Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nedrzim dietu, ale chodim na tyzdnovky na chalupu a tam nemam internet ani TV, iba dive vtaky, cudzie psy, macky a inu haved. Ked pridem na vikend domov, venujem sa namiesto kuchyne manzelke, lepsie chuti :-)
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

zábavný bodík za tú manželku
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Ja dnes skúsim pirohy so slivkovým lekvárom - hlavne pre vnúčatá. Dcéra nemá čas na pirohy. Však aj ja som ho donedávna nemala.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Na chalupe si uvarim huspeninu, drozdovu polievku, urobim hrniec jogurtu, sosovicovu polievku s jogurtom, slepy borsc, vypalim poslednu palenku, vypijem posledne vino a zemiaky a zemiaky a zemiaky. V zahrade este nic nerastie, ani zihlava, skusim si spravit plesnivy syr, nakladany syr je nalozeny, olomocke sa konzumuju, dalsie zalozim, zvara a urda su uz vo flasiach spolu so smotanou, ak vyjdem s casom vrhnem sa na mozarellu. Peciem malo, pretoze v peci na pevne palivo sa zle pecie. Namiesto chladnicky mam pivnicu, v noci, ked je mraz, otvaram okna, cez den ich zatvaram, kazde rano sa kupem sa v rieke, z tyzdnovky pridem ako nevyspaty uzimeny zbity pes, manzelka polieci, ochvilu odchadzam :-)
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

ostalo z nedele
hovadzia polievka a pecene masko s knedlou a kapustou
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

segedín s knedľou - zo včera
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

alabut Pozri príspevok
Nedrzim dietu, ale chodim na tyzdnovky na chalupu a tam nemam internet ani TV, iba dive vtaky, cudzie psy, macky a inu haved. Ked pridem na vikend domov, venujem sa namiesto kuchyne manzelke, lepsie chuti :-)
alabut Pozri príspevok
Na chalupe si uvarim huspeninu, drozdovu polievku, urobim hrniec jogurtu, sosovicovu polievku s jogurtom, slepy borsc, vypalim poslednu palenku, vypijem posledne vino a zemiaky a zemiaky a zemiaky. V zahrade este nic nerastie, ani zihlava, skusim si spravit plesnivy syr, nakladany syr je nalozeny, olomocke sa konzumuju, dalsie zalozim, zvara a urda su uz vo flasiach spolu so smotanou, ak vyjdem s casom vrhnem sa na mozarellu. Peciem malo, pretoze v peci na pevne palivo sa zle pecie. Namiesto chladnicky mam pivnicu, v noci, ked je mraz, otvaram okna, cez den ich zatvaram, kazde rano sa kupem sa v rieke, z tyzdnovky pridem ako nevyspaty uzimeny zbity pes, manzelka polieci, ochvilu odchadzam :-)
alabut, niečo mi tu nesedí: Tu píšeš že pracuješ a tam si sa vyjadril, že si nepohyblivý po úraze.
13-02-10, 08:12 AM #19 alabut
Senior Member

Členom od: 06-01-08
Príspevky: 271
Súhlasil: 0x
Získal 128 súhlasov
v 82 príspevkoch
PoradaBody: 6



Re: kresba, maľba a ostatné výtvarné prejavy
Juuuj, zdaleka (180km) a nepohyblivy (po uraze).
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Nátierka z tuniaka zo včera zmenila konzistenciu - zostala riedka - tak som uvarila cestoviny, pridala pórik, premiešala a posypala Nori vločkami. Napodiv to bolo aj jedlé a zostane i na večeru.
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Nátierka z tuniaka zo včera zmenila konzistenciu - zostala riedka - tak som uvarila cestoviny, pridala pórik, premiešala a posypala Nori vločkami. Napodiv to bolo aj jedlé a zostane i na večeru.
čo sú Nori vločky .... nepoznám .....
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Toto som našla na nete, kúpila v predajni zdravej výživy.
Popis produktu: Pobrežná riasa Nori (Porphyra tenera) je najpopulárnejšia z rias - má mnohostranné využitie, jemnú chuť, najvyšší obsah bielkovín, veľa vitamínu C, B a A. Znižuje cholesterol, pomáha pri trávení tukov. Vďaka vysokému obsahu jódu ovplyvňuje štítnu žľazu, podobne ako riasa Kombu.

V tradičnom japonskom liečiteľstve sa riasy používajú na čistenie krvi: odbúravajú cholesterol z tepien, žíl a vlásočníc (tuky a hlieny pri konzumácii mäsa) a zvyšujú ich pružnosť. Tiež sa používajú na podporu imunitného systému. Zbavujú telo ťažkých kovov, chemických zvyškov a rádioaktivity. Vďaka vysokému obsahu minerálov alkalizujú krv. Pri pravidelnom používaní zlepšujú krvný tlak, alergie, reumatizmus i nervové poruchy.



Zloženie: Sušené morské riasy Nori (Porphyra tenera)



Použitie: Ako korenie do polievok a ďalších jedál studenej i teplej kuchyne. Hotové jedlo posypeme nori vločkami podobne ako petržlenovou vňatou.
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

dnes nevarím, spapáme, čo zostalo po víkendovej brigáde
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zeleninová polievka, kuracie prsia na zelenine, dusená ryža (trochu nedodusená)
DSC00170[1].jpg  
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

janaGT Pozri príspevok
segedín s knedľou - zo včera
ja som včera navarila najväčší hrniec segedínu (z morčacích pŕs). Od obeda som ho nechala, žil vlastným životom (chlapi ma obsluhovali aj večer). Dnes na obed ma napadlo, ísť sa pozrieť do chladničky, koľko sa ešte budeme boriť s tým segedínom. A skoro som odpadla - tam sa na mňa usmievala iba jedna skromná porcia.

Ale zaujímavé je, že knedľa ostala...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Zostal mi kus údeného zo sviatkov, tak máme dnes šunkofleky
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

pečená krkovička, červená kapusta a vídeňská knedľa podľa Kazu
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

šampiňónova smotanová omáčka, prírodné morčacie prsia a knedľa od nedele
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Maruška aj ja chcem, lebo variť sa mi nechce, ale polievku mám tuším ešte zo soboty.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

jožka u mňa to tiež tak vychádza že varím každý druhý deň ale niečo teplé potrebujem do žalúdka a reštauračná strava nenene
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Maruška54 Pozri príspevok
jožka u mňa to tiež tak vychádza že varím každý druhý deň ale niečo teplé potrebujem do žalúdka a reštauračná strava nenene
Mne sa ani do robotovni nechce ísť kúpiť obed, odtiaľ aspoň viem, čo jem
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dnes narýchlo hráškovú polievku s krúpkami.
Na zajtrajší obed som nachystala do pácu morčacie prsia s čerstvým zázvorom, cesnakom, šalotkou, tymiánom, olejom a soľou. Zajtra budem pokračovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať