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
sladká šošovicová polievka, zemiakové placky plnené pikantným mäskom /mäsko dusené na cibuľke a paprike, do toho primiešaná pikantná fazuľka v rajčinovej omáčke/
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Cesnaková polievka s opekaným chlebom, Horehronským bravčovým rezeň, zemiakový šalát
(najlepšie rezne sú na horehroní...)
DSC00131.jpg  
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
calawen Pozri príspevok
dobre, len som to nerobila úplne podľa popísaného receptu, ale uvarila som si zemiaky, nakrájala a ukladala do zapekacej misy, na ne som strúhala nivu a okorenila som to. Tieto vrstvy som striedala do minutia nivy a na záver som to zaliala tou šlahačkovou smotanou. Piekla som pri 200°C cca polhoďku...
Tiež som uvažovala nad tým, ako si to robila aj ty (myslím s tými zemiakmi), lebo je to podobný postup ako francúzske zemiaky. Tie som tiež skúšala robiť zo surovymi zemiakmi a nechutili mi tak, ako keď si ich uvarím najprv v šupke. V sobotu to skúsim. Ď.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes je piatok - sanitarny a dietny den. Najskor vyzenieme potkany zo spajze a mysi z kuchyne. Na rano opecieme platky bocika na panvici, ked su chrumkave odhrnieme ich na okraj. Do stredu panvice dame nasekanu cibulu, po chvili pridame po okraji cesnek nakrajany na platky. Ked sa nam cibula udusi, klepneme na nu jedno - dve vajcia, po obvode dame tri kopky kecupu, tri olomoucke syrecky a tri kopky feferoniek v soli. vajcia zasypeme zelerovou vnatou a postruhanym udenym ostiepkom. Odstavime z panvice a vychutnavame jednotlive kopky. Priloha flasa piva, dva pohare vina, okruch chleba s maslom a krcah bylinkoveho caju. Po usadeni prachu v kuchyni pozrieme codomdal a hor sa do pripravy obeda. Dnes by som skusil strudlu, dufam, ze mi osadenstvo porady hodi nejaky dobry recept.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

m.hladka Pozri príspevok
Tiež som uvažovala nad tým, ako si to robila aj ty (myslím s tými zemiakmi), lebo je to podobný postup ako francúzske zemiaky. Tie som tiež skúšala robiť zo surovymi zemiakmi a nechutili mi tak, ako keď si ich uvarím najprv v šupke. V sobotu to skúsim. Ď.
Držím palce, nech vyjde...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes na obed budú kukurično-ryžové špagety (svokra mi ich doniesla zo SPAR-u v Satoralyauhely(?) v Maďarsku) s Neapolskou omáčkou ac syrom
Naposledy upravil calawen : 06.02.10 at 17:35 Dôvod: pridanie foto
DSC00549.jpg  
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

alabut Pozri príspevok
Dnes je piatok - sanitarny a dietny den. Najskor vyzenieme potkany zo spajze a mysi z kuchyne. Na rano opecieme platky bocika na panvici, ked su chrumkave odhrnieme ich na okraj. Do stredu panvice dame nasekanu cibulu, po chvili pridame po okraji cesnek nakrajany na platky. Ked sa nam cibula udusi, klepneme na nu jedno - dve vajcia, po obvode dame tri kopky kecupu, tri olomoucke syrecky a tri kopky feferoniek v soli. vajcia zasypeme zelerovou vnatou a postruhanym udenym ostiepkom. Odstavime z panvice a vychutnavame jednotlive kopky. Priloha flasa piva, dva pohare vina, okruch chleba s maslom a krcah bylinkoveho caju. Po usadeni prachu v kuchyni pozrieme codomdal a hor sa do pripravy obeda. Dnes by som skusil strudlu, dufam, ze mi osadenstvo porady hodi nejaky dobry recept.
alabut, máš dobré recepty, ale aj tie komentáre k nim nemajú chybu
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Uz sa pecie. Dal som hladku muku, mast, vajce, teplu vodu, sol. Cesto so natiahol na stol, natrel roztopenou mastou, posypal struhankou, makom, na platky narezane jablka, na platky narezane kiwi, posypal som krystalovym cukrom, skoricou a cakam, co mi z truby vylezie. Zatial peciem pri 200*C, po chvili znizim teplotu. Ale ako dlho?
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Ostala mi zemiaková kaša zo včera, tak šup na šúľance z kakaom alebo makom. Škoda orech neostali.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
dnes skoro ráno som začala piecť z lístkového cesta, ktoré som si včera urobila sama! orechové rožky a sezamovo-rascové chuťovky, pár syrových..... k obedu bude mäsko, chrenová omáčka a knedľa ..... i keď väčšinou piatok je bezmäsitý deň, teraz príde domov vyhladovaný syn z ubytovne ....čo neurobíme pre spokojnosť detí, že..
DSC02840.JPG  
DSC02841.JPG  
1/1
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kuracie kridla trochu inak (co dom dal).
Pekac vylozime udenou slaninou, na slaninu vrstva kyslej kapusty, na kapustu nakrajame udeny bocik, uvarime ryzu, rozvrstvime na udeny bocik, znova vrstva kyslej kapusty, kapustu zalejeme pol litrom acidka, na acidko poukladame kuracie kridla do dvoch radov, aby nam medzi nimi vznikla ulicka, posolime, okorenime grilovacou zmesou, prikryjeme pekac a dame na hodinu piect co ja viem 200*C. Potom pekac vyberieme, kuracie kridla polejeme medovou polevou (med cesnek, citronova stava), do ulicky medzi kridla dame udenu klobasku v celku, a co mame po ruke (zelerovu vnat, mladu cibulku, paradajky, papriky a co nas napadne). Pekac nezakryvame a dame do truby zapiect, kym sa na kridlach z medovej polevy nevytvori korka. Priloha - domaci chlieb, alebo pletenky ala alabut, dnes syrecky vynechame. :-)

Po vyrobe strudle mi ostal poriadny bordel v kuchyni, idem to upratat, kym manzelka nevidi.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
alabut Pozri príspevok
Kuracie kridla trochu inak (co dom dal).
Pekac vylozime udenou slaninou, na slaninu vrstva kyslej kapusty, na kapustu nakrajame udeny bocik, uvarime ryzu, rozvrstvime na udeny bocik, znova vrstva kyslej kapusty, kapustu zalejeme pol litrom acidka, na acidko poukladame kuracie kridla do dvoch radov, aby nam medzi nimi vznikla ulicka, posolime, okorenime grilovacou zmesou, prikryjeme pekac a dame na hodinu piect co ja viem 200*C. Potom pekac vyberieme, kuracie kridla polejeme medovou polevou (med cesnek, citronova stava), do ulicky medzi kridla dame udenu klobasku v celku, a co mame po ruke (zelerovu vnat, mladu cibulku, paradajky, papriky a co nas napadne). Pekac nezakryvame a dame do truby zapiect, kym sa na kridlach z medovej polevy nevytvori korka. Priloha - domaci chlieb, alebo pletenky ala alabut, dnes syrecky vynechame. :-)

Po vyrobe strudle mi ostal poriadny bordel v kuchyni, idem to upratat, kym manzelka nevidi.
slanina, bôčik a veci podobné ...... recepty ako pre drevorubačov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať