Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
jana007 Pozri príspevok
Ja som mala černohorský rezeň včera a dnes som sa ešte nerozhodla :
18.02.2010 - dnešná ponuka polievka : Kalerábová, Slepačí vývar 1 : Kuracie rezančeky v zemiakovej placke, obloha
2 : Vyprážaný šampiňónovo-syrový špíz, zemiaky, tatárska
3 : Tvarohové knedličky s jahodami
Dal by som si jednotku
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Laco-monter Pozri príspevok
Pointa mojho príspevku Ti unikla...
a môžeš mi teda prezradiť tú pointu?
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
to môže byť dobré, odskúšam v sobotu alebo nedeľu
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

janaGT Pozri príspevok
a môžeš mi teda prezradiť tú pointu?
že nie každý zamestnanec má čas počas svojej prac.doby vypisovať na net.

a nie každý zamestnanec ma možnosť chodiť na obed do reštiky...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Idem na ten rezeň. Vajce tam určite bude, v trojobale. Pozriem či tam nie je aj Granko
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

U nas paradajkova polievka, špenatove halušky
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Laco-monter Pozri príspevok
že nie každý zamestnanec má čas počas svojej prac.doby vypisovať na net.

a nie každý zamestnanec ma možnosť chodiť na obed do reštiky...
a ešte otázočku: ako vieš, že všetci čo tu momentálne píšeme, sme v práci a že sme zamestnancami? Veď tu je kopec takých, ktorí sú SZČO a nemajú pevne stanovený pracovný čas a pracujú neskoro do noci?
A k bodu č. 2 - každý ZC má nárok na stravný lístok, za ktorý si to meníčko v pohode kúpiš
A ešte podotýkam, že vždy bolo aj bude, že tí, ktorí pracujú manuálne, vždy poukazajú na tých, ktorí pracujú duševne. Len neviem, či by si si s nami účtovníčkami a ekonómkami vymenil.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

janaGT Pozri príspevok
a ešte otázočku: ako vieš, že všetci čo tu momentálne píšeme, sme v práci a že sme zamestnancami? Veď tu je kopec takých, ktorí sú SZČO a nemajú pevne stanovený pracovný čas a pracujú neskoro do noci?
A k bodu č. 2 - každý ZC má nárok na stravný lístok, za ktorý si to meníčko v pohode kúpiš
A ešte podotýkam, že vždy bolo aj bude, že tí, ktorí pracujú manuálne, vždy poukazajú na tých, ktorí pracujú duševne. Len neviem, či by si si s nami účtovníčkami a ekonómkami vymenil.
Ja teraz nepracujem,jednak preto že na stavbe sa nedá cez zimu pracovať, a jednak preto aby som cez rok veĺa nezarobil,lebo by som musel platiť značnú dań z príjmu FO.
Najviacej sa mi páčilo ,keď sme z kolegom boli na stavbe kdesi het ďáleko od civilizácie a v rozhlase preberali tému,že čo robia pracovnici v kanceláriach počas prac.doby ,vybavujú súkromné maily a tak.
tak som mu povedal aby prestal surfovať a radšej išiel mi odrezať niečo.
Inak ja nemám nič proti nijakej práci alebo "práci",či zamestnaniu alebo robote.
REALIZUJTE SA NAPLNO !
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Laco-monter Pozri príspevok
Ja teraz nepracujem,jednak preto že na stavbe sa nedá cez zimu pracovať, a jednak preto aby som cez rok veĺa nezarobil,lebo by som musel platiť značnú dań z príjmu FO.
Najviacej sa mi páčilo ,keď sme z kolegom boli na stavbe kdesi het ďáleko od civilizácie a v rozhlase preberali tému,že čo robia pracovnici v kanceláriach počas prac.doby ,vybavujú súkromné maily a tak.
tak som mu povedal aby prestal surfovať a radšej išiel mi odrezať niečo.
Inak ja nemám nič proti nijakej práci alebo "práci",či zamestnaniu alebo robote.
REALIZUJTE SA NAPLNO !
A môj brat robí na stavbe a robí aj cez zimu, a je rád.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

jana007 Pozri príspevok
Ja som mala černohorský rezeň včera a dnes som sa ešte nerozhodla :
18.02.2010 - dnešná ponuka polievka : Kalerábová, Slepačí vývar 1 : Kuracie rezančeky v zemiakovej placke, obloha
2 : Vyprážaný šampiňónovo-syrový špíz, zemiaky, tatárska
3 : Tvarohové knedličky s jahodami
Takže som dala na radu Erzeta a dala som si 1. a karelábovú polievku.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

jana007 Pozri príspevok
Takže som dala na radu Erzeta a dala som si 1. a karelábovú polievku.
ja som si dala vyprážané kuracie prsia v zemiakovom cestíčku + zem.pyré + obloha, polievka slepačí vývar - ten som si nedala, lebo ho nemusím
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
jana007 Pozri príspevok
Takže som dala na radu Erzeta a dala som si 1. a karelábovú polievku.
To si dobre urobila. To si aj polievku môžete vybrať?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Mne dnes navarili rascovú polievku s vajcom a delenú stravu - opekané tofu so zeleninou na masle. Vyzerá to všeliako, ale česť závodnej kuchyni, že sa aspoň snažili. :-)
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

erzet Pozri príspevok
A môj brat robí na stavbe a robí aj cez zimu, a je rád.
Laco montér asi cez leto zarobí toľko, že cez zimu už robiť nemusí.
Inak poznám dosť takých akože živnostníkov, od ktorých keď pýtaš doklad, tak na teba pozerajú, že čo chceš
Nezobereme si z neho príklad?
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

erzet Pozri príspevok
To si dobre urobila. To si aj polievku môžete vybrať?
áno, vždy sú dve
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
janaGT Pozri príspevok
Laco montér asi cez leto zarobí toľko, že cez zimu už robiť nemusí.
Inak poznám dosť takých akože živnostníkov, od ktorých keď pýtaš doklad, tak na teba pozerajú, že čo chceš
Nezobereme si z neho príklad?
asi je kolotočiar a stavia kolotoče
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alabut Pozri príspevok
Polievka - nadnes skusim nejake kyselo s klobasou a hubami, alebo slovensky borsc, podla toho, co vykutrem manzelke v chladnicke. Alkohol k slovenskemu narodu patri ako prasa, kapusta a zemiaky :-)

Poradte nejaky lahky dezert, k alkoholu samozrejme.
ma napadli rumove pralinky, ako ten dezert

Teda, ak náhodou ešte ostali nejaké figurky z vianočného stromčeka, prípadne, ak je už nakúpené na veľkú noc.

Odhryzneš figurke hlavičku, naplníš rumom (alebo taký višňový likér by tiež nebol na zahodenie) a dezert je hotový
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Polievka je hotova - klasicka kapusnicka s vyvarom z kosti, krabicou mrazenych hribov a dvoma druhmi klobasy. Ako dezert som urobil pudingovy kolac z jahodami, poleva - (co dom dal) acidko, stara smotana, citronova kora, vanilkovy cukor a 1,5 dcl vajecneho likeru do toho si neodpustim. Ako priloha k jahodam cervene Cuvee 2009, aby sa neprasilo.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Po dezerte sa zaprasilo. Nemal som mascarpone, plnka mi vysla kvoli likeru redsie. Vyriesil som to tak, ze si kazdy odrezal kus piskotu a polial polevou podla chuti. Chuti bolo az-az.
[IMG][/IMG]

Styri zltky utrieme s 10 dKg praskoveho cukru, pridame deci oleja, dva deci teplej vody, 25 dKg hladkej muky s polovickou Prdopecu, primesame sneh z bielkov. Dve tretiny vylejeme na plech, do tretiny vrutime kakao a dolejeme. Potom si uvarime puding, v duchu kolac rozporcujeme a do kazdeho dielu capneme lyzicou puding. Otvorime dve sedmicky jahod a pohadzeme sikovne pomedzi puding, a do stredu pudingovych kopcov. Pecieme pri 180*C u mna 25 minut. Plnku urobime z hocicoho. Ja som pouzil domace acidko, vanilkovy cukor, vajecny liker, citronova kora, trocha smotany. Ako zaklad mozme pouzit sladky tvaroh, jogurt, kyslu smotanu a pod. Nabuduce skusim s mandlovym pudingom a orechami.
Ak nam plnka vyjde riedka, nevadi, lyzica a poliat na tanieri podla lubovole. Dakujem babam na Porade za recept, piskot je ako paperie :-)
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
m.hladka Pozri príspevok
Rezance so slivkovým lekvárom (+1 si to priala), ale ako to dopadne, lebo som to ešte nikdy nevarila, poobede sa pochválim, alebo radšej nie?
No, celkom sa to podarilo, dala som tam aj trocha pomletých orechov a maslo a zapiekla v rúre. Fajn.
(ale veľmo sladké)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať