Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Šošovicová polievka, bravčovo-šampiňónový špíz, dusená ryža, čalamáda
DSC00144[1].jpg  
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dnes to bola kôprová omáčka, knedlik a hovädzie varené.
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Dnes som vyskúšala niečo nové a všetci to prežili. Palacinky na slano.
Klasické palacinkové cesto zmiešajte s mletým, kuracím, restovaným mäskom - samozrejme patrične okoreneným. Potom vyprážajte túto palacinkovú zmes po obidvoch stranách a servírujte so zeleninovým šalátom+dresing z kyslej smotany. Vrele odporúčam.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

spajzovy vymet
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
KATA50 Pozri príspevok
Dnes som vyskúšala niečo nové a všetci to prežili. Palacinky na slano.
Klasické palacinkové cesto zmiešajte s mletým, kuracím, restovaným mäskom - samozrejme patrične okoreneným. Potom vyprážajte túto palacinkovú zmes po obidvoch stranách a servírujte so zeleninovým šalátom+dresing z kyslej smotany. Vrele odporúčam.
Prečo by nemali prežiť, keď tam neboli muchotrávky?
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes bude restovaná pečienka, ryža a k tomu niečo kyslé. Polievka zeleninovo - hríbová s cstovinou.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Pre ALABUT. Všimla som si, že robíš rôzne vymýšľance z alkoholu, tak by som chcela poradiť. Dnes budeme mať novú jabĺčkovicu - z pálenice, nie lavórovô. Medzi rečami mi jedna známa povedala, či jej nevymením 1 liter za slivovicu, že mi donesie aj zubrovkovú trávu. Nakoľko som to ešte nerobila, tak potrebujem poradiť ako na to. Ale aj keby som z toho nič nerobila, tak získam, lebo slivovica ja predsa niečo lepšie ako jabĺčkovica. Ďakujem vopred za radu.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kapusnica s hribami a udenym zubacom
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Zubrovku som este nepouzival, ale myslim si, ze potrebuje neutralny alkohol ako vodka, aby vynikla jeho chut. Preto pyta jablckovicu, pretoze nie je taka odrodovo vyrazna ako slivovica, a je silnejsia ako vodka. Na vycistenie pachuti z jablkovice by bolo mozne upravit jablkovicu prefiltrovanim cez aktivne uhlie, ale este som to neskusal. Najlepsie by bolo zohnat 50% Koshar vodku z Ruska, alebo 45 % Krystal vodku z Polska. Menej vyrazna a lepsia je jablkovica z jablkovej stavy (calvados), ako z celych jablk. Supky tam zanasaju taku drsnu chut. Akurat planujem urobit nejaky lis na jablka, aby som mohol kvasit priamo stavu. Stava je dobra aj na pitie, s trochou chrenu v chladnicke dlhsie vydrzi.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keďže je dnes štvrtok a ja môžem polievky jesť len vo štvrtok, tak si robím kyslú hríbovú polievku s domácou klobásou a hríby sú aj sušené aj mrazené dubáčiky. K tomu pečiem domáce buchty s domácim slivkovým lekvárom.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Rožkové knedličky s údeným mäsom a dusená kyslá kapusta. Polievka bude tiež nejaký špajzový výmet
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Polievka pórová, bravčové rizoto (keďže sú prázdniny-veľa rizota -aj na zajtra), posypané syrom, kyslá uhorka.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

zabijačkové zelé
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Zemiaková harmonika z Porady (alebo harmonikový zemiak?) K tomu domáca sudová kyslá kapusta.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

alabut Pozri príspevok
Zubrovku som este nepouzival, ale myslim si, ze potrebuje neutralny alkohol ako vodka, aby vynikla jeho chut. Preto pyta jablckovicu, pretoze nie je taka odrodovo vyrazna ako slivovica, a je silnejsia ako vodka. Na vycistenie pachuti z jablkovice by bolo mozne upravit jablkovicu prefiltrovanim cez aktivne uhlie, ale este som to neskusal. Najlepsie by bolo zohnat 50% Koshar vodku z Ruska, alebo 45 % Krystal vodku z Polska. Menej vyrazna a lepsia je jablkovica z jablkovej stavy (calvados), ako z celych jablk. Supky tam zanasaju taku drsnu chut. Akurat planujem urobit nejaky lis na jablka, aby som mohol kvasit priamo stavu. Stava je dobra aj na pitie, s trochou chrenu v chladnicke dlhsie vydrzi.
Ďakujem za odpoveď. Jabĺčkovica je už doma. Hodil nám to s niekym, čo mal hrušky (lebo kotol je na 600 litrov a my sme mali asi 120 l kvasu) tak má trochu inú chuť - lepšiu (podľa mňa, lebo koľko ľudí, toľko chutí). Napriek tomu budem z nej robiť citrónový likér a becherovku z čaju Stomaran a večer, keď mi známa donesie trávu hodím do pálenky aj tú a vyskúšam čo to povie. My nie sme až takí nároční na to, aby to malo originál chuť. Hlavne že to tečie. Jablkovú šťavu ale bez chrenu robievam tiež.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zeleninový boršč a špagety so sójovými kockami.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

alabut Pozri príspevok
Zubrovku som este nepouzival, ale myslim si, ze potrebuje neutralny alkohol ako vodka, aby vynikla jeho chut. Preto pyta jablckovicu, pretoze nie je taka odrodovo vyrazna ako slivovica, a je silnejsia ako vodka. Na vycistenie pachuti z jablkovice by bolo mozne upravit jablkovicu prefiltrovanim cez aktivne uhlie, ale este som to neskusal. Najlepsie by bolo zohnat 50% Koshar vodku z Ruska, alebo 45 % Krystal vodku z Polska. Menej vyrazna a lepsia je jablkovica z jablkovej stavy (calvados), ako z celych jablk. Supky tam zanasaju taku drsnu chut. Akurat planujem urobit nejaky lis na jablka, aby som mohol kvasit priamo stavu. Stava je dobra aj na pitie, s trochou chrenu v chladnicke dlhsie vydrzi.
Môžeš mi napísať, ako robíš jablkovú šťavu s chrenom? Koľko treba chrenu a na koľko šťavy?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Chrenu od oka, aby neprerazal velmi jablkovu chut, ja to chutnam, ked je moc chrenu pridam stavy. Chren postruhat.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tiez mi este ostava vypalit asi 150 l belovice. Ked ta dal dokopy s hruskami a mal dobry kvas, tak si vyhrala. Palenku nechaj odvetrat a dozriet, potom rob likery a zubrovku, este je drsna, aspon rok. :-)
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Slepačia polievka s haluškami, horehronský bravčový rezeň, zemiaková kaša, šalát
(oni si tým reznom a kuracinou vylepšujú ekonomický výsledok, pretože vtedy je najviac stravníkov)
DSC00145.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať