Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Zeleninová polievka, aljašská treska v cuketovom cestíčku, zemiaky.
1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Fazuľový guláš, ryba /pečená s paprikou, cibuľou, cesnakom, paradajkami a údenou slaninkou/ a zemiaková kaša
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Kazu Pozri príspevok
Fazuľový guláš, ryba /pečená s paprikou, cibuľou, cesnakom, paradajkami a údenou slaninkou/ a zemiaková kaša
Zuzka a ako robíš ten fazuľový guláš ? dala si môjmu sb dobrý tip na zajtrajší obed, hlavne ja sa teším na rybyčku a môj zbožňuje fazuľu
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

adi11 Pozri príspevok
Zuzka a ako robíš ten fazuľový guláš ? dala si môjmu sb dobrý tip na zajtrajší obed, hlavne ja sa teším na rybyčku a môj zbožňuje fazuľu
Na cibuľke podusím hovädzie mäso s gulášovým korením. Ja pridávam ešte aj drvenú rascu a pretlačím 1-2 strúčiky cesnaku. Keď je mäso mäkké pridám konzervovanú fazuľu (červenú, bielu, strakatú, s čili, v paradajkovom pretlaku/. Vybrať si môžeš akú máte radi. Tej fazule dávam dosť veľa /aj tri konzervy, mäsa môže byť menej/, zahustím, dosolím, pridám Vegetu /tú zdravšiu, ale ja im všetkým hovorím vegeta/ Čo sa týka mojich chlapov majú najradšej strakatú a červenú. Ja si hovädzie dusím do zásoby do pohárov. A keď použijem aj fazuľu z konzervy tak mám obed na kompletku za 40 minút
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Krúpková polievka so zemiakmi, údené mäso, hrachová kaša, chlieb
DSC00171[1].jpg  
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
16. týždeň
sejmout0004.jpg  
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Kazu, moc pekne ďakujem za receptík na fazuľový guláš. Len ingrediecie nato a môže variť.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Kazu Pozri príspevok
Na cibuľke podusím hovädzie mäso s gulášovým korením. Ja pridávam ešte aj drvenú rascu a pretlačím 1-2 strúčiky cesnaku. Keď je mäso mäkké pridám konzervovanú fazuľu (červenú, bielu, strakatú, s čili, v paradajkovom pretlaku/. Vybrať si môžeš akú máte radi. Tej fazule dávam dosť veľa /aj tri konzervy, mäsa môže byť menej/, zahustím, dosolím, pridám Vegetu /tú zdravšiu, ale ja im všetkým hovorím vegeta/ Čo sa týka mojich chlapov majú najradšej strakatú a červenú. Ja si hovädzie dusím do zásoby do pohárov. A keď použijem aj fazuľu z konzervy tak mám obed na kompletku za 40 minút
no ved to je cili con carne/-citajcili kon karne/-gulas s fazulou.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky Pozri príspevok
no ved to je cili con carne/-citajcili kon karne/-gulas s fazulou.
Trt a nie chilly con carne .....

Tu sa pozrite , toto je chilly ...ako sa správne robí ...

http://www.porada.sk/942868-post6.html
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

buchač Pozri príspevok
Trt a nie chilly con carne .....

Tu sa pozrite , toto je chilly ...ako sa správne robí ...

http://www.porada.sk/942868-post6.html
no,presne.recept,ked si odmyslis ze mäso je pomlete,je ako gulas-je to vsetko na jedno kopyto.vsetko co mas v tom recepte na carne,ja davam i do gulasu.
poznam predsa cili con carne.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes bude konečne krásny deň.Včera som naložila morčacie prsíčka, dnes urobím šalát a hor sa grilovať vonku.
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
truch Pozri príspevok
Dnes bude konečne krásny deň.Včera som naložila morčacie prsíčka, dnes urobím šalát a hor sa grilovať vonku.

juuuj, to by bolo fajn, keby sme nebývali na činžiaku . tak sa teda ideme my naobedovať k svokre
0 0
Izuzan Izuzan

Izuzan je offline (nepripojený) Izuzan

zapekane kuracie prsia so syrom a syrova omačka, ryža, polievka klasicka-kuracia
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Kuracia polievka, kurací paprikáš s maslovými haluškami a uhorkový šalát.
2 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

mysimis Pozri príspevok
Kuracia polievka, kurací paprikáš s maslovými haluškami a uhorkový šalát.
ja robím to isté, ale aké sú to maslové halušky?
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Prave dávam do rúry..
Do pekáča naspodok kyslú kapustu, na to pokladané, vopred nasolené okorenené kurča, posypať krájanou slaninkou a obložím zemiakmi, tie sú pováľané vo vegete. Prikladám foto, keď bude hotové nafotím tiež, ale stále je čas pre tip na dnešný deň. Pečie sa všetko spolu, preto môžem sedieť pri porade asi jednu hodinu.
Jednoducho kurča na kyslej kapuste! Prajem dobrú chuť!
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:54
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

ubka Pozri príspevok
Prave dávam do rúry..
Do pekáča naspodok kyslú kapustu, na to pokladané, vopred nasolené okorenené kurča, posypať krájanou slaninkou a obložím zemiakmi, tie sú pováľané vo vegete. Prikladám foto, keď bude hotové nafotím tiež, ale stále je čas pre tip na dnešný deň. Pečie sa všetko spolu, preto môžem sedieť pri porade asi jednu hodinu.
Jednoducho kurča na kyslej kapuste! Prajem dobrú chuť!
Chuť by bola. Pošli jednu porciu.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Na polievku som našla v mrazničke kosti z posledného zajaca. Hovädzie dusené, ryža, uhorka. Včera bol pangasius so zemiakmi a tatarkou. Trochu zemiakov zostalo, tak večera bude mäso alebo s ryžou alebo so zemiakmi, kto akú prĺohu bude chcieť.
2 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Slepačiu polievku, domáce rezance a strapaté kuracie rezne, zemiaková kaša a zeleninkový šalát. Výborné sú s tarhoňovým šalátom , ale ten sa mi dnes nechcelo robiť tak som volila len zemiakovú kašu.
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Aké sú tie strapaté kuracie rezne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať