Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zeleninová polievka, zemiakové placky plnené čalamádou
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

erzet Pozri príspevok
Zeleninová polievka, zemiakové placky plnené čalamádou
..... ááá šutelica už nezostala .....
Naposledy upravil evuš : 13.07.10 at 11:11
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
evuš Pozri príspevok
..... ááá šutelica už nezostala .....
Ešte jej je. Do práce som si zobral na 17:00 hod. na prestávku na kúpku, zamraziť som dal veľa a ešte mám aj v hrnci. Akoby ten recept nik nevidel, okrem Evky. Ja vôbec nesúťažím, a nejde mi s body. Mne ide o radosť poradákov.
Naposledy upravil erzet : 13.07.10 at 13:12
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Lubaba Pozri príspevok
Dani, prihoď recept na ten šalát s olivami
Tak tu máš recept..
Natrhám čínsku kapustu na malé kúsky,(alebu ju nakrájam na rezance) na kocky tam nakrájam feta syr a ked nie je tak lúbim aj údený syr, potom čierne olivy nakrájam na polovičky, paradajku na malé kúsky a ked mám aj uhorku na malé kúsky. Polejem olivovým olejom, nasypem korenie tsaziky , ked nemám tak nedám.. a premiešam. Jednoduché rýchle a jedlé Hlavne vela čiernych olív.
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Zajtra bude na obed pre mňa uhorková polievka (už sa chladí), ostatní budú mať zeleninovú polievku, karfiolový paprikáš s kolienkami.
5 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes bol zapekaný plnený baklažán podľa receptu http://varecha.pravda.sk/recepty/pln...921-pouzi.html
Snímka0074.jpg  
6 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

obdivujem, že zvládate v tomto teple varenie.

ja som dnes zvladla na obed iba restovanu cukinu s chlebom.
A na večeru špagety s hotovou (domacou) omáčkou. Ešte že mam niečo predrobené.
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dáša_ Pozri príspevok
obdivujem, že zvládate v tomto teple varenie.

ja som dnes zvladla na obed iba restovanu cukinu s chlebom.
A na večeru špagety s hotovou (domacou) omáčkou. Ešte že mam niečo predrobené.
Dáši, ale ja som toto jedlo pripravila včera večer, dnes som ho iba hodila do rúry na zapečenie... som si takmer istá, že malý by mi nedovolil stáť hodinu pri sporáku (toľko v tomto horku nezvláda spať)
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja som tiez nezvladala varit,takze sme si
dali:
paletu syrov/mozarellu,emental,goudu,tilsiter,pareny ostiepok/,
sunku,grilovane parky,varene vajicka,cerstve pecivo
a k tomu vsetkemu kopec roznej cerstvej zeleninky

v chladnicke tuhne jogurtovo-jahodova torta,ovocny salat/bez cukru/ a kopu roznych jogurtov
-v tomto teple hladame len nieco osviezujuce,bez uhoriek a citronovej vody by sme to snad ani neprezili....

tak do varenia/alebo do "uvarenia"/
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

..noooo, oneskorená večera..tatarák...bol veľký dôvod....a tak aj tatarák veľmi chutil...
4 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tak na zajtra na obed som vytiahla držky na držkovicu.
Zásadne si pochúťku tohto druhu varievam s mojim manželom len cez prázdniny, keď deti nie sú doma, ale dlhodobo mimo neho .

Každý rok si vravím po dovarení držkovice, že toto bude aspoň na tri dni, ja v tej horúčave nebudem vyvárať...ale do večera od obeda v hrnci neostane nič, iba si tak smutne s mužom mackáme s chlebíkom v šťavičke čo ostala.

Čo myslíte, ako to zajtra dopadne?...ostane aj na štvrtok?
6 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Danushka len pekne držkovicu zlopnite, a môžete mať potom aj trochu pôst
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Nuž nedbám Jožka, nech ma zajtra aj rozdrapí, do konca týždňa už budem aj na minerálke a mrkvičke, ale zajtra sa ja na zajka nehrám, zajtra si ten hrniec s tým mojim podáme .

PS...upozorňujem, že moje dnešné príspevky v tejto téme nie sú vhodné pre vegošov
5 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
danushka Pozri príspevok
Tak na zajtra na obed som vytiahla držky na držkovicu.
Zásadne si pochúťku tohto druhu varievam s mojim manželom len cez prázdniny, keď deti nie sú doma, ale dlhodobo mimo neho .

Každý rok si vravím po dovarení držkovice, že toto bude aspoň na tri dni, ja v tej horúčave nebudem vyvárať...ale do večera od obeda v hrnci neostane nič, iba si tak smutne s mužom mackáme s chlebíkom v šťavičke čo ostala.

Čo myslíte, ako to zajtra dopadne?...ostane aj na štvrtok?
Pošli z nej aj do Nitry
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

danushka Pozri príspevok
Tak na zajtra na obed som vytiahla držky na držkovicu.
Zásadne si pochúťku tohto druhu varievam s mojim manželom len cez prázdniny, keď deti nie sú doma, ale dlhodobo mimo neho .

Každý rok si vravím po dovarení držkovice, že toto bude aspoň na tri dni, ja v tej horúčave nebudem vyvárať...ale do večera od obeda v hrnci neostane nič, iba si tak smutne s mužom mackáme s chlebíkom v šťavičke čo ostala.

Čo myslíte, ako to zajtra dopadne?...ostane aj na štvrtok?
škoda že ste takí "súkromníci" aj ja by som si dala, teda keď prídem ja ešte dnes neostane určite na štvrtok
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Aj ja by som si dala dobrej držkovej, veď ona taká dobrá a zdravá ako tatarák Určite by som ju zvládla, aj bez chlebíka
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Danušík, a recept alá danushka je kde? ..............
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Marína Pozri príspevok
Danušík, a recept alá danushka je kde? ..............
Tak ja to robím od očka, ale takto zhruba to budem zajtra kuchtiť :
Zo 3 veľké cibule orestujem na oleji, keď bude cibuľka do sklovita, pridám aspoň 5-6 strúčikov pretlačeného cesnaku a zaprášim sladkou mletou paprikou.
Do tohto základu dám už predvarené držky 1 kg /tie vždy ešte samostatne aspoň tri razy prevarím, prepláchnem/ a s týmto základom podlejem vodou, okorením, obobkujem, orascujem, onovokerením, osolím a varím, varím, varím...
...podlievam vodičkou...
...no a varím do ošalenia...

Keď sú držky mäkké, prihodím na kocky nakrájané zemiačky, čipoš papričky, povarím, pridám rajčinový pretlak a dusím do zmäknutia zemiačikov.
Nakoniec pridám zátrepku z hladkej múky so šľahačkou 33%, dochutím ešte vegetou...to už naozaj finiš, nechať prevrieť a ...
nastane dlhé predlhé čakanie, kým tá držkovica vychladne tak, aby sa mlsné jazýčky nepopálili.

Podáva sa to s chlebíkom, najlepšie doma upečeným
6 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Danushka a bol by veľký problém urobiť aj makové šúlance??? Nikto mi ich nevie urobiť ako moja mamenka, ja už vôbec nie.Ale, ak mi kamky poradia dobrý receptík, zvládnem to
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tak šúľance ja robievam vždy, keď robím zemiakové cesto na pirohy.
Takže taká klasika, čo sa týka cesta.
A rozpražiť masielko tak doružova, pomlieť máčik, pocukrovať a poškoricovať...mňam...

Ale také, aké naše mamenky robievajú, alebo robievali...také len mamenky vedia a vedeli
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať