Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes sme mali makovú polievku. Vnučka mi pomáhala variť a vyjedala zostatok maku čo sa nepomestil do štrúdle. Odstavila som mäsovú polievku a v nestráženej chvíli mi tam prihodila maku, lebo ona má sladký makáč rada a určite bude dobrý aj v polievke Ešte že ten mak zostal na vrchu a dal sa pozberal naberačkou.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Pohánka s bryndzou /na teplej pohánke sa bryndza roztopí/ a na vrch usmažená cibuľka.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Kazu Pozri príspevok
Dnes sme mali makovú polievku. Vnučka mi pomáhala variť a vyjedala zostatok maku čo sa nepomestil do štrúdle. Odstavila som mäsovú polievku a v nestráženej chvíli mi tam prihodila maku, lebo ona má sladký makáč rada a určite bude dobrý aj v polievke Ešte že ten mak zostal na vrchu a dal sa pozberal naberačkou.
ahoj, toto ma pobavilo, "dobrý recept"
škoda že nemôžem pridať ešte bodík

zábavné =
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Rascová polievka s vajcom, zemiaková baba, 0,2 dcl zákvas (ak tam niekomu chýba zákvas, tak ten neľúbim)
DSC00164[1].jpg  
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Frankfurtská polievka, vyprážané šampióny, zeleninový šalát.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Dostali sme domáce jaternice...k tomu urobím uvarené zemiaky a ako zákusok budú oškvarky...a ja ich lúbim s horčicou..a ked toto pojeme asi padneme do duchny
2 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

Na obedík zeleninková polievka s halukami a k tomu špagety s mortadelou nadstavenou postúhanou párkou a cesnakom taká menšia rýchlovka
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

dan Pozri príspevok
Dostali sme domáce jaternice...k tomu urobím uvarené zemiaky a ako zákusok budú oškvarky...a ja ich lúbim s horčicou..a ked toto pojeme asi padneme do duchny
Tú duchnu tíško závidím ....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

včera bravčové na paprike, ryža, v noci tlačenka s cibuľou,
dnes stačí surová zelenina, poprípade niečo vykňúram zo špajze, treba likvidovať zaváraniny.
Okrem toho ma chytila alergia na istých zákazníkov tak Pulmoran, výborný prieduškový čaj
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Zemiaková polievka, pečené kurča na kyslej kapuste a opekané zemiaky.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

U nas dnes taky dietny obed..rajcinova polievka a leco so zemiakmi..musim to ist dohnat.....darmo maso je len maso..
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zeleninová polievka, čevapčiči, varené zemiaky, horčica, cibuľka

Môj gulášček
DSC00165[1].jpg  
IMG_3619.jpg  
1/1
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vcera sme mali
zajacie nugety-mala som doma 3 velke zajacie chrbty,tak som vyrezala mäso od kosti a nakrajala na uhladne male kolieska,tie som posolila a obalila v cesticku a nasledne v struhanke. no a klasicky vysmazila.
k tomu zemiakove pyre a hlavkovy salat.lepsie ako z Mcdonaldu...

z kosti co ostali som uvarila trosku polievky,ktoru budeme mat na dnes.
ale mäsa bolo dost vela,tak zo zvysnych platkov este urobim dnes
pecene spizy /na spajlu ponapichovat na striedacku zajacie platky,chili klobasku,papriku a cibulu-dat do rury upiect/s cervenou kapustou a parenymi zemiakmi.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Šošovicová polievka s klobáskou, makové šúlance.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no a ja om prave dorobila danové, tak sa idem pozrieť, či doma ešte niečo na jedenie nájdem, alebo bude iba chlieb s maslom Ak nájdem chlieb a maslo...
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

polievka = dobrý pocit z konečne odovzdaných DP

hlavné jedlo = hovädzie na zelenine, ryža
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

jana007 Pozri príspevok
Šošovicová polievka s klobáskou, makové šúlance.
dobrý nápad, to mám rada len tie šúlance nemá kto šúlať...

užitočné =
ale bodík ti nepribudne, ešte sa mi nedá dať
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes bola zeleninová polievka a zabíjačkový tanier - kaša, jaternička, dedko klobása ja bez, uhorka.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Lubaba Pozri príspevok
dobrý nápad, to mám rada len tie šúlance nemá kto šúlať...

užitočné =
ale bodík ti nepribudne, ešte sa mi nedá dať
K tým šúľancom. Niekde - možno tu na porade alebo na mimibazáre som čítala že vyvaľkané cesto na šúľance pokrájať na 2 cm pásiky a potom krájať podobne ako slíže asi na 1/2 cm a hotovo. Čo na tom, že nemajú špicaté konce. Ale ešte som to ale nerobila.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

babka - ježibabka Pozri príspevok
K tým šúľancom. Niekde - možno tu na porade alebo na mimibazáre som čítala že vyvaľkané cesto na šúľance pokrájať na 2 cm pásiky a potom krájať podobne ako slíže asi na 1/2 cm a hotovo. Čo na tom, že nemajú špicaté konce. Ale ešte som to ale nerobila.
JA šúľance robím podobne. Cesto si rozdelím na menšie kusy, urobím dlhú dáždovku rozťapkám a nasekám nožom. Je pravda nie sú ušúľané a nemajú "špicaté konce", ale urobím to rýchlo a na tanieri sa po nich len tak zapráši, tak isto ako keby som sa trápil a šúľal ich.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať