Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Medové pečené kuracie stehienka, ryža so zeleninkou.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

pokračujem, od včera mi zostal pol plechu toho osúchu...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Kúpila som 20 kg bôčika a narobili sme klobásky. Z koží som uvarila huspeninu. Dnes sa mi vôbec, ale vôbec, nechce variť tak som sa rozhodla, že k obedu bude huspenina. Už sa teším ako bude manžel oči pučiť ešte nikdy nemal k obedu huspeninu
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Deganova Pozri príspevok
Fazuľková polievka na sladko, fašírky z ovsených vločiek, falošný zemiakový šalát.
Super, prídem....
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Kazu Pozri príspevok
Kúpila som 20 kg bôčika a narobili sme klobásky. Z koží som uvarila huspeninu. Dnes sa mi vôbec, ale vôbec, nechce variť tak som sa rozhodla, že k obedu bude huspenina. Už sa teším ako bude manžel oči pučiť ešte nikdy nemal k obedu huspeninu
Ked pises o huspenine, moj muz si navaril tiez a dal ju na balkon. Posledne dva taniere dal do chladnicky, lebo zistil, ze je nejaka pustena. Lenze ona mu vonku zamrzla a cez den sa pustila. Cely den bol nervozny jak slak, lebo mu vysli nazmar dva taniere, na ktore si velmi chutil.Bolo to pustene ako polievka, ale masko sa dalo zjest.
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Kazu Pozri príspevok
Kúpila som 20 kg bôčika a narobili sme klobásky. Z koží som uvarila huspeninu. Dnes sa mi vôbec, ale vôbec, nechce variť tak som sa rozhodla, že k obedu bude huspenina. Už sa teším ako bude manžel oči pučiť ešte nikdy nemal k obedu huspeninu
Náhodou huspenina je super, s cibuľkou a octom, ja ju robievam, keď zabíjame prasiatko, vtedy mám kože, paprčky a rôzne odrezky mäska. Hneď by som si dala.
Plada
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Chcem sa spytat, ci niekto robil kuracie pecienky obalene v udenej slanine na zemiakoch a sudovej kapuste ? moj muz si na to strasne chuti, ma to uz nachystane a
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

adi11 Pozri príspevok
Ked pises o huspenine, moj muz si navaril tiez a dal ju na balkon. Posledne dva taniere dal do chladnicky, lebo zistil, ze je nejaka pustena. Lenze ona mu vonku zamrzla a cez den sa pustila. Cely den bol nervozny jak slak, lebo mu vysli nazmar dva taniere, na ktore si velmi chutil.Bolo to pustene ako polievka, ale masko sa dalo zjest.
To nie je problém, treba trochu zohriať a dať vychladiť do chladničky alebo na balkón, znova Ti zhustne, teda mne vždy. Inak môj otec si ju niekedy dá zohriať a má z nej polievku, do nej si dá jemné kúsky nakrájaného na tenko chlebíka - to je taká zabíjačková polievka.
Plada
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut


Ja skusim hubovu polievku. Vytiahneme z mraznicky pokrajany hrib siniak, hodime do sladkej srvatky, pridame co najdeme v chladnicke (besamel, stara smotana), bobkovy list nove a cierne krenie, povarim to zo 20 minut, pridam male zemiaciky a rozmixovanu zeleninu z hovadzej polievky od endele, dochutim octom. Dnes skusim pridat domace siroke rezance a kopor, neviem, ci ju nepokazim. Hrib siniak doda polievke zlatozltu farbu a uplne inu chut a vonu ako sme u hub zvyknuti. Omacka je najlepsia prave z neho.

V druhom hrnceku povarime urdu so smotanou a pridame mlete feferonky v soli. Vznikne nam lahodny paprikova smotanovo-syrova pomazanka na natieranie masa po upeceni. Krasna vona po cerstvej paprike.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

zeleninová polievka a granatír...všetko s domácimi rezancami
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak ja dnes urobim pizzu,uz som ju nerobila dlho,som doma tak si najdem cas.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dovaril som polievku z hriba siniaka (modraka). Vyborna je cista, iba so zemiacikmi. V druhom hrnci som pridal cestoviny a na tanier mrazeny kopor. Cestoviny zabili chut a vonu hub, kopor chut trosku vylepsil, ale klasika je klasika.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

adi11 Pozri príspevok
Chcem sa spytat, ci niekto robil kuracie pecienky obalene v udenej slanine na zemiakoch a sudovej kapuste ? moj muz si na to strasne chuti, ma to uz nachystane a
Nakoniec mu poradila predavacka vedla v potravinach.
Tie pecienky s udenou slaninkou pecene spolu so sudovou kapustou boli vyborne. K tomu uvarene zemiacky.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Domáci zajko na červenom víne a k tomu krokety a cibuľová polievočka.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

osky Pozri príspevok
tak ja dnes urobim pizzu,uz som ju nerobila dlho,som doma tak si najdem cas.
tak sa vydarila bajecne-mame gule za usami......
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zeleninová polievka, domáce buchty (si slivkovým lekvárom), čaj
DSC00135.jpg  
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Keďže likvidujem nadnormatívne zásoby z nedele, tak 08.02.10 som mal Obrátenú babku a 09.02.10 Dubnické hady (keďže tieto dve jedlá sú iba pre silné žalúdky tak fotodokumentáciu som nerobil).
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
erzet Pozri príspevok
Keďže likvidujem nadnormatívne zásoby z nedele, tak 08.02.10 som mal Obrátenú babku a 09.02.10 Dubnické hady (keďže tieto dve jedlá sú iba pre silné žalúdky tak fotodokumentáciu som nerobil).
Erzet čo je obrátená babka a dubnické hady????
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
posledný raz sa pýtam, mám?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Jasnacka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať