Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

2009 Pozri príspevok
Veď to. Neviem čo proti rybám všetci v mojom okolí majú. Taký pstruh. Hodiť na gril je to raz dva a je to mňamka. Šťuka to je lahôdka a losos sa dá pripraviť na milión spôsobov.
Súhlasím, losos je výborná ryba, len v žiadnom prípade lososa nerobiť v klasickom trojoobale. Skúsila som a nedopadlo to dobre. Nikomu to nechutilo. Ešte pridám, výborná ryba je zubáč aj menší sumec.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lenkam68 Pozri príspevok
Súhlasím, losos je výborná ryba, len v žiadnom prípade lososa nerobiť v klasickom trojoobale. Skúsila som a nedopadlo to dobre. Nikomu to nechutilo. Ešte pridám, výborná ryba je zubáč aj menší sumec.
Ja rybu nevyprážam. Okrem vianočného kapra. Ako chutí zubáč? hm a sumec nechutí bahnom? Kúpila som raz v Stupave tolstolobika juj ani mačka to žrať nechcela
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Nenapínam, len boli aj iné povinnosti:
Zemiaková musaka - zemiaky uvarené v šupke, pokrájané na kolieska, šošovica uvarená spolu s bobkovým listom, nastrúhaná mrkva,paradajky.
Misu vymazať maslom, vrstviť zemiaky, šošovicu, mrkvu, zemiaky, vrchná vrstva sú na plátky nakrájané paradajky. Zaliať cca do polovice horúcim zeleninovým vývarom a zapekať pri 200 stupňoch cca 30 minút, ako príloha zeleninový šalát. Je to obdoba Gréckej musaky, ale pre nemäsožravcov.
1 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

2009 Pozri príspevok
Ja rybu nevyprážam. Okrem vianočného kapra. Ako chutí zubáč? hm a sumec nechutí bahnom? Kúpila som raz v Stupave tolstolobika juj ani mačka to žrať nechcela
Manžel je rybár a chytil tolstolobika. Nechutná ryba, ani my sme to nejedli ale svokrovi chutila. Vraj táto ryba obsahuje protirakovinové látky. Zubáč je najlepšia ryba, akú som doteraz jedla - vrátane pstruha. Je to veľmi málo kosťová ryba, má biele mäso a vôbec "nesmrdí rybinou". Sumec je tiež málo kosťová ryba, mäso má trošku mastnejšie (preto som písala o menšom sumcovi, tak do desať kíl), ale bahnom nesmrdí, len čím väčší tým mastnejší. Ja nemám rada kapra, to už skôr zjem amura.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lenkam68 Pozri príspevok
Manžel je rybár a chytil tolstolobika. Nechutná ryba, ani my sme to nejedli ale svokrovi chutila. Vraj táto ryba obsahuje protirakovinové látky. Zubáč je najlepšia ryba, akú som doteraz jedla - vrátane pstruha. Je to veľmi málo kosťová ryba, má biele mäso a vôbec "nesmrdí rybinou". Sumec je tiež málo kosťová ryba, mäso má trošku mastnejšie (preto som písala o menšom sumcovi, tak do desať kíl), ale bahnom nesmrdí, len čím väčší tým mastnejší. Ja nemám rada kapra, to už skôr zjem amura.
Ja mám ryby naozaj rada. Prečo neviem. Nik ich z rodiny nemusel iba na Vianoce sme mali klasicky vyprážaného kapra. Keď som mala 18 šli sme tajne na ryby a podarilo sa nám chytiť pár kaprov. /kuk odvolávam sa na to, že je to viac ako 25 rokov a takže je to premlčané . / Spravili sme si ich v pahrebe a veľmi mi chutili. Neskôr som sa skamošila s jedným rybárom a ten mi občas doniesol šťuku. Hm.. a po revolúcii mi zachutil aj losos a pstruh. Na žraloka moc názor nemám nie vždy sa mi podarí.... Pretože u nás ryby nik nechce pekne si ich rozporciujem /okrem pstruha toho zbodnem na posedenie/ dám do mrazáku a behom týždňa si ich vytiahnem a väčšinou ugrilujem. Iba cez víkend vymýšľam niečo iné.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

2009 Pozri príspevok
Ja mám ryby naozaj rada. Prečo neviem. Nik ich z rodiny nemusel iba na Vianoce sme mali klasicky vyprážaného kapra. Keď som mala 18 šli sme tajne na ryby a podarilo sa nám chytiť pár kaprov. /kuk odvolávam sa na to, že je to viac ako 25 rokov a takže je to premlčané . / Spravili sme si ich v pahrebe a veľmi mi chutili. Neskôr som sa skamošila s jedným rybárom a ten mi občas doniesol šťuku. Hm.. a po revolúcii mi zachutil aj losos a pstruh. Na žraloka moc názor nemám nie vždy sa mi podarí.... Pretože u nás ryby nik nechce pekne si ich rozporciujem /okrem pstruha toho zbodnem na posedenie/ dám do mrazáku a behom týždňa si ich vytiahnem a väčšinou ugrilujem. Iba cez víkend vymýšľam niečo iné.
Ja som tiež nevyrastala na rybách, až keď som začala chodiť s manželom, ktorý bol (a stále je, len toho času už nemá toľko ako za mladi) rybárom a ten nám nosil ryby, aj nás ich učil pripravovať. Samozrejme, že aj my sme mali na vianoce vyprážaného kapra a to mi práve moc nechutilo, pretože to bolo cítiť tou rybinou. Ale keď som prvýkrát jedla šťuku, len tak na prírodno upraženú, celá moja rodina sme sa zalizovali až za ušami. To bolo pred cca 25. rokmi. Odvtedy som sa naučila aj ja ryby pripravovať na rôzne spôsoby, ale manžel je v tom stále jednotka. Sám chytí - sám pripraví. Mňam - asi ho v noci oželiem a vyženiem ho na ryby.
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Deganova Pozri príspevok
Nenapínam, len boli aj iné povinnosti:
Zemiaková musaka - zemiaky uvarené v šupke, pokrájané na kolieska, šošovica uvarená spolu s bobkovým listom, nastrúhaná mrkva,paradajky.
Misu vymazať maslom, vrstviť zemiaky, šošovicu, mrkvu, zemiaky, vrchná vrstva sú na plátky nakrájané paradajky. Zaliať cca do polovice horúcim zeleninovým vývarom a zapekať pri 200 stupňoch cca 30 minút, ako príloha zeleninový šalát. Je to obdoba Gréckej musaky, ale pre nemäsožravcov.
...jasné, tento receptík je aj v knižke receptov "90-dňová diéta", je to deň škrobov ... tento deň a ešte sacharidový som mala najradšej
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lenkam68 Pozri príspevok
Mňam - asi ho v noci oželiem a vyženiem ho na ryby.
Ale vyháňaj ho jemne. Nie, že ma bude preklínať!!!! Mimochodom ak sa k nemu pridáš spoločnými silami možno chytíte 2m, 100 kg vážiaceho 20 ročného sumca. Ale to už je starý deduško a písala si, že nad 10 kg je mastný tak to radšej nie. Uf narobila som si také chute, že som si odrezala asi 20 dkg z filiet lososa nakvapkala som naň olivový olej dala trošku oregana a šup ho na gril. Do 10 min je hotový a dám si ho ako olovrant. Práve som prišla domov a začal víkend.
P.s. Nevedela by si mi poradiť čo so žralokom? Mám podkovičky ale nie vždy sa mi podaria. Niekedy majú takú horkú chuť. Možno by to chcelo namočiť do mlieka. neviem
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Deganova Pozri príspevok
Nenapínam, len boli aj iné povinnosti:
Zemiaková musaka - zemiaky uvarené v šupke, pokrájané na kolieska, šošovica uvarená spolu s bobkovým listom, nastrúhaná mrkva,paradajky.
Misu vymazať maslom, vrstviť zemiaky, šošovicu, mrkvu, zemiaky, vrchná vrstva sú na plátky nakrájané paradajky. Zaliať cca do polovice horúcim zeleninovým vývarom a zapekať pri 200 stupňoch cca 30 minút, ako príloha zeleninový šalát. Je to obdoba Gréckej musaky, ale pre nemäsožravcov.
.... som nevedela že aj šošovica sa dáva, ale je to zaujímavé
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

pssst..... nechcem vám kaziť ilúzie, ale tá ropa stále zabíja všetky živočíchy a medzi ne sa rátajú aj žraloky. Kupujete ich v Tescu v "akcii" ?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Nekupujem v Tescu...ale psssst
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Keď bude zajtra pekne, tak sa idem kúpať ..... a keď prídem domov, tak si urobím urobím, urobím, urobím - krupičnú kašu s kakaom.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

jozka56 Pozri príspevok
Nekupujem v Tescu...ale psssst

aj o sardinkách pssst ..........
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hubatá Pozri príspevok
Keď bude zajtra pekne, tak sa idem kúpať ..... a keď prídem domov, tak si urobím urobím, urobím, urobím - krupičnú kašu s kakaom.
mňáááám aj jaáááá
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

špikované karé, zemiaky s cibuľou
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ja dnes špargľová omáčka, cestovina a bravčové dusené
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
v týchto horúčavám ani nemusím jesť......
takže ľahká zeleninová polievka a zeleninový šalát - čínska kapusta, paradajky, paprika, porik s jogurtom/kyslou smotanou.
Večer príde dcéra so zaťom-čakateľom, tak opečiem kusky močacieho maska, mám ho v páci, a dám k tomu ten šalát ako prílohu. Myslím, že do šalatu ešte prihodím olivy, dcéra ich miluje, hádam nič nepokazím.
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Pečený zajac, zemiaky a obloha zo zeleniny.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes u nás zapražená polievka s vajcom, tatarčane bryndzové halušky(strapačky).
tatarka=pohánka
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Karfiolová polievka, strákoše s tvarohom, alebo orechami - kto aké chce. Kto nepozná názov strákoše = čerešňové halušky. Aké je to naše malé Slovensko v názvoch jedál rôznorodé.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať