Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
a čo dnes na obed poraďaci ? U nas dnes bude obedovečera a to jest mäsovy nakyp, pre moje decka je to velka mnamka a tu prikladam receptik ak by to chcel niekto vyskušať je to nenaročne na čas a prípravu takže ideme na to Bravčové pliecko pomelieme a pečeň podla chuti najemno pokrájame alebo rozmixujeme. Cibuľu a cesnak nasekáme nadrobno. Dáme do misy a pridáme žĺtky, majoránku, mleté čierne korenie a vegetu. Toto všetko spolu premiešame, v druhej miske si ušľaháme z bielkov tuhý sneh. Pekáč dobre vymastime zmäknutým maslom a vysypeme strúhankou, zbytok strúhanky vmiešavame do mäsovej hmoty striedavo s ušľahaným snehom. Nákyp prelejeme na pripravený pekáč a dáme do rury piecť na 180 stupňov asi 40 minút. Pri pečení asi po 20 minútach, keď sa urobí kôrka, potierajte zbytkom masla. Pečeň môžeme použiť podľa chuti a teraz už len dobru chuť

PS: obedovečera preto lebo na obed bude teply so zemiakmi a uhorkovym šalatom, na večeru studeny s bagetou a mnam šalatom/činska kapusta,nastruhana mrkva, paradajky, paprika zaliate sladkokyslo-pikantným nalevom
Naposledy upravil miky64 : 03.05.10 at 08:53
2 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Dnes som ju prvýkrát vyskúšala na obed, je výborná. Veľmi nám chutila (nejako sme hladoví...)
(I keď drožďovú pomazánku milujeme, nevedela som si predstaviť, aká bude polievočka, fakt je mňam) Robila som ju aj s tými drožďovými haluškami.
Druhé - palacinky trošku neskôr
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

plnené zemiaky
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
špageti s červenou hubovou omáčkou
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
dobry den prajem akurat som začal riešiť otazku čo dnes na obed takže dnes bude jednoducha zemiačkova polievka a zemiakova kaša so sekanou/sekana, syr, šunka v dvojobale/ a tatarkou. prajem dobru chuť.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bettylou Pozri príspevok
špageti s červenou hubovou omáčkou
prečo červenou ? od čoho to závisí ? kečup ?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes bude mäsový nákyp podľa miky64
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Zeleninový šalát obhodený kúskami osmahnutého kuracieho mäska a brokolicová polievka.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
calawen Pozri príspevok
plnené zemiaky
a môžeš prezradiť, čím sú plnené?
Ď.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Cestoviny so smotanovou šampiňónovou omáčkou
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

m.hladka Pozri príspevok
a môžeš prezradiť, čím sú plnené?
Ď.
takže zemiaky predpečené, potom som vrch odkrojila, trochu vydlabala a naplnila týmto:
jarná cibuľka, šampiňóny a sójové klíčky (zohnala som max. mungo klíčky) podusené, navrch syr
a tak som to ešte dala na 15 minút do rúry. Je to trošku kyselkavejšia kombinácia, ale môže byť.
2 1
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

m.hladka Pozri príspevok
a môžeš prezradiť, čím sú plnené?
Ď.
Ja vyvŕtam vrtáčikom na zemiaky dierky, a plním mletým ochuteným mäsom, poukladám k tomu "vývrtky" zo zemiakov na plech a možno dať navrch aj slaninu, alebo nakrájanú cibuľu, papriku, rajčinu..podľa chuti.
Môžeš využiť i mäsko z polievky, ak ti zostane a zomlieť a prichutiť.
4 1
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Presne takto som robievala, ale už veľmi dávno zemiačiky, ale nedávala som ich piecť, ale pamätám si, že som ich dusila a boli s "bielou omáčkou", ale zasvet si už neviem spomenúť, ako som to robila! Nerobíte to niektorá?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
calawen Pozri príspevok
takže zemiaky predpečené, potom som vrch odkrojila, trochu vydlabala a naplnila týmto:
jarná cibuľka, šampiňóny a sójové klíčky (zohnala som max. mungo klíčky) podusené, navrch syr
a tak som to ešte dala na 15 minút do rúry. Je to trošku kyselkavejšia kombinácia, ale môže byť.
ospravedlňujem sa, ale nechcela som dať neužitočné, práve naopak
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Lubaba Pozri príspevok
Ja vyvŕtam vrtáčikom na zemiaky dierky, a plním mletým ochuteným mäsom, poukladám k tomu "vývrtky" zo zemiakov na plech a možno dať navrch aj slaninu, alebo nakrájanú cibuľu, papriku, rajčinu..podľa chuti.
Môžeš využiť i mäsko z polievky, ak ti zostane a zomlieť a prichutiť.
aj tebe sa ospravedlňujem, ale nechcela som dať neužitočné, práve naopak
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
Kazu Pozri príspevok
Dnes bude mäsový nákyp podľa miky64
prajem dobru chuť
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

miky64 Pozri príspevok
prajem dobru chuť
Dali sme si so zemiakovou kašou a uhorkovým šalátom. Bolo to výborné. Ďakujem za inšpiráciu
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Lubaba Pozri príspevok
Ja vyvŕtam vrtáčikom na zemiaky dierky, a plním mletým ochuteným mäsom, poukladám k tomu "vývrtky" zo zemiakov na plech a možno dať navrch aj slaninu, alebo nakrájanú cibuľu, papriku, rajčinu..podľa chuti.
Môžeš využiť i mäsko z polievky, ak ti zostane a zomlieť a prichutiť.
Ja toto isté robim, ale namiesto mäska dávam sojovú drť. Najskôr ju uvarím v ochutenej vode, soľ, korenie, vegeta a za tepla do toho nastrúham syr, osolím okorením vajíčko a prifarbím mletou červenou paprikou. Ak sú bilinky tak je to super s nasekanou šalviou. Toto zmesou plním zemiaky.
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

m.hladka Pozri príspevok
ospravedlňujem sa, ale nechcela som dať neužitočné, práve naopak
toto sa stáva a dosť často. Ono tie možnosti zrazu naskočia. Ja som už tiež zo dva krát udelila niečo čo som nechcela.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

m.hladka Pozri príspevok
ospravedlňujem sa, ale nechcela som dať neužitočné, práve naopak
Ako to, že systém povolí neužitočné a zároveň najlepšiu odpoveď zadávateľke témy?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať