Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Kazu Pozri príspevok
Ja som dnes mala Valetol
Zuzinka, to si nemala veru dobrý obed.........
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

erzet Pozri príspevok
My máme aj letisko a vy nemáte, hehe
máme v Kuchyni...tam by som nejako dopajdala a možno by mi aj niečo väčšie požičali
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Maruška54 Pozri príspevok
máme v Kuchyni...tam by som nejako dopajdala a možno by mi aj niečo väčšie požičali
Posledná šanca, zabudol som ich v práci. Ozaj, vo štvrtok ti ich pošlem jeden pán zo záhoria k nám ide školiť.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

erzet Pozri príspevok
Posledná šanca, zabudol som ich v práci. Ozaj, vo štvrtok ti ich pošlem jeden pán zo záhoria k nám ide školiť.
Keď je zo Záhoria tak určite pôjde aj cez nás. Pribaľ trochu viac, počkám ho za začiatku dediny.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

erzet Pozri príspevok
Posledná šanca, zabudol som ich v práci. Ozaj, vo štvrtok ti ich pošlem jeden pán zo záhoria k nám ide školiť.
Záhorie je široký pojem a okrem toho trojdňové lievance už nemdobré pre mňa
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes vzdavam hold chlebu. Rano opekany stary chlieb vo vajci, vecera chlebova polievka s kelom, placky zo stareho chleba, tekuty chlieb a este zalozim do flase chlebovy kvas.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

dnes tarhoňa, dusené šampiony a paradajkový šalát...a tiež pečiem chlieb
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Gulášová polievka, novozámocký kurací paprikáš, halušky
DSC00143[1].jpg  
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE=alabut;1307419]Tu je ta potvora, z alkoholu, masla, cibule a cesneku vznikol ten mismas na vrchu. Druhykrat ho urobim inac, podla popisu niekde vzadu. Este ho skusim na vine a na pive, aby som zistil, ktora odroda alkoholu mu zapasuje. Zrejme by mu pasoval arak, ale neviem ho vyrobit.

Aj tak sa dá
Domácí rýžové víno

Ingredience:
500 g dobře proprané rýže, 150 g cukru, 3,5 l vody, 2 špetky tymiánu, zázvoru, pelyňku, muškátového květu, jeden celý muškátový oříšek,1 citrón, 80 g droždí

Postup přípravy: Přebranou a propláchnutou rýži dáme do čisté pětilitrové sklenice. Vodu svaříme s cukrem, necháme vychladnout a přilijeme k rýži. Přidáme koření, citrón nakrájený i s kůrou a kvásek z droždí. Necháme 6 týdnů kvasit a 1 týden uležet. Potom už na zdravíčko! Pozor, mělo by se pít chlazené, anebo když má 37 °C.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Gulášová polievka, rybie prsty, zemiaková kaša, dusená čínska kapusta, tatárska

zajtra tvarohové gule s bazovou plnkou, polievku ešte neviem asi šošovicová nakyslo
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

bettylou - tak arak nevyrobim. Podla toho receptu je alkohol vykvaseny z cukru a to nie je nasa cesta.Alkohol sa musi vyrobit zo skrobu, ktory ryza obsahuje, bez cukru. Pretoze kvasinky nevedia spracovat skrob, musi sa zmenit na cukor. Slo by pouzit naklicenu ryzu, akurat neviem, kde zohnat ryzu, ktora by naklicila. Dalsou cestou je pouzitie enzymov, akurat neviem, kde na Slovensku sa da kupit na dobierku male mnozstvo. Velkospotrebitelske balenia dodava akasi firmy z Trnavy. Este existuje tretia nahradna moznost, naklicit jacmen a pri vareni pridat ryzu. Japonci pouzivaju specialny kmen, ktory sparenu ryzu dokaze spracovat na alkohol - sake az 20%.

Ako spravit bazovu plnku?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alabut "Ani Vizír tak nezíra ako ja."
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Obcas si vyrabam whisky a ine dobroty zo zbozia, to preto. Na vodku mi chyba dobre aktivne uhlie v prasku :-)
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Neviem čo bude k obedu. Keď som sa rozhliadala po chladničke čo tam je variteľné, tak prišla nevesta s akýmsi balíčkom a chytala sa varechy, že bude kuchtiť ona. To ste mali vidieť akou rýchlosťou som sa pratala z kuchyne. Už len nenápadne pozerám na hodiny, nejak mi dnes mimoriadne vyhladlo
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Kazu Pozri príspevok
Neviem čo bude k obedu. Keď som sa rozhliadala po chladničke čo tam je variteľné, tak prišla nevesta s akýmsi balíčkom a chytala sa varechy, že bude kuchtiť ona. To ste mali vidieť akou rýchlosťou som sa pratala z kuchyne. Už len nenápadne pozerám na hodiny, nejak mi dnes mimoriadne vyhladlo
Kazu dúfam, že sa pochváliš s obedom
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes máme ešte kurací vývar s haluškami, večer som robila huspeninu a tá beťárka sa mi na 3-tí pokus podarila, tak ju okoštujem
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes hovädzí guláš
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes budu chmulkovia-len asi skusim ine ovocie ako čučoriedky http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...hmulkovia.html
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes:
polievka - spajzovy vymet (kel, fazula, paradajkovy pretlak, klobasa, siroke rezance, mrkva, zeler, cibula),
druhy chod: mraznickovy vymet (dva pekace lasagni)
dezert: pohar grapy, akysi osuch z cesta, co mi ostalo z vyroby lasagni
vecer: to iste, co naobed, pivo, vyzut cizmy, povolit gumu na teplakoch, vypnut manzelku a zapnut televizor. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes:
polievka - spajzovy vymet (kel, fazula, paradajkovy pretlak, klobasa, siroke rezance, mrkva, zeler, cibula),
druhy chod: mraznickovy vymet (dva pekace lasagni)
dezert: pohar grapy, akysi osuch z cesta, co mi ostalo z vyroby lasagni
vecer: to iste, co naobed, pivo, vyzut cizmy, povolit gumu na teplakoch, vypnut manzelku a zapnut televizor. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať