Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

koložvárska kapusta podľa receptu od Maríny
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

erzet Pozri príspevok
Mal som taký deň v stredu a piatok a schudol som 15 kg. Nepýtaj sa ma za koľko, ale nie za dlho. To sa mi však v stredu v noci a piatok o klobáske aj snívalo.
Ja tiež potrebujem schudnúť, ale celý deň na mrkve? Zo začiatku asi skúsim len také ovocno-zeleninové odpoludnie Možno aj to pomôže nejaké to kilo-dve /pribrať?/ Aby som neodbočila od témy: U nás bude dnes rizoto.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Maruška54 Pozri príspevok
koložvárska kapusta podľa receptu od Maríny
Maruška, nech vám chutí. Už musím aj ja uvariť, mňam.
U nás hustá gulášová polievka z býčej kližky, okrem zemiakov aj s nočkami. Tie do guľášu nerobím s mliekom ale s vodou, aby neskysol.
Tiež kysnuté slané pečivo so syrom a šunkou.
Naposledy upravil Marína : 10.04.10 at 09:06
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Marína Pozri príspevok
Maruška, nech vám chutí. Už musím aj ja uvariť, mňam.
U nás hustá gulášová polievka z býčej kližky, okrem zemiakov aj s nočkami. Tie do guľášu nerobím s mliekom ale s vodou, aby neskysol.
Tiež kysnuté slané pečivo so syrom a šunkou.
koložvársku varím prvýkrát, u nás na Záhorí sme varili iné špeciality ale všetko musí by raz prvýkrát tak dúfam že sa podarí
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Maruška, určite sa podarí, na tom nemáš čo pokaziť. Ja v tejto dobe už kapustu preplachujem, naši nemusia veľmi kyslú, a poriadne ju vyžmýkam, aby som ju na cibuľke ozaj pražila bez vody. Tiež ju aj prerežem, aby neboli dlhé vlákna.
Neskôr napíš, ako vám chutila.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dnes tiež len tak diétne, už je navarené. Kapustová polievka s rajčinou, u nás sa tomu hovorí "rajčinová kapusta". Aby bolo čo hrýzť, tak aj trošku zemiačikov som dala a 1 PL ovsených vločiek na zahustenie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bryndzové halušky so slaninkou údenou a polievočka zeleninová s čísmenkami
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

A ja stale netuším, čo navariť ....

Asi idem urobit falošný (slepý) guľáš a čo k tomu, ešte netuším
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes je držková z kúpených mrazených držiek. Asi ju mali od iného dodávateľa, tak to boli také na prst hrubé haluše namiesto slížikov. Pláva v polievke iba sem - tam jedna veľká držka. Zajtra bude hovädzie asi na hríbikoch a k tomu zemiaky. Syn doniesol z Moravy väčšie množstvo lacnejšieho hovädzieho, tak ostatné idem porciovaľ do mrazničky na horšie časy.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja som robila parížsky rezeň s kašoáu a uhorkovým šalátom, k tomu zeleninová polievka s krupicovými haluškami.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

mysimis Pozri príspevok
Ja som robila parížsky rezeň s kašoáu a uhorkovým šalátom, k tomu zeleninová polievka s krupicovými haluškami.
Mirka s čím ste to mali ten parížsky rezeň?
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
chilli von carne a tortily pripravime k zajtrajšiemu obedu decka budu v nebi miluju to
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Maruška54 Pozri príspevok
Mirka s čím ste to mali ten parížsky rezeň?
Maruška, moje pršteky to akosi nezvládli......
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

len som nevedela či to nie je nejaká špecialita ale keď som si to prečítala ešte raz pochopila som
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Marína Pozri príspevok
Maruška, určite sa podarí, na tom nemáš čo pokaziť. Ja v tejto dobe už kapustu preplachujem, naši nemusia veľmi kyslú, a poriadne ju vyžmýkam, aby som ju na cibuľke ozaj pražila bez vody. Tiež ju aj prerežem, aby neboli dlhé vlákna.
Neskôr napíš, ako vám chutila.
Takže po obede jak po výprasku, je doma aj syn a pripomenul mi že aj Lenka - to ako nádejná nevesta zbožňuje koložvársku tak jej pošlem. Mala som v mrazáku potovary, udusené mäsko, kapustu tú som nechala rozmraziť a ocedila som ju aby nebola moc mokrá, dala som klobásu a aj kúsok slaninky, ryžu som mala od včera takže to veľa roboty nedalo. Od utorka totiž polihujem a od včera som na antibiotikách a už je treba robiť aj DPH tak ma napadlo toto všetko schosnovať.
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Maruška54 Pozri príspevok
Takže po obede jak po výprasku, je doma aj syn a pripomenul mi že aj Lenka - to ako nádejná nevesta zbožňuje koložvársku tak jej pošlem. Mala som v mrazáku potovary, udusené mäsko, kapustu tú som nechala rozmraziť a ocedila som ju aby nebola moc mokrá, dala som klobásu a aj kúsok slaninky, ryžu som mala od včera takže to veľa roboty nedalo. Od utorka totiž polihujem a od včera som na antibiotikách a už je treba robiť aj DPH tak ma napadlo toto všetko schosnovať.
Ako správna gazdinka
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Maruška54 Pozri príspevok
Takže po obede jak po výprasku, je doma aj syn a pripomenul mi že aj Lenka - to ako nádejná nevesta zbožňuje koložvársku tak jej pošlem. Mala som v mrazáku potovary, udusené mäsko, kapustu tú som nechala rozmraziť a ocedila som ju aby nebola moc mokrá, dala som klobásu a aj kúsok slaninky, ryžu som mala od včera takže to veľa roboty nedalo. Od utorka totiž polihujem a od včera som na antibiotikách a už je treba robiť aj DPH tak ma napadlo toto všetko schosnovať.
To bol múdry človek, čo vymyslel mrazničky. Mne sa to veľmi hodilo, tiež keď som nemala čas variť (nie iba kvôli lenivosti), alebo keď som došla z nemocnice a musel mi navariť niekto iný a ničoho okrem toho, čo bolo v mrazničke nebolo.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Tento víkend sa u nás pracovalo a pracovalo, (robíme podkrovie), veľká brigáda, plný dom hladných chlapov, takže varenie veľa a vo veľkých hrncoch , a to obskakovanie - kávička, malinovka, minerálka, slivovička ...

Sobota:
Ráno: údená krkovička, šunka, rôzne druhy syra, zelenina, chlieb
Obed: pečené bravčové mäso, knedľa, parená kapusta
Večer: vajíčkový šalát, paprika, rajčina, chlieb

Nedeľa:
Ráno: Spišské párky, chlebík, kremžská horčica
Obed: polievočka, bravčové rezne, pečené zemiaky, hlávkový šalát
Večer: Padám z nôh, som rada, že brigáde je koniec, majstri si po obede ešte dali kávu a ako zákusok bola bábovka
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Neviete kde je alabut?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

erzet Pozri príspevok
Neviete kde je alabut?
Posledná návšteva dnes 6,51 hod. Asi nemá chuť s nikým debatovať, alebo nevarí, možno drží diétu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať