Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
babka - ježibabka Pozri príspevok
Teraz možno už nedávajú ani rodičkám, keď nemá zdravotníctvo peniaze
Dnes sme mali na obed kmínovo-vajcovú polievku. Už prišlo aj na rodičov, ale nie v nemocnici. Budem si kontrolovať mlieko. Zbytočne, pretože kmín som tam ťažko hľadal.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
erzet Pozri príspevok
Dnes sme mali na obed kmínovo-vajcovú polievku. Už prišlo aj na rodičov, ale nie v nemocnici. Budem si kontrolovať mlieko. Zbytočne, pretože kmín som tam ťažko hľadal.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

erzet Pozri príspevok
Dnes sme mali na obed kmínovo-vajcovú polievku. Už prišlo aj na rodičov, ale nie v nemocnici. Budem si kontrolovať mlieko. Zbytočne, pretože kmín som tam ťažko hľadal.
ale kmín sa tam dával preto aby nemali bábätká vetry...na mlieko sa tam dávalo niečo iné
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Prosím Vás poskytnete mi niekto receptik na jeden prívarok. Jedávali sme ho ako deti a žial vôbec neviem ako ho správne urobiť.
Jedná sa o kelový prívarok s brav. mäskom
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ja dám variť kel do teplej vody, po chvíli pridám zemiaky osolím pridám kmín, varím do mäkka, po uvarení vodu zlejem, zemiaky s kelom potlačím pridám zliatu vodu alebo polievku nechám zovrieť a pridám zásmažku s cesnakom
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Tak dnes sa u viacerých varí kelová polievka
Ako druhé dusené kuracie pečienky s hráškom, jasmínová ryža a uhorka.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

erzet Pozri príspevok
Dnes sme mali na obed kmínovo-vajcovú polievku. Už prišlo aj na rodičov, ale nie v nemocnici. Budem si kontrolovať mlieko. Zbytočne, pretože kmín som tam ťažko hľadal.
A kde si budeš kontrolovať to mlieko? Na brade? A buď rád, že toho kmínu tam veľa nebolo, lebo by si si nakoniec musel kontrolovať vetry
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

bv_alexandra Pozri príspevok
Prosím Vás poskytnete mi niekto receptik na jeden prívarok. Jedávali sme ho ako deti a žial vôbec neviem ako ho správne urobiť.
Jedná sa o kelový prívarok s brav. mäskom
Maruška54 Pozri príspevok
ja dám variť kel do teplej vody, po chvíli pridám zemiaky osolím pridám kmín, varím do mäkka, po uvarení vodu zlejem, zemiaky s kelom potlačím pridám zliatu vodu alebo polievku nechám zovrieť a pridám zásmažku s cesnakom
Ja podobne ako Maruška, len do zápražky(tú robím na masti, tá kelu svedčí) najprv pridám postrúhanú cibuľu, neskôr prelisovaný cesnak, na záver červ. papriku, zalejem studenou vodou a povarím. Po priliatí do uvareného kelu(ja ho so zemiakmi nemliagam) chvíľu povarím a pridám štipku majoránky.
Podávam s hovädzím perkeltom, ten má dobrú šťavu. Najradšej z labsaru(lýtko).
Naposledy upravil Marína : 02.03.10 at 13:49
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Dnes som varila polievku od manuala, trochu som sa bála, ako to dopadne, ale je fakt výborná, ešte som ju vylepšila pečeňovými haluškami.
Janíčko, ďakujem, aj manželovi veľmi chutilo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kua , kua .....čo máte všetci s tým kmínom ???

Kmín je po záhoracky / myslím si / predsa zlodej .......

Na Slovensku po slovensky ......teda rasca.......či ...?.....

Aj keď pôvod obidvoch slov pochádza zo starovekej Sýrie a Perzie ....a znamená to isté korenie , ale ...jeden výraz je správny pre slovenčinu a druhý pre češtinu ...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Rascová polievka s vajcom, dragúňove rezne, dusená ryža
DSC00148.jpg  
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Neskoro som si uvedomil môj životný omyl. Deťom sme to varili za mala.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Čo dnes nikto nevarí? Nie ste hladní? Šošovicová polievka kyslá ( doniesla mi kamarátka) a zemiaková kaša - fučka s opraženou cibuľkou.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
wagner Pozri príspevok
Čo dnes nikto nevarí? Nie ste hladní? Šošovicová polievka kyslá ( doniesla mi kamarátka) a zemiaková kaša - fučka s opraženou cibuľkou.
Ale varili sme, varili, len som nestíhala dobehnúť na poradu.....
pečené rebierko, opekané zemiaky, ľadový šalát, vývar z kostí s písmenkami.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Hrachová polievka s párkom, kysnutý ovocný koláč, čaj
DSC00149[1].jpg  
0 0
Izuzan Izuzan

Izuzan je offline (nepripojený) Izuzan

ale už sme varili neboj...
pečené zemiaky,kyslá kapusta, jaternica a klobása.
0 0
alenka1 alenka1

alenka1 je offline (nepripojený) alenka1

účtovníčka, mzdárka
Šošovicový prívarok, špekáčky, chlieb
zemiaková polievka so sušenými hríbami
čučoriedkový koláč
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes niečo ľahké. Zeleninová polievka, cestoviny špirálky s pórovou omáčkou, posypané nastrúhaným syrom.
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Ja včera segedínsky guľáš s kúpenou knedľou / uvarila sa v Lidli sama / a deťom / ale aj mne / spojím 2 plátky knedle marhuľovým džemom, posypem grankom a polejem karamelom s maslom, toto mám z porady, je to super rýchle a veľmi dobré, v sobotu asi špenát , zemiaková kaša a rybie prsty, poriadna kyslá fazuľa s údeným, v nedeľu neviem - možno ryža, nejaká mäsová roláda, ešte niečo na šťave a poriadny zákusok, poraďte
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kapustová polievka zahustená zemiakmi, zemiakový šalát( bez majonézy) a karfiol pečený v rúre.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať