Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

zeleninková polievka, plnený zapekaný mladý patizón, zemiaky na pare a rajčinkový šalátik.
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

palacinky (70% kozieho mlieka, 30% kravského, 54% žitnej múky, 46% amaranthovej múky) s nutelou.
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Polievka kapustnica, vyprážaný bravčový rezeň, zemiaková kaša, šalát
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

cathyc Pozri príspevok
zeleninková polievka, plnený zapekaný mladý patizón, zemiaky na pare a rajčinkový šalátik.
Daj tip čo dávaš do toho zapekaného patizónu. Mám doma cuketu a vyprážať ju nechcem.
2 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

kedysi som robila z cukety nákyp, ale neviem kde som zapatrošila recept. Viem, že tam išla cuketa pokrájaná na kocky, špekačky, múka, cesnak... to si už nepamätám. Dalo sa to všetko na plech upiecť, potom sa to pokrájalo a bolo to! Nemáte recept, nepoznáte to?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
kimart Pozri príspevok
kedysi som robila z cukety nákyp, ale neviem kde som zapatrošila recept. Viem, že tam išla cuketa pokrájaná na kocky, špekačky, múka, cesnak... to si už nepamätám. Dalo sa to všetko na plech upiecť, potom sa to pokrájalo a bolo to! Nemáte recept, nepoznáte to?
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6648
http://www.receptar.sk/index.php?ID=...=2&recID=22491
http://www.pluska.sk/varime-pecieme/cuketovy-nakyp.html
4 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Zdenka 131, moc pekne ti ďakujem. Už aj idem dokúpiť potrebné suroviny a idem nato
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Gabi03 Pozri príspevok
Daj tip čo dávaš do toho zapekaného patizónu. Mám doma cuketu a vyprážať ju nechcem.
Napíšem ho rada, len sa priprav na to, že je to takmer beztukové jedlo. Ja také teraz musím, ale mala som dnes kamošku a tej som upiekla domáce jaterničky. Okoštovala aj z môjho jedla a nevedela si ho vynachváliť. Takže patizóny vydlabem. Semienka už boli väčšie a tie ani nemôžem, takže som ich nepoužila. Dužina sa nakrája, rovnako aj ošúpané rajčinky, ja používam tie mäsité. Dám na panvicu bez oleja, jemne posolím a pokorením mojou dietnou koreniacou zmesou. Vraj sa používala v stredoveku. Je to rovnaký pomer saturejky, rozmarínu a bazalky. Ja momentálne používam sušenú formu. Nechám to variť kým sa neodparí všetka prebytočná šťava. Nakoniec do zmesi nahrubo nastrúham nízkotučný eidam. Dám na suchý plech vystlaný papierom a pečiem do mäkka čo teda netrvá dlho. Pred koncom sa môže ešte na vrch nastrúhať syr. Napíšem aj ten môj rajčinkový šalát. Kedysi som robievala s cibulkou a na kyslo, ale cibulku teraz nemôžem, tak som sa vrátila k starému receptu mojej babičky. Ošúpané rajčinky sa nakrájajú na plátky, mierne sa posolia poliala som ich sojanézou a posypala strúhaným syrom a mojou koreniacou zmesou. Babička kedysi používala smotanu, alebo jogurt. Ak máš možnosť zohnať mäsité rajčiny, tak použi tie, sú oveľa chutnejšie.
Keď si to tak zrátaš v celom jedle je minimum tuku, len nízkotučný syr a aj napriek tomu je to skvele. Ak to skúsiš, daj vedieť či chutilo.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Na zajtra som nachystala zapečené nové zemiaky s kyslou smotanou a kôprom, príloha uhorkový šalát.
IMG_1603.jpg  
IMG_1607.jpg  
1/1
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Žabinka Pozri príspevok
Na zajtra som nachystala zapečené nové zemiaky s kyslou smotanou a kôprom, príloha uhorkový šalát.
Śkoda nechať až na zajtra, bola by to fajnová večera.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tweety Pozri príspevok
Śkoda nechať až na zajtra, bola by to fajnová večera.
No tak sa dobrovoľne priznávam, že potajomky som chodila ujedať . A zistila som, že také trochu teplé je to veľmi dobré. Našťastie ostalo ešte aj na zajtra.
1 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Dnes cestoviny so syrom, kyslou smotanou a opraženou cibuľkou, zajtra karfiolová polievka, zapekaný karfiol, nové zemiaky, hlávkový šalat, v nedeľu ázijské kurča, ryža a šalát ovocno-kapustový.
3 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Deganova Pozri príspevok
Dnes cestoviny so syrom, kyslou smotanou a opraženou cibuľkou, zajtra karfiolová polievka, zapekaný karfiol, nové zemiaky, hlávkový šalat, v nedeľu ázijské kurča, ryža a šalát ovocno-kapustový.
Zapekaný karfiol máme dnes my a vám na zajtra nezostane, všetko zjeme
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Deganova Pozri príspevok
Dnes cestoviny so syrom, kyslou smotanou a opraženou cibuľkou, zajtra karfiolová polievka, zapekaný karfiol, nové zemiaky, hlávkový šalat, v nedeľu ázijské kurča, ryža a šalát ovocno-kapustový.
mňáááám pozn.: tú slzu premiestni pod ústa .. všetko podľa mojej chuti..
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Hŕstková polievka, kuracie kung pao, kari ryža s hráškom
Naposledy upravil erzet : 16.07.10 at 21:59
DSC00217.jpg  
2 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Dnes kuracie na sampinonoch a opekane nove zemiacky, zajtra pri vode asi cestoviny s tvarohom, kyslou smotanou a koprom - ja a manzel zuzikovy perkelt s maslovymi haluskami. Uz to mame zauzivane
2 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Dnes som robila zeleninovú letnú roštenku. Mäso na plátky, naklepať, posoliť, okoreniť, potrieť horčicou, obaliť v hl. múke. Osmažiť cibulku, orestovať plátky mäsa. Dusiť, ku koncu pridať nakrájané rajčiny a papriku, cesnak, kečup, vegetu. K tomu nové zemiačky s petržlenovou vňaťou. Mňááám. Naložila som si 2x . Vyskúšajte .
5 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

My dnes máme špenátový prívarok s varenými zemiakmi a volským okom, aby sme nejedli až tak zdravo
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

rybia krémová polievka, rybacie placky, zemiaky, uhorkový šalát
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pol žltého melóna, paradajka, syr. Už som temer ako Erzet s tými jeho ovocnými dňami. )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať